מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הפצת ספרים וקונטרסים תורניים דיגיטלית

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
יעקב כהן

הודעהעל ידי יעקב כהן » א' יוני 23, 2013 3:34 am

בס"ד
על שם מרת שרה בלומה בת הרב מרדכי יחיאל ע"ה
כללי
המאגר נועד להפצת ספרים וקונטרסים בכל מקצועות התורה, חינם אין כסף, באמצעות הדואר האלקטרוני, לכל דורש.

שליחת חיבורים
כתבת ספר או קונטרס? מעוניין להפיצו חינם אין כסף לכל דורש? זוהי הכתובת הנכונה!! שלח את החיבור לכתובת דוא"ל torahpublish@gmail.com, הוסף תיאור כללי ותמציתי של החיבור (כגון "סיכום סימני חושן משפט", "חקירות במלאכות שבת" וכדומה), ואנו נוסיפו אי"ה למאגר (אין התחייבות לקבל כל חיבור). רצוי מאד להוסיף את המלה noautoreply לשורת הנושא או להודעה.

קבלת חיבורים מהמאגר
מצאת במאגר חיבור שרצונך לקבלו? שלח דוא"ל לכתובת torahpublish@gmail.com ובשורת הנושא כתוב את קוד החיבור (כגון 101 או 502), והמערכת האוטומטית תשלחנו אליך בתוך דקות מספר אי"ה. אם רצונך במספר חיבורים, שלח הודעת דוא"ל נפרדת לכל חיבור. אם המערכת האוטומטית אינה מזהה בשורת הנושא קוד הנמצא במאגר, תקבל את רשימת כל החיבורים במאגר (קובץ זה). אם רצונך שהמערכת האוטומטית לא תגיב להודעה שלך, יש לכלול את המלה "noautoreply" בשורת הנושא.
כמו כן ניתן לקבל מהמערכת שיחות ממאגר קול הלשון, וכן טפסים מאתרים ממשלתיים, עירוניים וכד'. ראה פרטים להלן (לאחר רשימת החיבורים).

אם רצונך לקבל הודעת עדכון אוטומטי בכל פעם שמוכנס חיבור חדש למאגר, אנא שלח דוא"ל עם המילה notifyme בשורת הנושא. אם רצונך להפסיק לקבל הודעות אוטומטית אלו, אנא שלח דוא"ל עם המילה unnotify בשורת הנושא.

פיצול קבצים: אם הקובץ המבוקש גדול מדאי (יותר מ6.5 MB), הוא יפוצל לקבצים קטנים יותר, שיישלחו בנפרד. יש לוודא שבתיבת הדואר יש מספיק מקום לקבלת כל הקבצים (מספר ספקי דואר, כגון מהדרין נט ואתרוג, מגבילים את גודל תיבת הדואר). אפשר לכלול את המילה nosplit בשורת הנושא, ואז הקובץ לא יפוצל אף אם הוא גדול. אם בתיבת הדוא"ל של המשתמש אין מספיק מקום בשבילו, ההודעה לא תגיע והמשתמש לא יקבל כל הודעה על כך. לחלופין, אפשר לבקש רק חלק מסוים או חלקים מסוימים מהקובץ, דהיינו לכלול את המילים (למשל) part3 part2 בשורת הנושא, ואז רק חלקים אלו יישלחו.
אזהרה: תוכנות דוא"ל מסוימות עלולות לזהות ולסווג הודעות אלו כ"דואר זבל", שכן מדובר במספר הודעות הנשלחות ברצף מכתובת מסוימת, שאינה מוכרת לתוכנת הדוא"ל (בדרך כלל). לחילופין, אם תיבת הדואר של המשתמש מלאה מדי, הקובץ לא יגיע, והמשתמש לא יקבל כל הודעה על כך.
לא ניתן לקבל באמצעות המערכת ספרים ממאגר היברובוקס (HebrewBooks). בעוד שבעבר המערכת איפשרה זאת, הנהלת היברובוקס אסרה עלינו להמשיך לעשות זאת. עם המשתמשים הסליחה.
מיותר לציין, שבאופן כללי אין לסמוך על תוכן החיבורים הלכה למעשה.

צור קשר
כדי לשלוח דוא"ל אלינו (בלי שהמערכת האוטומטית תגיב עליו), שלח דוא"ל לכתובת הנ"ל, ובשורת הנושא (או בגוף ההודעה) כתוב את המלה noautoreply.

(אין לי קשר למפיץ רק פרסמתי לזיכוי הרבים)

מאירי

Re: הפצת ספרים וקונטרסים תורניים דיגיטלית

הודעהעל ידי מאירי » א' יוני 23, 2013 11:21 am

הנ"ל אינו דבר חדש, מה שקורה שקצב העדכון שלהם הוא איטי או שנעצר מזמן, יתכן לתלות זאת בחוסר היענות מצד הציבור, אך לא רק, אני שלחתי מזמן קונטרס מסויים והוא לא נכנס, לא נראה לי שזה היה הדבר היחיד ששלחתי ולא נכנס, ולא נראה לי שהיה בעיה מסויימת בתוכן שלא נתקבל מחמתו, מה שכן נראה שרק 3 אנשים בערך הצליחו להכניס קונטרסים לאינדקס הזה ותו לא מידי (האינדקס כולל עשרות חיבורים של 3 אנשים אולי קצת יותר), חבל שזה לא מתפתח, לא לכולם יש חשיפה למאגר העלאת הקבצים של אוצר החכמה, ויש המון אברכים שיש להם רק מייל ודבר כזה היה מועיל מאד, אני מכיר המון אברכים שהיו מעוניינים להפיץ מעיינותיהם בצורה זו וחבל. אולי מישהו יקח יוזמה לידיים ויעשה משהו חילופי, אם הייתי יודע כיצד לעשות זאת לא היה אכפת לי רק פשוט אינני יודע כיצד.

יעקב כהן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ב' יוני 24, 2013 3:47 pm

מאירי כתב:הנ"ל אינו דבר חדש, מה שקורה שקצב העדכון שלהם הוא איטי או שנעצר מזמן, יתכן לתלות זאת בחוסר היענות מצד הציבור, אך לא רק, אני שלחתי מזמן קונטרס מסויים והוא לא נכנס, לא נראה לי שזה היה הדבר היחיד ששלחתי ולא נכנס, ולא נראה לי שהיה בעיה מסויימת בתוכן שלא נתקבל מחמתו,

א. נכון שזה לא חדש אבל האפשרות לקבל עדכון על ספר חדש זה חדש.
ב. העדכון שלהם לא נעצר (אולי איטי).
ג. יש אפשרות לפנות לבעל הגמ"ח במייל הנ"ל אם המלה "noautoreply" בשורת הנושא ולשאול כל שאלה.
חבל שזה לא מתפתח, לא לכולם יש חשיפה למאגר העלאת הקבצים של אוצר החכמה, ויש המון אברכים שיש להם רק מייל ודבר כזה היה מועיל מאד, אני מכיר המון אברכים שהיו מעוניינים להפיץ מעיינותיהם בצורה זו וחבל. אולי מישהו יקח יוזמה לידיים ויעשה משהו חילופי, אם הייתי יודע כיצד לעשות זאת לא היה אכפת לי רק פשוט אינני יודע כיצד.

יעקב כהן

הודעהעל ידי יעקב כהן » א' יוני 30, 2013 4:17 pm

זה מה שכתב לי בעל הגמ"ח הנ"ל. (השמטתי דברים אישים)
אין לנו התחייבות להכניס כל חיבור למאגר, וכתבנו זאת בפירוש. החיבורים הנשלחים עוברים ביקורת. אם אמנם שלחו לנו חיבור, ואם הוא הגיע (לפעמים יש בעיות במייל. ידוע לי לפחות על אדם אחד שלא מצליח לשלוח לנו מיילים, ואיני יודע מדוע. אולי זו בעיה בספק שלו - יש ספקים עם חסימות חזקות מדי... בכ"א גם אותו אדם מצליח לשלוח לחלק מהכתובות החלופיות שלנו - torapublish, torahpablish, torapablish - כולן בgmail), אזי ההסבר היחידי הוא שהחומר שלהם לא עבר ביקורת.

אמנם זה נכון שלא הרבה חיבורים נשלחו אלינו בזמן האחרון (חוץ ממחבר אחד שמתמיד), אך יש עשרות משתמשים שמשתמשים במאגר באופן קבוע (נראה לי שזה בעיקר לקבצי קול הלשון, אך איני בטוח. אוכל לפרסם סטטיסטיקה מדוייקת ואנונימית, אם נראה לכם שזה מעניין מישהו). בשבועיים האחרונים היו לנו בערך מאתיים בקשות.

מסתבר לי מאד שיש לנו בעיה בפרסום. פרסמנו פעם ב"יתד נאמן", ולאחר מכן קיבלנו "פיצוץ" של חיבורים ומשתמשים חדשים, אך ה"פיצוץ" נעצר אחרי בערך שבועיים. לכן, אני מעריך מאד את יוזמתכם לפרסם בפורום אוצר החכמה (הייתי מפרסם שם בעצמי אם הייתי יודע על קיומו... אנחנו בסה"כ אברכים פשוטים, שלא מבלים את כל היום מול המחשב ח"ו, ובוודאי שאיננו מומחים לפרסום, וא"כ וודאי יש עוד הרבה אפשרויות פרסום שנעלמו מעינינו).

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ב' יולי 01, 2013 10:31 pm

יעקב כהן כתב:זה מה שכתב לי בעל הגמ"ח הנ"ל. (השמטתי דברים אישים)
...אנחנו בסה"כ אברכים פשוטים, שלא מבלים את כל היום מול המחשב ח"ו, ובוודאי שאיננו מומחים לפרסום, וא"כ וודאי יש עוד הרבה אפשרויות פרסום שנעלמו מעינינו).

מסכים עם העקרון, אבל אם כן לשם מי ומה הועיד את כל הגמ"ח הזה, אם לא בשביל אברכים שמרבים לכתוב חידו"ת על מחשב, וזקוקים לנגישות לחומר התורני המגוון?
ובהחלט מי שיכול לפרסם יהא ממזכי הרבים.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 229 אורחים