מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הוצאת העין הרע - עובדות בשטח!

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

Re: הוצאת העין הרע - עובדות בשטח!

הודעהעל ידי נהר שלום » ד' ספטמבר 03, 2014 10:45 pm

שו"ת ממו"ר הרה"ג בן ציון מוצפי שליט"א על עין הרע וכו'
שאלה
האם יש מושג כזה עין הרע?
והאם מותר ללכת לאדם שמוציא עין הרע בעופרת?
תשובה
לא כדאי להתעסק בדבר זה כלל
שאלה
לפני כ10 שנים אמר לי אדמור שהמזל שלי סגור.שמשהי קיללה אותי כשהייתי
צעירה שהיתה גזרה שיש עלי עין הרע. האם עין הרע זה עין של השטן? ורב
מקובל מפורסם מאד זצוקל אמר שמשהוא שרצה אותי מאד עשה לי עין הרע
אני בגיל מאד מתקדם לא זכיתי להקים בית ומחבלים לי בכל מעשי.
שנים ולא מצליחה לצאת מזה.עשיתי כל מה שניתן.
עלי לציין שבצעירותי הצלחתי מאד בכל מה עלי לעשות
תשובה
לא האדמור ולא המקובל הם הבעלי רוח הקודש. והם עצמם צריכים שמזלם יפתח
ויעסקו בתורה ולא יקבלו נשים בקליניקה שלהם.
שאלה
האם מותר לפנות לאנשים צדיקים ומומלצים להסיר עין הרע בעופרת?
תשובה
אני לא מבין בסגולות, גם לא ב״צדיקים...״ המתעסקים בעופרת.
שאלה
האם יש מקור לעשן את הבית עם "בכור".(סוג אבנים ושרף) נגד עין הרע ולסלק רוחות רעות?
תשובה
דמיונות שוא, וחשש לאיסור חוקות הגוים.
שאלה
איך יש להתייחס לאדם שמפרסם מודעות ל"שיטה מיוחדת להוצאת עין הרע ?"
תשובה
כאל עוד קישקוש.
שאלה
ישנה אישה דתיה מירושליים שמוציאה עין הרע עם עופרת תמורת 50 ש"ח לאדם. מה דעת הרב בנושא? האם זה עובד ומותר? ואם אסור אז איך אפשר להוציא עין הרע מהילדים או מאדם מסויים? ידועה האימרה שמי שלא מאמין בעין הרע אז לא יבוא עליו, אך מה קורה לבן אדם שבאמת חושש כאשר מדברים על ילדיו ועליו לשבח בצורה מוגזמת למדי?
תשובה
וב-49 ש"ח העין הרע לא יצא?????? ומהיכן השטויות הללו.
שאלה
כבוד הרב לפני שהחלטנו להיתגרש היינו אצל הרב(לא לפרסום) ובדק לפי מפת שמות וקבע שיש עלינו עין הרע מהחתונה וצריך לעשות תיקון ולהיתגרש
האם לעשות תיקון נגד עין הרע?
תשובה
זה שוטה גמור, ואיזה עזות פנים להציע לזוג להתגרש, משלח מדנים בין אחים, ונאמר נשי עמי תגרשו, ועוד פסוקים נוראים, ובגמרא אמרו חייב נידוי השם יצילנו, אוי לו ואוי לנפשו, עם הארץ שלא למד ולא שנה, והכתיר עצמו לפותר חלומות ומגיד עתידות, וכי היה בשמים ויודע תעלומות, אפילו גדולי דורינו שיודעים את כל הש״ס 101פעמים לא אומרים דברים שהוא והשוטים חביריו מדברים.
אנא, פקחו עיניכם והזהרו לא ללכת אל כיוצא בהם, ולא להאמים בבדיות ודמיונות.
שאלה
רציתי לדעת מה דעת הרב בעניין נשים שמוציאות עיין הרע ע"י עופרת.
תשובה
מחוסרות עבודה...
שאלה
האם מותר ללכת אצל אישה שתוציא עין הרע באמצעות עופרת ותוך כדי אומרת מה מצב העין הרע ומה מצב האדם על פי צורת העופרת?
תשובה
דמיונות.
שאלה
האם מותר להוציא עין רעה אצל מישהי מירושלים שמוציאה בשיטת עופרת? תודה לכבוד הרב ..
תשובה
לא נכנס ולא יצא...

אלי כהן

הודעהעל ידי אלי כהן » ה' ספטמבר 04, 2014 4:31 pm

כל המגיבים שטרחו להוכיח - שעין הרע מזיק - מהגמ' ומרש"י ומקדושת הלוי וכו' וכו', לא היו צריכים להביא ממרחק לחמם - כי זה עולה מכתוב מפורש בתורה - הלא הוא סוף הפסוק השני של פרשת כי תשא!
גם הרב מוצפי לא בא חלילה לשלול את מה שעולה מהתורה ומהגמ' וכו', אלא בא רק לשלול את דרכי "הטיפול" המקובלות בימינו נגד עין הרע - כולל הטיפול בעופרת. וכמובן הוא גם לא בא חלילה לשלול את הטיפול שהוצע בתורה - שם - נגד עין הרע, דהיינו לתת מחצית השקל (וכפי שנוהגים גם בימינו לעשות בחודש אדר). היום מחצית השקל זה בין שלושים לארבעים ₪ (התעריף משתנה כל יום), ויתנוהו לצדקה, ויקיימו בזה מצות עשה דאוריתא של "נתון תתן לו, ולא ירע לבבך בתתך לו, כי בגלל הדבר הזה יברכך ד' אלוקיך בכל מעשך ובכל משלח ידך". אבל לגבי כל ההתעסקות בעופרת וכו': ראשית, לא מקיים בזה שום מצוה; ושנית, לא מצינו בתורה מקור לכך שזה עוזר, ואדרבא יש לחשוש משום דרכי האמורי.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ה' ספטמבר 04, 2014 7:53 pm

אלי כהן כתב:כל המגיבים שטרחו להוכיח - שעין הרע מזיק - מהגמ' ומרש"י ומקדושת הלוי וכו' וכו', לא היו צריכים להביא ממרחק לחמם - כי זה עולה מכתוב מפורש בתורה - הלא הוא סוף הפסוק השני של פרשת כי תשא!
גם הרב מוצפי לא בא חלילה לשלול את מה שעולה מהתורה ומהגמ' וכו', אלא בא רק לשלול את דרכי "הטיפול" המקובלות בימינו נגד עין הרע - כולל הטיפול בעופרת. וכמובן הוא גם לא בא חלילה לשלול את הטיפול שהוצע בתורה - שם - נגד עין הרע, דהיינו לתת מחצית השקל (וכפי שנוהגים גם בימינו לעשות בחודש אדר). היום מחצית השקל זה בין שלושים לארבעים ₪ (התעריף משתנה כל יום), ויתנוהו לצדקה, ויקיימו בזה מצות עשה דאוריתא של "נתון תתן לו, ולא ירע לבבך בתתך לו, כי בגלל הדבר הזה יברכך ד' אלוקיך בכל מעשך ובכל משלח ידך". אבל לגבי כל ההתעסקות בעופרת וכו': ראשית, לא מקיים בזה שום מצוה; ושנית, לא מצינו בתורה מקור לכך שזה עוזר, ואדרבא יש לחשוש משום דרכי האמורי.

נכון, מי אמר שאין, רק אמרו שאין ל"חשוש" לעין הרע

אלי כהן

הודעהעל ידי אלי כהן » ה' ספטמבר 04, 2014 10:20 pm

נהר שלום כתב:
אלי כהן כתב:כל המגיבים שטרחו להוכיח - שעין הרע מזיק - מהגמ' ומרש"י ומקדושת הלוי וכו' וכו', לא היו צריכים להביא ממרחק לחמם - כי זה עולה מכתוב מפורש בתורה - הלא הוא סוף הפסוק השני של פרשת כי תשא!

נכון, מי אמר שאין, רק אמרו שאין ל"חשוש" לעין הרע

נכון, מי כאן אמר שמישהו כאן אמר שאין, רק אמרתי שהרב מוצפי לא אמר שאין.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ה' ספטמבר 04, 2014 10:42 pm

.
נערך לאחרונה על ידי נהר שלום ב א' יוני 11, 2017 6:30 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

אאאא_ב

הודעהעל ידי אאאא_ב » ה' ספטמבר 04, 2014 10:45 pm

אין לי כעת זמן לעיין מתחילת האשכול, אך אודה מאוד אם מישהו יודע להצביע על איזה מישהו שאכן הצליח להוציא ממישהו עין הרע ואם אכן קיים דבר כזה במציאות.
בזמנו הגיע רב ברוך מרדכי אזרחי שליט"א אל הסטייפלער ז"ל ואמר לו שהרב אברהם פיש ז"ל אמר לו שהוא רואה עליו שיש עליו עין הרע וצריך להוציאו, והסטייפלער ז"ל הרים עליו צעקות הוא אינו יודע מה זה עין הרע והוא כבר רוצה גם להוציא את העין הרע.
כמו כן עלי לציין שבספר סוכת שלום כותב שאין לחשוש מעין הרע ואילו התנאים לא היו חוששים מעין הרע גם הם לא היו ניזוקים מזה.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » א' נובמבר 09, 2014 9:15 pm

הנה עוד תשובה מהרה"ג בן ציון מוצפי שליט"א
שאלה
האם זה נכון שמי שרוצה לבדוק אם יש עליו עין הרע ישכב ליד נמלים ואם הנמלים עולים עליו סימן שיש עליו עין הרע?
תשובה
תתחיל ללמוד תורה, המשיח בפתח, ואל תתעסק עם נמלים ויתושים.
שאלה
בירצוני לומר לך כבוד הרב הגאון שיש לי דבר מאוד מוזר,לפני כמעט חודש היה חולשה בגוף מאוד וגם פחדים ולא הבנתי מה זה ואז אמרו לי שזה עין הרע ועשו לי לחש,עופרת וגם עשו לי פדיון נפש ואז הרגשתי בסדר אבל זה חוזר לי כל הזמן החולשה וגם קשה לתפקד כרגיל הלכתי לרופא הכל תקין אצלי תודה לאל,רציתי לדעת מה אפשר לעשות בשביל שהתחושה הזאת תעבור ואיך אפשר להוציא את העין הרע.
תשובה
אין לך עין הרע.
שאלה
האם יש מנהגים
לזרוק ביצה כנגד עין הרע, או לזרוק ביצה בכניסת הבית ולעבור מעליה?
תשובה
כל זה אסור בהחלט משום ניחוש ומנהגי הגויים וזה עבודה זרה.
שאלה
יש אצלי בלבול במושגים של עין הרע כפררת עוונות והשגחה פרטית. קניתי אוטו חדש לא מזמן שמתי בו תהילים ואני קורא פסוקים ותפילות נגד עיו הרע ומשתדל לא לעורר תשומת לב. אבל הכל כאילו נדבק עלי ואנשים כל הזמן מדברים ושואלים על האוטו שלי כמה עלה וכו וכו ומסתכלים עליו וקשה לי להיות לא נחמד אז אני עונה בשינוי קצת. אעכשיו עשיתי איתו תאונה! אני מרגיש שזה עין הרע של אנשים.
תשובה
תפסיק לחשוש מעין הרע, ולא תיפגע.
שאלה
בכל קברי הצדיקים ישנם דוכנים למכירת תשמישי קדושה ובין היתר גם קמעות לזיווג הצלחה עין הרע ועוד שצריכים שני כיסויים וגם שרשראות בצירוף המילים אלד סאל שגם נגד העין הרע והצלחה ועוד האם הדברים נכונים לגבי העובדה שהם באמת עוזרים ומשפיעים עליי ושזה באמת ירחיק עין הרע יזרז זיווג וכו` או שזה רק נותן הרגשה טובה ולא יותר מיזה.
תשובה
לא לקנות, לא להתעסק בכל אלה בכלל.
שאלה
אמא שלי (חילונית) בטוחה שיש עליה עין הרע, חולה המון בדברים משונים, חלק מצוות מאפרות בחברה, איך אפשר להוציא עין הרע?פרקי תהילים משהו שאפשר לעשות?
תשובה
אם תשמור שבת העין הרע יברח.
שאלה
האם יש לנו מקור מאבותינו
לנגד עין הרע או ילד שחולה לסובב ביצה מעל ראשו ולזורקה?
והאם טוב לזרוק ביצה על רכב חדש שקןנים כנגד עין הרע?
תשובה
חס ושלום, זה מנהג גויים ושייך לעבודה זרה.
שאלה
איך מורידים עין הרע? אני מרגישה שיש עלינו במשפחה עין הרע כי כולם הסתדרו בזכות הורי שעוזרים לנו והורי פתאום אינם מרגישים טוב מבחינה רפואית
תשובה
זה לא עין ולא רע, צריכים לקבוע עתים לתורה והיא מגינה על כולנו.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ש' מאי 26, 2018 11:22 pm

כ"כ הרבה עריכות??

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' מאי 27, 2018 9:50 am

אני באופן אישי הלכתי לאחת שמוציאה בעופרת, בגלל פחדים של ילד, אחרי שנים שהתייחסתי לזה בזלזול.
( הם מוציאים גם פחדים, באופן מעט שונה) כאשר הילד היה משותק לגמרי עקב פחדים, כאשר נפל עליו פחד מהירח!
משך שבועיים הילד לא יצא מהבית, ואף פחד להסתכל בחלון, עד שחיינו נעצרו.
בלית ברירה, בעיצומו של חוה''מ נסעתי לרבנית וייס שהיתה גרה ברח' ראשית חכמה בירושלים.
הילד כלל לא ידע למה נסענו ומה נעשה.
בדרך חזור הוא נעמד, הסתכל מהחלון ואמר:
אבא אני כבר לא פוחד מהירח!
לילד הזה כבר יש 3 ילדים ב''ה.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' מאי 27, 2018 12:59 pm

ולכל המשיבים משום ע''ז וכדומה,
אינו מובן כלל. אם יש הנהגה מסויימת שנאסרה משום דרכי אמורי, שפיר קאמריתו.
אבל אם בגלל שאיננו מבינים למה זה ואיך זה מועיל, הרי בשס יש סגולות ולחשים למאות, ומוזרים הרבה יותר ממעשה העופרת, ומעולם לא שמענו שפקפקו בזה משום ע''ז.
וברי לי שיש כאן ניקים שסוברים שזה חדר לש''ס בהשפעת הנצרות כביכול, אבל לא בהם עסקינן

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 27, 2018 1:27 pm

חיימשה כתב:ולכל המשיבים משום ע''ז וכדומה,
אבל אם בגלל שאיננו מבינים למה זה ואיך זה מועיל, הרי בשס יש סגולות ולחשים למאות, ומוזרים הרבה יותר ממעשה העופרת, ומעולם לא שמענו שפקפקו בזה משום ע''ז.
וברי לי שיש כאן ניקים שסוברים שזה חדר לש''ס בהשפעת הנצרות כביכול, אבל לא בהם עסקינן

הגמרא בשבת אומרת שכל דבר שאין בו משום רפואה יש בו משום דרכי האמורי. ורש"י מסביר שהכוונה שאין אנו יודעים היאך מועיל. והר"ן שם דיבר על הלחשיםשבש"ס.

די לחכימא
שם מלא: ישראל

הודעהעל ידי די לחכימא » א' מאי 27, 2018 7:42 pm

שפה ברורה כתב:שאלתי פעם אחת אחד מהם, ואמר לי שכל זה אינו מועיל רק על העבר, זאת אומרת שאם יש על האדם עין הרע תמידית, אף אם יסלק אותו, מ"מ ביום מחר כבר יהיה לו מחדש

מקדים תירוץ לשאלה.

דעת_האברך

הודעהעל ידי דעת_האברך » ב' מאי 28, 2018 2:52 am

בספר של עובדות יפות על רבי יעקב קמינצקי מפי אחד מתלמידיו (איני זוכר כרגע את שמו ואיני יודע אם נמצא באוצר) ראיתי פעם שהיה אומר שהוא מאמין בכח של עין הרע אך הוא עצמו לדידיה ולמשפחתו החליט שאינו מקפיד כלל על עין הרע, והתקיים בו מאן דלא קפיד לא קפדינן בהדיה.

סמל אישי של המשתמש
ר_חיים_הקטן
שם מלא: הק' ראובן חיים קליין
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ר_חיים_הקטן » ג' ספטמבר 11, 2018 9:29 pm

למה איין בזה משום דרכי האמורי או כישוף או ניחוש וכדו'? שאלתי את זה לאברך אחד בישיבת מיר שאשתו עוסקת בשפיכת העופרת, והוא אמר לי: "ש לנו מסורת על זה". האם זה תשובה מספקת?
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=435309#p435309
נערך לאחרונה על ידי ר_חיים_הקטן ב ג' ספטמבר 11, 2018 10:06 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ג' ספטמבר 11, 2018 10:05 pm

ר_חיים_הקטן כתב:למה איין בזה משום דרכי האמורי או כישוף או ניחוש וכדו'?
http://forum.otzar.org/posting.php?mode ... f=7&t=7716

שורשו ביוון העתיקה ובגרמניה http://www.rationalistjudaism.com/2015/ ... l-eye.html

לענין

הודעהעל ידי לענין » ד' ספטמבר 12, 2018 1:58 am

חסום לי.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ד' ספטמבר 12, 2018 2:29 pm

לענין כתב:חסום לי.

What is the real source of bleigiessen? Known in English as molybdomancy, it appears to have originated in Ancient Greece, and later became a popular custom in Germany. It is still popular in Germany, where one can buy bleigiessen kits. However, authorities there have tried to discourage it, due to the dangers of lead poisoning, and bleigiessen kits that are sold in Germany today contain tin rather than lead.

What is the real source of <i>bleigiessen</i>? Known in English as <a href="http://rationalwiki.org/wiki/Molybdomancy">molybdomancy</a>, it appears to have originated in Ancient Greece, and later became a <a href="http://www.mrshea.com/germusa/customs/bleimean.htm">popular custom</a> in Germany. It is still popular in Germany, where one can buy <i>bleigiessen </i>kits. However, authorities there have <a href="http://www.telegraph.co.uk/expat/expatlife/9768909/New-Year-in-Germany-is-full-of-suicidal-charm.html">tried to discourage it</a>, due to the dangers of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Lead_poisoning">lead poisoning</a>, and bleigiessen kits that are sold in Germany today contain tin rather than lead.<br>

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ד' ספטמבר 12, 2018 5:09 pm

חיימשה כתב:ולכל המשיבים משום ע''ז וכדומה,

עצם הטענה דומה למש"כ הרשב"א, הגם שיש לחלק בין מה שכתוב בספרי רפואה ובין הנעשה באופן עממי. אבל דומני שיש חולקים על הרשב"א, וצריך לברר איך נפסק להלכה.
שו"ת הרשב"א חלק א סימן קסז כתב:ולענין מה שבא בשאלותיך אם מותר לעשות צורת אריה בלא לשון חרותה על טס של כסף או של זהב לרפואה? לפי שנמצא לראשונים בספרי הרפואות שזה מועיל לחולי מתנים והוא שיעשוה בשעה ידועה. ופלפלת בזה הרבה מגמרין ומגמרא דבני מערבא. וראיתיך נוגע בזה פעם מחשש איסור עשיית שמשין שבמרום ולומר שהאריה אחד מארבעה פנים. ופעם מחשש דרכי האמורי הואיל ואין הקש הטבע מסכים לזה שיהא בזה שום תועלת.

אני אומר על חשש ראשון דאין איסור עשייה בזה. ואפילו לא עשו לו אחרים אלא שעשאו ישראל ואפילו בולט. לפי שאין במשמשי מרום דמות אריה עומד לבדו ולא נשר ולא שור. אלא שפני חיות המרכבה דמות ארבעה פנים אלו. והעושה צורת פנים כצורת החיות שעושה לה דמות ארבעה פנים אלו הרי זה אסור. אבל אחת מהן לבד לא. ותדע דאם כן למה אנו צריכים לפירקיה דאביי באיסור עשיית צורת האדם מדכתב (שמות כ) לא תעשון אתי לא תעשון אותי. בא ונלמד מן הבריתא /ברייתא/ דקתני לא תעשון דמות שמשין שמשמשין לפניו במרום כגון אופנים ושרפים וחיות הקודש ומלאכי השרת. ואביי גופיה הוא דאמר עלה לא אסרה תורה אלא שמשין שבמדור העליון. וכן ששנינו חיות הקודש וחיות הקודש אחד מפניהם פני אדם אם כן אין לו צורך עוד לדרשת אתי אותי. אלא דלא אסרו בדמות חיות הקודש אלא דמות ארבעה פנים בהדי הדדי. וכדגרסינן התם בהדיא לא אסרה תורה אלא דמות ארבעה פנים בהדי אהדדי. וכולה שמעתא דפרק כל הצלמים מוכחת כן. ולפיכך צורת אריה ונשר ושור כל אחת לעצמה מותר לעשותה. ותניא בתוספתא טבעת שיש עליה פרצוף מותר לחתום בה. רבי חנינא בן גמליאל אומר של בית אבא חותמין בחותם של פרצופות /פרצופים/. רבי אלעזר ברבי צדוק אומר כל הפרצופות היו בירושלים חוץ מפרצוף אדם בלבד. והילכך אפילו בלשון ואפילו בולט מותר. וכל שכן בשוקע שאין לך אסור בשוקע. ואי משום דרכי האמורי האמת כמו שאמרת. שכל שיש בו משום רפואה וידוע לרופאים שהוא כן אין בו משום דרכי האמורי. ויתר מזה נראה שכל שלא נאסר בגמרא באותן המנויין בדרכי האמורי אין לנו לאסרן. לפי שאין הסגולות נודעות לנו ואין לנו לדון עליהם מדרכי הטבע /ידועות מקובלות/ המפורסם. שהרי יש סגולות שלא נודע עיקרן לכל בעלי הטבע כקמיע של עיקרין וקרירת האבן הירוקה הנקראת אשטופאסי. גם בעשבין גם בלחשין שהתירו חכמים כמו שאמרנו בכמה מקומות לימא הכי ולימא הכי. ואין לך רחוק מן הטבע מלחש שברירי ברירי. ואף על פי כן התירוהו חכמים בהדיא באותן השנויין בגמרא שיש בהן משום דרכי האמורי. והנה לרבותינו ז"ל גם כן רפואה בצורות כמו שאמרו במסכת שבת (פ"ו דף ס"ה) ובסלע שעל גבי הצינית. ואמרו בגמרא למה? אם משום שוכתא ליעביד לי טסא אי משום צורתא ליעביד לי פולסא. ושמעתי כי גם מורי הרב רבי משה ברבי נחמן ז"ל היה עושה אותה צורת אריה לאותו חלי כמו שאמרת ולא חשש לכלום.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ד' ספטמבר 12, 2018 6:04 pm

מי כמוני רציונאלי שלא משקיע בהבלי סגולות וקמיעות וכל כיו"ב
אבל...
לפני 24 שנים חזרנו הביתה לאחר הפלה.
ותוך דקות התייצבה בביתינו שכנה שראתה אותנו חוזרים במונית, ובאה להריח מה זה ועל מה זה
ה'עיניים' נטפו ממנה, והשמחה הכבושה בצבצה ממנה.
שכנה זו היתה עקרה כשמונה שנים, והיתה נוהגת לשמוע מעבר לכותל את קול שני ילדינו ולבכות ולקנא [על פי העדות שלה].
ומאז...
המעיין שלנו נסתם לבלי פתוח
והמעיין שלה נפתח כמעט לבלי הפסק
מישהו מאמין בעין הרע?

עפר לרגלם

הודעהעל ידי עפר לרגלם » ד' ספטמבר 12, 2018 6:09 pm

יואל שילה כתב:מי כמוני רציונאלי שלא משקיע בהבלי סגולות וקמיעות וכל כיו"ב
אבל...
ותוך דקות התייצבה בביתינו שכנה שראתה אותנו חוזרים במונית, ובאה להריח מה זה ועל מה זה
שכנה זו היתה עקרה כשמונה שנים, והיתה נוהגת לשמוע מעבר לכותל את קול שני ילדינו ולבכות ולקנא [על פי העדות שלה].
ומאז...
מישהו מאמין בעין הרע?

יש צד שעין הרע גם מועיל לזה שעושה את העיניים?

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ד' ספטמבר 12, 2018 9:49 pm

עפר לרגלם כתב:
אבל...
ומאז...
מישהו מאמין בעין הרע?

יש צד שעין הרע גם מועיל לזה שעושה את העיניים?

אולי כל השנים של הבכיות והתפילות הועילו לה, סוף סוף היא חשה שאנו עושים לה בכוונה כשהילדים שלנו הפגינו נוכחות כששיחקו מעבר לקיר [מילים שלה], וכידוע שערי אונאה לא ננעלו...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ד' ספטמבר 12, 2018 10:26 pm

עומק הפשט 84.pdf
(1.47 MiB) הורד 1077 פעמים

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' ספטמבר 13, 2018 9:13 pm

אבל...
ומאז...
מישהו מאמין בעין הרע?

אז למה לא הלכתם אל מגרש/ת עין הרע בעופרת/שעווה?

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ה' ספטמבר 13, 2018 9:22 pm

א'- רק לאחר שנים רבות ידענו שהמעיין נסתם
ב'- רק לאחר שנים היא הודתה שכך היו מחשבותיה
ג'- אני לא בדיוק מאמין בעושי נפלאות 'תמורת תשלום צנוע'

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' ספטמבר 13, 2018 9:30 pm

אבל...
ומאז...
מישהו מאמין בעין הרע?

ואין רופא שיאמר שייתכן קשר בין ההפלה למעיין שנסתם?!

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' ספטמבר 13, 2018 9:42 pm

גימפעל כתב:
עומק הפשט 84.pdf

בעמ' השלישי של העלון מובא טריק מדהים להוצאת עין הרע, ע"י מים שמתרבים מעצמם. אילו היו יודעים את הפטנט הזה אותם שנים שהיו מהלכים בדרך וביד אחד מהם קיתון של מים (ב"מ סב.), היו שניהם מגיעים ליישוב ללא פגע.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' ספטמבר 13, 2018 9:43 pm

בקצב הזה הרב שילה יאמין בסוף גם באותם עושי נפלאות שהוא כרגע מכחיש...

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' ספטמבר 13, 2018 10:47 pm

בסוף הקובץ הנ"ל מובאת אזהרה נחוצה על הנזק שבשאיפת העשן הרעיל של העופרת. דא עקא, שכאותה פרה חולבת שעם סיום החליבה היא בועטת בדלי וכל החלב הולך לאבדון, הם הוסיפו הבטחה מרב אחד, כאשר קיים חשש לא מבוטל שבדיוק אותו ציבור הנזקק להזהרה הוא זה שעלול לסמוך על ההבטחה ולהסתכן.

לפי הנדפס שם אותו רב לא חש לקמחיה, ומן הסתם לא יצאו הדברים מפיו.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ה' ספטמבר 13, 2018 11:43 pm

דרומי כתב:בקצב הזה הרב שילה יאמין בסוף גם באותם עושי נפלאות שהוא כרגע מכחיש...

לא בדיוק הבנתי את התגובות שבאשכול זה, וכן את ההתקפה שקיבלתי באישי על הורדת הרמה.
כמוני כמוכם מזלזל בעניינים אלו, ולא מוכן להשקיע בזה חצי גרוש או חצי דקה במכשפים למיניהם, למרות שבהשתדלות רפואית השקעתי כמה שנים, לשוא.
אמנם, ההתפתחות שבסיפור הפתיעה אותי, לאחר שהשכנה התודתה על מחשבותיה הרעות, ואת זה ציינתי בסמוך לעובדה שבפועל המעיין נסתם.

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ו' ספטמבר 14, 2018 12:50 am

מרן הגראי"ל שטיינמן היה מוציא בשנים המוקדמות יותר עין הרע בעצמו, אבי היה נוהג ללכת אליו לצורך כך.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ו' ספטמבר 14, 2018 9:54 am

אני באופן כללי נמנה על המזלזלים בעושי הפלאות למיניהם, אבל א"א להכחיש את המוחש.
עניין עין הרע והשפעתה הוא דבר מוכח מהתורה, וגדולי הדורות ממש היו עוסקים בעניין של הוצאת עין הרע.
אנו רואים גם בש''ס שהאמוראים בהחלט האמינו בדברים שנראים לנו הרבה יותר מופרכים מעופרת... ולא במקרה יחיד אלא זו היתה ההנהגה הרווחת, וע"כ אין מקום לטענתו כאילו זה נוגד את רוח התורה. אפשר להתווכח אם זה מועיל בפועל, ובזה כוחו של הרב מוצפי אינו גדול מכוחו של כל אדם בר דעת שהתנסה בזה.
ברור שכמו בכל תחום גם כאן יהיו מאחזי עיניים שיקפצו על העגלה, ולא כל מי שמפרסם פתקים בחדר מדרגות על מומחיותו עלינו לקבלה.
כמו בדברי הגמ' יש עניין של איתמחי גברא ואיתמחי קמיעא.
וכבודו של הרב מוצפי במקומו מונח.
נערך לאחרונה על ידי חיימשה ב ו' ספטמבר 14, 2018 11:58 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ו' ספטמבר 14, 2018 10:50 am

בדידי הוי עובדא, כוחה של עין הרע.
לפני כעשרים שנה החלפתי את רכבי בשעטומו"צ מסובארו אברכים לרכב גדול יותר שנחשב בזמנו 'מפואר' מיד 2.

היות וחששתי קצת מתגובות הסביבה, גמרתי בלבי שמיד אחרי הרכישה אדביק על הרכב מדבקות של חברת השכרה... כדי שהרואים יסברו שהרכב שכור.

הרכב נרכש בנתניה בליווי של ידיד.
כאשר הגעתי עם הסובארו חזרה לירושלים, במעלה הקסטל שבק הגיר חיים... נאלצתי לרכוש גיר חדש עבור רכב שעומד למכירה מיידית...
למחרת חזרתי לנתניה להביא את הרכב החדש.
כשהגעתי לירושלים כבר היה ערב וחברות ההשכרה כבר היו סגורות.
למחרת בבוקר מיד לאחר התפלה נסעתי לרח' המלך דוד שם מרוכזות חברות ההשכרה כדי לבקש מדבקות.
כאשר חזרתי לרכב הוא לא הניע...
נאלצתי להזמין גרר שיחזיר את הרכב לנתניה יומיים עד שקיבלתיו חזרה. בסוף התברר כי פשוט נגמר המצבר...
כאשר הגרר הגיע אחרי כמה שעות היה כבר מודבק על השמשה הקדמית דו"ח ע"ס 500 ש"ח...
כשחזרתי הביתה, בעת תפלת מנחה ניגש אלי שכן שהוא ידידי ןגם ת"ח מפורסם, ואמר לי בזה"ל:
מילא שלך יש רכב ואני נסחב באוטובוסים כבר התרגלתי, אבל כזה רכב? לא הצלחתי להירדם אמש אחרי שראיתי את האוטו!

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' ספטמבר 14, 2018 10:56 am

לי יש שני חברים שהלכו לאחד שמוציא עין הרע. אחד מהם מוכשר, השני מוכשר מאד. שניהם אנשי עסקים ממולחים, שקשה עד קשה מאד לעבוד עליהם. הם יצאו נדהמים מהמפגש, הוא הצליח לומר להם שמות של חברות של נשותיהן, שהם עצמם לא הכירו, שנותנות בהם עין הרע. המחיר לשעה הוא $100.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ו' ספטמבר 14, 2018 2:13 pm

וידוע המעשה על אותו אחד שהלך לפרופסור גדול, וראה שם 'חמסה' נגד עין הרע.
שאל אותו, וכי אתה הפרופסור הגדול מאמין בכאלו הבלים, וענה לו, שודאי אינו מאמין, אלא ששמע שהחמסה יכולה להועיל גם לכאלו שאינם מאמינים בה, ועל כן תולה אותה.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' ספטמבר 14, 2018 2:21 pm

לא חמסה אלא נעל של סוס. והפרופסור הוא נילס בוהר היהודי (אמו היתה אדלר מהבית).

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' ספטמבר 14, 2018 2:35 pm

תוכן כתב:לי יש שני חברים שהלכו לאחד שמוציא עין הרע. אחד מהם מוכשר, השני מוכשר מאד. שניהם אנשי עסקים ממולחים, שקשה עד קשה מאד לעבוד עליהם. הם יצאו נדהמים מהמפגש, הוא הצליח לומר להם שמות של חברות של נשותיהן, שהם עצמם לא הכירו, שנותנות בהם עין הרע. המחיר לשעה הוא $100.

היו גדולים וטובים מאותו מוציא עין הרע שנתנו פרטים מדהימים עוד יותר, עד שנחשפו שיטותיהם. אבל זה לא תמיד עצר אותם או את המאמינים בהם.

עפר לרגלם

הודעהעל ידי עפר לרגלם » ו' ספטמבר 14, 2018 2:37 pm

תוכן כתב:לי יש שני חברים שהלכו לאחד שמוציא עין הרע. אחד מהם מוכשר, השני מוכשר מאד. שניהם אנשי עסקים ממולחים, שקשה עד קשה מאד לעבוד עליהם. הם יצאו נדהמים מהמפגש, הוא הצליח לומר להם שמות של חברות של נשותיהן, שהם עצמם לא הכירו, שנותנות בהם עין הרע. המחיר לשעה הוא $100.

זה אותם חברים שסיפרת עליהם בתחילת האשכול או שזה אחרים?
(מוציא העין הרע בתחילת האשכול לקח 400 שקל ויותר, אבל אולי פשוט השתנה מאז שער הדולר)...

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ו' ספטמבר 14, 2018 2:40 pm

עקביה כתב:
גימפעל כתב:
עומק הפשט 84.pdf

בעמ' השלישי של העלון מובא טריק מדהים להוצאת עין הרע, ע"י מים שמתרבים מעצמם. אילו היו יודעים את הפטנט הזה אותם שנים שהיו מהלכים בדרך וביד אחד מהם קיתון של מים (ב"מ סב.), היו שניהם מגיעים ליישוב ללא פגע.

למי יש צלחת במדבר..?

שמות משפחה והכול? אחרת זה לא נראה מסובך מדי.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ו' ספטמבר 14, 2018 2:41 pm

חבל שלא שמעו על קריאה חמה וקרה.
מסתבר שגם מי שפיקח בשאר עניינים יכול להיות מאד נאיבי בתחומים שאינו מכיר בהם.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7 ... 7%9E%D7%94
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7 ... 7%A8%D7%94
ובאנגלית:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hot_reading
http://skepdic.com/skeptimedia/skeptimedia127.html
http://www.aske-skeptics.org.uk/before_ ... ychic.html

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ו' ספטמבר 14, 2018 2:47 pm

חיימשה כתב:בדידי הוי עובדא, כוחה של עין הרע.
לפני כעשרים שנה החלפתי את רכבי בשעטומו"צ מסובארו אברכים לרכב גדול יותר שנחשב בזמנו 'מפואר' מיד 2.

ואני מקנא בטראמפ על רכבו המפואר ו גורנישט

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 137 אורחים