מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חיפוש בדף ספציפי

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
זכור דבר לעבדך

חיפוש בדף ספציפי

הודעהעל ידי זכור דבר לעבדך » ב' נובמבר 11, 2013 10:12 am

האם ניתן לעשות חיפוש בעמוד ספציפי?
דבר זה שימושי בדפים עם טקסט מרובה, כשרוצים לאתר בתוך העמוד את החומר.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: חיפוש בדף ספציפי

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' נובמבר 11, 2013 10:15 am

אתה עושה חיפוש בספר ורואה אם העמוד הזה מופיע בתוצאות

זכור דבר לעבדך

הודעהעל ידי זכור דבר לעבדך » ב' נובמבר 11, 2013 1:18 pm

נכון, אבל לא להקל על המשתמש אשר מעיין בספר ורוצה לחפש תוצאה בתוך הדף?

מדהים ומהמם!

Re: חיפוש - בדף ספציפי / בדפים ספיציפים

הודעהעל ידי מדהים ומהמם! » א' פברואר 16, 2014 6:16 pm

אוצר החכמה כתב:אתה עושה חיפוש בספר ורואה אם העמוד הזה מופיע בתוצאות

אם אני רוצה לחפש לדוגמה את המילה (נטילת) ידים בסימן מסויים [בדווקא] בשולחן ערוך אשר מדבר על כך. ולא בשאר הסימנים.
הנה כאשר בצעתי חיפשו באפשרות שהתוכנה מציעה: קיבלתי חיפוש בכל הספר כולו! כעת; עלי לחפש היכן נמצא הסימן (או לחילופין היכן נמצאים הדפים הפנימיים. ראה למשל; 'מרדכי' על הש"ס מרבותינו הראשונים). ולאחר שהגעתי למקום הרצוי; אזי להתחיל לחפש בין התוצאות - מהי התוצאה המבוקשת.

לכן, על מנת להקל את החיפוש ולהגיע מהר יותר לתוצאה, מצויין היה אם הייתה אפשרות להזין לתוכנה מקום מוגדר על מנת לחפש בו בלבד - בלא שיחפש בשאר הספר כולו.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ו' יוני 29, 2018 4:36 am

אני יפרט יותר,
הרבה פעמים הגעתי ליעד.
אבל לאחר מכן באותו נושא עצמו שאני כבר עוסק, יעזור מאוד לחפש מילה מסויימת מעניין לעניין באותו עמוד, הדבר יקל מבחינות רבות. [כנודע למשתמשים בתוכנות טקסט אחרות].
לדעתי זה חיוני מאוד.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' יוני 29, 2018 8:41 am

חיפוש בכל הספרים על סימן מסויים בשולחן ערוך אפשרי. אחרי שבוחרים את הסימן במפרשים.

לא הבנתי את הקושי בחיפוש בעמוד הרי כמו שכתבתי למעלה הדבר אפשרי.
אתה נכנס לספר עושה חיפוש בספר. אם בתוצאות בימין מופיע העמוד בו אתה נמצא לחץ עליו ותראה מה התוצאות.

החיפוש כמו בתכנות טקסט לא מתאים. מה שאתה רואה לפניך הוא תמונה והחומר מפוענח באמצעות OCR כך שאין כ"כ טעם בחיפוש פשוט אלא בחיפוש של התכנה.

אם בכל אופן אתה רוצה. תמיד יש לך את האפשרות לקחת את ה OCR של העמוד ולחפש בו אבל כאמור לדעתי הדבר פחות מוצלח.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' יוני 29, 2018 10:10 am

אני לא מבין, הרי הוא מבקש דבר פשוט מובן ובהחלט יכול להיות נצרך
אמת שאפשר לעשות חיפוש בספרים ספציפיים, אבל הכותב נותן דוגמא נכונה, במיוחד בספר שעוסק רובו ככולו בנושא מסוים אבל הלומד צריך ענין ספציפי באותו ענין גופא ואם הוא יכתוב מילה שהיא קשורה לכל ענין הספר, באמת לא תצמח לו מזה תועלת.
נכון שההנהלה לא חייבת לעשות כל מה שאנו מעלים אבל אני מסביר את נחיצות הענין.
אגב, זה ממש קשור למה שהעליתי במקום אחר: viewtopic.php?f=11&t=18636
בהחלט נצרך.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' יוני 29, 2018 10:17 am

אוצר החכמה כתב:אתה עושה חיפוש בספר ורואה אם העמוד הזה מופיע בתוצאות

אם הוא היה יודע היכן העמ' הנצרך או מכיר אותו - הוא לא היה עושה חיפוש...
הוא לא מחפש עמוד - הוא מחפש תוצאה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' יוני 29, 2018 1:54 pm

לא הבנתי מה אתה אומר.
הוא נמצא בעמוד 50 ואומר ש/הוא רוצה לדעת אם המילים אוהב אוצר כתובות בו.
שיחפש אוהב אוצר בספר ויראה אם ברשימת התוצאות בא לו עמוד חימים. אם כן שילחץ והמילים אוהב אוצר יופיע לו צבועות.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ו' יוני 29, 2018 4:21 pm

המכוון בזה, שתוך כדי חיפוש בדף גמ' מסויים,
מכיוון שאני עסוק בדף זה, ואני צריך לחיפוש נוסף בתוך הדף, על מנת למקם אותי ביתר דיוק,
כגון, שישנם הרבה תוצאות לחיפוש המבוקש בדף זה. לכך אני מחליט להוסיף מילים לחיפוש, על מנת לצמצם את אפשרויות התוצאה.
אולי אני לא מספיק מסביר את עצמי, אבל אני כשלעצמי משתמש תמידין כסדרן בחיפוש מסוג זה בפ"ה ובעוד מאגרי מידע.
ואין ספק שמדובר בדבר תועלתי, שכדאי לתת עליו את הדעת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' יוני 29, 2018 4:23 pm

אתה אכן לא מספיק מסביר את עצמך.
אתה מחפש משהו בדף הזה או במפרשים על הדף?

ואם אתה מחפש בדף הזה מה מונע ממך לכתוב בתצוגה מקדימה בחיפוש בתוך הספר את צירוף המילים החדש היותר מצמצם שאתה רוצה. זה עושה בדיוק את מה שאתה רוצה.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ש' יוני 30, 2018 9:58 pm

אוצר החכמה כתב:אתה אכן לא מספיק מסביר את עצמך.
אתה מחפש משהו בדף הזה או במפרשים על הדף?

ואם אתה מחפש בדף הזה מה מונע ממך לכתוב בתצוגה מקדימה בחיפוש בתוך הספר את צירוף המילים החדש היותר מצמצם שאתה רוצה. זה עושה בדיוק את מה שאתה רוצה.

קודם כל צריך לצאת מתוך נקודת הנחה, שזה מועיל מאוד, וזו עובדה. ישאלו את כל מי שמשתמש בתוכנה שציינתי לעיל.
דוגמא בלבד: פעמים רבות חיפשתי למשל: בירושלמי, מילה מסויימת, והאוצר מראה לי את המילה שנמצאת במפרשים, בעוד שידוע לי בוודאות שבאיזור דף זה, יש את מילה זו בתוך הירושלמי עצמו.
אם היתה לי אפשרות חיפוש בעמוד המסויים, סביר להניח שהייתי מקל על עצמי מאוד בעניין.
ושוב זו רק דוגמא, כי ניתן לומר, שכפי שהתוכנת חיפוש הכללית לא מצאה בטקסט, כמו כן אפשרות חיפוש הנקודתית.
אבל זהו עניין ברור שהדבר מקל, כפי שציינתי יש לשאול את כל מי שמשתמש בתוכנות טקסט.
ועיקר ההצעה, היא לפתח אפשרות חיפוש לפי תמונת הדף שמציג הלומד המשתמש.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' יולי 01, 2018 6:45 am

אנחנו מסתובבים סביב עצמנו. אתה אומר שזה נחוץ ואני אומר שזה קיים ואתה שוב אומר שזה נחוץ ואני שוב אומר שזה קיים.

חיי נר

הודעהעל ידי חיי נר » א' יולי 01, 2018 9:22 am

אנסה להסביר כוונת הכותבים, נניח חיפשתי בספר את "ההוא-דאמר" תוך כדי עיון בתוצאות בעמוד 50 אני רואה שאני במקום שאני מחפש, ועכשיו אני רוצה למצוא באיזור זה את המילה "וחזינא", במאגרי טקסט פשוטים אני עושה CTRL+F ומקליד את המילה "וחזינא", קיבלתי את התוצאות, באוצר אני צריך שוב לעשות חיפוש בספר "ההוא-דאמר" ולהוסיף בחיפוש את המילה "וחזינא" ולציין תווך של מרווח מילים שמעל 50 למילה זו [ויתכן גם שהמילה מעבר ל50], קצת פחות נוח, כך שאם היה פתרון לחיפוש באותו עמוד היה נוח יותר.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' יולי 01, 2018 12:21 pm

אני יסביר שוב:
אני נמצא בספר הלכתי שעוסק בנטילת ידיים או [לאו דווקא]
אבל אני כרגע מחפש אם אדם צריך נטילת ידיים על דבר ספציפי או במקום ספציפי, אם אני יכול לכוון את החיפוש בספר המסויים בעמ' מסויימים - אני אמצא [או לא] מיד ובנקל את מה שאני מחפש אולם אם אעשה חיפוש בכל הספר עם המילים נטילת ידיים אקבל עשרות תוצאות שלא קשורות אלי.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » א' יולי 01, 2018 6:53 pm

כהמשך לדברי חבריי.
נניח חיפשתי שאילתא כלשהיא בכל מאגר האוצר, והגעתי ל25 תוצאות.
נכנסתי לספר כלשהוא מבין רשימת תוצאות החיפוש, ואני רואה שהוא נוגע בנושא המדובר.
כעת ברצוני לחדד את החיפוש, לבדוק האם אותו ספר דיבר על נושא זה ביתר דיוק, או מכל סיבה אחרת.
במצב הנתון, אני צריך להתחיל לחפש את הספר מתוך האוצר, לפתוח את החלק המדובר, לסמנו והפעיל את תוכנת החיפוש לפי המילים הממוקדות.
לא יותר פשוט, שבאותו ספר שנכנסתי אליו בתחילה, תהיה אפשרות חיפוש בעמוד זה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' יולי 01, 2018 7:03 pm

אני לא מצליח להבין מה אתה מתכוון.

חיי הנר הסביר הסבר הגיוני ומובן וזה באמת מעורר שאלה נכונה על הצורך.

אבל את ההסבר שלך אני לא מצליח להבין.
כתבת כך
כעת ברצוני לחדד את החיפוש, לבדוק האם אותו ספר דיבר על נושא זה ביתר דיוק, או מכל סיבה אחרת.
במצב הנתון, אני צריך להתחיל לחפש את הספר מתוך האוצר, לפתוח את החלק המדובר, לסמנו והפעיל את תוכנת החיפוש לפי המילים הממוקדות.

אבל זה לא כך. פתחת ספר להסתכל בו ואתה רוצה לעשות בו חיפוש. יש מעל התצוגה המקדימה אפשרות לעשות חיפוש בספר הזה. על החיפוש הזה הלא מדובר כל הזמן ועליו העיר חיי הנר את הערתו הנכוחה.

הערת אגב. גם לשיטתך שאתה עושה את החיפוש בכלל הספרים אין שום צורך לעשות את התהליך המסובך שהצעת. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את הספר על ידי סימונו ובלחיצה על העכבר הימני לבחור סמן נבחרים ברשימת הספרים והחיפוש יתבצע רק בספר זה.
אני מציין את זה כי לפעמים זה יותר נוח כשרוצים לחפש במספר ספרים מתוך תוצאות החיפוש הקודם.

את דברי אוהב אוצר לא הבנתי.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ה' יולי 05, 2018 2:49 am

דוגמא נוספת, שאולי יותר תתקבל על דעתו של הרב 'אוצר החכמה'.
נניח פתחתי לעיון מסכת זבחים בדף מסויים, תוך כדי הלימוד, ברצוני לבדוק האם נושא מסויים מופיע בדף זה,
אילו היה לי מנוע חיפוש בעמוד הספציפי, אזי הייתי מסמן את המילים המבוקשות, ומאתר אותם בדף שלפני.
במצב הנתון, אני צריך לבחור במכלול הספרים את מסכת זבחים [מהדורה...] וכעת לחפש את המילים המסויימות, שמן הסתם יופיעו בעוד כמה מקומות במסכת זו, [בנוסף לכך שמסומן לי עמודים ולא דפים].
אוסיף הבהרה, כוונתי לשכלל את התוכנה ולא...

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים