מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עריכה של הפורום

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
אוהב אוצר

עריכה של הפורום

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' אוקטובר 12, 2014 10:08 am

זה אמנם כבר לפני 'שנים' רבות דובר ע"ז אולם כעת אני הקטן רוצה לעורר זאת שוב ולתת רעיון לביצוע.
ידוע לכל החברים-ת"ח דכאן דרוב רובו של הפורום מכיל נושאים מגוונים, נידונים מסויימים, חידושים ומ"מ מקומות 'נעלמים'.
חבל מאד שדבר זה לא ישמר בצורה מסודרת ומועילה ואף ללא צורך בחיבור לאינט' מידי פעם.
אשר ע"כ עלה במוחי רעיון קטן והוא, באם יתנדבו פה מס' חברים לסדר ולערוך [לא לינקים!] את הפורום בקבצי WORD וכך יוכלו להיות לעזר לכל אחד בכל זמן שיחפוץ ובכל מקום והעיקר: בצורה מסודרת.
הענין הוא [שכך אני הקטן חושב] שכל מתנדב יקח לעצמו 'ערך' [או יותר] ויתמקד בו לאסוף את הדברים תחת שם אחד [לא לעשות עריכה לשונית] לדוגמא: אתרוג, ארבעת המינים, לולב [אני מוכן לקחת את אלו...] קידוש החודש, קו התאריך, פאה נכרית, [לא אני!] וכד' וכד'.

פשוט את כל הדברים, חידושים ומקורות, ללא 'ציטוטים' שהביא המגיב את קודמו וכד'.

אם יש כאלו שנראה להם, יכתבו את הסכמתם בל"נ וללא התחיבות, אבל שלא יהיה מצב שרק שניים יעשו זאת ואז זה יתפוס תאוצה, אם לא, ג"כ להגיב נגד ואמחוק את ההודעה הזאת.

יש לציין שכדאי לקחת את חול המועד רק כדי לחשוב ע"ז ולא להתעסק עם הענין כבר כעת. מפאת קדושת המועד.

בברכת א'גוט מועד ומועדים לשמחה!

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

Re: עריכה של הפורום

הודעהעל ידי נהר שלום » א' אוקטובר 12, 2014 7:17 pm

אוהב אוצר כתב:זה אמנם כבר לפני 'שנים' רבות דובר ע"ז אולם כעת אני הקטן רוצה לעורר זאת שוב ולתת רעיון לביצוע.
ידוע לכל החברים-ת"ח דכאן דרוב רובו של הפורום מכיל נושאים מגוונים, נידונים מסויימים, חידושים ומ"מ מקומות 'נעלמים'.
חבל מאד שדבר זה לא ישמר בצורה מסודרת ומועילה ואף ללא צורך בחיבור לאינט' מידי פעם.
אשר ע"כ עלה במוחי רעיון קטן והוא, באם יתנדבו פה מס' חברים לסדר ולערוך [לא לינקים!] את הפורום בקבצי WORD וכך יוכלו להיות לעזר לכל אחד בכל זמן שיחפוץ ובכל מקום והעיקר: בצורה מסודרת.
הענין הוא [שכך אני הקטן חושב] שכל מתנדב יקח לעצמו 'ערך' [או יותר] ויתמקד בו לאסוף את הדברים תחת שם אחד [לא לעשות עריכה לשונית] לדוגמא: אתרוג, ארבעת המינים, לולב [אני מוכן לקחת את אלו...] קידוש החודש, קו התאריך, פאה נכרית, [לא אני!] וכד' וכד'.

פשוט את כל הדברים, חידושים ומקורות, ללא 'ציטוטים' שהביא המגיב את קודמו וכד'.

אם יש כאלו שנראה להם, יכתבו את הסכמתם בל"נ וללא התחיבות, אבל שלא יהיה מצב שרק שניים יעשו זאת ואז זה יתפוס תאוצה, אם לא, ג"כ להגיב נגד ואמחוק את ההודעה הזאת.

יש לציין שכדאי לקחת את חול המועד רק כדי לחשוב ע"ז ולא להתעסק עם הענין כבר כעת. מפאת קדושת המועד.

בברכת א'גוט מועד ומועדים לשמחה!

גם אני חושב כך!

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » א' אוקטובר 12, 2014 10:18 pm

זה רעיון מבורך,
אבל לדעתי אפשר לבצע אותו בהרבה פחות זמן כלומר בלא לבצע עריכה לאשכולות ולא להעתיק אותם לוורד, אלא יש את תוכנת httrack להורדת אתרים שלמים ואפשר שכל אחד יוריד לעצמו את כל הפורום או שאחד יוריד וימסור לכולם.
אחרי שהפורום כבר נמצא אצל כל אחד במחשב אני אוכל לנדב לכולם את תוכנת החיפוש שלי שתחפש בדפי הפורום וכך יוכלו לעיין ולחפש בפורום גם כשלא מחוברים לרשת.

איש רגיל

הודעהעל ידי איש רגיל » ב' אוקטובר 13, 2014 2:00 am

אולי למען החסומים, מישהו יוריד את האתר ויעלה אותו לגוגל דרייב או דרופבוקס?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ב' אוקטובר 13, 2014 10:37 am

אני באמצע להוריד את האתר. בסיום, אעלה אותו לאחד משרתי הענן לטובת כלל החברים היקרים.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' אוקטובר 13, 2014 1:00 pm

ראיתי עכשיו את הנושא.
למעשה לנו יש תכנית הרבה יותר פשוטה.
להכניס את כל המידע מהפורום לתוך האוצר, הן המקוון והן בדיסק ולשלב אותו בחיפוש באוצר.
הסיבה שחשבנו על זה היא העושר של הנושאים שנידונו בפורום.
הקושי שעומד לנגדנו הוא המחשבה שבמקרה כזה ראוי להפריד בין דיונים וויכוחים שמקומם רק בפורום כגון התייחסויות אישיות וכדומה) לבין הדברים העיקריים אותם אנו רוצים להכניס.

עד עכשיו דברנו על שתי אפשרויות.

ליצור מערכת טובה של אינדוקס הפורום שתהיה ONLINE ואפשר יהיה להגיע על ידה בכל חיפוש שמתרחש באוצר לפורום עצמו.
לשם כך המשתמש צריך להיות מחובר. אבל זה פותר את הבעייה של ההפרדה כי מגיעים לפורום כפי שהוא.

אפשרות אחרת היא ליצור כלי מסנן ולסנן את הדברים, אולי בעזרת חברי הפורום, ולשלב במערכת OFF- LINE את כל מה שסונן כבר.

אפשר גם לשלב בין שתי האפשרויות.

מה דעתכם?

לומד_בישיבה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ב' אוקטובר 13, 2014 1:33 pm

לדעתי חייבים ליצור איזה סוג כפתור של NO INDX כפי שעושים כדי להסתיר את זה מגוגל ותוך כדי כתיבת התגובות כל אחד יוכל לבחור באחד האפשרויות.
מכאן להבא - ולמפרע סיפור כבד מידי, גם יש הרבה דברים מיושנים שנכון להיום זה כבר לא מעניין.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' אוקטובר 13, 2014 1:37 pm

אוצר החכמה כתב:ראיתי עכשיו את הנושא.
להכניס את כל המידע מהפורום לתוך האוצר, הן המקוון והן בדיסק ולשלב אותו בחיפוש באוצר.
הקושי שעומד לנגדנו הוא המחשבה שבמקרה כזה ראוי להפריד בין דיונים וויכוחים שמקומם רק בפורום כגון התייחסויות אישיות וכדומה) לבין הדברים העיקריים אותם אנו רוצים להכניס.

ליצור מערכת טובה של אינדוקס הפורום שתהיה ONLINE ואפשר יהיה להגיע על ידה בכל חיפוש שמתרחש באוצר לפורום עצמו.
לשם כך המשתמש צריך להיות מחובר. אבל זה פותר את הבעייה של ההפרדה כי מגיעים לפורום כפי שהוא.

אפשרות אחרת היא ליצור כלי מסנן ולסנן את הדברים, אולי בעזרת חברי הפורום, ולשלב במערכת OFF- LINE את כל מה שסונן כבר.

מה דעתכם?

זה ממש מעולה אם יהיה כך. גם החיפוש יהיה מדוייק כי מדובר בטקסט .[גם אצל הרב רחמים היקר יהיה כך {אולי יותר טוב עם התוכנה שלו, לדעתי זה נצרך ומצוין למי שאין את האוצר}]

א"כ וכי בגלל כל מיני דיונים וויכוחים זו תהיה סיבה לא להכניס לאוצר את הפורום? מי שרוצה שיקרא ומי שלא לא ינסה, חבל שנפסיד מזה, בודאי שעדיף מכלום.
לגבי השאלות עצמם, אני לא כ"כ מקצועי לדעת מה הכי טוב, ניתן לחברה שכאן להגיב.

איש רגיל

הודעהעל ידי איש רגיל » ב' אוקטובר 13, 2014 5:35 pm

מה דעתכם?

אם מדובר בקישור לפורום, אין צורך לסנן, המשתמש מבין שהגיע לפורום בו יכולים להיות דברים שאינם דברי תורה, אלא התייחסויות אישיות וכד'.
אך אם מדובר בלהכניס את החומר עצמו לדיסק, חובה ממש לסנן את החומר. לדעתי ללא סינון מקצועי, הדברים ייצאו קטועים ולא ברורים. וסינון מקצועי עולה כסף, כך שלענ"ד עדיפה האפשרות של הקישור.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ב' אוקטובר 13, 2014 6:53 pm

מה דעתכם?

נלע"ד שהאפשרות הטובה ביותר היא ליצור כלי מסנן ולסנן את הדברים, בעזרת חברי הפורום, ולשלב במערכת OFF- LINE את כל מה שסונן כבר. נ"ב: אני מוכן לעזור לסנן את הפורום.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' אוקטובר 23, 2014 12:23 am

אפשר לא להזניח את הנושא?
או שמא ההנהלה מכינה לנו משהו טוב לגר' 13 הבעל"ט? א"כ אנא להודיענו אם התקבלה החלטה כלשהיא.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' אוקטובר 23, 2014 12:41 pm

עלה לדרופבוקס. סליחה על אריכות הזמן. https://www.dropbox.com/sh/i0gv7sm8v7lb ... rCLRa?dl=0

מאיר י.

הודעהעל ידי מאיר י. » ה' אוקטובר 23, 2014 11:42 pm

איפה רחמים שאמר שיתרום את התוכנה שלו?

יעקב כהן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ה' אוקטובר 23, 2014 11:54 pm

ארזי ביתר כתב:עלה לדרופבוקס. סליחה על אריכות הזמן. https://www.dropbox.com/sh/i0gv7sm8v7lb ... rCLRa?dl=0

מישהו מצא שם משהו חוץ מכמה עמודים בודדים?

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 185 אורחים