מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מה לגבי מחיר התוכנה?

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
kivi

מה לגבי מחיר התוכנה?

הודעהעל ידי kivi » ד' מאי 05, 2010 11:23 am

לכבוד צוות אוצר החכמה, שלום וברכה,
אני משתמש ותיק באוצר המקוון, אך לצערי, עם כל הרצון הטוב, אינני יכול להרשות לעצמי לרכוש את התוכנה.
סבורני, שמבחינה כלכלית יהיה לכם יותר משתלם להוריד את המחיר באופן משמעותי, שכן אז רבים כמותי יוכלו לרכוש את התוכנה, כך שכמות הרכישות תפצה אתכם על המחיר הנמוך.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: מה לגבי מחיר התוכנה?

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' מאי 05, 2010 11:31 am

בעקרון יש הרבה צדק בדבריך, אך כשיורדים לעומק הענין, יש הרבה השלכות שאין כאן המקום והזמן לפרטם. הדברים אינם פשוטים כל עיקר ואנו מודעים לדברים שכתבת.
גם אנו מעוניינים שהמחירים ירדו והתוכנה תהיה זמינה גם לאלו שאין הפרוטה מצויה בכיסם.
עכ"פ בנסיון לאפשר לכולם לרכוש את האוצר, אנו עושים מבצע שבוע הספר פעם בשנה, בו אנו מוזילים את התכנה ב30 אחוז, וכן נותנים אפשרות ל36 תשלומים, כך שבתשלום של כ100 ש"ח בחודש ישנה אפשרות לרכוש את האוצר.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 2:40 am

ואם מדברים על מחיר התוכנה, מה עם מחיר העדכון?
מדוע משתמשים חדשים, ב'קבוצות רכישה' קונים את הגירסא החדשה בכ-1100 $ בלבד, ואני, כדי להתעדכן מגירסא אחת נמוכה לגירסא החדשה - צריך לשלם כ-1700 ש"ח?
מה הצדק בכך?
האם הזריזים מפסידים?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 06, 2010 10:38 am

א. כמו שיש מבצע על קנית התוכנה, כן יהיה מבצע על השדרוג בתחילת חודש תמוז. לכן מומלץ לחכות עד אז לקבלת הנחה משמעותית.
ב. מחיר העדכון גם לפני המבצע אינו 1700 ש"ח כמו שכתבת, אלא 1150 ש"ח. (ואם כוונתך כולל חבילות, הרי מחיר המבצע של תוכנה חדשה אינו כולל חבילות - כך שההשוואה אינה נכונה).
ג. קבוצת רכישה של 100 תוכנות לכל הפחות, באופן טבעי תשיג מחירים מוזלים יותר מרוכש יחידי.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ה' מאי 06, 2010 12:10 pm

אני רגיל להתעדכן מיד עם התחלת העדכון, אם אכן יש הנחה בחודש תמוז באופן קבוע כל שנה ברצוני לדעת כמה היא ההנחה אם היא משמעותית או לא ואכלכל את צעדי

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 06, 2010 12:11 pm

ההנחה תהיה בין 20 ל30 אחוז

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 1:04 pm

ועדיין חושש אני מלהתעדכן בחודש תמוז הקרוב, שמא תשמיטו מהגירסא שבידי ספרים חשובים שמשום מה אינכם חפצים ביקרם

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 06, 2010 1:16 pm

הברירה בידך.
אכן אנו מורידים ספרים בודדים פה ושם, אם משום שנתבררו כאינם מתאימים להכלל בין ספרי האוצר, אם משום שנתברר כי הוכנסו בטעות שלא עפ"י רשות הבעלים.
אבל קשה קצת להבין את ההגיון של מי שמעדיף להישאר עם הספרים הזניחים הללו, ולוותר על אלפי ספרים חדשים (שביניהם לפחות כמה מאות ספרים חשובים ביותר - לכל השיטות).

אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' מאי 07, 2010 11:32 am

אני מבין את הבעייתיות שבפרסום שמות הספרים המוסרים, הן משום הפולמוס שההסרה תגרום באלו שהבעיה שלהם אינה זכויות או השכלה, והן משום שכשידעו מה הם הספרים המוסרים יקדימו המשדרגים וישמרו אצלם עותק פידיאף של הספר המוסר, ולא הועילו חכמים בתקנתם.

אך הוי שוקל שכר הסתרה כנגד הפסדה: למרות חוסר ההיגיון עליו הצבעתם ובצדק, שאנשים לא יפסידו כמה מאות ספרים בשביל להרויח כמה ספרים זניחים בודדים, מכל מקום יש כאן יותר מהפסד של הספרים בלבד. יש תחושה של הכתבה חיצונית. קשה לי להגדיר בדיוק כיון שאינני פסיכולוג במקצועי אבל אני מקווה שמבינים על מה אני מדבר. והתחושה הזו מצטרפת למחיר הגבוה של העדכון וגורמת לשב ואל תעשה. ולכן אולי כן היה כדאי לאפשר חשיפה - גם אם לא בפרסומת ראשית, אז לפחות בעקבות פניות אישיות במייל - לרשימת הספרים המוסרים. כך גם לא תהיה כלל תחושה של הכתבה, כיון שהכל ייעשה מתוך גילוי נאות, וגם תתאפשר שמירת עותק פידיאף למי שירצה לשמור. אינני רואה שהאינטרס הכלכלי של ה"אוצר" יינזק מכך, אלא אדרבה.

איסתרא בלגינא

הודעהעל ידי איסתרא בלגינא » ו' מאי 07, 2010 4:25 pm

צודק, אכן אין סיבה שלא לאפשר שליחה של רשימת הספרים המוסרים באופן פרטי.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 4:50 pm

אורח,
אתה צודק בהחלט. ההרגשה היא שמכתיבים לך אלו ספרים כשרים ואלו לא. ושלא יספרו לי, שכל הספרים שהסירו הם בגלל זכויות שמורות, הרי שנים מהספרים שהזכרתי (מפנקסו של רב ליטאי, וירושלים דליטא) אין להם כל זכויות. הם נדפסו לפני כששים-שבעים שנה, וכעבור זמן זה - הזכויות אינם שמורות, למיטב ידיעתי.
הפתרון הוא פשוט, ליצור עותק בPDF של הספר, כמובן, אחרי שאנשי האוצר יתריעו למי שירצה. שהרי משתמשי האוצר אינם חשודים בנביאות.
אני לכשעצמי יצרתי לי עותק PDF ל'פירושי התורה לרבינו יהודה החסיד', המצוי בגירסא 7 (שיש לי) והוסר מגירסא 8. לצערי, הוא לא 'ספר זניח' שאוכל לוותר עליו!
את הספר 'מפנקסו של רב ליטאי' השגתי בדרך כלשהי (לא זוכר, כנראה דרך היברובוקס), ועדיין חסר לי הספר 'ירושלים דליטא', שכנראה, כך הבנתי מהודעת אוצה"ח הנ"ל, יוחזר למקומו.
בסופו של דבר, יש לאמץ את הצעת רבינו 'אורח' שליט"א.

מנדי ש.

הודעהעל ידי מנדי ש. » א' מאי 09, 2010 1:13 am

כתבתם שניתן יהי' לרכוש ב-36 תשלומים וכמאה ש"ח בחודש.
רציתי לדעת, האם כוונתכם על כל המאגר או רק על חלקו?
מהו המחיר הכולל?
והאם משתמש מקוון [רשת] כמוני המשלם מידי חודש 158 ש"ח, אוכל לשדרג את התשלום לרכישת המאגר?

תודה ואשמח לתשובה שלמה...

אורח

הודעהעל ידי אורח » א' מאי 09, 2010 1:24 am

אינני רואה חשש גם בשמירת הספרים המוקדמת, הרי ההסרה היא מפני אלו שאינם חפצים בספרים ולא בשביל אלו המעונינים בהם.
זולת הספרים המוסרים משום זכויות יוצרים שיש בזה אכן משום 'עקיפה'.

מנדי ש.

הודעהעל ידי מנדי ש. » ג' מאי 11, 2010 3:44 pm

כתבתם שניתן יהי' לרכוש ב-36 תשלומים וכמאה ש"ח בחודש.
מהו המחיר הכולל?
והאם משתמש מקוון [רשת] כמוני המשלם מידי חודש 158 ש"ח, אוכל לשדרג את התשלום לרכישת המאגר?

אורח

הודעהעל ידי אורח » ג' מאי 11, 2010 8:49 pm

אני חושש שעוד ספרי חזו"א לא יעבדו,

מנדי ש.

הודעהעל ידי מנדי ש. » ג' מאי 11, 2010 9:58 pm

מנדי ש. כתב:כתבתם שניתן יהי' לרכוש ב-36 תשלומים וכמאה ש"ח בחודש.
מהו המחיר הכולל?

אני מחכה עדיין לשמוע את הצעת המחיר, שבוע הספר מתקרב :!: :!: :!:

מנדי ש.

הודעהעל ידי מנדי ש. » ש' מאי 15, 2010 10:26 pm

ממתין לתשובה

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 16, 2010 9:21 am

תשובה לשאלותיך תוכל לקבל בטלפון 02-5866078 - מחלקת מכירות
תודה רבה.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » א' מאי 23, 2010 3:07 am

לצוות האוצר. הייתי מציע לכם הצעה פשוטה, לעשות ספרית יסוד שבה יהיו הספרים הממש יסודיים כש"ס בבלי, ירושלמי, תוספתא, ספרא ספרי, שו"ע, רמב"ם ועוד.ואותם תמכרו במחיר סביר של כמה מאות עד אלף שקלים. ככה במקום עשרות אלפי כותרים, (שבמחילה אבל רבים מתוכם מכל מיני אברכים צעירים שבקושי שנו, וחלק אחר לא מענין אף אחד) במחיר גבוה מאד, יוכל האוצר להפוך לכלי שרת בכל בית תורני.
כמו כן למה שלא תעשו אפשרות שידרוג בה יוכל המשדרג לרכוש חבילה ולהרכיבה לעצמו. כל חבילה של 100 ספרים תעלה סכום מסויים, ותהיה חייבת לכלול ספרים מכמה רמות, כך שאדם לא יוכל לבקש רק את הספרים הנדירים, הרווח בזה הוא שעלות השדרוג תהיה נורמלית.
קחו אותי כמשל, הגירסא שתחת ידי היא גירסא 6 עלות השדרוג עבורי היא לא נורמלית, ביחס לאברך כולל. עדיף לי להוריד מהיברובוקס וכיו"ב, ולוותר על הנוחות שבשדרוג תוכנה והוספת אלפי ספרים (בידיעה שרבים מהם לא מענינים אותי). כדאי שתפעלו בדרך זו.
כמו כן הייתי מציע לכם, ליצור מועדון לקוחת כלשהו של רוכשי אוצר החכמה ולהציע להם כל מיני הטבות. זה יגרום להרגשה נעימה יותר, לנו הקונים, הטבות היינו, גליון לקריאה, הנחות ברכישת ספרים, הגרלות על שידרוגים בין כל הרוכשים וכיו"ב.
יש תחת ידי עוד מספר רעיונות אבל היעוץ הזה כבר בתשלום. סתם סתם, אם תחפצו הפרטי פתוח..

איסתרא בלגינא

הודעהעל ידי איסתרא בלגינא » א' מאי 23, 2010 4:50 am

למה בפרטי? הרעיון בפורום אינו ייעוץ לאוצר החכמה, כי אם דיון כללי בשיפורים לתכנה. אם יש לך רעיונות - הוציאם אילינו ונדעה אותם, ומנך ומנן תסתיים מילתא.

מקבל

הודעהעל ידי מקבל » א' מאי 23, 2010 8:48 am

סלח לי מדרשא, לגבי ספרים של מחברי זמנינו, דע לך שרוב הדברים הנידחים נידונים בהם רק מחברי זמנינו, בדור העבר התעסקו רק בדברים הידועים בד"כ, כך למשל את הספר ללקוט שושנים, הספר מביא ידיעות שלא תמצא, וכן בספרי מ"מ.
אבל אכן צדקת כלפי כל הקבצי זיכרון למניהם, שבד"כ הם מגיעים בכ10 כרכים, וכך הם מעלים לאוצר את מספר הספרים, אבל אין בהם כל שימוש ותועלת!,

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » א' מאי 23, 2010 10:00 am

כמובן שלכל אחד טעמו. אך כיוונתי לא לספרי מ"מ‏ אלא לספרי מו"מ, היינו כל מיני ספרי משא ומתן קונטרסים של כמה עמודים של מיני אברכים או בחורים, ובלי לזלזל בהם בכהוא זה. הענין הוא שגם הם כתבו את זה בשביל ‏'המשפחה' ב50 עותקים ואיכשהו זה מוצא את דרכו לאוצר.‏ צריך ליצור ועדת ביקורת של חבר ת"ח ואגב כך ליקר את הכניסה לאוצה"ח, שיחשב לסוג של רף.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' מאי 23, 2010 10:07 am

מבי מדרשא,
אני מסכים לכל מילה!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 23, 2010 10:11 am

בכדי שלא יראה הדבר כאילו אנו מתעלמים, הרינו להודיע כי כל מה שנדון כאן עולה על שולחננו חדשים לבקרים. להוי ידוע כי הרבה צדדים והרבה סברות יש לכאן ולכאן. ואם אין דעת מאן דהוא מסכמת עם דעתנו, זה בסדר גמור מצידנו, אך גם לו היינו הולכים על פי דרכו, לא היינו יוצאים ידי חובתנו לרצות את כל הדעות.
בברכה.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » א' מאי 23, 2010 10:15 am

זאת ועוד, אני חושב שזה ענין של האוצר עצמו. לו יהי שהכניסה לאוצר תהיה לא קלה, ועדת ביקורת כלשהי וכיו"ב‏, הרי שכל מחבר ספר יראה תעודת כבוד לספרו להיכנס לאוצר, וממילא לא הם יצטרכו לרדוף אחרי מחברים, ולהתחנן ולאסור הורדת יותר מ10 עמודים.. אלא ההפך. והדברים אמורים גם כלפי החומר שכבר נכנס. שלספריות ומי שחפץ יתנו את הכל, אבל לשאר מומלץ להתחיל לעשות בדיקה. ולא להסתפק בדבר אחד שיציל את כל הספר. אלא או שהמחבר גדול או שהספר גדול, אבל כשלא זה ולא זה אזי מה הועילו?‏ היש משכיל שומע‏? והשומע נשכר..‏‏

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 23, 2010 10:27 am

תשובתנו כבר אמורה בהודעתנו הקודמת.

kivi

הודעהעל ידי kivi » א' מאי 23, 2010 12:57 pm

לענ"ד הקלושה יש צורך ממשי בכל ספר וספר שנכנס לאוצר החכמה, אף באלו שאינם נראים שימושיים מקופיא, מאחר שפעמים רבות חיפשתי נושא מסוים ולא מצאתיו אלא בספרים אלו, שאילולי החיפוש אכן לא הייתי לעולם חושב לפתוח אותם.
הבעיה העיקרית היא במחיר התוכנה שכלל אינו שוה לכל נפש, ואחזור על דברי בפתיחת פורום זה, שאילו היו מוזילים את המחיר באופן משמעותי, היתה כמות המכירות מכסה את ההפסדים כתוצאה מהוזלת המחיר. מה עוד שיש היום אופציה חינמית כהיברו בוקס, דבר הגורם אף לאלו הנצרכים לאוצר החכמה שלא להשקיע את סכומי העתק הנדרשים לצורך הרכישה והשידרוגים.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 67 אורחים