מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים (השמועה מרבי אליהו לופ

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
מיוחס

פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים (השמועה מרבי אליהו לופ

הודעהעל ידי מיוחס » ב' נובמבר 21, 2011 1:22 am

חלופי מכתבים חריפים מידי שבוע בעלון הלכה ומעשה
כן אמר רבי אליהו לופיאן זצוק"ל או לא אמר
ואם לא אמר האם מי שעושה זאת מזלזל זמנהגי ישראל או לא
זהו תוכן הויכוח מעל גבי העלון
הם אי מי מן החכמים יוכל להביא מידיעותיו בענין

חצקל

Re: פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים (השמועה מרבי אליהו

הודעהעל ידי חצקל » ג' נובמבר 22, 2011 11:16 pm

פעם שמעתי שזה כתוב להדיא בזוהר. מי שיש באפשרותו לחפש את זה - אשמח.
אמר לי איזה סלונימער שכתוב גם להסתכל בשעת הברכה ב"למנצח" בצורת המנורה.
כל הדברים האלה יתכן ונכונים ומקורם קדוש, אבל יהיה עצוב לשמוע שהמקור היחיד הוא "נטעי גבריאל" בשם אחד מאדמור"י ספינקא, או אז יתברר הכל כעורבא פרח

לב חיים

Re: פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים (השמועה מרבי אליהו לופ

הודעהעל ידי לב חיים » א' אוגוסט 25, 2019 3:02 am

אכן מה המקור?
אגב צריך לתקן בכותרת לפיאן.

לב חיים

Re: פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים (השמועה מרבי אליהו לופ

הודעהעל ידי לב חיים » א' אוגוסט 25, 2019 3:07 am

viewtopic.php?f=7&t=36957
לא חסר דבר כאן בפורום רק לחפש.

פילווישוק

Re: פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים - השמועה מר' אליהו לופיאן

הודעהעל ידי פילווישוק » א' אוגוסט 25, 2019 11:05 am

בעניין סגולות שהורה לעשות מרן הגה"צ ר' אלי'ה זצוק"ל:
לאחרונה סופר לי על יהודי שמפני סיבות אחדות חשש לעיה"ר בעת נישואי בנו. פנה לרבו - גאון וצדיק מנכדי ר' אלי'ה לופיאן, ושאלו עצה. הורה לו [או לבנו החתן, או גם להורים, איני זוכר] ללבוש חוט אדום על ידו בחתונה, ואמר לו שסגולה זו בידו מסבו זיע"א. לא האמנתי לדברים, ופניתי לכמה מצאצאי ר' אליה, ואלה אישרו לי את הדבר, כמה נכדים אף סיפרו שהם עצמם ענדו עליהם בחתונתם חוט אדום, אם בהוראת הסבא, או לאחר פטירתו מפני השמועה בשם הסבא.
מנהג נוסף שנהוג במשפחה ע"פ שמועה בשם ר' אליה [שלא אימתתי את מקורה] - לאחר ליל הסדר לשים את הזרוע מן הקערה בתוך כיסו!! [עוטפים בניילון] של מי שצריך שידוך מבלי להודיע לו. אשמח לשמוע על סגולות נוספות מאותו צדיק וקדוש, אשר קיומם לצד מוצאו ודרכו בעבודת ה' מפתיע במידה מסויימת. כן שמעתי מבני המשפחה סיפורי "מופתים" ושידוד מערכות הטבע בדרכים מופלאות ["חסידישע מעיישות"], שאין צאצאיו רוצים בפרסומם כדי שלא יווצר עיוות בדמותו של ר' אליה, שדרכי חינוכו ועבודתו היו מושרשות היטב בעבודת המידות והמוסר, וסיפורים מעין אלה לא תפסו מקום.

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » א' אוגוסט 25, 2019 11:38 am

פילווישוק כתב:בעניין סגולות שהורה לעשות מרן הגה"צ ר' אלי'ה זצוק"ל:
לאחרונה סופר לי על יהודי שמפני סיבות אחדות חשש לעיה"ר בעת נישואי בנו. פנה לרבו - גאון וצדיק מנכדי ר' אלי'ה לופיאן, ושאלו עצה. הורה לו [או לבנו החתן, או גם להורים, איני זוכר] ללבוש חוט אדום על ידו בחתונה, ואמר לו שסגולה זו בידו מסבו זיע"א. לא האמנתי לדברים, ופניתי לכמה מצאצאי ר' אליה, ואלה אישרו לי את הדבר, כמה נכדים אף סיפרו שהם עצמם ענדו עליהם בחתונתם חוט אדום, אם בהוראת הסבא, או לאחר פטירתו מפני השמועה בשם הסבא.
מנהג נוסף שנהוג במשפחה ע"פ שמועה בשם ר' אליה [שלא אימתתי את מקורה] - לאחר ליל הסדר לשים את הזרוע מן הקערה בתוך כיסו!! [עוטפים בניילון] של מי שצריך שידוך מבלי להודיע לו. אשמח לשמוע על סגולות נוספות מאותו צדיק וקדוש, אשר קיומם לצד מוצאו ודרכו בעבודת ה' מפתיע במידה מסויימת. כן שמעתי מבני המשפחה סיפורי "מופתים" ושידוד מערכות הטבע בדרכים מופלאות ["חסידישע מעיישות"], שאין צאצאיו רוצים בפרסומם כדי שלא יווצר עיוות בדמותו של ר' אליה, שדרכי חינוכו ועבודתו היו מושרשות היטב בעבודת המידות והמוסר, וסיפורים מעין אלה לא תפסו מקום.

viewtopic.php?p=82480#p82480

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' אוגוסט 25, 2019 11:54 am

פילווישוק כתב:בעניין סגולות שהורה לעשות מרן הגה"צ ר' אלי'ה זצוק"ל:

המנהג של 'חוט אדום' מפורסם, ובתוספתא שבת אמרו שהוא מדרכי האמורי, וכבר האריכו ליישב "מנהג" זה, כמדומה בקובץ אור ישראל מאנסי או עץ חיים באבוב נתפרסם מאמר מקיף בענין זה.

אצל רבים מ'בעלי המוסר' מצינו עניינים 'חסידיים'.

כדכד

Re: פרישת הידים בדרך בקשה בזמן ברכת כהנים (השמועה מרבי אליהו

הודעהעל ידי כדכד » א' אוגוסט 25, 2019 12:01 pm

חצקל כתב:פעם שמעתי שזה כתוב להדיא בזוהר. מי שיש באפשרותו לחפש את זה - אשמח.
אמר לי איזה סלונימער שכתוב גם להסתכל בשעת הברכה ב"למנצח" בצורת המנורה.
כל הדברים האלה יתכן ונכונים ומקורם קדוש, אבל יהיה עצוב לשמוע שהמקור היחיד הוא "נטעי גבריאל" בשם אחד מאדמור"י ספינקא, או אז יתברר הכל כעורבא פרח

מה רע בנטעי גבריאל בשם אחד מאדמורי ספינקא? למה זה לא מקור טוב?

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 113 אורחים