מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

התוכחה הראויה והאוטיסטים למיניהם

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
אחד היה אברהם

התוכחה הראויה והאוטיסטים למיניהם

הודעהעל ידי אחד היה אברהם » ה' מרץ 15, 2012 8:07 pm

קיבלתי במייל מאמר נפלא בענין התוכחה הראויה והאוטיסטים וכו'. מצורף בזאת.
קבצים מצורפים
התוכחה הראויה.pdf
(86.65 KiB) הורד 637 פעמים

מי נהר

Re: התוכחה הראויה והאוטיסטים למיניהם

הודעהעל ידי מי נהר » ה' מרץ 15, 2012 8:13 pm

יש איזו בעיה בקובץ, הרידר לא מצליח לקרוא אותו.

אחד היה אברהם

הודעהעל ידי אחד היה אברהם » ה' מרץ 15, 2012 8:26 pm

אצלי הרידר כן קורא אותו.

חיים

הודעהעל ידי חיים » ה' מרץ 15, 2012 8:39 pm

ואצלי לא.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' מרץ 15, 2012 9:24 pm

גם אצלי לא

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ה' מרץ 15, 2012 9:34 pm

גם אצלי לא.

הנאמן בפקדונו

הודעהעל ידי הנאמן בפקדונו » ה' מרץ 15, 2012 9:37 pm

גם אצלי לא.

נראה לי שפשוט ההדפסה לPDF לא בוצעה כראוי

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ה' מרץ 15, 2012 9:44 pm

בבקשה:

נהנה מהאוצר

הודעהעל ידי נהנה מהאוצר » ו' מרץ 16, 2012 1:50 am

קונטרס התגובה הוא לא לאוטיסטים אלא לעומד על ידם וחושב כדברים המשונים אשר הם כותבים לבסוף על הדף,

שכידוע לי היטב היטב, רוב ככל מעשיהם המענינים שהם כותבים על אותיות את אשר כביכול נשלח להם בנבואה, אין זו נבואה כלל, אלא קריאת מחשבותיו של המחזיק את האצבע ודו"ק

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' מרץ 16, 2012 8:39 am

אע"פ שהדבר פשוט בסברא שכן הוא, אולי תפרט למה כונתך בהיטב היטב ותחכימנו.

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ו' מרץ 16, 2012 9:28 am

נהנה מהאוצר כתב:קונטרס התגובה הוא לא לאוטיסטים אלא לעומד על ידם...

לא שמישהו שואל את דעתי... אבל אם היו שואלים הייתי עונה שמיותר בכלל להגיב, לא לאוטיסטים ולא לעומד על ידם או על גבם

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' מרץ 16, 2012 9:34 am

אין מה לפרט...
אעפ"י שיש שקרנים בתחום, יש כאלה שאמת הם (ומי שלא מאמין - זכותו).
איך אשה חילונית כמו שולמית גד ז"ל חזרה בתשובה ע"י ביתה (האוטיסטית) גליה ע"י דבר שקרי???
היא "עבדה על עצמה"?!
אין הסבר הגיוני לזה מלבד ההסבר ההגיוני היחיד.
אלה שמונים ומרמים את הציבור בנושא הצליחו לסמא את עיני רוב הציבור כאילו "להד"ם" והכל שקר ח"ו, אך גם אם תמצא הרבה כאלו אין זו ראיה על הכלל כולו!

גאולה בקרוב

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » ו' מרץ 16, 2012 9:41 am

שמעתי מכלי ראשון מאחד שעסק הרבה בענין זה, והפסיק, בגלל שתחילה היה "שיתוף פעולה" מצד האוטיסטים ולאחרונה הפסיקו,
דהיינו שיש תקופות בזה. איני זוכר כבר אם אמר הסבר מדוע פעם היה יותר ולאחרונה כבר לא, אבל ניתן לומר שברגע שנהפך להיות עסק יותר נפוץ, וכבר התחילו לשאול אותם שאלות בלי סוף במגוון ענינים, הפסיק הענין.
יודגש, שאיני מחווה דעה כלפי עצם הענין האם ראוי או לא, והאם אמיתי לגמרי. רק הערתי הערה זו ששמעתי ממנו.
נערך לאחרונה על ידי גאולה בקרוב ב ו' מרץ 16, 2012 11:32 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ו' מרץ 16, 2012 9:50 am

יאיר כתב:אעפ"י שיש שקרנים בתחום, יש כאלה שאמת הם (ומי שלא מאמין - זכותו).
ובכן, אמונתי נשארת מצומצמת באמונת ה' ויחודו. אני מאמין בנבואת הנביאים, לא בנבואת השוטים.

גאולה בקרוב כתב:שמעתי מכלי ראשון מאחד שעסק הרבה בענין זה, והפסיק, בגלל שתחילה היה "שיתוף פעולה" מצד האוטיסטים ולאחרונה הפסיקו,

האוטיסטים לא הפסיקו, כי מעולם לא התחילו..
כנראה פשוט הסיפור נמאס על אלה שמסביבם

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' מרץ 16, 2012 9:57 am

(ר' ישראל זה בשבילך).
הכותב (ברסלב) סתם מתלהם. הבל ורעות רוח.
מאות התחזקו וחזרו בתשובה בזכות העלונים וכו' וזו ורק זו המטרה! (של אלו שלא שקרנים וזייפנים).

בנוגע למלחמה הוא מביא דברי כמה גדולי חסידות ואת דברי הח"ח שכולם יזכו לגאולה (???) - (אקפוץ עד הגג אם מישהו יראה לי ח"ח כזה)...
מה עם הנביא יחזקאל ע"ה (ומחילה שצריך להציג את זה כך) שכתב שהמלחמה תהיה בא"י "ורעשו מפני דגי הים ועוף השמים וכל חומה לארץ תיפול"?? (לח') [ו]למה הוא הפחיד את כולם ומדוע הנביא זכריה (יד') וכל הנביאים הלכו בדרך זו??
ומה עם פרשיות הקללות "בחוקותי" "וכי תבוא" שמהלכים עלינו אימים כל שנה ושנה (מלבד יחזקאל וזכריה בכל סוכות) ומדוע הקב"ה כתב בתוה"ק 12 פעם "מחלליה מות יומת"??
הרמח"ל כותב ב"מסילת ישרים" "אך ההערה לכל ההמון היא ע"י הראותם עומק הדין וכו'"...
אדם שעומד לעבור את הכביש ואאחד עומד לידו ורואה שאןם יחצה את הכביש ידרס ח"ו הוא לא יעיר לו בקט או יעשה לו "פסססט" תזהר מכונית אלא הוא יצעק (ויבהיל) אותו כדי שלא יחצה (תרתי משמע) את הכביש וכן אדם שהרופא רואה שאם ימשיך לעשן או לאכול דברים מסויימים עלול ח"ו למות תוך שבוע חייב לזעזע את הפציינט ולהסביר לו היטב היכן הוא עומד!
(והנמשל מובן...לפעמים אין ברירה וצריך לזעזע. ואם בעניני גשמיות והגוף כך ק"ו בענייני הרוח. "גדול המחטיאו מן ההורגו" ויש עוד להאריך)...
הכי קל זה 'להרגיע' את העם (כמו שהיה לפני השואה) ולומר עזבו, לא תהיה מלחמה, הכל בסדר, אפשר להמשיך לנוח, אפשר להמשיך ולזרום עם החיים כמו שהיה עד עכשיו,לא יקרה כלום וכו'...

[ר' הוגה. ח"ו ולא יעלה על הדעת שנחשב כנבואה (וגם לא ניבאו כלום) וגם אם יבוא מי שיטען (ר' ישראל) שאמרו תאריכים וכו' אין זה פוסל כי חשבונות שמים תמיד יכולים להשתנות וגם רבנים גדולים (בכל הדורות וגם בדורנו!) אמרו תאריכים או דברים שיכולים לקרות בקרוב ובסוף לא קרה כך ולא "פסלנו" אותם ח"ו בשל כך].

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ו' מרץ 16, 2012 10:07 am

נהנה מהאוצר כתב:קונטרס התגובה הוא לא לאוטיסטים אלא לעומד על ידם וחושב כדברים המשונים אשר הם כותבים לבסוף על הדף,

שכידוע לי היטב היטב, רוב ככל מעשיהם המענינים שהם כותבים על אותיות את אשר כביכול נשלח להם בנבואה, אין זו נבואה כלל, אלא קריאת מחשבותיו של המחזיק את האצבע ודו"ק

אפשר גם לשאול אצל הרבנית גלושטיין [בת הג"ר ביינוש פינקל זצ"ל], שבעקבות נסיונה עשתה מחקר גדול [לא רק בארץ ישראל] על כל הנושא, והסיקה אחר מחקרה המדוקדק כי הכל הוא הבל ורעות רוח, ואם תשים אוטיסט סגור בחדר מהרגע שהוא נולד ולא תחשוף אותו לכלום, הוא לא ידבר [יכתוב] מילה.
פשוט מאוד האוטיסטים צריכים שיתייחסו אליהם, והם מרגישים צורך להביע משהו מעצמם כביכול, אז הם מדברים מה שהציבור "קונה", בכל אופן הכל הם שומעים מסביב.

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ו' מרץ 16, 2012 10:15 am

ר' יאיר,
את הרבנים לא פסלנו ומעולם לא נפסול בשל כך, בדיוק כי לא בזה גדולתם,
אבל את האוטיסטים 'לא פסלנו' בגלל זה כי מעולם לא קיבלנו = ז"א אין לנו שום סיבה לקבלם.

ולאשר טענת שרבים התחזקו בשל כך, הא למה הדבר דומה, לשחקן נכרי עם כישורי חיקוי מעולים, שהתחפש למגיד מישרים צדיק ונלהב, מקהיל קהילות ברבים ומחזירם בתשובה לאביהם שבשמים..
איך נתייחס לזה?
- אם לא ידענו בהתחלה, והוא אכן החזיר בתשובה, מה אכפ"ל סו"ס הם חזרו בתשובה..
אבל מה נעשה אילו אנו יודעים מראש/נתברר עליו אח"כ - שמדובר בשחקן, ואנו רבני הקהילה לדוגמא? -- וכי ניתן לו להמשיך בדברי מוסרו המפליאים? -- וכי ניתן להם לגיטמיציה להמשיך ולהפיץ מוסריהם עלוניו בבתי כנסיות ובתי מדרשות ? !
(כט"ס גוט שאבעס אני חייב לפרוש, להת').

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' מרץ 16, 2012 10:16 am

ר' עשוי, לא הבנתי מדבריך מי לדעתך 'כותב' את הדברים. (אא"כ השורה האחרונה נכתבה בהלצה).
בכל אופן תראה לי אחד שבדק את שולמית גד ז"ל האמא של גליה והצליח להפריך.
שוב. זה שבדקו ומצאו הרבה רמאים אין זו ראיה על כולם!
(יש גם רב שאני מאוד מעריך ובדק ומצא כהנ"ל אך בדק רק מס' מקרים ולא את כולם/"גליה".
בכל אופן מי שישמע את שולמית גד (חילונית לשעבר) בהרצאה http://www.ben-yakir.com/shiorem/galia.wmv
יוכל להבין יותר).

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ו' מרץ 16, 2012 10:23 am

יאיר כתב:ר' עשוי, לא הבנתי מדבריך מי לדעתך 'כותב' את הדברים. (אא"כ השורה האחרונה נכתבה בהלצה).
בכל אופן תראה לי אחד שבדק את שולמית גד ז"ל האמא של גליה והצליח להפריך.
שוב. זה שבדקו ומצאו הרבה רמאים אין זו ראיה על כולם!
(יש גם רב שאני מאוד מעריך ובדק ומצא כהנ"ל אך בדק רק מס' מקרים ולא את כולם/"גליה".
בכל אופן מי שישמע את שולמית גד (חילונית לשעבר) בהרצאה http://www.ben-yakir.com/shiorem/galia.wmv
יוכל להבין יותר).

השורה האחרונה גם היא נאום גלושטיין. [תוצאות המחקר]
היא בדקה הרבה אוטיסטים, וגם עסקה בתחום עם גדולי המומחים בעולם.
אתה צריך להבין, שלאוטיסטים יש ראש גאון, האוטיסט יושב ומרפרף במהירות על ספר שלם בכמה דקות, ו"מצלם" את זה בראשו, ואח"כ הוא יושב וקורא את זה. הוא יכול לחשבן מספרים מורכבים בשניות. הקליטה שלהם היא מיוחדת מאוד. כך שגם לרבנית גליה תליט"א יכול להיות שהיא קלטה פה ושם מסרים [ולא מעולם האמת בדיוק] והבינה שהמצב חמור, וכמובן כמה שהאיומים גדולים יותר והסיכונים יותר מתקרבים ה' ירחם והעולם הולך להחרב אז יותר נשמעים דברי אמת, ממילא העסק מתפקד, יוצאים עלונים, עושים כסף וכו'. זה הכל.
עם כל הכבוד, אני באופן אישי מכיר אנשים שמתחזקים בזה, ודלא כהוגה אני חושב שיש בזה משהו חיובי, כי סה"כ הם אומרים חז"לים ודברים שגם גדולי ישראל אומרים [רק שמהם שומעים יותר, כי לצערנו חושבים שזה דברי [מעולם ה]"אמת" יותר מאשר האחרים], אז אדרבה.
אבל כבן אדם מפוכח הייתי מצפה ממך להכיר באמת. עד כאן.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' מרץ 16, 2012 10:29 am

יש כאן כבר 3 דיעות לפחות. (אמת-שקר-חצי חצי).
בכל אופן שתדע שמהעלונים הם לא הרויחו גרוש! ההיפך (אין פרסומות וחולקו אלפים בחינם).

מפורסם ביותר שהחזו"א היה קם מפניהם ואמר שהם גלגולים של צדיקים, ת"ח שבאו להשלים את תיקונם.
לומר שהאוטיסטים החליטו פתאום כולם על דעת עצמם (לשקר ו)לכתוב דברי חיזוק נשמע אבסורדי לחלוטין...
[בנתיים אף אחד לא התייחס לסיפור עם גליה ואמא החילונית שחזרה בתשובה ע"י ביתה].
שבת שלום.

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ו' מרץ 16, 2012 10:35 am

יאיר כתב:יש כאן כבר 3 דיעות לפחות. (אמת-שקר-חצי חצי).
בכל אופן שתדע שמהעלונים הם לא הרויחו גרוש! (אין פרסומות ומחולקים אלפים בחינם).

יש כמה "חצרות" של כ"ק אוטיסטים.
[אבל בכל אופן אל תתפוס אותי על המילה, ברור שרובם פועלים לשם שמים]
יאיר כתב:מפורסם ביותר שהחזו"א היה קם מפניהם ואמר שהם גלגולים של צדיקים, ת"ח שבאו להשלים את תיקונם.

אין שום בעיה, בהחלט כמו כל בן אדם עם צרות, ובפרט כאלו צרות גדולות. אף אחד לא סתר את זה.
יאיר כתב:לומר שהאוטיסטים החליטו פתאום כולם על דעת עצמם (לשקר ו)לכתוב דברי חיזוק נשמע אבסורדי לחלוטין...

זה לא לשקר, סה"כ הם לא אומרים ממש המצאות, הם לא מגלים את אמריקה, רק חושבים שהם מנותקים מהעולם לגמרי, וממילא מהיכן הם יודעים הכל? מסתמא נבואה מן השמים. אבל האמת הוא שהם קולטים הכל, ומשתדלים לחזק יהודים בדרכם. זה לא כזה אבסורדי.
יאיר כתב:[בנתיים אף אחד לא התייחס לסיפור עם גליה ואמא החילונית שחזרה בתשובה ע"י ביתה].

עשוי לנחת כתב:עם כל הכבוד, אני באופן אישי מכיר אנשים שמתחזקים בזה, ודלא כהוגה אני חושב שיש בזה משהו חיובי, כי סה"כ הם אומרים חז"לים ודברים שגם גדולי ישראל אומרים... אז אדרבה.

הנאמן בפקדונו

הודעהעל ידי הנאמן בפקדונו » ו' מרץ 16, 2012 1:27 pm

הוגה כתב:ובכן, אמונתי נשארת מצומצמת באמונת ה' ויחודו. אני מאמין בנבואת הנביאים, לא בנבואת השוטים.

אני מסכים עם כל דבריך, אולם משפט זה אינו נכון. פשוט.
ראה בב"ב (יב:):
א"ר יוחנן מיום שחרב בית המקדש ניטלה נבואה מן הנביאים וניתנה לשוטים ולתינוקות

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ש' מרץ 17, 2012 9:56 pm

הרב הנאמן, כשכתבתי תיבות אלו, עמדה במוחי בדיוק גמ' זו, ולכן לא כתבתי שלא יכול להיות נבואה לשוטים, אלא כוונתי:
אפילו אם נאמר (אם נאמר) שהם בכלל השוטים שיש להם נבואה, אין נבואתם (שבכלל היא ע"י שד כמ"ש המהרש"א שם) כשאר נבואות הנביאים שיש לנו להאמין בהם.

* * *
הרב יאיר, מה שכתבת שהחזו"א היה קם בפניהם, דע לך כי שנים אני מחפש בן אדם אחד שנפגש עם החזו"א שהחזו"א לא היה קם בפניו... מספרים זאת על כל בן אדם שני.. ולמה? - לפי מה שאני יודע, החזו"א היה פשוט ב"א חכם, ידע לפרגן לכל אחד כמה שמגיע לו, לזה הוא אמר מילה כזו ועל זה הוא אמר מילה אחרת כדי שלבסוף יגיע לאזניו, ולפני האוטיסיטים הוא קם, ומה בכך?

ובפרט, (ונ"ל שזו נקודת המחלוקת בין מע"כ לביני הק' גם באשכול הסמוך עם הח"ח), איני יודע איך ניתן ללמוד ממעשים - אמונות/דעות/השקפות??
אתה יודע מה בדיוק היה שם? מה הפרטים? בטוח לך שהסיפור נכון?

-- אתה רוצה שאני אגלה לך כמה סיפורים מסתובבים על הרב שך/רח"ק וכו' וכו' שאפי' משל לא היו? - סיפורים שאנחנו המצאנו מתחילתם ועד סופם... ואפילו היו כתובים בעיתון... ואח"כ נכנסו לספר התולדות... ואחרי זמן באים אלנו עם "הוכחות" מהמעשיה הנ"ל... (סתם, לא אני, חברי. ומבטיח שאני רציני).

ובקיצור: דעות והשקפות וכיוצ"ב, אינם יכולים לבוא אלא מכוחם עצמם, מכח הסברא או הראיה. המעשה סה"כ יכול להתפרש לכאן או לכאן ע"פ הדעה/השקפה, לא להפך.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ש' מרץ 17, 2012 11:03 pm

אני ממש לא יכול להבין את העניין הזה, ברמב"ם מבואר היטב מה ההגדרות שצריך שיהיה לנביא, כך שמעבר לעניין שפסקה הנבואה, אין כאן שום תנאי מתנאי הנבואה, וברור שהכל שטיוית והבלים, וגם כל הקורא את העלונים האלה מזדעזע לחשוב שיכול מישהו לדמותם לדברי הנביאים, ואין זה כי אם חלול ה', וכבוד התורה הקדושה, ולזה שהגמרא ב"ב אין לה שום קשר לעניין זה אינו צריך לפנים.

(אגב אע"פ שלדעתי אין צריך לזה כלל היה כבר כאן מישהו שהראה איך ששום דבר מדבריהם לא התקיים, ולכל מה שאמרו שיקרה לא קרה)

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ש' מרץ 17, 2012 11:16 pm

ההוכחה הנגדית הטובה ביותר היא האוטיסטים הגויים, וכידוע.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' מרץ 18, 2012 1:59 am

רק כדי שלא יטעו, לא טענתי מעולם שדברי האוטיסטים מתקרבים לבחינת דברי הנביאים ח"ו - לא עלתה על דעתי כזאת.

כל שאמרתי הוא:
א.יש ממש בחלק מהמקרים שיש להם היכולת לכתוב דברים מעצמם.
ב.חלק מחלק זה מסרו מסרים לעמ"י ע"י התקשור הנ"ל.
ג.אלו שכתבו רצו לחזק את העם (על כל רבדיו) ולהשיבו בתשובה ואני לפחות מאמין שידעו דברים שאנשים רגילים לא יודעים וכן זוכרים מה שנעשה בדינם ונגזר על נשמתם לפני ירידתן שוב לעוה"ז ואף כתבו דברים שהבינו כמסר משמים שהגאולה מאוד קרובה וכו'.

ר' אוצר. אף אחד לא הוכיח כלום וכמ"ש כבר למעלה גם גדולי ישראל (בדורנו ובשאר דורות) טעו בתאריכים כיון שלפעמים 'בשמים מחליטים בסוף אחרת ומשתנים התוכניות'. (וכמו מס' מעשים מהאריז"ל והרמח"ל שאמרו שהמשיח צריך לבוא ובסוף מסיבה מסויימת לא בא ואכמ"ל).

*בזאת מבחינתי תם הדיון משום שהוא ויכוח סרק ואף אחד לא ישנה דעת השני וחבלה"ז (והרוצה לא להאמין אל יאמין)...

כל טוב ושבוע טוב!

בראנסוויל

הודעהעל ידי בראנסוויל » א' מרץ 18, 2012 5:38 am

למה שתחשבו שאוטיסטים הם אינם יודעים מאומה ממה שמתרחש סביבם, אגיד לכם השם הטוב הרחמן הגדול בכל העולמים נתן לי מתנה בת בת עשר שאינה מדברת כלל, הנה זה עשכיו אירע ששלחנו אותה לג' ימים לאיזה משפחה, כשחזרה ואני רק באתי הביתה ואך כשראתה אותי והנה הוא בוכה, בכי' כילד בריא ונורמלי שבוכה מחמת געגועין על משפחתו.

נא תפסקו עם השטויות והדמיונות האלה.

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » א' מרץ 18, 2012 9:28 am

יאיר כתב:*בזאת מבחינתי תם הדיון משום שהוא ויכוח סרק ואף אחד לא ישנה דעת השני וחבלה"ז (והרוצה לא להאמין אל יאמין)...

יפה אמרת ! (והרוצה להאמין יאמין...)

נהנה מהאוצר

הודעהעל ידי נהנה מהאוצר » א' מרץ 18, 2012 11:07 am

אוצר החכמה כתב:אע"פ שהדבר פשוט בסברא שכן הוא, אולי תפרט למה כונתך בהיטב היטב ותחכימנו.

שמעתי מאברך יקר שהתעסק הרבה עם לימוד עם אוטיסטים והתפלא מידיעותיהם ווכו' וכו'

עד שלפתע בעקבות מקרה שלמד עם ילד שלא היה אמור לדעת ולא כלום על משפחת בית הרב מבריסק וכשאמר לו וורט משמיה דמרן הרב מבריסק זצ"ל, ושאל את האוטיסט מי אמר כן

מיד השיב הילד ולחץ את אצבעו על האותיות בריסקער רב

והדבר היה לפלא גדול בעיניו, ועלה החשד בדעתו שמא קורא הילד את מחשבותיו, וניסה פעמים רבות וראה שאכן כך הוא, וכן היה באוטיסט נוסף שהוא למד אתו שברגע שהוא התחיל לחשוב בעוז ותעצומות על תשובות שלא ממין הענין הנלמד, גם האוטיסט הגאון התבלבל כהוגן וענה תשובות שלא ממין הענין כמחשבת האברך שהחזיק אצבעו , 'ויהי לפלא'

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » א' מרץ 18, 2012 12:15 pm

מצאתי עוד ממחבר "התוכחה הראויה" הנ"ל,
"אגרת לבן דורנו", בה מדבר על הצורך והמעלה בלימוד ספרי ברסלב/מוהר"ן בדורנו.
פרק ב' הוא על "המחלוקת וההתנגדות" למוהר"ן וספריו ותלמידו ר' נתן, ועל "התפארות הצדיקים" שבספריו, והתשובה לכל זה.
ועוד ועוד.

אגרת לבן דורנו.pdf
(358.08 KiB) הורד 510 פעמים

שוב ראיתי, ע"פ הערת ר' "בברכה", שכבר הועלה כאן ודנו בזה בעבר, עמכם הסליחה:
viewtopic.php?f=7&t=5801&p=50305&hilit=%D7%9C%D7%91%D7%9F+%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%95#p50305
נערך לאחרונה על ידי הוגה ב א' מרץ 18, 2012 5:25 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' מרץ 18, 2012 3:49 pm

הוגה כתב:מצאתי עוד ממחבר "התוכחה הראויה" הנ"ל,
"אגרת לבן דורנו", בה מדבר על הצורך והמעלה בלימוד ספרי ברסלב/מוהר"ן בדורנו.
פרק ב' הוא על "המחלוקת וההתנגדות" למוהר"ן וספריו ותלמידו ר' נתן, ועל "התפארות הצדיקים" שבספריו, והתשובה לכל זה.
ועוד ועוד.

אגרת לבן דורנו.pdf

כמדומני שקונטרס זה נדון כאן באשכול נפרד.

לונדון

הודעהעל ידי לונדון » א' מרץ 18, 2012 10:01 pm

גאולה בקרוב כתב:שמעתי מכלי ראשון מאחד שעסק הרבה בענין זה, והפסיק, בגלל שתחילה היה "שיתוף פעולה" מצד האוטיסטים ולאחרונה הפסיקו,
דהיינו שיש תקופות בזה. איני זוכר כבר אם אמר הסבר מדוע פעם היה יותר ולאחרונה כבר לא, אבל ניתן לומר שברגע שנהפך להיות עסק יותר נפוץ, וכבר התחילו לשאול אותם שאלות בלי סוף במגוון ענינים, הפסיק הענין.
יודגש, שאיני מחווה דעה כלפי עצם הענין האם ראוי או לא, והאם אמיתי לגמרי. רק הערתי הערה זו ששמעתי ממנו.

ידוע לי ממקור מהימן שלפני כמה שנים כשקם הגראי"ל שטיינמן בבוקר ראש השנה אמר שמהיום האוטסטים יפסיקו לשתף פעולה

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' מרץ 18, 2012 10:37 pm

נאמר..
וזאת למה?
הרי עד לפני חודש הם כתבו.

משה ששון

הודעהעל ידי משה ששון » א' מרץ 18, 2012 11:11 pm

לונדון כתב:
גאולה בקרוב כתב:ידוע לי ממקור מהימן שלפני כמה שנים כשקם הגראי"ל שטיינמן בבוקר ראש השנה אמר שמהיום האוטסטים יפסיקו לשתף פעולה

שמעתי את זה בגירסה אחרת
כלומר שהציבור כבר לא יאמין

ברקים רב

הודעהעל ידי ברקים רב » א' מרץ 18, 2012 11:13 pm

אני שמעתי שאמר שגם לא יאמינו לסיפור הזה...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' מרץ 18, 2012 11:16 pm

בראנסוויל כתב:למה שתחשבו שאוטיסטים הם אינם יודעים מאומה ממה שמתרחש סביבם, אגיד לכם השם הטוב הרחמן הגדול בכל העולמים נתן לי מתנה בת בת עשר שאינה מדברת כלל, הנה זה עשכיו אירע ששלחנו אותה לג' ימים לאיזה משפחה, כשחזרה ואני רק באתי הביתה ואך כשראתה אותי והנה הוא בוכה, בכי' כילד בריא ונורמלי שבוכה מחמת געגועין על משפחתו.

מי כעמך ישראל!
ויה"ר שבב"א יתוקן עולם במלכות שד"י, וכימי מתן תורה שנתרפאו הכל מחוליים, יראנו נפלאות.

אברהם

הודעהעל ידי אברהם » ב' מרץ 19, 2012 12:49 am

אמן!

ואז גם תמלא הארץ דעה את ה', ולא נזדקק למיני נבואות השוטים.

מעט צרי

הודעהעל ידי מעט צרי » ב' מרץ 19, 2012 7:16 am

בדקתי את נושא תקשורת FC בזמנו בספרות המקצועית, ואכתוב מה שעלה לי בזה.

אלה שהשתמשו בתקשורת FC עשו כן בתום לב. הם האמינו שאמנם מתבצעת כאן תקשורת אמיתית. בעקבות זה הכניסו ילדים שלא תקשרו בכלל לכיתות לימוד וכו'. בעקבות כמה וכמה מקרים בו האשימו ילדים אוטיסטים את הוריהם שהתעללו בהם מינית, התחילו לבדוק את הנושא בכלים מחקריים מדעיים.

מה שנתגלה בניסויים מבוקרים שעל אף שלכאורה הילדים מקלידים בידם מסרים משלהם, כשהראו לאוטיסט תמונה ולמתקשר תמונה אחרת, האוטיסט תמיד כתב התמונה שהראו למתקשר. הדבר הסביר ביותר הוא שפשוט זה לא האוטיסט שמקליד אלא המתקשר.

אבל לא שהמתקשרים רמאים, אלא בהשפעת התת מודע המתקשרים עצמם מקלידים המסרים בהטיית ידם שלא במודע. (מתקשר שלא יביט על המקלדת לא יצליח להוציא מסרים).

וברור כשמש והוכח מעל כל ספק שהמסרים שמוסרים האוטיסטים אינו אלא מהרהורי ליבו של המתקשר.

ולפי"ז אם נוכל לזהות תת מודע עם הנפש, יתכן שתקשורת FC אפשר לייחס לה כח "נבואי" כלשהו דוגמת "חלום", אלא שזה מהרהורי ליבו של המתקשר ולא של האוטיסט. מיהו כמו כל חלום הרי אין בה בלי דברים בטלים.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' מרץ 19, 2012 8:45 am

איפה ההוכחות?
הבא אותן!

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' מרץ 19, 2012 9:29 am

כבוד הרבנים שליט"א.
לא כל האוטיסטים הם זהים. המומחים מדברים על "ספקטרום אוטיסטי", המתחיל במקרים הכי קשים וממשיך עד מה שנקרא תסמונת אספרגר. כך שא"א להקיש ממקרה אחד על משנהו, ברמה המדעית.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 63 אורחים