מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ספרי מחקר ואי-השמטת ספרים

נתקלתם בספר החסר באוצר? הודיעו לנו על כך!
חכם באשי

ספרי מחקר ואי-השמטת ספרים

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 2:29 am

הרבה מאוד, מדי הרבה, ספרי מחקר חשובים אינם מצויים באוצר החכמה, ובמיוחד כתבי העת שבהם, שהם הקשים להשגה בספריות רגילות. ואם נבוא ונמנה יכלה הדף (הווירטואלי) והם לא יכלו.
מדוע מרבית חלקי 'קבץ על יד', מהסדרה החדשה, חסרים?
הרי אני יודע, שהוצאת מקיצי נרדמים מסכימה שיסרקו את כל הכרכים (אולי, פרט לחלקים האחרונים שעדיין מצויים להם במלאי).
ובכלל, הוצאת מק"נ הנ"ל, מסכימה שיסרקו את כל הספרים (ושוב, אולי פרט לחדשים שבהם) שלהם, מדוע הם חסרים באוצה"ח?
ואם תאמר, משום שהם 'ספרי מחקר', הרי לשם כך נברא הגירסא 'כללי'. ומגירסת 'בני תורה' - ישמיטו!
מדוע אין כרכים ישנים של 'תרביץ', 'ציון' 'מאסף ציון' וכו' וכו' וכו' וכו' וכו', שאין עליהם זכויות יוצרים?
ומספרים שחסרים נעבור לספרים שנחסרו בגירסאות מתקדמות:
היה ברשותי גירסא 5 ועדכנתיה ל-7. אבל, אני מגלה שכמה וכמה ספרים שהיו בגירסא קודמת הושמטו.
אני זוכר, לע"ע, רק שנים מתוכם: מפנקסו של רב ליטאי; ירושלים דליטא.
מדוע השמטתם זאת, הרי יש לי גירסא 'כללי'?
ובכלל האם מבחינת ההלכה זה מותר להשמיט?
הרי גירסא 5 היא שלי, על מגרעותיה (לדעת בעלי אוצה"ח), מי נתן לכם לקחת ממני כמה וכמה ספרים??????
אני מצפה לתשובה על שתי שאלותי, ובמיוחד על האחרונה (גם אציין, שאחת הסיבות שאיני מעדכן מגירסא 7 ל-8, הוא החשש שיגנבו (כן, יגנבו!!!) ממני ספרים)

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: ספרי מחקר ואי-השמטת ספרים

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 06, 2010 3:34 am

חכם יקר.
גם האוצר 'הכללי' יש לו אופי תורני ולכן לא יכנסו בו תכנים המכילים 'ביקורת מקרא' למשל ומכאן תשובה לתרביץ.
ציון הוא מאסף שיש עליו זכויות יוצרים, והיה אם נקבל תשובה חיובית עקרונית מצד המולי"ם, נבדוק את התאמת הקובץ לאוצר.
ספרי מחקר היוצאים בשנים האחרונות, רובם ככולם מוגנים בזכיות יוצרים (לכן אין באוצר מספרי מוסד ביאליק, מאגנס, דביר וכיו"ב אלא במקרים יוצאי דופן שטעמם עמם).
ספרי המחקר הקדומים יותר נמצאים באוצר ונשמח לשמוע על אלו החסרים על מנת להשלימם במידת האפשר.
קבצי על יד: נטפל בזה בזמן הקרוב ממש, נודה לך אם תוכל לציין בפירוט אלו כרכים חסרים אצלינו.
ירושלים דליטא ומפנקסו של רב ליטאי, יבדקו שוב, יתכן שהשמטתם שגויה.
מכיון שבהיקף כה אדיר של ספרים לא ימלט שלא יהיו טעויות הן בהכללת ספרים המוגנים בזכיות יוצרים והן בהכללת ספרים בלתי ראויים מבחינה תכנית, לפיכך, מן הטעם הזה, הוספנו סעיף מפורט בחוזה ההתקשרות, המודיע ללקוח על הרשות שאוצר החכמה מותיר לעצמו להסיר כל ספר לפי ראות עיניו.
בסיפוק נוכל לציין, כי שיעור הספרים שהוסרו עד עתה, מגרסה לגרסה, מחמת שתי הסיבות גם יחד, הינו אפסי ונער יספרם.

בהצלחה רבה

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 1:25 pm

הרבה יש לי להשיב לכם ולדון לפניכם בקרקע (ובכבוד) בענין זה. אני לא אספיק לכתוב הכל עכשיו, אבל אתחיל.
לגבי האופי ה'תורני' של האוצר, תנו לי מעט לחלוק עליו. יש בו לא מעט ספרים שלא בדיוק מתאימים לבית יהודי, כמו: אוצר ישראל של אייזנשטיין ושאר ספריו. הוא עצמו היה 'כשר' למחצה לשליש ולרביע (עי' ירושתנו, ספר שלישי וספר רביעי, במאמריהם של שפיגל והילמן. ואכמל"ב), אך הוא נתן לאפיקורסים גמורים להיות מכתבי האנציק' שלו, וזו עיקר הבעיה. ולמרות זאת לא חששתם מלהכניס ספריו לאוצר, ולגירסא ה'בני תורה'!!!! גיורא בשמיא...
רק עכשיו תנסו לפתור זאת בדרך פשוטה: תשמיטו את הספרים...
לגבי 'תרביץ'. הוא כתב עת חשוב ביותר בכל תחומי מדעי היהודות (ותבינו נכון, אני אברך כולל סטנדרטי הנצרך גם לחומרים כאלו), ואני מכירו היטב וכמעט אין בו ביקורת המקרא. ועם המעט שבו תוכלו להתמודד בצורה פשוטה: תסרקו את כל תרביץ, ותעברו על המאמרים (מספיק העברה מקופיא) ותשמיטו את המאמרים הלוקים בביקורת המקרא. נכון שזו עבודה לא קטנה ולא מעטה, אבל 'תרביץ' יפאר את אוצרכם!!!!
ואם כבר מדברים על כתבי עת אקדמיים, יש הרבה שאין בהם כל סרך ולמרות זאת אינם באוצה"ח. כמו: עלי ספר, קרית ספר (לפחות המאמרים שבסופו), מדעי היהדות,
ולגבי ספרי המחקר הקדומים יותר הנמצאים באוצר, לטענתכם, לאיזה מהן התכוונתם? אני כמעט ולא מכירם... אולי תפרטו לי כמה מהם. לעומת זאת אפרט לכם שלושה כתבי עת קדומים שאין עליהם כל זכויות יוצרים והם לא מצויים אצלכם: כרם חמד (חלקו מצוי בגוגל בוקס), אוצר נחמד (כולו בהיבורבוקס), ישורון, בעריכת קאבק (יש לכם רק חלק אחד מתוך שש!).
ולגבי קבץ על יד. התוכנה כרגע לא פתוחה לפני. אבל כל הסידרה הישנה (10 כרכים) יש באוצר, ומהסידרה החדשה (21 ספרים, שהם 22 כרכים) יש לכם רק את הספר החמישי וכרך אחד מתוך ספר היובל (ספר יא). השאר אינו. ובכלל מדוע אתם צריכים אותי, אין לכם אוצה"ח מעודכן?????

ההתחמקות בדבר טענתי על גניבת ספרים ממני, ש"הוספנו סעיף מפורט בחוזה ההתקשרות, המודיע ללקוח על הרשות שאוצר החכמה מותיר לעצמו להסיר כל ספר לפי ראות עיניו" - מזכירה לי את כל הסעיפים הקטנים שבחוזים דרקוניים שחותמים עם בנקים וקבלני בניין וכדומה. הרי הלקוח לא באמת קרא את כל האותיות הקטנות, ואפילו אם הוא קראם אין באפשרותו למחוק ולו סעיף אחד, שהרי מה הוא לעומת החברה מולה הוא חותם את החוזה. טענה כזו אינה אלא 'עלה תאנה'. אך אם כל זאת, היה מן הראוי שתודיעו (דרך המייל וכדומה) איזה ספרים אתם משמיטים. היום 'שקיפות' אינה מילה גסה.
ובכלל, איזה צוות חכמים יושב ודן בהשמטת ספר? האם כמה אנשים שלא בהכרח מבינים בטיבם דנים בהם, האם יש סנגור גם כן, או קבוצת קטרוגים???
למה שלא תעשו בפורום הזה איזה מדור בענין, ובו תשאלו את המשתמשים בדבר ספר 'חשוד', אולי יימצא מהם איזה סנגור?

אורח

הודעהעל ידי אורח » ה' מאי 06, 2010 3:02 pm

ישורון יש באוצר.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ה' מאי 06, 2010 3:26 pm

בעניין ספרי המחקר צריך לזכור שיש הרבה ספרים נחוצים אע"פ שיש בהם גם פסולת ועל הקורא לבור הבר מן התבן.
וכידוע שלפעמים דבר אחד טוב מציל את כל הספר.
ובפרט בגירסה מקוונת שהרי עיקר העניין הוא שאדם אינו רוצה שיהיה בביתו
אבל המשתמש במקוון בלאו הכי יש עוד דברים ברשת
ו

ולעניין הוצאת הספרים לפחות באלו שיש בהם זכויות יוצרים ברור שיש כוח ביד ההוצאה לתקן טעותה ואין צריך לפנים

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 3:41 pm

אורח יקר.
בקובץ 'ישורון' הדגשתי: ישורון של קאבאק. ואין הכוונה לקובץ 'ישורון' היוצא לאור בשנים האחרונים (שלכרכים האחרונים, אין כמעט תועלת וענין, במחילה מכבודם), אלא לקובץ אחר, שבכתיב חסר: 'ישרון' או: 'ישורן', שעורכו היה קאבק, וכדומני יצא בקראקא, והוא בעל שש חלקים.

ולגבי גניבת הספרים (אל נא תפעיל את מכבסת המילים: "הוצאת הספרים"), בשני הספרים שמניתי - אין כל זכויות. הם יצאו לפני כשבעים שנה!

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 4:08 pm

הרי רשימת ספריםשאינם באוצר החכמה (ואף לא בהיברובוקס, פרט לאחד או שניים), מאלו שנזקקתי אליהם ביממה האחרונה!!!
וזאת למודעי, שיש בידי גירסא 7 של האוצר, ולא היה לי כוח וסבלנות לבדוק אם הכותרים דלהלן עודכנו בגירסא 8, וכנראה, שרובם לא.
תפארת שיבה, ספר היובל לכבוד צונץ, ברלין תרמ"ד.
זוהר, מהדורת ר"ר מרגליות, שלושה כרכים
ספר הבהיר, מהדורת ר"ר מרגליות
אסופות. כת"ע בהוצאת יד הרב ניסים, ומרבית כרכיו אינם מצויים למכירה, ובוודאי לא ידפיסום שוב. ושמא עתה, לאחר שר' מאיר בניהו נפטר, שמא בנו ר' חנן, יסכים לתת את הספרים שאינם מצויים לאוצר, לעילוי נשמת אביו היקר.
דרשה לרמב"ן, מהדורת ילינק, דפו"ר.
תפארת צבי על הזוהר. ששה כרכים (מחיר כל כרך, למי שמוצאו 100$ !)
מחברות עמנואל (בהיב"ב: 4 מהדורות!)
אמת ליעקב, ספר היובל ליעקב פרימאן, ברלין תרצ"ז.
ספר הזכרון לש' גולאק וש' קליין, ירושלים תש"ב. - חשוב מאוד!
מסכת סופרים וספרות, א"מ הברמן, ירושלים תשל"ז. [הוא אכן מהוצאת ראובן מס, אך לא נראה שיהיה אכפת להם לתתו לאוצר, כי הם לא מתכוננים להוציאו לאור שוב. מבדיקה ברשת, מחירו של הספר הוא בין 200 ל250 ש"ח]

גם כל ספריו של אפרים דיינארד, למעלה מארבעים כותרים, אינם באוצר.
ספרים ביידיש (שאותם צריך להכניס במחלקה מיוחדת) כמעט ואינם באוצר. איני מתייחס לספרים באידיש של חב"ד, כי כמדומני זה אינו מעניין אף אחד. תסלחו לי.

ושוב הביקורת שלי היא מתוך רצון לשפר את התוכנה, ולא ח"ו מרצון לקנטר.
בברכה

אורח

הודעהעל ידי אורח » ה' מאי 06, 2010 6:43 pm

לא לחינם נקרא שמך חכם באשי, כל כך הרבה ספרים נדירים ביממה אחת? קשה קצת לעכל. אתה מתעסק בכל כך הרבה נושאים בבת אחת, או שמא כל הספרים נצרכו לך לנושא אחד בלבד?
ועוד בין כל הסדרים יש לך זמן גם לכתוב כל כך הרבה בפורום... כה לחי וחזק ואמץ.
אגב חלק מהספרים שציינת נמצאים באוצה"ח. למשל אסופות. וכן כל ספרי יד הרב נסים כפי שידוע לי.
ומחברות עמנואל, איך אתה מבקש שהם יכניסו, הרי אלו ספרי חשק ואסור לקרותם לא בחול ולא בשבת כמבואר בשו"ע או"ח סי' ש"ז.  

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 10:45 pm

אורח יקר
למה 'ספרים נדירים'? אם הם אינם נמצאים באוצה"ח הם נדירים??? אתמהה!
וכן, אני כותב בכמה תחומים ונזקק להרבה ספרים, מענין לענין (שלא) באותו ענין.
בפורמים אני כמעט לא כותב, פרט לפורום הזה! וזה בגלל שאני מאמין שיש ביכולת הכותבים כאן לשפר את התוכנה.
'אסופות' אינו בגירסא 7 המצויה אצלי. היש לך גירסא 8 ?
לא כל 'מחברות עמנואל' הם 'חשק' וכו', רק שתי מחברות בלבד. אני מכיר חכמים ונכבדים מ'אנ"ש' שהשתמשו ומשתמשים בו. ובמהדורת אוצר 'כללית' אין בו כל פסול.

ובכלל, להיכן נעלמו אנשי 'אוצר החכמה' שיגיבו על דבריי?

אליהוא

הודעהעל ידי אליהוא » ו' מאי 07, 2010 12:51 am

http://www.otzar.org/wotzar/Book.asp?15 ... 5%F4%E5%FA

לעיקר דבריך ג"א מצטרף [עם השמטות נצרכות].

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 12:58 am

אליהוא. תודה לחיזוק דבריי ועל העדכון, שבגירסא 8 יש את 'אסופות'.
האם גם שאר המשתתפים מסכימים?
אל תתביישו תכתבו!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' מאי 07, 2010 2:33 am

חכם.

אף אם אין ברשותך אוצר בגרסה מעודכנת, היה עליך לבדוק באוצר המקוון, אם אתה עושה כן, אתה מוצא כי רבים מן הספרים שמנית מצויים באוצר !!!

תפארת שיבה, ספר היובל לכבוד צונץ, ברלין תרמ"ד. - מצוי באוצר
זוהר, מהדורת ר"ר מרגליות, שלושה כרכים - יכנס בחבילת ספרי מוסד הרב קוק בגרסה הבאה. (איך יכלנו להכניסו עד עתה?)
ספר הבהיר, מהדורת ר"ר מרגליות - כנ"ל. (כנ"ל)
אסופות - מצוי באוצר.
דרשה לרמב"ן, מהדורת ילינק, דפו"ר. - נשתדל להשיג
תפארת צבי על הזוהר. ששה כרכים (מחיר כל כרך, למי שמוצאו 100$ !) - מזה זמן אנו טורחים בהשגת הספרים והרשות מבני המחבר
מחברות עמנואל (בהיב"ב: 4 מהדורות!) - הענין יבדק על בחינותיו.
אמת ליעקב, ספר היובל ליעקב פרימאן, ברלין תרצ"ז. - יעלה לאוצר בימים הקרובים. מחמת תקלה נשמט.
ספר הזכרון לש' גולאק וש' קליין, ירושלים תש"ב. - תודה.
מסכת סופרים וספרות, א"מ הברמן, ירושלים תשל"ז. - מצוי באוצר.
'כל ספריו של אפרים דיינארד, למעלה מארבעים כותרים, אינם באוצר'. - לא כי אלא שמונה מספריו מצויים באוצר, וקודם שנטרח באיסוף שאר ספריו וקונטרסיו הנדירים והחשובים (...) יש לפנינו משימות דחופות יותר, אם כי גם זמנם של אלו יבוא בס"ד).
ספרים ביידיש (שאותם צריך להכניס במחלקה מיוחדת) כמעט ואינם באוצר. - תודה.

ועתה לשאר הדברים שהועלו כאן באשכול.

תרביץ: הענין לגופו אינו רלוונטי משום שתרביץ שייך למאגנס שאינם נותנים רשות, אבל בכ"ז נימא בה מילתא שיש בו ללמד על הכלל:
תרביץ הינו כתב עת שבין תכניו המוצהרים יש כפירה. אחרי כל מכבסת המילים יש עקרונות הלכתיים אליהם אנו מחויבים. בהלכות אלו לא ניתן משקל ל'דבר טוב יציל' ועוד אמרות נאות כיו"ב.
בכל כרך של תרביץ יש לפחות ד' מאמרים שנושאם העיקרי הוא מינות, מלבד דברים המפוזרים פה ושם. הצעתך לנפות ולצנזר מעניינת, אך אנו לא עוסקים בכך. ספר הטעון צנזור, אינו נכנס לכתחילה כלל. (ההשואה לאוצר ישראל אינה במקומה כלל, ואפילו אם נקבל את כל טענותיו והערותיו של הגרד"צ הילמן, וכדי לשבר את האוזן אמשול לך משל, אילו היו מכנים את י"ד אייזנשטיין, מין, האם היה מוחה? בודאי שכן. ולעומת זה, אילו היו מכנים את חלק מכותבי תרביץ בתואר זה האם היו מוחים? )

ועוד: כלומד ומעיין, הייתי מאד שמח לו היו בהישג ידי את כל הספרים כולם, אלא שכאן האחריות עלינו!
לטעמינו הכנסת ספר לאוצר כמוה כמעט כהדפסתו ומכאן הזהירות!

ושוב תודה לכולכם על ההבנה והתרומה. היו ברוכים.
נערך לאחרונה על ידי אוצר החכמה ב ו' מאי 07, 2010 3:31 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' מאי 07, 2010 3:00 am

חכם באשי כתב: קבץ על יד. התוכנה כרגע לא פתוחה לפני. אבל כל הסידרה הישנה (10 כרכים) יש באוצר, ומהסידרה החדשה (21 ספרים, שהם 22 כרכים) יש לכם רק את הספר החמישי וכרך אחד מתוך ספר היובל (ספר יא). השאר אינו

גם כאן לא דק פורתא. מהסדרה החדשה יש באוצר: א, ב, ג1, ג2, ה, ח, יא. שאר הכרכים יושלמו בקרוב בס"ד

עלי ספר של בר אילן, פנינו אליהם כמה פעמים ונתקלנו בסירוב. אם יש מי היכול להועיל במתן הרשות, יבורך.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 3:14 am

אוצר החכמה היקר.
תודה על התגובה המפורטת, ששכנעה אותי לעדכן את גירסתי ל-8.
לגבי עלי ספר, שמא יהיה בידי לסייע. פרטים, אי"ה, בהמשך.
ואנא, תשתדלו להכניס את הקבצים הישנים, שאין בהם כל כפירה. כמו: אוצר נחמד, כרם חמד, ישורן (של קאבק!), ועוד הרבה.
זה מאוד יועיל. כי גם בספרייה הלאומית לא ניתן לצלם מהם (מחמת יושנן) אלא הספרן בכבודו ובעצמו מצלמם, וזה מייקר ומסרבל את המצב.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' מאי 07, 2010 1:03 pm

חכם, אם על סמך אסופות וספרי הרב בניהו, או ספרים אחרים שנמצאים במקוון הינך הולך לעדכן לגירסא8, נציע לך לבדוק בתחילה את הרשימה!
כי הרבה ספרים שנוספו במקוון, ביניהם המפורטים מעלה, אינם נמצאים בגירסא 8 אלא שייכים לגירסה 9.0 שתעודכן בחורף הבעל"ט.
המאגר המקוון מתעדכן מידי פעם במשך כל השנה, ואילו המאגר בדיסק מתעדכן אחת לשנה.
בברכה.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 5:14 pm

אוצר,
תודה רבה
ולמה באמת המאגר בדיסק מתעדכן פעם בשנה? ולא פעמיים?
ארשום כאן כמה קבצים וכת"ע שאינם באוצה"ח המקוון (בדקתי!)
ידיעות המכון לחקר השירה העברית, (יש רק כרכים ב, ד, ה)
ידיעות החברה לחקר א"י ועתיקותיה (הרבה מאוד כרכים. זה מצוי באיזה אתר באינטרנט, אך קשה [יחסית] להשתמש בו)
מדעי היהדות (יש את שני הכרכים הראשונים בלבד!)
ספונות
קרית ספר. כי למרות שרובו רשימת ספרים שלא מעניינת אף אחד, כנראה, יש בסופו מאמרים חשובים, ובמיוחד בעשרת כרכיו הראשונים.
עתיקות
דברי הקונגרס העולמי למדעי היהדות. על אף שיש שם הרבה שטויות, יש שם דברים חשובים מאוד
ובכלל, מדוע שלא תעלו (במדור מיוחד) כת"ע ישנים שיצאו בשפות זרות. כמו הרעווי האנגלי והצרפתי, יארביכר של בריל, המגאזין בעריכת ברלינר והופמן, ועוד ועוד. יש שם הרבה חומר חשוב. נכון שה'יארביכר' והמאגזין מצויים באחד האתרים ברשת (קיימת להם הפנייה ב'מאגרי מידע' שבאתר הספרייה הלאומית), קשה מאוד להשתמש בהם, כי הם פותחים דף דף, בודד ושוב דף בודד. לכאורה, אם תיצרו עמם קשר ותסבירו להם את מהות מפעלכם הגדול והנכבד, שמא יאותו לתת לכם את סריקותיהם חינם אין כסף. זה שווה בדיקה.

כתבי עת אלו רשמתים כעת מהזכרון. ויש הרבה יותר. קצת בירור לא יזיק.
גם נזכיר שוב את כת"ע שרשמתי לעיל: כרם חמד. ישורן (של קאבק! יש רק את כרך ששי), אוצר נחמד.

וכעת פנייה לתושבי הפורם. שמא יש בידכם ספרים סרוקים שאינם מצויים באוצר החכמה (או היו והוסרו) או במאגר אחר (מוכר! ולא נידח), אולי תעלו אותו לרשת, כדי שכל חפץ בינה לא מצונזרת יוכל לעשות זאת בלא להטריח את רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו לבנין הספרייה הלאומית (יש עליו חרם, שאסור להכנס אליו, ידעתם?!)

ושבת שלום לכולם

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » א' מאי 09, 2010 12:10 am

אתה יכול להיות מנוי במקוון ואז יהיה לך עדכון כל הזמן

נער

הודעהעל ידי נער » א' מאי 09, 2010 12:26 am

שלום וברכה
ספרים חסרים:
דן מדניאל שני חלקים, פרעסבורג תרמ"א-תרמ"ה.
קורא באמת ח"ב, מאינץ תרל"ח.
דפוסים רבים של שסי"ם קדמונים.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' מאי 09, 2010 12:41 am

המעיין,
אין לי כסף להמנות על המקוון בנוסף לזה שבקשיח, לו אני זקוק יותר, כי לא תמיד יש לי גישה נוחה לאינטרנט

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' מאי 09, 2010 2:22 am

נער כתב:שלום וברכה
ספרים חסרים:
דן מדניאל שני חלקים, פרעסבורג תרמ"א-תרמ"ה.
קורא באמת ח"ב, מאינץ תרל"ח.
דפוסים רבים של שסי"ם קדמונים.

דן מדניאל יכנס בקרוב

קורא באמת. באמת נמצא באוצר http://www.otzar.org/wotzar/Book.asp?150037&BOOKS

אורח

הודעהעל ידי אורח » א' מאי 09, 2010 10:39 pm

איש ספר
כוונתי לחלק ב' של ספר קורא באמת, בגירסה 7 לא מצאתיו.
ומה עם דפוסים רבים של תלמוד בבלי, עשרות במספר?

אורח

הודעהעל ידי אורח » ב' מאי 10, 2010 3:26 pm

מה עם ספר התורה והחיים של גידמאן שבכל עדכון אני מתאכזב שוב לראות שלא הכניסוהו.

נויירא

הודעהעל ידי נויירא » ו' מאי 28, 2010 12:12 am

תכל'ס, העיצה היעוצה לא לעדכן מייד אלא לחכות לתמוז
לחסוך בסכף וגם להספיק לברר על כל הספרים שהומטו.

מאידך אפשר לייחד את המשך אשכול זה לרשימת ספרים שהושמטו
בכך נרגיע את חכם באשי שיוכל סוף סוף לעדכן לגירסה 8
אל תדאג אנחנו נשתדל לא להסתיר כלום

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 28, 2010 12:14 am

חבר'ה, להרגע.
אני מתעדכן או טו טו טו לגירסא 8.

נויירא

הודעהעל ידי נויירא » ו' מאי 28, 2010 12:18 am

אני לא חושב - רק - עליך
כולם פה מעוניינים במידע מסווג בעניין זה

אולי תפתח לנו את הרשימה, בליקוט מתוך הודעותיך ברחבי הפורום

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 28, 2010 12:20 am

נויירא כתב:אולי תפתח לנו את הרשימה, בליקוט מתוך הודעותיך ברחבי הפורום

סליחה, לא הבנתי.

נויירא

הודעהעל ידי נויירא » ו' מאי 28, 2010 12:30 am

אז אני יפתח את הרשימה:

מפנקסו של רב ליטאי
ירושלים דליטא
פירושי התורה לר"י החסיד
המאמר המפורסם בצפונות יז [מעמ' פ"ד] אודות אביבי

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 28, 2010 12:34 am

אם זו כוונתך, טעית.
חזרתי בתשובה.
אחרי שנכוותי (שלא באשמתי, לדעתי) ברותחין, הריני נזהר מקרי קרים (ואפילו מארטיק).
חפש מישהו אחר.
רק אזכירך, כי את פירוש ר' יהודה החסיד על התורה - יחזירו. כך הם התחייבו.
והדברים עולים בקנה אחד עם הכנסת שאר ספרי ר' יהודה החסיד, שעד עתה לא קיבלו רשות להכניסם.
ענבי הגפן בענבי הגפן, דבר נאה ומשתלם.

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ה' ינואר 01, 2015 9:12 am

אוצר החכמה כתב:
חכם באשי כתב: קבץ על יד. התוכנה כרגע לא פתוחה לפני. אבל כל הסידרה הישנה (10 כרכים) יש באוצר, ומהסידרה החדשה (21 ספרים, שהם 22 כרכים) יש לכם רק את הספר החמישי וכרך אחד מתוך ספר היובל (ספר יא). השאר אינו

גם כאן לא דק פורתא. מהסדרה החדשה יש באוצר: א, ב, ג1, ג2, ה, ח, יא. שאר הכרכים יושלמו בקרוב בס"ד

עלי ספר של בר אילן, פנינו אליהם כמה פעמים ונתקלנו בסירוב. אם יש מי היכול להועיל במתן הרשות, יבורך.

עדיין חסרים בסדרה החדשה כמה כרכים (כגון י, יב. ועוד).

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ה' ינואר 01, 2015 1:24 pm

אוצר החכמה כתב:ירושלים דליטא ומפנקסו של רב ליטאי, יבדקו שוב, יתכן שהשמטתם שגויה.

נכתב לפני חמש שנים, האם נבדק? מה העלתה הבדיקה?

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ה' ינואר 01, 2015 1:28 pm

באשכול זה גם יש לשבח את הנהלת האוצר על העלאת הדוקטורט של ד"ר ע' שבט על מפרשי הרי"ף, וספרים נוספים מתחום המחקר התורני. תבורכו מן שמיא!

סמל אישי של המשתמש
שטייגעניסט

הודעהעל ידי שטייגעניסט » ה' ינואר 01, 2015 2:18 pm

שברי לוחות כתב:
אוצר החכמה כתב:ירושלים דליטא ומפנקסו של רב ליטאי, יבדקו שוב, יתכן שהשמטתם שגויה.

נכתב לפני חמש שנים, האם נבדק? מה העלתה הבדיקה?

אם זה דחוף לך
http://www.hebrewbooks.org/46811
http://www.hebrewbooks.org/46812
סיפורים נחמדים ומעניינים!

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ה' ינואר 01, 2015 4:07 pm

יישר כח

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות לספרים חדשים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים