מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

סעיף 46 להחזר מס

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
עובדיה חן
הודעות: 1169
הצטרף: א' מאי 21, 2017 7:27 am

סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי עובדיה חן » ו' נובמבר 16, 2018 8:07 am

ישנה אפשרות להחזר עד 35 אחוז מהמס, דרך משל אדם שתרם לעמותה מוכרת סך 100 אלף ש"ח יקבל החזר של 35 אלף ש"ח פטור ממס. השאלה היא האם מותר לסכם אם העמותה על החזר של הסכום עד 35 אחוז דהיינו שהיתרה הם יתנו לו בחזרה , או שנאמר מאחר והנפיקו לו קבלה על כל הסכום זה בגדר נדר לצדקה ואין אפשרות ע"פ הלכה לא לתת את מלוא הסכום.

חיימשה
הודעות: 1703
הצטרף: ב' מאי 29, 2017 2:49 pm

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי חיימשה » ו' נובמבר 16, 2018 10:09 am

איך הדפסת קבלה במדפסת של העמותה מחילה נדר?

עזריאל ברגר
הודעות: 6269
הצטרף: ג' אוקטובר 14, 2014 3:49 pm
מיקום: ארץ הקודש

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ו' נובמבר 16, 2018 10:29 am

את"ל שדינא דמלכותא דינא - ה"ז גניבה ברורה מהמדינה.
ואת"ל שמותר לגנוב מהמדינה ומותר לשקר כדי לגנוב מהם וכו' - אינני רואה כאן בעיה של הלכות צדקה, באם סיכם זאת מראש עם העמותה.

עובדיה חן
הודעות: 1169
הצטרף: א' מאי 21, 2017 7:27 am

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי עובדיה חן » ו' נובמבר 16, 2018 10:42 am

עזריאל ברגר כתב:את"ל שדינא דמלכותא דינא - ה"ז גניבה ברורה מהמדינה.
ואת"ל שמותר לגנוב מהמדינה ומותר לשקר כדי לגנוב מהם וכו' - אינני רואה כאן בעיה של הלכות צדקה, באם סיכם זאת מראש עם העמותה.

לא מבין היכן הגניבה,גם אם נאמר שבעניין המס אסור לגנוב את המדינה[דבר שנראה לי רוב הפוסקים מתירים ]אני מדבר על זה שסכום ה35 אחוז הוא תורם,זה שעמותה מחזירה לו אח"כ לכאורה זה תנאי צדדי.

עזריאל ברגר
הודעות: 6269
הצטרף: ג' אוקטובר 14, 2014 3:49 pm
מיקום: ארץ הקודש

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ו' נובמבר 16, 2018 10:47 am

עובדיה חן כתב:
עזריאל ברגר כתב:את"ל שדינא דמלכותא דינא - ה"ז גניבה ברורה מהמדינה.
ואת"ל שמותר לגנוב מהמדינה ומותר לשקר כדי לגנוב מהם וכו' - אינני רואה כאן בעיה של הלכות צדקה, באם סיכם זאת מראש עם העמותה.

לא מבין היכן הגניבה,גם אם נאמר שבעניין המס אסור לגנוב את המדינה[דבר שנראה לי רוב הפוסקים מתירים ]אני מדבר על זה שסכום ה35 אחוז הוא תורם,זה שעמותה מחזירה לו אח"כ לכאורה זה תנאי צדדי.

המדינה נותנת לך 35 בתנאי שאתה תיתן לעמותה 100. אתה רוצה לתת לעמותה 35 בלבד ולקבל מהמדינה 35 כאשר מגיע לך מהמדינה רק 12.25.

טרקטור
הודעות: 33
הצטרף: ו' יוני 09, 2017 11:56 am

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי טרקטור » ש' אוקטובר 12, 2019 9:24 pm

עובדיה חן כתב:ישנה אפשרות להחזר מס עד 35 אחוז מהמס, דרך משל אדם שתרם לעמותה מוכרת סך 100 אלף ש"ח יקבל החזר של 35 אלף ש"ח פטור ממס. השאלה היא האם מותר לסכם אם העמותה על החזר של הסכום עד 35 אחוז דהיינו שהיתרה הם יתנו לו בחזרה , או שנאמר מאחר והנפיקו לו קבלה על כל הסכום זה בגדר נדר לצדקה ואין אפשרות ע"פ הלכה לא לתת את מלוא הסכום.

לכאורה אם מתנה כן קודם הנתינה אין שום סברא לאסור.
ויש לדון היכא שרוצה לעשות כן שלא מדעת הנהלת העמותה, [וכגון שיש לו דרך להוציא שאר הממון], ויש לדון בזה.
נערך לאחרונה על ידי טרקטור ב ש' אוקטובר 26, 2019 7:28 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עזריאל ברגר
הודעות: 6269
הצטרף: ג' אוקטובר 14, 2014 3:49 pm
מיקום: ארץ הקודש

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' אוקטובר 13, 2019 1:20 am

טרקטור כתב:לכאורה אם מתנה כן קודם הנתינה אין שום סברא לאסור.

ספר קטן יש לי, וחומש שמו, וכתוב בו "מדבר שקר תרחק".

יואל שילה
הודעות: 842
הצטרף: ג' דצמבר 26, 2017 2:01 am

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי יואל שילה » א' אוקטובר 13, 2019 2:08 am

כלל לא הבנתי את השאלה
הוא תורם לעמותה את מלא הסכום
רשות המיסים גא גובה ממנו מס הכנסה בגובה 35 אחוז מסכום התרומה
מה כאן הבעיה?

יושב ירושלים
הודעות: 823
הצטרף: ד' ינואר 18, 2017 6:33 pm
שם מלא: פסח הלפרין

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי יושב ירושלים » א' אוקטובר 13, 2019 7:40 am

הבעיה היא שאם הוא באמת תרם לעמותה את מלוא הסכום, אסור לעמותה להחזיר לו את הכסף מכיון שכספי העמותה מיועדים לצרכי צדקה בלבד.

יואל שילה
הודעות: 842
הצטרף: ג' דצמבר 26, 2017 2:01 am

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי יואל שילה » א' אוקטובר 13, 2019 7:52 am

אבל היכן העמותה מחזירה לו?
המדינה לא לוקחת ממנו מס הכנסה, והיכן העמותה נגרעת מכך?

יושב ירושלים
הודעות: 823
הצטרף: ד' ינואר 18, 2017 6:33 pm
שם מלא: פסח הלפרין

Re: סעיף 46 להחזר מס

הודעהעל ידי יושב ירושלים » א' אוקטובר 13, 2019 8:02 am

זה לשון שאלת פותח האשכול:
השאלה היא האם מותר לסכם אם העמותה על החזר של הסכום עד 35 אחוז דהיינו שהיתרה הם יתנו לו בחזרה


חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים