מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כל ספרי היברו בוקס [HebrewBooks] מתוך אוצר החכמה

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
להבין

כל ספרי היברו בוקס [HebrewBooks] מתוך אוצר החכמה

הודעהעל ידי להבין » ב' מרץ 31, 2014 12:19 am

בשורה משמחות!
כעת אפשר להכניס כל ספרי היברו בוקס[HebrewBooks] לתוך אוצר החכמה!!!

הוראות:
    1) צורך שיהא התוסף addpdf בתוך תיקיית אוצר החכמה [ולמי שאין, התוסף מצורף פה]
    2) צריכים לקובע שהאות של דיסק היברובוקס יהא קובע [מצורף פה קובץ change drive letter.bat שתיעזר לכך]
    3) בתוך קובץ Katalog-not in otzar.txt - החלף שם לאות הנכון של הדיסק [לדוגמה החלף אות Y:\ לאות G:\]
    4) בשעה שאוצר החכמה פתוח - פותחים addpdfW.exe ובצד שמאל לחץ על הגדר שמות ושם להעתיק כל הנמצא בתוך קובץ Katalog-not in otzar.txt - הרחב החלון הקטן שיהא כל שורה על שורה בפני עצמו [בלא זה יש איזה בעיה] לחץ על הX
    5) לבחור הכנס רק ספרים שנמצאים בה
    6) הקיש על הכנס בלבד - הפעולה יארך כעשרים דקות! המתין בסבלנות [ולא תעשה פעולות בתוך אוצר החכמה]

עוד פרטים:
    1) מומלץ לעשות העתיק משני תיקיית אוצר החכמה מקודם, כדי שיהא אפשר להחזיר לזה אם יהא תקלה.
    2) מצורף פה גם קובץ Katalog-all.txt בקובץ זה יש ג"כ רשימה של כל ספרים, אך בתוך שם המחבר נתוסיף HB כסימן שזה בא מהיברובוקס, אם ישתמשו בקובץ זה יכנסו לאוצר כל הספרים אפי' אלו שיש כבר באוצר בדיוק באותו שם הספר ובאותו שם המחבר.
    ומאידך קובץ הראשון לא יכנס רק אלו ספרים ששם המחבר או שם הספר שונה [אך גם שם יהא הרבה ספרים כפליים]
    בכל אופן מומלץ לעשות מאגר מיחוד לכל ספרי האוצר בלי היברובוקס.
    3) עצה טובה לעשות העתיק מדיסק היברובוקס על דיסק של אוצר החכמה כך שהדיסק יהא תמיד במקומו בשעת שימוש באוצר החכמה - ובאופן כזה בתוך קובץ Katalog צריכים לשונות כפי שביל הנכון.
    4) כל התהליך הנ"ל יכנס הספרים רק לתצוגה ולא לחיפוש, ואפשר לעשות בדרך דומה לזה עם תכונות שילב pdf לחיפוש [רק התהליך מן הסתם יאריך כמה שנים :-) ]
קבצים מצורפים
Hebrew-otzar.rar
(1.07 MiB) הורד 509 פעמים

להבין

Re: כל ספרי היברו בוקס [HebrewBooks] מתוך אוצר החכמה

הודעהעל ידי להבין » ב' מרץ 31, 2014 12:27 am

קובץ הוראות.wmv - לראות כל הנ"ל בזמן אמת
קבצים מצורפים
הוראות.zip
(4.67 MiB) הורד 558 פעמים

להבין

הודעהעל ידי להבין » ב' מרץ 31, 2014 6:18 am

בדרך אגב ראה כאן לעוד תוסף לאוצר החכמה, המאפשר לשונות ציונים של אוצר
נערך לאחרונה על ידי להבין ב ג' אפריל 01, 2014 2:05 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' מרץ 31, 2014 10:14 am

יישר כח גדול.
אם יש לך עוד רעיונות, ואתה צריך שאתן מימשקים להם או דברים אחרים תודיע לי בבקשה.

איש רגיל

הודעהעל ידי איש רגיל » ג' אפריל 01, 2014 9:24 am

יש ספרים בהיברו בוקס שאין באוצר החכמה?

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ג' אפריל 01, 2014 10:50 am

יש הרבה ספרים בה"ב שאינם באוצר החכמה. בפרט שכוללים מהדורות ישנים ספרים שנסרקו באיכות גרוע או שא"א לחפש בהם.
דוגמא א': אני עובד על ספר שמצטט שו"ת משכנות יעקב והציונים היו כמעט תמיד לא נכונים. אני בזבזתי הרבה זמן למצוא מקום הנכון, לא תמיד בהצלחה, עד שעליתי על סיבת הדבר. הספר הנדפס שתח"י שהוא גם באוצר החכמה וגם ובאוצרות התורה הוא מדורה חדשה שנערך בירושלים בשנת תש"כ. הם שינו סדר הסימנים בלי לגלות זה כלל. מאז שהורדתי מהדורה הראשונה מה"ב כל הציונים נכונים.

ברקים רב

הודעהעל ידי ברקים רב » ג' אפריל 01, 2014 5:50 pm

הכוונה כאן רק לדיסק היברו בוקס, אכן?

להבין

הודעהעל ידי להבין » ג' אפריל 01, 2014 5:58 pm

כן

להבין

דרך קל בתוך דקה אחת!

הודעהעל ידי להבין » ב' אפריל 07, 2014 2:18 am

ברוך השם הצלחתי לסדר אופן יותר קל, שמכניס כל הספרים בתוך דקה!

בלחיצה על הקובץ AddHebrewBooks.exe יוספו כל ספרי היברו בוקס לתוך רשימות אוצר החכמה
ויעשה גם מאגר להם.
בלחיצה בפעם שניה ישאל האם להסיר הספרים
(אין צוךר להכניס קובצים המצורפים למקום מיחוד)

זה מגדיר שקובצי היברו בוקס נמצאו על דיסק של אוצר החכמה בתוך תיקייה HebrewBooks2009, ובדרך זה אין צורך לקובע האות של הדיסק, לאלו שהיברו בוקס נמצא במקום אחר ישנו בתוך קובץ זה ocp.txt לשביל הנכון (ואם הוא על דיסק יקבעו האות)
קבצים מצורפים
Hebrew-otzar.zip
(2.37 MiB) הורד 1000 פעמים

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' אפריל 07, 2014 10:00 am

איך זה אמור להיראות ברשימה מה שקיים כבר באוצר, ספרים כפולים?

להבין

הודעהעל ידי להבין » ב' אפריל 07, 2014 2:01 pm

תמונה ממאגר הכל בלי היברו בוקס - וממאגר כל ספרי אוצר
(ויש גם מאגר היברו בוקס בלבד)
קבצים מצורפים
בלי היברו בוקס.jpg
בלי היברו בוקס.jpg (274.38 KiB) נצפה 13423 פעמים
עם היברו בוקס.jpg
עם היברו בוקס.jpg (278.71 KiB) נצפה 13423 פעמים

אב בבינה

הודעהעל ידי אב בבינה » ב' אפריל 07, 2014 3:51 pm

חובב ספרים
בכל הדפוסים של משכנ''י יש לוח הסימנם בין הדפו''ר לדפו''ח
עי' http://beta.hebrewbooks.org/pdfpager.as ... t=&pgnum=7

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ב' אפריל 07, 2014 9:45 pm

אב בבינה כתב:חובב ספרים
בכל הדפוסים של משכנ''י יש לוח הסימנם בין הדפו''ר לדפו''ח
נכון, אבל הבעיה היא שזה לא מסומן לפני התשובות בעצמם, וגם לא כ"כ ברור בעמוד השער, [אולי הם כיוונו לזה במה שכתבו מסודר מחדש]. לא העליתי בדעתי שזה הטעם שציוני התשובות אינם נכונים. הורדתי דפוס ראשון מה"ב מטעם אחר לגמרי. בד"כ אני לא לוקח הדיסק של אוצה"ח לכולל משום ששמעתי מטכנאי מחשבים שהטלטול יכול לקלקל הדיסק, ותחת זה הורדתי ספרים שאני צריך הרבה. רק אז נתברר פשר הדבר כשמצאתי שציון שתקנתי בבית בעצם היה נכון.
יהיה איך שיהיה הבאתי זה רק לדוגמא. מאז כל פעם שיש טעות בציון אני בודק בדפוסים שהיו לפני המחמבר. נתברר הרבה פעמים שזה לא טעות אלא שבספר שלפניו היה ציונים אחרים. זה נכון בפרט לגבי ספרי שו"ת מדפוס לעמברג/לבוב, שהם הנפוצים היום, לעומת דפוסים הישנים. יש באוצה"ח הרבה דפוסים ישנים, אבל יש הרבה בה"ב שאינם באוצה"ח.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' אפריל 07, 2014 10:04 pm

בד"כ אני לא לוקח הדיסק של אוצה"ח לכולל משום ששמעתי מטכנאי מחשבים שהטלטול יכול לקלקל הדיסק, ותחת זה הורדתי ספרים שאני צריך הרבה. רק אז נתברר פשר הדבר כשמצאתי שציון שתקנתי בבית בעצם היה נכון.

חומרה זה לא התחום שלי אבל הייתי מציע שתבדוק את העניין שוב. בכל מחשב נייד יש בפנים דיסק קשיח ולכאורה זה אותו סוג פחות או יותר, אבל כאמור איני בקי בעניין.
אני מדבר על דיסק כבוי כמובן.

להבין

הודעהעל ידי להבין » ב' אפריל 07, 2014 10:31 pm

מה יש בספרי היברו בוקס אחרי שיש כבר אוצר החכמה
    א. הרבה ספרים לא עלו עדייין לאוצר - חפש בפורם ותמצא הרבה שכתבו לא מצאתי הספר באוצר אך הרי לך קשר להיברו בוקס
    ב. בירחונים מצוי שחסר חלק מסיום באוצר, ונמצא בהיברו בוקס - וכן בספרים מצוי שחסר חלק אחד באוצר מאיזה סיבה שיהא
    ג. גם ספרים שחסר לפעמים שחסר איזה דף (או מאיזה דף) או שהדף אינו ברור
אם ניקח בחשבון שבספרי היברו בוקס [על דיסק] יש 35 אלף ספרים ונאמר שרק 10% יש בו איזה הספה לאוצר החכמה, הרי שיש כבר הוספה של 3500 ספרים!

למי שאין דיסק
גם אלו שאין להם הדיסק יש איזה מעלה להכניס הספרים לרשימה שכך בשעת חיפוש ספר באוצר יודע כבר האם זה נמצא בהיברו בוקס, ואם עליו להטריח לחפש שם [אלו שאין להם הדיסק אפשר להם לחפש בשמות הספרים רק הספרים בפועל לא יפתח]

חיפוש בתוך הספרים
כעת אין אפשרות לחפש בתוך הספרים, אך אני מפצה שיסדרו איזה מהלך לזה, ובזאת אבא בבקשה לחברי הפרום שמי שמבין בענין זה יעזר להדבר

מדהים ומהמם!

הודעהעל ידי מדהים ומהמם! » ד' אפריל 09, 2014 10:28 am

בד"כ אני לא לוקח הדיסק של אוצה"ח לכולל משום ששמעתי מטכנאי מחשבים שהטלטול יכול לקלקל הדיסק, ותחת זה הורדתי ספרים שאני צריך הרבה.

אם לוקחים רגיל בצורה מסודרת [סגור ושמור] לא אמור להיות בעיה, הטלטול שהוא התכוון הוא שהדיסק מקבל מכות מהתקלויות שונות במהלך הדרך תוך כדי הליכה / נסיעה / רכיבה וכיוצא בזה. ואז מובן שזה יכל להתקלקל וכן כל דיסק קשיח אחר.

צורב

הודעהעל ידי צורב » ו' אוגוסט 15, 2014 6:23 pm

עשיתי זאת, וזה נורא ונפלא עד מאוד, במקום לעבוד כל הזמן עם שתי המאגרים ולבדוק אולי יש את הספר בשני, אין מילים, רוב תודות והרבה סייעתא דשמיא בכל הענינים.

האויצרניק

הודעהעל ידי האויצרניק » ג' יולי 12, 2022 11:00 am

להבין כתב:בשורה משמחות!
כעת אפשר להכניס כל ספרי היברו בוקס[HebrewBooks] לתוך אוצר החכמה!!!

הוראות:
    1) צורך שיהא התוסף addpdf בתוך תיקיית אוצר החכמה [ולמי שאין, התוסף מצורף פה]
    2) צריכים לקובע שהאות של דיסק היברובוקס יהא קובע [מצורף פה קובץ change drive letter.bat שתיעזר לכך]
    3) בתוך קובץ Katalog-not in otzar.txt - החלף שם לאות הנכון של הדיסק [לדוגמה החלף אות Y:\ לאות G:\]
    4) בשעה שאוצר החכמה פתוח - פותחים addpdfW.exe ובצד שמאל לחץ על הגדר שמות ושם להעתיק כל הנמצא בתוך קובץ Katalog-not in otzar.txt - הרחב החלון הקטן שיהא כל שורה על שורה בפני עצמו [בלא זה יש איזה בעיה] לחץ על הX
    5) לבחור הכנס רק ספרים שנמצאים בה
    6) הקיש על הכנס בלבד - הפעולה יארך כעשרים דקות! המתין בסבלנות [ולא תעשה פעולות בתוך אוצר החכמה]

עוד פרטים:
    1) מומלץ לעשות העתיק משני תיקיית אוצר החכמה מקודם, כדי שיהא אפשר להחזיר לזה אם יהא תקלה.
    2) מצורף פה גם קובץ Katalog-all.txt בקובץ זה יש ג"כ רשימה של כל ספרים, אך בתוך שם המחבר נתוסיף HB כסימן שזה בא מהיברובוקס, אם ישתמשו בקובץ זה יכנסו לאוצר כל הספרים אפי' אלו שיש כבר באוצר בדיוק באותו שם הספר ובאותו שם המחבר.
    ומאידך קובץ הראשון לא יכנס רק אלו ספרים ששם המחבר או שם הספר שונה [אך גם שם יהא הרבה ספרים כפליים]
    בכל אופן מומלץ לעשות מאגר מיחוד לכל ספרי האוצר בלי היברובוקס.
    3) עצה טובה לעשות העתיק מדיסק היברובוקס על דיסק של אוצר החכמה כך שהדיסק יהא תמיד במקומו בשעת שימוש באוצר החכמה - ובאופן כזה בתוך קובץ Katalog צריכים לשונות כפי שביל הנכון.
    4) כל התהליך הנ"ל יכנס הספרים רק לתצוגה ולא לחיפוש, ואפשר לעשות בדרך דומה לזה עם תכונות שילב pdf לחיפוש [רק התהליך מן הסתם יאריך כמה שנים :-) ]

שאלה: האם זה רלוונטי גם לתוכנה החדשה (גירסה 19 ומעלה?)?

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 159 אורחים