מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עצה מועילה בעניין המציצה

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
יורד ומתעה

עצה מועילה בעניין המציצה

הודעהעל ידי יורד ומתעה » ג' מרץ 31, 2020 11:32 am

איך שהבנתי, כיום הוראת הרבנות הראשית ועוד כהנה וכהנה רבנים מנכבדי הארץ לעשות המציצה ע"י שפופרת ועם הפסק צמר גפן. אין צורך לחזור על כל הדיון בנושא השפופרת וכבר עמדו בזה קמאי דקמן, כידוע.
בכל מקרה שמעתי מסבי פתרון פשוט לכל העסק, ואני מעוניין לשתף אותו כאן לתועלת הציבור.
מאחר שאם האב נשא של קורונה, או לחילופין התינוק נשא קורונה, בנוהג שבעולם לא יעבור זמן רב עד שהם ידביקו זה את זה בין כה וכה. ומאחר שהם ידביקו זה את זה בין כה וכה, אם כן אין שום סכנה ומניעה שהאב יעשה בעצמו את פעולת המציצה ללא התערבות המוהל כלל.
אציין גם, שבהוראת סבי נעשתה כבר פעולת המציצה במשפחתנו המורחבת כמה וכמה פעמים באופן זה, ולא נתקלו האבות בשום קושי. למעשה, יש גם מספר מוהלים שמסכימים בחפץ לב לתת לאב את המלאכה הפעוטה הזו של המציצה.

נסיתי כבר לפנות לכמה רבנים המעורים בקבלת החלטות בעניינים אלו, על מנת להוציא הוראה רשמית למוהלים לנהוג בפתרון אלגנטי זה. אך מאחר שכרגע ההוראה הרשמית היא לעשות על ידי שפופרת לא נראה שהמהלך יצלח. שפופרת אכן מהווה פתרון בריאותי הגון, אך לעומת זאת מציצה על ידי האב מציעה פתרון הלכתי ובריאותי מוצלח כאחד.

החושב

Re: עצה מועילה בעניין המציצה

הודעהעל ידי החושב » ג' מרץ 31, 2020 11:45 am

בדקת שאכן זו היא מציאות שבהכרח הם ידביקו אחד את השני?
או שזה נראה לך מסברא?

היות ומדובר בעניין רפואי, לדעתי, קביעה כזו אמורה להסתמך על דעת מומחה ולא על סברא של האדם שאין לו השכלה מתאימה.

גל של אגוזים

הודעהעל ידי גל של אגוזים » ג' מרץ 31, 2020 12:48 pm

עצה טובה אבל לא למעשה. אני מוהל מומחה וברוב הפעמים האבא לא יכול אפילו להסתכל במציצה [על אף שמכוסים עם טלית], ואתה רוצה להגיד לו לעשות את זה בעצמו???

יורד ומתעה

הודעהעל ידי יורד ומתעה » ג' מרץ 31, 2020 4:19 pm

הרוצה לעשות בשפופרת, לחיי. אבל הרוצה להחמיר צריך להתאמץ לצורך כך, בוודאי עדיף מאשר שהמוהל יעבור בכל יום עוד ועוד תינוקות ואין לדעת מי ידבק כתוצאה מכך.

לגבי מומחיות, איני מכחיש שאני חסר כל מומחיות בנושא. אבל סבי לעומת זאת היה ראש המחלקה למיקרוביולוגיה בבר אילן, ומנהל המעבדה המיקרוביולוגית באסף הרופא ובמעייני הישועה. הוא הורה לנו במשפחה לעשות זאת בגלל חשש של הרפס, שזה למען האמת חשש די רחוק. לעומת זאת בקורונה החשש וודאי מוצדק. אכן, לגבי קורונה אין לי ידע מוסמך כל שהוא, אבל נראה לי די ברור שזה מדבק על ידי מגע.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' מרץ 31, 2020 4:50 pm

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ג' מרץ 31, 2020 7:54 pm

גל של אגוזים כתב:עצה טובה אבל לא למעשה.

מצטרף.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 197 אורחים