מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אחסון גדול בחינם ברשת - אל תמנע טוב

פורום זה מיועד במיוחד למשתמשי האתר
http://www.otzar.org/otzar.asp
מאן דהו

אחסון גדול בחינם ברשת - אל תמנע טוב

הודעהעל ידי מאן דהו » ד' מאי 29, 2013 9:48 pm

אינני יודע היכן המקום המתאים אבל ראיתי חובה לפרסם מי שמחפש איחסון ברשת, יש כעת חברה שנותנת 15 ג"ב חינם ואחרי התקנת התוכנה שלהם על המחשב מקבלים עוד 5 ג"ב סה"כ 20 ג"ב, מבדיקה שלי האתר שלהם נקי וכדאי לנסות בקישור דלהלן
https://copy.com?r=FpRYQq

כתונת_פסים

Re: אחסון גדול בחינם ברשת - אל תמנע טוב

הודעהעל ידי כתונת_פסים » ד' מאי 29, 2013 10:01 pm

מה הבעיה בגוגל דרייב?

כתונת_פסים

הודעהעל ידי כתונת_פסים » ד' מאי 29, 2013 10:17 pm

כונן גוגל
כונן גוגל (או גוגל דרייב, מאנגלית: Google Drive) הוא שירות אחסון קבצים וסנכרונם למחשב האישי ולמכשירים ניידים. גוגל דרייב מרחיב את Google Docs, והם מרכיבים יחד מערכת משולבת. רכיב Google Docs מאפשר לשמור, לפתוח ולנהל בחינםמסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות באינטרנט – כתחליף לתוכנות האופיס של מיקרוסופט. נכון לשנת 2013, גוגל מציעה למשתמשי כונן גוגל נפח אחסון חינמי של 5GB (נפח הגדול מזה של המתחרה העיקרית שלה בתחום, Dropbox, אך לאחרונה יש אפשרויות חינמיות להגדלת נפח האחסון). ניתן לשלם עבור נפח אחסון נוסף.
כונן גוגל הוצג לקהל לראשונה על ידי גוגל ב-24 באפריל 2012. השירות מרחיב את Google Docs, שירות שמיזג את שירותי Writely ו-Spreadsheets ב-10 באוקטובר 2006 למוצר אחד.
יתרון מרכזי בשירות הוא האפשרות לערוך מסמך על ידי כמה משתמשים בו-זמנית. בין השאר השירות כולל אפשרויות כמו: שיתוף תוכן עם אחרים, הוספה של תגובות ועריכה של קבצים קיימים. כמו כן השירות מנצל את יכולות החיפוש המתקדמות של גוגל על מנת לאתר מסמכים, ויכול לחפש על פי מילים הכתובות בתוך המסמכים עצמם.
כמו רוב השירותים של גוגל, כונן גוגל יהיה מקושר לשירותים האחרים של גוגל. כך, למשל, יהיה אפשר לפרסם תמונת מהכונן ישירות אל הרשת החברתית של גוגל, Google+, ולצרף מסמכים ישירות ל-Gmail.
תוכן עניינים
 1 מאפיינים
 1.1 תמיכה בעברית
 2 היסטוריה
 3 ראו גם
 4 קישורים חיצוניים

מאפיינים
השירות Google Docs נמצא בדפדפן. יש אפשרות לשתף את המסמכים ואת הגליונות ואף לערוך ולאפשר למשתמשים אחרים לערוך את המסמך בו-זמנית.
 מעבד תמלילים - ניתן לשמור את המסמכים כקובץ טקסט פשוט, כקובץ HTML, כקובץ Word Doc, כקובץ OpenDocument, כקובץ RTF או כקובץ PDF. ישנן תכונות עיצוב ועריכה שונות כגון: אפשרויות גופן בסיסי, יצירת תבליטים ומספור יחד עם פסקאות ושורות של רווח, וכן תכונות שהיו למעבדי תמלילים קלאסיים (ישנים).
 גיליון אלקטרוני - גיליון אלקטרוני הוא חלק נוסף בשירות Google Docs. ניתן לשמור את הגיליונות כקובץ CSV, כקובץ מיקרוסופט אקסל או כקובץ OpenDocument. כפי שברוב גיליונות האלקטרוניים, גם ב-Google Docs יש אפשרות מיון, סידור וחישובים מתמטיים. יש אפשרות לעצב טופס לקליטת מידע. המידע יקלט בגיליון אלקטרוני באופן מקוון. הנתונים המרוכזים בגיליון ניתנים להצגה ולעיבוד סטטיסטי.
 מצגות - ב-17 בספטמבר 2007, גוגל השיקה תוכנת מצגות ושילבה אותה בחבילת Google Docs. במצגת ישנן תבניות שונות. העבודה עם שקופיות נוחה וקלה כמו בתוכנת המצגתPowerPoint של מיקרוסופט.
תמיכה בעברית
התוכנה זמינה כיום בעברית מלאה, אם כי עדיין קיימות בעיות של דו-כיווניות בפסקאות בהן יש מעבר סימולטני בין שפות הנכתבות מימין לשמאל ומשמאל לימין.
היסטוריה

הלוגו הישן
בעבר נקרא השירות: Google Docs & Spreadsheets, שהתמזג עם השירותים שקדמו לו: Writely ו-Google Spreadsheets.
Writely היה מעבד תמלילים מבוסס דפדפן. Writely פותח ויוצר על ידי חברת Upstartle. החברה הציע שירות עם מאפיינים מגוונים כתחליף לתוכנות וורד של מיקרוסופט או מעבד תמלילים של OpenOffice.org Writer. בתחילת שנת 2006 רכשה גוגל את חברת Upstartle. כשגוגל רכשה את חברת Upstartle, ב-Upstartle היו 4 עובדים. ב-Writely נסגר שירות הרשמה עד שהועבר האתר לשרתים של גוגל. באוגוסט 2006 Writely שלחה הזמנות למשתמשים שהיו רשומים. זמן קצר לאחר מכן פתחה גוגל את השירות למשתמשים רשומים בגוגל. Writely תוכנתה ב ASP.NET וגוגל תיכנתה אותה מחדש.
בינתיים פיתחה גוגל את הגיליון האלקטרוני "Google Spreadsheets".
ב-10 באוקטובר 2006 מוזגו "Google Spreadsheets" ו "Writely" למוצר אחד. שם השירות שונה ל- Google Docs, וגוגל הוסיפה לחבילת השירותים Google Docs כלי ליצירת מצגות.
כונן גוגל הוצג לקהל לראשונה על ידי גוגל ב-24 באפריל 2012. ב-28 ביוני 2012 יצאה גרסה למכשירי אפל של google drive.
ראו גם
 Dropbox
 ICloud
 Ubuntu One
 Scribd
קישורים חיצוניים
 האתר הרשמי של Google Drive
 עודד ירון, גוגל השיקה את שירות אחסון הענן Google Drive, באתר הארץ, 24 באפריל 2012
 הושק שירות Google Drive עם נפח אחסון 5GB בחינם - גאדג'טי
 הכונן של גוגל נפתח - וואלה!
 דו"ח: לשירות Google Drive יש כבר מיליוני משתמשים
 שירות Google Docs - האתר הרשמי
 מראה חדש ל-Google Docs - מאמר ב-ynet
 יש מצגות בגוגל - מאמר בנענע 10
 גוגל דוקס יהיה זמין בגירסת מחשב לא מקוונת.

[הצגה] חברת גוגל

מקור: http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=כונן_גוגל&oldid=14204873
קטגוריות:
• גוגל
• שרות אחסון קבצים בענן

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' מאי 29, 2013 10:21 pm

מהי רמת האבטחה של כל ה'עננים' האלו?

כתונת_פסים

הודעהעל ידי כתונת_פסים » ד' מאי 29, 2013 10:25 pm

אני משתמש עם גוגל דרייב כבר המון זמן והוא מאובטח ברמה של תשלומים בכרטיס אשראי אין מצב בעולם שמישהו יפרוץ לזה אם אינו יודע את הקוד שלך בגוגל.
כמו כן יש שם אופציה מדהימה שלא מופיע בויקיפדיה.
והוא.
שיש לך אפשרות להעלות לשם קובץ וליצור לזה קישור כדי שהקישור יופיע ברשת ללא כל צורך להיכנס לכונן שלך.
אפשר שעוד מעט אעלה לכאן דוגמא.
----
קישור לקובץ שהעליתי לגוגל דרייב באופן כל אחד יוכל למצוא אותו ברשת.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 30, 2013 12:43 am

כתונת,
סלח לי על בורתי, ואני באמת באמת בוּר בדברים כאלו.
האם ג'ימייל שייך לגוגל? ואם כן, הא כיצד פורצים לחשבונות ג'ימייל כמעשים שבכל יום? ואם זה בג'ימייל האבטחה לא בשמים מי אמר לך שבגוגל דרייב המצב שונה.
אני שואל מתוך חוסר ידיעה מוחלט.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' מאי 30, 2013 1:52 am

ג'ימייל שייך לגוגל..
(אני רק יודע שניתן לפרוץ לג'ימייל דרך השחזור, שאז המערכת שואלת שאלות אימות ויותר קל לפרוץ דרך זה, אבל יתכן מאוד שרוב הפריצות נעשות גם בדרכים אחרות).

כתונת_פסים

הודעהעל ידי כתונת_פסים » ה' מאי 30, 2013 6:08 am

אימות דו שלבי.pdf
(363.04 KiB) הורד 184 פעמים

מי שמקפיד על ההוראות של גי'מל אין מצב לפרוץ את החשבון, כלומר, אם הוא מפעיל בחשבון 'אימות דו שלבי' וכפי שמופיע כל זה בקובץ הנ"ל.

א. בדרך כלל אנשים מזלזלים בהתראות של גי'מל וכאשר מופיע באימייל אזהרה שלא לפתוח את האימייל יש למחוק אותו מיד ולא להתחכם.
ב. גימ'ל מראה תמיד בצדו הימיני של המסך אם אתה נמצא במצב מאובטח, כלומר, אם נכנסת לאתר מסוכן, והאם האתר מנסה להשתיל קבצים שונים לעקוב אחריך, במצב כזה אין לרשום כלום באתר ויש לצאת ממנו תיכף ומיד.
ג. עד כמה שידוע לי וכך גם ביררתי בזמנו, הענן של ג'ימל מאובטח יותר מענן שבזק מציעים ונטויז'ין ועוד כל מיני חברות. כמו ג'מבו מייל.
ד. אני נסתי לפרוץ חשבונות של ג'ימל דרך שחזור וכפי שכתב יאיר, ואם הצלחתי אי פעם, זה הצליח לי כי קצת ניחשתי, וקצת בעל הגי'מיל לא ידע איך לאבטח את הגימי'ל שלו. ואילו היה מאבטח את האתר על ידי מספר טלפון שרק לו יש נגישות לזה, לא הייתי מצליח לפרוץ בשום פנים ואופן.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ה' מאי 30, 2013 6:26 pm

כתונת_פסים כתב:מה הבעיה בגוגל דרייב?

בגוגל דרייב עד כמה שידוע לי המקסימום הוא 5 ג"ב, למי שצריך כמות יותר גדולה הוא כבר מוגבל, לעומת זאת ב'קופי' הנ"ל מתחיל ב15 ועם התקנה על המחשב אתה מגיע ל20 ויש אפשרות לנסוק עוד יותר מכך בתנאים מסויימים.
אני אישית ניסיתי בקופי הנ"ל ויש לי כעת 30 ג"ב חינם, ההטבה שם לצבור מקום זה לזמן מוגבל.
בהקשר לאבטחה, בהחלט תלוי מה אתה מגבה שם, מי שמגבה מסמכים מסווגים מאד בהחלט יכול לפחד על כל שרתי האחסון וכנ"ל, מדובר במי שרוצה סתם גיבוי, ישנם דברים שגם הכונן גיבוי שבצד לא מספיק קורה הרבה פעמים שהוא נופל ונגמר, וערבך ערבא צריך.

חזור אל “אוצר החכמה ברשת - האתר”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 68 אורחים