מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בקטגוריה נושאים - סינון בתוך סינון

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
חכם תחכמוני

בקטגוריה נושאים - סינון בתוך סינון

הודעהעל ידי חכם תחכמוני » א' דצמבר 18, 2011 3:39 pm

חסר מאוד האפשרות לסנן פעמיים, כלומר לאחר שבחרתי נניח 'חנוכה' לעשות סינון נוסף ולבחור ספרי 'הלכה' וכן הלאה.
[ופשוט שכשיסודר ענין זה נרוויח אף שנוכל לחפש בקטוגריה בתוך קטוגריה].

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

Re: בקטגוריה נושאים - סינון בתוך סינון

הודעהעל ידי צוות האוצר » א' דצמבר 18, 2011 11:58 pm

האם 'סינון' הפוך לא עונה על הדרישה? היינו: הלכה/חנוכה?

חכם תחכמוני

הודעהעל ידי חכם תחכמוני » ב' דצמבר 19, 2011 5:14 am

הבאתי דוגמא לא נכונה, ואולי לא הובנתי, כוונתי הייתה שכאשר אני נניח בוחר בקטוגריה 'מועדי ישראל' מופיעים 2796 ספרים וכאשר אני בוחר נניח 'חנוכה' נשארתי עדיין עם 588 ספרים מספר גבוה לכל הדעות, וכאשר ברצוני עתה לסנן בתוך ספרי חנוכה שיהיו ספרי הלכה בלבד, ואני לוחץ על הקטגוריה 'הלכה ומנהג' הרי מופיעים כל ספרי הלכה ומנהג שבקטגוריה זו (7664 ספרים), ואילו אני הייתי רוצה שיתאפשר בתוך חנוכה ולהישאר רק עם ספרי הלכה,- וכן הלאה, שכאשר אשאר רק עם ספרי הלכה על חנוכה אוכל לחוץ על קטגוריה שאלות ותשובות ולקבל רק ספרי שו''ת.
וכמו שציינתי אפשרות זו אף חסרה בחיפוש בתוך קטגוריה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' דצמבר 19, 2011 8:43 am

שתי שאלות לי אליך:
א. האם יש עוד דוגמאות נחוצות מהסוג הזה
ב. האם במקרה בדקת שסינון כזה אכן אפקטיבי, כלומר האם ראית שספרים שמופיעים בשתי הקטיגוריות הם הספרים המתאימים למה אתה רוצה, או שאתה אומר זאת מסברא והערכה שיהיה זה לתועלת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' דצמבר 19, 2011 10:18 am

כפי שנאמר לי ע"י העוסקים בקטלוג הנושאים אין הרבה ערך לסינון כזה כי בד"כ ספר לא נמצא בשתי קטיגוריות של נושאים, שמתארות את אותו חלק טקסטואלי שלו.
(אם ספר נמצא בשו"ת בגלל מאה העמודים הראשונים והחנוכה בגלל האחרונים אין משמעות לסינון הזה)

חכם תחכמוני

הודעהעל ידי חכם תחכמוני » ב' דצמבר 19, 2011 8:51 pm

אני מאוד מתפלא על עצם הפיקפוק בתועלת הדבר ועד היום חשבתי שמשום קושי טכני עדיין לא הגיעו לשיפור זה וכבר שוחחתי ע''ז עם כמה בעלי אוצר החכמה, אינני יודע בדיוק את כוונת המקטלגים במה שאמרו, אך הרי ברור שיש על חנוכה ספרי הלכה/מנהג/השקפה/חסידות, וכן על שאר החגים.
ויש בפרשיות התורה ספרים של דרשות/הלכה/חסידות' וכן במועדי ישראל אמור להיות ספרים מכל הסוגים הנ''ל כמו''כ על התנ''ך ישנם ספרי חסידות/מוסר/השקפה, ועוד כהנה וכהנה, ואם תרצו דוגמאות אביא עוד, מה שברור זה שאיני מבין מה יש לפקפק בתועלת זו ומקווה אני שיבואו חברי הפורום לעודדני על מעלת שיפור זה.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' דצמבר 19, 2011 8:57 pm

חכם תחכמוני כתב:ומקווה אני שיבואו חברי הפורום לעודדני על מעלת שיפור זה.

מסכים בהחלט.
[בנתיים יש גם כמה תקלות במקוון]...

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' דצמבר 19, 2011 9:09 pm

עד כמה שידוע לי, הספרים ממילא מקוטלגים ע"י סינון בתוך סינון, כלומר, ספרי חסידות על התורה תוכל למצוא בנושא תנ"ך/חסידות. אגדה על חנוכה, תמצא במועדי ישראל. הלכה על חנוכה תמצא בהלכה ומנהג/חנוכה.
כלומר אם יש ספר שמדבר על חנוכה, קיטלגו אותו המקטלגים, גם במועדי ישראל/חנוכה וגם בהלכה ומנהג/חנוכה. כך שעדיין נשאלת השאלה שנשאלה לעיל.

חכם תחכמוני

הודעהעל ידי חכם תחכמוני » ב' דצמבר 19, 2011 9:31 pm

ראשית אינני מבין את תשובתך הלא נניח כשאני לוחץ על 'נושאים שונים' מופיעים מ- גאולה- משיח- עשרת השבטים - דת ומדע- זמנים-כללים וכו' וכו' ושבחרתי באחד מאלו וכעת אני רוצה שבתוך ה50 ספרים שיצאו יהיו רק ספרי השקפה כיצד אני יכול לעשות זאת? נתקלתי רבות בבעיה ואינני מבין במה אינני ברור.
שנית, פעמים שברצוני שיופיעו לי שני קטגוריות יחד, נניח, משיח -ונביאי שקר, או חנוכה -ופורים או בית המקדש -וגאולה וכדו' וגם אפשרות זו לא קיימת מחמת הבעיה הנ''ל, שכאשר אני מעביר לחיצה על כפתור אחר נמחק הסינון הקודם וזה כבר בעיה הפוכה ממקודם כלומר לא סינון בתוך סינון, אלא סינון ועוד סינון, ולא נכללת בתלונתי הקודמת.

[נכון שבמקרים שהבאתי שהם נושאים רחבים יותר יתכן שהם מופעים תחת כמה קטגוריות]

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ג' דצמבר 20, 2011 12:53 am

תוכל להסביר בדוגמתך האחרונה שוב, מדוע שלא תבחר ב: 'מחשבה ומוסר' ואח"כ לבחור השקפה וכד'? עדיין לא הבנתי מדוע כבודו מחפש סינון בדרך הפוכה?
וגם נראה שלא הבנת את דברי 'אוצר החכמה': אם תרצה לסנן אחרי 'חנוכה' 'שאלות ותשובות' מה זה יתן לך, לא תקבל ספר שעוסק בשו"ת על חנוכה, אז גם אם האפשרות היתה קיימת,
התוצאות שהיית מקבל היו לא קשורות לחנוכה שזה מה שחיפשת בתחילת הסינון!
אותה שאלה אני שואל גם בדוגמתך האחרונה: ספר שעוסק בעשרת השבטים, זמנים, כללים, בד"כ לא יקוטלג תחת 'השקפה' אז ממאי נפשך: למה לך כעת [בשעה שאתה עומד מול רשימת 'נושאים שונים'] לסנן שוב ל'השקפה' ולסטות מהבחירה הראשונה ואם זה באמת לא מה שאתה מחפש אז למה בחרת 'עשרת השבטים'?

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים