מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חיפוש מקור - מימרא של החזון איש??

חיפושי מקורות וכדומה
הוא היה אומר

חיפוש מקור - מימרא של החזון איש??

הודעהעל ידי הוא היה אומר » ג' פברואר 09, 2016 4:08 pm

יש מימרא של החזון איש שאני לא יודע את ההמשך אבל זה על ענין עצבות

אין עצבות כלל למי שיודע........ (משהו כזה)

האם מישהו יכול לעזור

תודה מראש

מחולת המחנים

Re: חיפוש מקור - מימרא של החזון איש??

הודעהעל ידי מחולת המחנים » ג' פברואר 09, 2016 4:15 pm

כי באמת אין כל עצב בעולם למי שמכיר אור האורות של האמת.
(קובץ אגרות ח"א ל"ו)

הוא היה אומר

הודעהעל ידי הוא היה אומר » ג' פברואר 09, 2016 4:27 pm

תודה רבה. עזרת מאוד לאיש בעצב

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' פברואר 09, 2016 5:56 pm

כידוע, בקרב חלק מחסידי ברסלב מקובל, שאגרת זו של החזו"א נשלחה לחסיד ברסלב, ו'אור האורות של האמת' הכוונה לרבי נחמן זצ"ל... עיין שש"ק.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' ינואר 02, 2019 3:22 am

ארזי ביתר כתב:כידוע, בקרב חלק מחסידי ברסלב מקובל, שאגרת זו של החזו"א נשלחה לחסיד ברסלב, ו'אור האורות של האמת' הכוונה לרבי נחמן זצ"ל... עיין שש"ק.

על פי מסורה זו המכתב הלז כתב החזו"א לר' אברהם אלחנן ספקטור ז"ל; עליו פה: http://www.breslev.wiki/%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%94%D7%9D_%D7%90%D7%9C%D7%97%D7%A0%D7%9F_%D7%A1%D7%A4%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A8

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » ד' ינואר 02, 2019 2:16 pm

ארזי ביתר כתב:כידוע, בקרב חלק מחסידי ברסלב מקובל, שאגרת זו של החזו"א נשלחה לחסיד ברסלב, ו'אור האורות של האמת' הכוונה לרבי נחמן זצ"ל... עיין שש"ק.

כמובן שהא בורכא, שטות גמורה. וזה על משקל הפסוק באיוב ''ונשמת שקי תבינהו''. פעם אמרתי את זה לאחד שעוד זכה להסתופף אצל החזו"א אוי מה שקבלתי על הראש..

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » ד' ינואר 02, 2019 2:55 pm

שייף נפיק כתב:

כמובן שהא בורכא, שטות גמורה. וזה על משקל הפסוק באיוב ''ונשמת שקי תבינהו''. פעם אמרתי את זה לאחד שעוד זכה להסתופף אצל החזו"א אוי מה שקבלתי על הראש..

הרב שייף - שכחת לציין את הסיפור האמיתי, המכתב נשלח לא' שקצת 'הציץ ונפגע' בברסלב, בדבריו כיוון החזו"א לתוה"ק בלבד. זה הכל.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' ינואר 02, 2019 4:25 pm

שייף נפיק כתב:

לא היה לי שום צד שזה נכון, כמו שחלקים רבים נוספים בספר הנ"ל, הם הבלים גמורים.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' ינואר 02, 2019 4:35 pm

ארזי ביתר כתב:
שייף נפיק כתב:

לא התייחסתי על שש"ק ולא על ספרו של ר' אברהם אלחנן ז"ל (גני אבא) אלא לפי מה שקבלתי ממגיד מפורסם נוטרלי.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' ינואר 02, 2019 6:50 pm

ארזי ביתר כתב:
שייף נפיק כתב:

הכוונה לספר שטוען שכל הגדולים וראשי הישיבות הליטאיים היו בעצם ברסלבערס בסתר. רק נהגו כמנהג אנוסי ספרד?

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' ינואר 02, 2019 7:03 pm

כוונתך לכאורה לספר "שבחו של צדיק" ולא לספר "שיח שרפי קודש" של הרב וויצנהענדלער ז"ל

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' ינואר 02, 2019 8:28 pm

ישראליק כתב:כוונתך לכאורה לספר "שבחו של צדיק" ולא לספר "שיח שרפי קודש" של הרב וויצנהענדלער ז"ל

אכן.

עושה חיל

הודעהעל ידי עושה חיל » ו' ינואר 04, 2019 1:10 am

שמעתי פעם מר' רפאל שמואלביץ' זצ"ל בשיחה שהתנהלה עם אמו"ר: שברסלבער אחד שאל אותו פעם האם זה נכון מה שמספרים [ומפורסם כבר!] שאביו ר' חיים סטוצ'ינער היה הוגה בספרי ר' נחמן מברסלב לפני השיעור כללי.... ר' רפאל זצ"ל לא אהב את ההמצאה הזו.

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » ו' ינואר 04, 2019 2:25 pm

עושה חיל כתב:שמעתי פעם מר' רפאל שמואלביץ' זצ"ל בשיחה שהתנהלה עם אמו"ר: שברסלבער אחד שאל אותו פעם האם זה נכון מה שמספרים [ומפורסם כבר!] שאביו ר' חיים סטוצ'ינער היה הוגה בספרי ר' נחמן מברסלב לפני השיעור כללי.... ר' רפאל זצ"ל לא אהב את ההמצאה הזו.

אגב כך, סיפר לי אחד שהיה נוכח בשיחה עם הג"ר רפאל זצ"ל ומישהו סיפר סיפור די ידוע על אביו הגר"ח שכאשר היו באניה בדרך לא"י א' שאל להגר"ח איפה אנו אוחזים [התכוון למיקום פיזי כמובן], הגר"ח השיב לו 'תמורה י"ח', או משהו כזה, לאמור - בזה אוחזים.
הגר"ר ענה לו - אז אתה רוצה להגיד לי שאבא שלי היה משיגינער? הוא לא היה.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ש' ינואר 05, 2019 10:41 pm

יושב סתר כתב:
עושה חיל כתב:שמעתי פעם מר' רפאל שמואלביץ' זצ"ל בשיחה שהתנהלה עם אמו"ר: שברסלבער אחד שאל אותו פעם האם זה נכון מה שמספרים [ומפורסם כבר!] שאביו ר' חיים סטוצ'ינער היה הוגה בספרי ר' נחמן מברסלב לפני השיעור כללי.... ר' רפאל זצ"ל לא אהב את ההמצאה הזו.

אגב כך, סיפר לי אחד שהיה נוכח בשיחה עם הג"ר רפאל זצ"ל ומישהו סיפר סיפור די ידוע על אביו הגר"ח שכאשר היו באניה בדרך לא"י א' שאל להגר"ח איפה אנו אוחזים [התכוון למיקום פיזי כמובן], הגר"ח השיב לו 'תמורה י"ח', או משהו כזה, לאמור - בזה אוחזים.
הגר"ר ענה לו - אז אתה רוצה להגיד לי שאבא שלי היה משיגינער? הוא לא היה.

סיפור ידוע, ומובא במח ולב. "איפה אוחזים? - בשמעתתא ג' [בספר ש"ש] השיבו ר' חיים".

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » א' ינואר 06, 2019 12:38 am

יכול להיות שזה כתוב, ר' רפאל מאד לא החזיק מהסגנון הזה וכמוהו רוב ה'שמולביצים'. הם אנשים שפיהם וליבם שווים, וכיוון שהוא מבין היטב מה האיש שואל ממנו - הוא עונה לו בעברית על השאלה.
אצ"ל שהגר"ח ודאי אחז באיזה סוגיא ברחבי הש"ס, אבל לא ענהו כך, לצערנו ישנם רבים שבזמן שאינם אוחזים בתורה עונים כמו בסיפור...
[מה מאד נהניתי כשקראתי באשכול על הג"ר שריה זצ"ל איך כשהיה זקוק להתרענן היה יושב בחזית ביתו על הכסא נוח וקורא עיתון ומעשן סיגריה, את השעות הארוכות עשה ספון בחדרו, אבל את הרענון עשה בחוץ, דלא כהני אינשי העושים להיפך ומתקשרים עם זולתם בשפה המתוארת במעשה דהגרח"ש]

ביליצר

הודעהעל ידי ביליצר » א' ינואר 06, 2019 10:57 pm

המכתב המקורי ,

ידיד כתב לי
,שמעתי בעצמי מר' נתן ליברמנש שליט"א כדלהלן, הוא היה עובד ביחד עם ר' שמעריל גריינמן ז"ל להגיה את ספרי החזו"א אחר ההדפסה, אז היה מדובר שיש הזדמנות לכמה מנינים מצומצמים לנסוע להציון הק', ואז אמר לו ר' שמעריל שהוא גם רוצה להצטרף, תמה בפניו ר' נתן מה לכם ולאומן, ענה לו אין לך מושג כמה הרבי [החזו"א] אחז ממנו.
קבצים מצורפים
מכתבו של החזוא לר' אלחנן ספקטור (1).pdf
(1.66 MiB) הורד 461 פעמים

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » א' ינואר 06, 2019 11:12 pm

ביליצר כתב:המכתב המקורי ,
ידיד כתב לי
,שמעתי בעצמי מר' נתן ליברמנש שליט"א כדלהלן, הוא היה עובד ביחד עם ר' שמעריל גריינמן ז"ל להגיה את ספרי החזו"א אחר ההדפסה, אז היה מדובר שיש הזדמנות לכמה מנינים מצומצמים לנסוע להציון הק', ואז אמר לו ר' שמעריל שהוא גם רוצה להצטרף, תמה בפניו ר' נתן מה לכם ולאומן, ענה לו אין לך מושג כמה הרבי [החזו"א] אחז ממנו.

תודה הרב ביליצר על הבאת הכתבה.

באמת, ההתקרבות שלי, לא תלוי אם אכן החזון איש זצ"ל מכוון לר' אלחנן או לא, ואם התואר "אור האורות" מתייחס לרבינו הננמ"ח או לא, רק מעניין לדעת מציאות הדברים...

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' מאי 26, 2019 1:18 am

ביליצר כתב:המכתב המקורי ,

ידיד כתב לי

בסוף הספר חיי נפש מהרב קניג כתוב שמסורת ברורה בידו מר' נתן מברסלב שכאשר אסף כספים להדפסת ספרי רבו אמר שאוסף להכנסת כלה, ומכאן שלצורך הפצת אורו של ר' נחמן מותר לשקר.
אפשר שר' נתן ליברמנש גם הולך בדרך זו.

חזור אל “מנא הני מילי?”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 66 אורחים