מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ביאור פסוקים בעזרא (נחמיה ח, יג-יח)

ביאורים ועיונים, חדושים ובירורים, בתורה בנביאים בכתובים ובתרגומים, ובמפרשיהם, ראשונים ואחרונים, ויבינו במקרא.
עומק הפשט

ביאור פסוקים בעזרא (נחמיה ח, יג-יח)

הודעהעל ידי עומק הפשט » ה' אוגוסט 18, 2016 5:29 pm

כתוב בעזרא (נחמיה פרק ח, יג-יח) וביום השני נאספו ראשי האבות לכל העם הכהנים והלוים אל עזרא הספר ולהשכיל אל דברי התורה: וימצאו כתוב בתורה אשר צוה יקוק ביד משה אשר ישבו בני ישראל בסכות בחג בחדש השביעי: ואשר ישמיעו ויעבירו קול בכל עריהם ובירושלם לאמר צאו ההר והביאו עלי זית ועלי עץ שמן ועלי הדס ועלי תמרים ועלי עץ עבת לעשת סכת ככתוב: ויצאו העם ויביאו ויעשו להם סכות איש על גגו ובחצרתיהם ובחצרות בית האלהים וברחוב שער המים וברחוב שער אפרים: ויעשו כל הקהל השבים מן השבי סכות וישבו בסכות כי לא עשו מימי ישוע בן נון כן בני ישראל עד היום ההוא ותהי שמחה גדולה מאד: פ
והמלבי"ם (שם) שואל "אשר ישבו בני ישראל בסכות בחג, זה דבר זר מאד שישראל לא עשו סכות מימי יהושע ועד עתה כמ"ש לקמן כי לא עשו מימי יהושע בן נון כן, וכמו שהתפלאו ע"ז בערכין (דף ל"ב). " ועיין שם מה שהוא מתרץ.
האם יש עוד מהלכים בסוגיא זו
יישר כח

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: ביאור פסוקים בעזרא

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוגוסט 18, 2016 5:43 pm

יעויין במקורות שהביא מע"כ ידידי הרב שלמה אליעזר גליקסברג במאמרו בעניין סוכה ברה"ר, בשו"ת ניצני ארץ ח"א

עומק הפשט

הודעהעל ידי עומק הפשט » ה' אוגוסט 18, 2016 5:50 pm

הרב ברכה משולשלת,
אני לא מכיר את הספר הזה.
האם תוכל להעלות את הדפים לאשכול הזה?
יישר כחך

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוגוסט 18, 2016 6:08 pm

אם הייתי יכול הייתי מעלה (לצערי כל הספר הנ"ל היה על המחשב הישן שלי שאיננו עמנו עוד)
אבל הספר מצוי באוצה"ח

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' אוגוסט 18, 2016 6:59 pm

בברכה המשולשת כתב:אם הייתי יכול הייתי מעלה (לצערי כל הספר הנ"ל היה על המחשב הישן שלי שאיננו עמנו עוד)

שלא תגיע למעשי רבי יצחק חי טייב.

חזור אל “מקרא ותרגום”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים