מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הערמת ביטוח משלים קופ"ח, בנוגע להחזר חבילת לי-דה

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
מלא מדע

הערמת ביטוח משלים קופ"ח, בנוגע להחזר חבילת לי-דה

הודעהעל ידי מלא מדע » ב' דצמבר 25, 2017 3:10 pm

לא מזמן זכיתי לחבוק בן נוסף במשפחתי, וב"ב מספרת לי משיחות המזנון של בית ההחלמה "** ****", איך שהמון רב מן היולדות מסיחות [לפי תומן] על רכישת עגלות "יוקרתיות" בחנויות ב*"* כאשר בחשבונית מציינים מכשירי הנקה (ע"פ החוקים אפשר לרכוש 2 מכשירים לבית/לעבודה) [ואזי מקבלים החזר 80/75 אחוז מן הקופה]. והן שמעו מ"רב" שמותר.
היותר פרומער'ס הביאו באמתחתן פסק "מחמיר בהרבה" ולפיה יש לרכוש את המכשירים ולקחת אותם הביתה ולמחרת יהיה האות הזה לבוא לחנות להחזיר את הטובין בהחלפה לעגלה שחשקה נפשם.
וה"סצנה" הוא שהחנויות אפילו מחזיקות במיוחד לצורך תעלול זה "מכשירי הנקה" לביצוע ה"החלפות" למהדרין מן המהדרין.
אשתי ששאלה את דעתי אמרתי שבעיני זהו גזל גמור, שעליה נצטווינו מפי הגבורה "לא תגנובו", אך היא היתה במזנון לדעת מיעוט אם בכלל.
והיות ושוב ושוב העניין עולה בשיחות מרעים של בנות ה9 קבין. כאשר חברות יודעות לחלוטין על רבנים שעומדים מאחורי ההיתר.
רציתי להבין כיצד ייתכן שיהיה בדבר הזה היתר? והאם ידוע למאו-דהו מאן דמתיר, וסברתו?
זה לא נפק"מ למעשה, רק נפק"מ למידת החלטיות התוכחה!

נערך לאחרונה על ידי עזריאל ברגר ב ה' ספטמבר 09, 2021 2:32 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סיבה: נוספה "הערת מערכת"

צורב מתחיל

Re: הערמת ביטוח משלים קופ"ח, בנוגע להחזר חבילת לי-דה

הודעהעל ידי צורב מתחיל » ב' דצמבר 25, 2017 3:28 pm

יתכן שאם ישאלו הטוענות כך מי הוא הרב המתיר יתקיים בזה גם מצות תוכחה...

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » ב' דצמבר 25, 2017 3:53 pm

סיפר לי דיין שהגיעה אליו שאלה הואיל וקיבל זיכוי מוטעה מבזק, האם זה שייך לו או למשכיר הדירה בעל הקו, כשהשיבו: אולי צריך להחזיר את זה לבזק שהיא כיום חברה פרטית? הסתכל עליו הלה כאילו יצא כעת מבית משוגעים.
והוסיף לי ששמע פעם מאחד מגדולי הדור: אין לי בעיה כ"כ ש'גונבים מהמדינה', הבעיה שלי שזה מתחיל מהמדינה, ממשיך בבזק, מהביטוח וכן הלאה....
ומסתמא זה שורש ההיתר של הרבנים דלעיל, שהואיל והקופות מתוקצבות ע"י המדינה......
או שמא: מיגו דיכלה לקנות בזה מכשיר הנקה, יכולה נמי לקנות עגלה
ושערי פלפולים לא ננעלו

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' דצמבר 25, 2017 4:01 pm

חיים סגל כתב:או שמא: מיגו דיכלה לקנות בזה מכשיר הנקה, יכולה נמי לקנות עגלה
ושערי פלפולים לא ננעלו

מיגו להוציא..

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 25, 2017 4:54 pm

מלא מדע,
מזל טוב ללדת בנך. הרבה נחת.
אך ברצוני לדעת, היכן מופיע השם הקדוש 'לידה' אשר בעבור כן הקפיד מעלתו להטיל מקף בתוכו ולכתוב: לי-דה. היכן שמענו כזאת?

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ב' דצמבר 25, 2017 5:01 pm

אולי כוונתו שיובן מלשון יולדת ולא מלשון יד (לידה)....

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ב' דצמבר 25, 2017 5:36 pm

מלא מדע כתב:היותר פרומער'ס הביאו באמתחתן פסק "מחמיר בהרבה" ולפיה יש לרכוש את המכשירים ולקחת אותם הביתה ולמחרת יהיה האות הזה לבוא לחנות להחזיר את הטובין בהחלפה לעגלה שחשקה נפשם.

אולי תבאר למה יש כאן גזל? וכי הרוכשת מכשיר הנקה אינה מורשית למכור אותו לאחרת לדוגמא?

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ב' דצמבר 25, 2017 9:11 pm

הוה עובדא באחד ששאל את הבית ישראל שאלה על גזל עכו"ם, לא גזל מהמדינה, והשיבו הבית ישראל: זו שאלה לרב, איני יודע להורות בזה, אבל אך זאת יודע אני, אשר מי שרגיל לגזול מנכרי, כשלא יהיה לו נכרי, יגזול מישראל.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ב' דצמבר 25, 2017 9:17 pm

מלא מדע כתב:לא מזמן זכיתי לחבוק בן נוסף במשפחתי, וב"ב מספרת לי משיחות המזנון של בית ההחלמה "** ****", איך שהמון רב מן היולדות מסיחות [לפי תומן] על רכישת עגלות "יוקרתיות" בחנויות ב*"* כאשר בחשבונית מציינים מכשירי הנקה (ע"פ החוקים אפשר לרכוש 2 מכשירים לבית/לעבודה) [ואזי מקבלים החזר 80/75 אחוז מן הקופה]. והן שמעו מ"רב" שמותר.
היותר פרומער'ס הביאו באמתחתן פסק "מחמיר בהרבה" ולפיה יש לרכוש את המכשירים ולקחת אותם הביתה ולמחרת יהיה האות הזה לבוא לחנות להחזיר את הטובין בהחלפה לעגלה שחשקה נפשם.
וה"סצנה" הוא שהחנויות אפילו מחזיקות במיוחד לצורך תעלול זה "מכשירי הנקה" לביצוע ה"החלפות" למהדרין מן המהדרין.
אשתי ששאלה את דעתי אמרתי שבעיני זהו גזל גמור, שעליה נצטווינו מפי הגבורה "לא תגנובו", אך היא היתה במזנון לדעת מיעוט אם בכלל.
והיות ושוב ושוב העניין עולה בשיחות מרעים של בנות ה9 קבין. כאשר חברות יודעות לחלוטין על רבנים שעומדים מאחורי ההיתר.
רציתי להבין כיצד ייתכן שיהיה בדבר הזה היתר? והאם ידוע למאו-דהו מאן דמתיר, וסברתו?
זה לא נפק"מ למעשה, רק נפק"מ למידת החלטיות התוכחה!

מזל טוב!
גם אני מצטרף לדעה שאין היתר לגנוב.

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' דצמבר 25, 2017 9:22 pm

סגי נהור כתב:אולי תבאר למה יש כאן גזל? וכי הרוכשת מכשיר הנקה אינה מורשית למכור אותו לאחרת לדוגמא?

לדבריך גם לא צריך לקנות כלום רק תביא קבלה פיקטיבית ותקבל 'החזר' ושלום על ישראל.

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 9:24 pm

תודה רבה על המוסער אבל ג"א מצטרף לשאלת סגי נהור, מה הבעיה?
קראקובער כתב:
סגי נהור כתב:אולי תבאר למה יש כאן גזל? וכי הרוכשת מכשיר הנקה אינה מורשית למכור אותו לאחרת לדוגמא?

קבלה פיקטיבית היא שקר. הרכישה היא רכישה אמיתית ומה שהאשה עושה בחפציה אחרי הרכישה זה לא עסק של החברה.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ב' דצמבר 25, 2017 9:25 pm

איך אמר לי פוסק חשוב על שאלה דומה [נעליים אורטופדיות במקום מדרסים]
לא מספיק שאתה עושה דברים כאלו, אתה רוצה גם היתר מרב.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ב' דצמבר 25, 2017 9:31 pm

חשבונות רבים כתב:תודה רבה על המוסער אבל ג"א מצטרף לשאלת סגי נהור, מה הבעיה?
קראקובער כתב:

קבלה פיקטיבית היא שקר. הרכישה היא רכישה אמיתית ומה שהאשה עושה בחפציה אחרי הרכישה זה לא עסק של החברה.

מעניין מה היית אומר אם היה לך הסכם שיתופי עם חבר שלך על הוצאות רפואה, וזה מה שהוא היה עושה.

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' דצמבר 25, 2017 9:41 pm

חשבונות רבים כתב:קבלה פיקטיבית היא שקר. הרכישה היא רכישה אמיתית ומה שהאשה עושה בחפציה אחרי הרכישה זה לא עסק של החברה.

לדידך גם מי שלא קונה עגלה ילך לחנות יעשה 'קנין' וימכור את המכשיר בחזרה לבעל החנות דהרי זכותך למכור לכל מי שהוא רוצה ולקבל עכשיו קבלה 'אמיתית' (לא שקר חלילה) והקופה ישלם לו 'החזר' מלא על הכל.

האם בכספי הקדש לדוגמא היית אומר אותו שטיקל תורה...?!

(הרי לא מדובר בכסף של המדינה= מכס שאין לו קיצבה, זה גוף פרטי.)

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 10:07 pm

כפי שרמזתי ולא נרמזתם: תודה על המוסער אבל זה רק מפריע לדיון. ואם דוקא זה חשוב, מעולם לא עשיתי כך וזה גם לא נפק"מ לי בזמן הקרוב.

שומע ומשמיע כתב:מעניין מה היית אומר אם היה לך הסכם שיתופי עם חבר שלך על הוצאות רפואה, וזה מה שהוא היה עושה.
אין לי מושג מה הפירוש "הסכם שיתופי". קופת חולים היא ביטוח רפואי שבמסגרתו יש ליולדת זכות לרכוש מכשירי הנקה אף אם אין לה שום צורך בזה.
קראקובער כתב:לדידך גם מי שלא קונה עגלה ילך לחנות יעשה 'קנין' וימכור את המכשיר בחזרה לבעל החנות דהרי זכותך למכור לכל מי שהוא רוצה ולקבל עכשיו קבלה 'אמיתית' (לא שקר חלילה) והקופה ישלם לו 'החזר' מלא על הכל.
מכיוון שבעל החנות אינו קונה מכשירי הנקה מאנשים פרטיים (בטח שלא במחיר שבו הוא מוכר אותם!) הרי שהמעשה שהצעת, במידה והבנתי את כוונתך, משמעותו החזרת הקניה וביטולה ולא זבון וזבין.
במקרה שלנו לפי מה שהבנתי היא קונה את המכשירים (בלא ידיעה של בעל החנות שכוונתה להחליפם) ואח"כ באה לבקש החלפה. וכשם שאם היא היתה קונה בתום לב ואח"כ מתחרטת היתה לה אפשרות להחליף (או שאתם חולקים גם על זה?) כך מותר לה לעשות את זה גם אם כוונתה הראשונה היתה כך.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' דצמבר 25, 2017 10:15 pm

א. מה זה מוסער? (אל תסביר לי)
ב. אתה טוען שהקופה מוכנה לתת לה מכשיר הנקה גם אם אינה צריכה אותו כלל וכל מה שקונה אותו הוא על מנת למכרו. אם כן הוא אתה צודק שאינו גזל. אבל ההבנה הפשוטה בביטוח רפואי שהוא ניתן למי שנצרך וכמו כל ביטוח, בסיס החישוב של הקופה הוא שרק אחוז מסויים יזדקק לזה. אמנם הקופה (בשונה מביטוח לאומי) אינה עושה חקירות אבל מסתבר שאינה מוכנה למה שהצעת ותראה בזה הונאה שלה.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ב' דצמבר 25, 2017 10:17 pm

חשבונות רבים כתב:כפי שרמזתי ולא נרמזתם: תודה על המוסער אבל זה רק מפריע לדיון. ואם דוקא זה חשוב, מעולם לא עשיתי כך וזה גם לא נפק"מ לי בזמן הקרוב.

אולי איננו מעוניינים להירמז.

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 10:20 pm

א. מוּסָר
ב. הקופה משערת שאנשים לא יקנו מכשירים כדי למכרם או לזרקם לפח האשפה הקרוב אבל מאחר שאין תנאי כזה בינה לבין לקוחותיה הרי שהדבר אינו מחייב את האשה.

שומע ומשמיע כתב:
חשבונות רבים כתב:כפי שרמזתי ולא נרמזתם: תודה על המוסער אבל זה רק מפריע לדיון. ואם דוקא זה חשוב, מעולם לא עשיתי כך וזה גם לא נפק"מ לי בזמן הקרוב.

אולי איננו מעוניינים להירמז.
מחמם את הלב שכ"כ אכפת לכם לתקן את מידותי.

עבד הזמן

הודעהעל ידי עבד הזמן » ב' דצמבר 25, 2017 10:23 pm

יתכן גם וההסכמה של הקופה בנויה על זה שלפי תפיסתם הרפואית הנקה יותר בריאה ותמנע מחלות בעתיד ותחסוך להם כסף, ולכן הם בדווקא מעוניינים בעידוד ההנקה, ולא ברכישת עגלה בטיחותית אע"פ שגם בכוחה של עגלה שכזו למנוע נזק.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ב' דצמבר 25, 2017 10:26 pm

חשבונות רבים כתב:מחמם את הלב שכ"כ אכפת לכם לתקן את מידותי.[/size]

מי דבר עליך?

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 10:27 pm

עבד הזמן כתב:יתכן גם וההסכמה של הקופה בנויה על זה שלפי תפיסתם הרפואית הנקה יותר בריאה ותמנע מחלות בעתיד ותחסוך להם כסף, ולכן הם בדווקא מעוניינים בעידוד ההנקה, ולא ברכישת עגלה בטיחותית אע"פ שגם בכוחה של עגלה שכזו למנוע נזק.
רעיון מאד יפה מצד הקופ"ח אבל כל זמן שהוא לא מעוגן בתנאים בינם למבוטחים אין לו שום משמעות.

ועכשיו תורי להטיף קצת: האם פותח האשכול ניסה לדבר עם דיינים ולשמוע מה דעתם לפני שיצא ביריקות על הנוהגים כך?

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' דצמבר 25, 2017 10:27 pm

חשבונות רבים כתב:מכיוון שבעל החנות אינו קונה מכשירי הנקה מאנשים פרטיים (בטח שלא במחיר שבו הוא מוכר אותם!) הרי שהמעשה שהצעת, במידה והבנתי את כוונתך, משמעותו החזרת הקניה וביטולה ולא זבון וזבין.
במקרה שלנו לפי מה שהבנתי היא קונה את המכשירים (בלא ידיעה של בעל החנות שכוונתה להחליפם) ואח"כ באה לבקש החלפה. וכשם שאם היא היתה קונה בתום לב ואח"כ מתחרטת היתה לה אפשרות להחליף (או שאתם חולקים גם על זה?) כך מותר לה לעשות את זה גם אם כוונתה הראשונה היתה כך.

ברור שהוא יקנה בפחות הוא גם ירצה עמלה על הקומבינה...
בכל אופן אפשר לחכות להחזרת הקניה עד שיקבל ההחזר מהקופה.

ברור שיש הבדל בקונה בתום לב כפי שהסביר אוצר החכמה.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ב' דצמבר 25, 2017 10:28 pm

חשבונות רבים כתב:מכיוון שבעל החנות אינו קונה מכשירי הנקה מאנשים פרטיים (בטח שלא במחיר שבו הוא מוכר אותם!) הרי שהמעשה שהצעת, במידה והבנתי את כוונתך, משמעותו החזרת הקניה וביטולה ולא זבון וזבין.

במחשבה שניה, דומה שכאשר מחליפים פריט בחנות יש להחזיר את הקבלה המקורית, כך שיש לומר שאם החנות משאירה את הקבלה בידי הקונה לאחר ההחלפה זו למעשה קבלה פיקטיבית.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ב' דצמבר 25, 2017 10:30 pm

חשבונות רבים כתב:
עבד הזמן כתב:יתכן גם וההסכמה של הקופה בנויה על זה שלפי תפיסתם הרפואית הנקה יותר בריאה ותמנע מחלות בעתיד ותחסוך להם כסף, ולכן הם בדווקא מעוניינים בעידוד ההנקה, ולא ברכישת עגלה בטיחותית אע"פ שגם בכוחה של עגלה שכזו למנוע נזק.
רעיון מאד יפה מצד הקופ"ח אבל כל זמן שהוא לא מעוגן בתנאים בינם למבוטחים אין לו שום משמעות.

ההסכם הוא על צרכים רפואיים, של קופת חולים.

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 10:35 pm

סגי נהור כתב:במחשבה שניה, דומה שכאשר מחליפים פריט בחנות יש להחזיר את הקבלה המקורית, כך שיש לומר שאם החנות משאירה את הקבלה בידי הקונה לאחר ההחלפה זו למעשה קבלה פיקטיבית.
אם זה נכון אני צריך לחשוב על זה.
שומע ומשמיע כתב:ההסכם הוא על צרכים רפואיים, של קופת חולים.
אתה באמת חושב שאשה שאין לה צורך במכשיר הנקה והיא קונה סתם כי כשמקבלים בחינם זה בל תשחית לא לקחת עוברת בגזל? זה נשמע לי מופרך וגם אינני מאמין שהקופה רואה את זה ככה.

לקארקובער, לא הבנתי מה ענית.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' דצמבר 25, 2017 10:42 pm

מה שנראה לך מופרך לי נראה מאד הגיוני. אע"פ שאם בפועל האשה קנתה שלא למטרות רווח הקופה תאמר שאין עם זה בעייה (דברים שבלב מבחינת הקופה אינם דברים ומי שלוקח משהו אליו הביתה נחשב שרוצה להשתמש בו) אבל לא אם כוונתה למכור דאל"כ למה בכלל הקופה מבקשת קבלה. למה שלא תתן את הסכום לאשה וגמרנו?

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 10:50 pm

כפי שכתבת בעצמך דברים שבלב אינם דברים הן בהלכה והן מבחינת הסתכלות הקופה. לקופה יש מערכת של כללים לפיהם היא נותנת כסף וכל זמן שאני עומד בכללים אין להם ולא יכולה להיות להם תביעה כלפי. כשם שאני לא יכול לבוא ולטעון שאני זקוק לאיזו תרופה למרות שהרופא לא רשם מכל מיני סיבות - כי זה הכלל שאותו קיבלתי על עצמי. גם הם מחוייבים לכללים ואין לכוונות הלב מקום בעניין הזה.

מלא מדע

הודעהעל ידי מלא מדע » ב' דצמבר 25, 2017 11:02 pm

סגי נהור כתב:
מלא מדע כתב:היותר פרומער'ס הביאו באמתחתן פסק "מחמיר בהרבה" ולפיה יש לרכוש את המכשירים ולקחת אותם הביתה ולמחרת יהיה האות הזה לבוא לחנות להחזיר את הטובין בהחלפה לעגלה שחשקה נפשם.

אולי תבאר למה יש כאן גזל? וכי הרוכשת מכשיר הנקה אינה מורשית למכור אותו לאחרת לדוגמא?

זה ברור כביעה בכותחא, ובאומדנא ברורה שהקופה אינה מתחייבת לשלם עבור מי שמעוניין לקנות ולמכור את המכשיר, ואין לזה קשר אם דברים שבלב, כי ודאי שאני יכול להתחייב משהו לאחר אדעתא שלא ירמה אותי גם במזימת הלב.

והן אמנם שאחת שרכשה ובסוף התחרטה, מסתבר שלא איכפ"ל לקופה היות ומלכתחילה כוונתו היתה לשם קניה ולא לרווח. [שזהו הסיבה שמשאירים השתתפות עצמית בסך 25 אחוז, כדי שהמבוטח יצטרך לכך ויסכים לשלם על זה].

מה שמאן דהו העלה צד להתיר משום שהיא מתוקצבת מהמדינה, נדמה לי שביטוח משלים, הוא ביטוח פרטי לחלוטין, הכפןף לרגולטור ככל הביטוחים שבמדינה. (לא כביטוח הבסיסי המוקנה מכח סל בריאות ממלכתי)

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' דצמבר 25, 2017 11:03 pm

אוצר החכמה כתב:א. מה זה מוסער?
ברוסית - אשפה, כמדומני.

לדעתי, קבלה של מוצר שהוחזר לחנות היא כמו שטר פרוע, שדינו כשטר מזויף/אמנה, ועוברים עליו משום "בל תשכן באהליך עוולה".
ופשוט לכל בר דעת שיש בזה משום "מאי דעלך סני - לחברך לא תעביד".

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ב' דצמבר 25, 2017 11:07 pm

מלא מדע כתב:זה ברור כביעה בכותחא, ובאומדנא ברורה שהקופה אינה מתחייבת לשלם עבור מי שמעוניין לקנות ולמכור את המכשיר, ואין לזה קשר אם דברים שבלב, כי ודאי שאני יכול להתחייב משהו לאחר אדעתא שלא ירמה אותי גם במזימת הלב.
כל אחד והכותח שלו. לי ברור שהקופה אינה מתכוונת להתנות שום דבר שאינו כתוב במפורש.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' דצמבר 25, 2017 11:19 pm

עלה לי רעיון מקורי:

אפשר פשוט להתקשר להנהלת הקופה ולשאול מה הם אומרים

מלא מדע

הודעהעל ידי מלא מדע » ב' דצמבר 25, 2017 11:21 pm

דרומי כתב:עלה לי רעיון מקורי:

לא, רק זה לא
כמו הנאשם שקיבל ברכה מהצדיק "שהאמת תצא לאור", נחרד והזדעזע ביקש מהצדיק
רק זה לא

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ב' דצמבר 25, 2017 11:49 pm

דרומי כתב:עלה לי רעיון מקורי:

כך ענה לי דיין שליט"א כששאלתיו אודות קניית תכשיר רפואי שיש בו סבסוד בקופ"ח של חברי, ורציתי שהוא יקנה עבורי.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ג' דצמבר 26, 2017 12:45 am

עזריאל ברגר כתב:לדעתי, קבלה של מוצר שהוחזר לחנות היא כמו שטר פרוע, שדינו כשטר מזויף/אמנה, ועוברים עליו משום "בל תשכן באהליך עוולה".

כך גם נראה לי, והוא אשר כתבתי לעיל.

אברומי200

הודעהעל ידי אברומי200 » ג' דצמבר 26, 2017 1:48 am

לכאורה צודק מי שאמר שיש אפשרות לקנות 2 מכשירי הנקה ולאחר מכן למכור אותם לאחר, או במקרה הזה להחזיר לחנות ולקבל זיכוי ולקנות בזיכוי משהו אחר, מה גרע זה שמותר לי למכור לאחר בזה שמותר לי לקבל זיכוי על המוצר מהחנות עצמה...ובנוסף הרי זה ברור שכל אחד שיש לו את הביטוח ויכול לקבל חינם 2 מכשירים ינצל את זה ויקח [אם זה מענין אותו..] אם כן ההוצאה של הביטוח כבר קיימת וזה לא משנה כרגע מה הוא יעשה בכסף...
זה לפום רהיטא, אומנם עדין יש לדון קצת האם באמת קונה מכשיר הנקה ומחזיר וכ'ו..אבל תכל'ס דעתי נוטה כמו שכתבתי שמכיוון שההוצאה של הקופה כבר קיימת כי הוא יכול לנצל את זה וינצל..זה לא משנה לקופה כל הטריקים האלו כרגע שההוצאה כבר ברורה...
אומנם צריך שאכן זה יהיה בדיוק באותו עלות של המכשירי הנקה בחנות ולא לנפח במחירים אחרים ח'ו שזה יתכן וגזל גמור רח"ל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' דצמבר 26, 2017 6:48 am

חשבונות רבים כתב:כפי שכתבת בעצמך דברים שבלב אינם דברים הן בהלכה והן מבחינת הסתכלות הקופה. לקופה יש מערכת של כללים לפיהם היא נותנת כסף וכל זמן שאני עומד בכללים אין להם ולא יכולה להיות להם תביעה כלפי. כשם שאני לא יכול לבוא ולטעון שאני זקוק לאיזו תרופה למרות שהרופא לא רשם מכל מיני סיבות - כי זה הכלל שאותו קיבלתי על עצמי. גם הם מחוייבים לכללים ואין לכוונות הלב מקום בעניין הזה.

קיויתי שתבין לבד בכוונתי את מה שענה לך מלא מדע אחרי. הכוונה שלי בדברים שבלב כאן הוא לא למושג ההלכתי אלא השתמשתי במליצה למושג האנושי. היינו מה נראה לנו מהתנהגותו. אם ההתנהגות היא של מישהו שקונה לעצמו היינו שלוקח אליו הביתה ומשאיר, או לחילופין אם ניכר שהתחרט אבל כוונתו מעיקרא היתה לקנות להשתמש לזה אין לקופה התנגדות אבל אם כוונתו להערים ולמכור אסור.
הדוגמה עם התרופות מצויינת באופן הפוך. האם לדעתך מותר לבא לבית המרקחת ולומר איני רוצה בתרופות שקיבלתי תן לי מוצרים אחרים תמורתם?
את מה שכתבת אתה על תרופות לא הבנתי בכלל.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ג' דצמבר 26, 2017 12:22 pm

לכאורה ברור שצריך לשאול את הקופה.
רק פה מתחילה שאלה אחרת, את מי בקופה לשאול.
אם אני מכיר מנהלת סניף חרדית בקופ"ח שבטח תגיד לי שאפשר, זה בסדר?
או שצריך להתקשר למוקד וזה יהיה גורל מי הפקידה שתענה?
זו שאלה כללית, הרבה פעמים היו לי סיפורים דומים (למשל פעם המכשיר רב קו באוטובוס לא היה תקין, בחברה אמרו לי לשלם, והתברר שמשרד התחבורה לא מאשר לחברות לגבות כסף על מקרים כאלו).

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » ג' דצמבר 26, 2017 2:04 pm

זה מצחיק לומר את מי לשאול, כי ברור שחבל על הזמן, כי אם הקופה מסכימה גם לתת עגלות היא יכולה פשוט לתת החזר על עגלה, ואין שום סיבה שתסכים אם אתה עושה זאת בדרך קומבינה. ולכן השאלה ששאלת מיותרת.
השאלה שלך נוגעת בדבר שיש בו שתי צדדים, כגון מה החוק אומר לגבי תשלום כשאין מכשיר באטובוס, ועל זה שייך לפלפל למי יש סמכות לענות. בנידונינו כל מי שיענה לך שמותר - יהיה לך סימן שהוא לא האדם המוסמך לענות.

דנני

הודעהעל ידי דנני » ג' דצמבר 26, 2017 2:17 pm

מדבר שקר תרחק. זה לא מצחיק.
תברר מה דעתו [לקולא] של הרב צבי ברורמן דיין ביתר,
איני רוצה להכשיל בכתיבת מידע לא מדוייק

מלא מדע

הודעהעל ידי מלא מדע » ג' דצמבר 26, 2017 2:30 pm

אברומי200 כתב:בנוסף הרי זה ברור שכל אחד שיש לו את הביטוח ויכול לקבל חינם 2 מכשירים ינצל את זה ויקח [אם זה מענין אותו..] אם כן ההוצאה של הביטוח כבר קיימת וזה לא משנה כרגע מה הוא יעשה בכסף...

אברומי200 כתב:[אם זה מענין אותו..]

חוסר ההגיון שבדברים נמצא במילים שכתבת לבד, כל מה שהקופה לוקחת בחשבון הוא שיקנו אם זה מעניין אותו ותחשיבי הביטוח בנויים על סטטיסיטקת סבירות אחוזי הניצול של הזכויות, (כאשר לכן נדרש לשלם בהשתתפות עצמית, 25 אחוזים כדי שרק מי שבאמת מעוניין בזה יקבל את ההחזר)
לכן אין שום הוצאה של ביטוח שכבר קיימת....

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 131 אורחים