מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

משלוחים חיים (סוגיית צעב"ח)

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: משלוחים חיים (סוגיית צעב"ח)

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' מאי 09, 2018 5:02 pm

מלבב כתב:
אוצר החכמה כתב:מלבד זאת אני מקווה וגם חושב שכן הוא שהרבנים האחראים על הכשרות לוקחים בחישוב הכשרות ובחומרותיה את העלות לבני עניים כמו שעשו חז"ל וכל הפוסקים בכל הדורות.

נראה שבעלי הכשרויות לא לוקחים בחשבון שום דבר בעולם חוץ מהצלחת המפעלים שתחת כשרותיהם, כך נראה לי ממה שהחליטו שעוף הפטם הוא כשר לכתחילה אפילו למהדרים ביותר בלי שום פקפוק, ועוף הבראקל הוא עוף טמא על אף שעשרות שוחטים ורבנים חשובים מעידים אחרי התבננות היטב בעוף שהצורה שלו דומה בדיוק כמו העוף שהם שחטו לאלפים לרבנים חשובים כמו שניתן לראות בסרט שפורסם.

אתה לשיטותיך שבכל הנושאים האלה אתה נמצא מחוץ למחנה. תרופות חיסונים עופות..
זה בהחלט קביל וראוי שאדם יעמוד על דעותיו אבל תרשה לנו לא לקבל אותם.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ד' מאי 09, 2018 5:15 pm

אוצר החכמה כתב:
מלבב כתב:
אוצר החכמה כתב:מלבד זאת אני מקווה וגם חושב שכן הוא שהרבנים האחראים על הכשרות לוקחים בחישוב הכשרות ובחומרותיה את העלות לבני עניים כמו שעשו חז"ל וכל הפוסקים בכל הדורות.

נראה שבעלי הכשרויות לא לוקחים בחשבון שום דבר בעולם חוץ מהצלחת המפעלים שתחת כשרותיהם, כך נראה לי ממה שהחליטו שעוף הפטם הוא כשר לכתחילה אפילו למהדרים ביותר בלי שום פקפוק, ועוף הבראקל הוא עוף טמא על אף שעשרות שוחטים ורבנים חשובים מעידים אחרי התבננות היטב בעוף שהצורה שלו דומה בדיוק כמו העוף שהם שחטו לאלפים לרבנים חשובים כמו שניתן לראות בסרט שפורסם.

אתה לשיטותיך שבכל הנושאים האלה אתה נמצא מחוץ למחנה. תרופות חיסונים עופות..
זה בהחלט קביל וראוי שאדם יעמוד על דעותיו אבל תרשה לנו לא לקבל אותם.

אז כל מה שיש לך לענות זה שאני נמצא מחוץ למחנה בכל דבר, ואני אומר שאתה לשיטתך תמיד הולך אחרי העדר גם כשאין הגיון בדבר, וכשמוכיחים לך בטוב טעם ודעת אתה מתחיל לתקוף במקום לענות בצורה הגיונית.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' מאי 09, 2018 5:21 pm

ממש לא התכוונתי לתקוף אותך ולהיפך כתבתי שראוי שתעמוד על דעותיך.
רק רציתי לומר שהטיעונים האלה כבר התגלגלו כאן דים ונראה לי שיש להסכים בהם שלא להסכים ולהציע שתקבל את זה שלא יקבלו את דעותיך.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ד' מאי 09, 2018 5:29 pm

אוצר החכמה כתב:ממש לא התכוונתי לתקוף אותך ולהיפך כתבתי שראוי שתעמוד על דעותיך.
רק רציתי לומר שהטיעונים האלה כבר התגלגלו כאן דים ונראה לי שיש להסכים בהם שלא להסכים ולהציע שתקבל את זה שלא יקבלו את דעותיך.

אז היה מן הראוי שתגיד שכבר דברו על זה מספיק, ולא לקשור נושא בנושא וכו׳

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' מאי 09, 2018 5:58 pm

אתה ערבת את עניין עוף הפטם והבראקל שהוא לא ממין העניין בכל מקרה אם נפגעת אני מתנצל.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ד' מאי 09, 2018 6:21 pm

אוצר החכמה כתב:אתה ערבת את עניין עוף הפטם והבראקל שהוא לא ממין העניין בכל מקרה אם נפגעת אני מתנצל.

למה זה לא קשור, מישהוא טען שבטח בעלי הכשרויות לוקחים בחשבון את עניין צער בעלי חיים, לזה הוכחתי שאפילו בעניין כשרות הם עושים הפוך על הפוך וכו׳, אז ק״ו שבעניין צער בעלי חיים אין להניח בפשטות שחושבים בצורה אובייקטיבי, זה מאוד קשור.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 142 אורחים