מחיר "אוצר החכמה" - האם היית קונה את התוכנה אם היא הייתה יותר זולה?

הפורום הזה נועד להערות והצעות תיקונים לתכנת אוצר החכמה, ולתכנה בלבד (לא להערות על ספרים או לבקשות לספרים חדשים).
בפורום זה יש לפתוח לכל הצעת תיקון נושא חדש.
בתגובות לאותו נושא אפשר להציע שינויים ושיפורים ולהביע את דעתכם על השינוי או התיקון המוצע.

אני מעוניין שהפורום יהיה מעשי ולא יגלוש להדיינויות שלא ממין העניין. לכן נא לא להכניס כאן הודעות שאינן עוסקות בנושא הפורום. הודעות כאלה יימחקו, ולא מסיבות צנזורה אלא משום שאינן מתאימות לפורום המסוים הזה. הרוצה לכתוב הודעות מסוג זה מוזמן לעשות בפורומים אחרים בתוך המערכת שלנו

אם מחירה של תוכנת אוצר החכמה ירד באופו משמעותי, האם תרכוש את התוכנה

רק אם התוכנה תעלה עד 2500 ש"ח אני יקנה אותה.
3
11%
רק אם התוכנה תעלה עד 2000 ש"ח אני יקנה אותה.
6
21%
רק אם התוכנה תעלה עד 1500 ש"ח אני יקנה אותה.
2
7%
רק אם התוכנה תעלה עד 1000 ש"ח אני יקנה אותה.
6
21%
אני לא מתכוון לרכוש את התוכנה כלל.
3
11%
אני שוקל לקנות את התוכנה גם אם לא ירד המחיר.
2
7%
לדעתי צריך לעשות הנחה 50% לאברכים.
6
21%

סך הכול הצבעות: 28

קוגן

מחיר "אוצר החכמה" - האם היית קונה את התוכנה אם היא הייתה יותר זולה?

הודעהעל ידי קוגן » ה' דצמבר 22, 2016 11:41 am

הסקר מיועד אך ורק למי שאין לו כיום את תוכנת "אוצר החכמה".
כיון שהתוכנה הנפלאה והשימושית "אוצר החכמה" הופכת להיות יותר ויותר פופולארית מידי שנה.
אך מאידך ישנם כאלו שהיו רוכשים אותה בוודאות אם מחירה היה זול יותר, [וכוונתי למחיר זול יותר מהמחיר של שבוע הספר], רציתי לבדוק ואף להביא לידיעת הבעלית של אוצר החכמה, עד כמה מאות או אפילו יותר ירכשו את התכנה אם מחירה ירד.
ובטוח אני שהבעלים של אוצר החכמה עומד בראש מעיינו זיכוי הרבים, ואם הוא יווכח שהמחיר הגבוהה [אך ההגון לכל הדעות] הוא הדבר הראשון שעומד כנגד המעוניינים לרכוש את התוכנה, אולי יחשבו בחיוב על פתרון לעניין.

ארזי ביתר

Re: מחיר "אוצר החכמה" - האם היית קונה את התוכנה אם היא הייתה יותר זולה?

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' דצמבר 22, 2016 11:53 am

אתה לא הגיוני בעליל. אתה רוצה להגיע מ-6,400 ש"ח [המחיר המינימלי כיום], ל-2,500 ש"ח בשיא???

תוסיף בסקר עוד אפשרויות של 4,000 ו-3,500 ש"ח, ותראה שהרבה מאוד בוחרים בזה.

ואגב, אני לא חושב שאוצר החכמה מתכוונים להתייחס בכלל לסקר כזה. אם יש אנשים שמוכנים להצביע, על כוונתם לרכוש את אוצר החכמה רק במידה ומחירו לא יעלה על 1,000 ש"ח, ויש כאלו, הרי שאין כלל הבנה במהותה של התוכנה.

לשם השוואה, פרוייקט השו"ת של בר אילן, שמסופקני אם יש בו 1% מהספרים שיש באוצה"ח, עולה יותר מ-1,000 ש"ח...

קוגן

הודעהעל ידי קוגן » ה' דצמבר 22, 2016 12:30 pm

ארזי ביתר כתב:אתה לא הגיוני בעליל. אתה רוצה להגיע מ-6,400 ש"ח [המחיר המינימלי כיום], ל-2,500 ש"ח בשיא???

תוסיף בסקר עוד אפשרויות של 4,000 ו-3,500 ש"ח, ותראה שהרבה מאוד בוחרים בזה.

לשם השוואה, פרוייקט השו"ת של בר אילן, שמסופקני אם יש בו 1% מהספרים שיש באוצה"ח, עולה יותר מ-1,000 ש"ח...

המחיר כשיש מבצע וכמו בשבוע הספר, או התארגנויות של קבוצות רכישה הוא באיזור 4,000 ש"ח.
א"כ אפשרות של 3,500 - 4,000 היא אפשרות שכבר כמעט קיימת.
ולכן בסקר האפשרות המקסימלית היא 2,500 ש"ח, שזה עדיין סכום כסף לא קטן, וגם יש פער משמעותי בינו לבין המחיר כיום בזמן המבצעים.

איתן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי איתן » ה' דצמבר 22, 2016 12:42 pm

ארזי ביתר כתב:לשם השוואה, פרוייקט השו"ת של בר אילן, שמסופקני אם יש בו 1% מהספרים שיש באוצה"ח, עולה יותר מ-1,000 ש"ח...

פרויקט השו"ת הוא מסוג אחר לגמרי של מאגרים תורניים - מאגרים מוקלדים. ואוצר החכמה - מאלו הסרוקים עם ocr. לכן כלל לא אמורים להשוות אותם לפי כמות הספרים.
אם כבר משווים - את אוצר החכמה אמורים להשוות עם hebrewbooks ואוצרות התורה.
על מחיר - פרויקט השו"ת - זה תלוי מתי מקונים אותו. יש תקופות שהוא עולה כאלף ש"ח, ואף קצת פחות.

נ.ב. לא התכוונתי לכבוש את המלכה עם המלך בבית, רק להעמיד את הדברים על דיוקם. למעשה כל אחד יבחר לפי הצרכים והתקציב שלו.

הרוצה להחכים

הודעהעל ידי הרוצה להחכים » ה' דצמבר 22, 2016 12:50 pm

הנני מכיר משתמשים רבים שמשתמשים עם פרוייקט השו"ת, כל אלו קנו אותם בימי מבצע וירידים כשזה עלה בסביבות 750-850 ש"ח (לאחרונה החלו בשיטה אחרת של מכרזים שמעלה קצת את המחיר). כל אלו אמרו שהם היו שמחים לקנות את תוכנת אוצר החכמה אך מפאת מחירו הרב הם מסתפקים בפרוייקט השו"ת הבסיסי שלא עלה להם יותר מ1000 ש"ח.

קוגן

הודעהעל ידי קוגן » ה' דצמבר 22, 2016 1:02 pm

הרוצה להחכים כתב:הנני מכיר משתמשים רבים שמשתמשים עם פרוייקט השו"ת, כל אלו קנו אותם בימי מבצע וירידים כשזה עלה בסביבות 750-850 ש"ח (לאחרונה החלו בשיטה אחרת של מכרזים שמעלה קצת את המחיר). כל אלו אמרו שהם היו שמחים לקנות את תוכנת אוצר החכמה אך מפאת מחירו הרב הם מסתפקים בפרוייקט השו"ת הבסיסי שלא עלה להם יותר מ1000 ש"ח.

גם משתמשים רבים בhebrewbooks ובתורת אמת היו קונים את אוצר החכמה, אם היה עולה יותר זול.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' דצמבר 22, 2016 1:51 pm

גם אם דירת ארבעה חדרים במרכז בני ברק היתה עולה יותר בזול, הייתי קונה אותה, ואפילו שתיים.
(ואגב, יש לי אוצר החכמה. איך אפשר בלי זה?!)

ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' דצמבר 22, 2016 3:44 pm

חד ברנש כתב:גם אם דירת ארבעה חדרים במרכז בני ברק היתה עולה יותר בזול, הייתי קונה אותה, ואפילו שתיים.

יפה מאוד!!! הגדרה מדוייקת!

הרוצה להחכים

הודעהעל ידי הרוצה להחכים » ו' דצמבר 23, 2016 11:28 am

ארזי ביתר כתב:
חד ברנש כתב:גם אם דירת ארבעה חדרים במרכז בני ברק היתה עולה יותר בזול, הייתי קונה אותה, ואפילו שתיים.

אם מטוס ג'מבו פרטי היה עולה יותר זול, אני לא הייתי קונה, לא אחת ולא שתיים. דירת ארבעה חדרים נחוצה לי כמו אוצר החכמה, ואת שתיהם אין לי בגלל מחירם המופרז.
כלומר, אנחנו לא קונים כל דבר שהוא זול, וקונים דברים בסיסיים למרות מחירם הרב. דברים שנצרכים אך הם לא בסיסיים אנחנו שוקלים את קנייתם על פי מחירם, ולכן באמת אין לח"ב שתי דירות במרכז בני ברק, אבל יש לו דירה במרכז ירושלים.

קוגן

הודעהעל ידי קוגן » ה' ינואר 05, 2017 1:53 pm

הרוצה להחכים כתב:
ארזי ביתר כתב:

אם מטוס ג'מבו פרטי היה עולה יותר זול, אני לא הייתי קונה, לא אחת ולא שתיים. דירת ארבעה חדרים נחוצה לי כמו אוצר החכמה, ואת שתיהם אין לי בגלל מחירם המופרז.
כלומר, אנחנו לא קונים כל דבר שהוא זול, וקונים דברים בסיסיים למרות מחירם הרב. דברים שנצרכים אך הם לא בסיסיים אנחנו שוקלים את קנייתם על פי מחירם, ולכן באמת אין לח"ב שתי דירות במרכז בני ברק, אבל יש לו דירה במרכז ירושלים.

"דירת ארבעה חדרים נחוצה לי כמו אוצר החכמה"...
אשריכם ישראל שחשוב להם דירת ארבעה חדרים כמו "אוצר החכמה".
אך זה רק ממחיש את החשיבות הרבה שיש ל"אוצר החכמה", בעידן הנוכחי.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 31, 2017 11:47 am

למה יוצר הסקר לא רשם מחיר מירבי 1500? הפס האדום בטוח היה מגיע לסוף המסך של המחשב...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' ינואר 31, 2017 1:09 pm

אוהב אוצר כתב:למה יוצר הסקר לא רשם מחיר מירבי 1500? הפס האדום בטוח היה מגיע לסוף המסך של המחשב...

כבודו מתבדה. האפשרות קיימת למעלה ורק 2 בחרו בה.

חזור אל “איך לא חשבתם על זה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד