מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חרדים במוזיאון

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
שומר

חרדים במוזיאון

הודעהעל ידי שומר » ה' מאי 03, 2012 10:34 am

דבריו של האפיקורס[ ככה כינה אותו הרב צבי יהודה בחוברת גדול שמושה ] בן גוריון שבעוד 30 שנה החרדים יהיו במוזיאונים היכן הוא כתב את דברי ההבל האלו, אני מקוה שבעוד 30 שנה מדינת ישראל לא תהיה במוזיאון

הוגה

Re: חרדים במוזיאון

הודעהעל ידי הוגה » ה' מאי 03, 2012 12:22 pm

לבנתיים רק הצריף בשדה בוקר הפך למוזיאון

שומר

הודעהעל ידי שומר » ה' מאי 03, 2012 12:56 pm

לפי התכנית של נשיא אירן והעולם המוסלמי מסביבינו כולל "בני בריתנו לשלום" זה אמור להיות יותר קצר ואם נצרף את רדיפת עולם התורה שאמור לסייע לתוכנית בדרך עקיפה כאשר זכות התורה נחלש .מה שנשאר זה להתפלל שחרבם תבוא בליבם וכו

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ה' מאי 03, 2012 2:13 pm

שומר כתב:דבריו של האפיקורס[ ככה כינה אותו הרב צבי יהודה בחוברת גדול שמושה ] בן גוריון שבעוד 30 שנה החרדים יהיו במוזיאונים היכן הוא כתב את דברי ההבל האלו, אני מקוה שבעוד 30 שנה מדינת ישראל לא תהיה במוזיאון

השווה
http://www.otzar.org/forums/viewtopic.php?f=17&t=9455&p=86462#p86462

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ה' מאי 03, 2012 4:22 pm

שומר כתב:אני מקוה שבעוד 30 שנה מדינת ישראל לא תהיה במוזיאון

קשה לי אפילו 'לצטט' משפט כזה, אני כן מקוה שתיכף ומיד כבר לא יהיה פה שלטון הכופרים, ויתמו חטאים (ולא חוטאים), וגם אתה מתפלל ע"ז כל יום ובעיקר בימים הנוראים 'כי תעביר ממשלת זדון' וכולנו יודעים שאיזה ממשלה שלא תקום פה היא ממשלת זדון, ושלטון התורה שמור רק לביאת גו"צ.
אגב א"צ לאותו 'רב' שהזכרת כדי 'לחדש' שב.ג. אפיקורס, לא צריך 'הסכמות' וסימוכין לזה רק למי ש'אוחז' מעצם קיום המדינה וד"ל, וכמובן ש'אפיקורס' זו מילה קטנה מאד! ואכמ"ל.
בכלל המקום לא כאן ב'בית המדרש', שלא יאמרו שגם הוא זכה שיתבדרון מיליה בבי מדרשא.... ואפילו בוירטואלי.

אני חושב לתקן את כוונתך, שאכן נזכה שבקרוב מדינת ישראל לא תהיה 'אפילו במוזיאון', שלא ישאר זכר למדינה מרשעת זו, וכתקותינו "וכל הרשעה כולה כעשן תכלה", עשן נפוג ולא נשאר ממנו כלום! בשום מוזיאון א"א לשמור 'עשן'.

רבינו הגודל

הודעהעל ידי רבינו הגודל » ה' מאי 03, 2012 6:59 pm

מאירי כתב:
שומר כתב:אני מקוה שבעוד 30 שנה מדינת ישראל לא תהיה במוזיאון

קשה לי אפילו 'לצטט' משפט כזה, אני כן מקוה שתיכף ומיד כבר לא יהיה פה שלטון הכופרים, ויתמו חטאים (ולא חוטאים), וגם אתה מתפלל ע"ז כל יום ובעיקר בימים הנוראים 'כי תעביר ממשלת זדון' וכולנו יודעים שאיזה ממשלה שלא תקום פה היא ממשלת זדון, ושלטון התורה שמור רק לביאת גו"צ.
אגב א"צ לאותו 'רב' שהזכרת כדי 'לחדש' שב.ג. אפיקורס, לא צריך 'הסכמות' וסימוכין לזה רק למי ש'אוחז' מעצם קיום המדינה וד"ל, וכמובן ש'אפיקורס' זו מילה קטנה מאד! ואכמ"ל.
בכלל המקום לא כאן ב'בית המדרש', שלא יאמרו שגם הוא זכה שיתבדרון מיליה בבי מדרשא.... ואפילו בוירטואלי.

אני חושב לתקן את כוונתך, שאכן נזכה שבקרוב מדינת ישראל לא תהיה 'אפילו במוזיאון', שלא ישאר זכר למדינה מרשעת זו, וכתקותינו "וכל הרשעה כולה כעשן תכלה", עשן נפוג ולא נשאר ממנו כלום! בשום מוזיאון א"א לשמור 'עשן'.
לפי דבריך צריך למהר ולברוח או למות על קידוש השם

ישיבישקייט

הודעהעל ידי ישיבישקייט » ה' מאי 03, 2012 7:04 pm

שומר כתב:דבריו של האפיקורס[ ככה כינה אותו הרב צבי יהודה בחוברת גדול שמושה ] בן גוריון שבעוד 30 שנה החרדים יהיו במוזיאונים היכן הוא כתב את דברי ההבל האלו, אני מקוה שבעוד 30 שנה מדינת ישראל לא תהיה במוזיאון

סליחה שאני הורס פה את החגיגה. מה בדיוק רצה פותח האשכול, אין נושא ואין ניסוח ואין שאלה, אם יש לו תקווה בבטן שישמור אותה אצלו. זה לא לענין לפתוח אשכול עם כלום, לא ברור אם הוא בא לשאול מקור לדבריו או סתם להביע את שאיפתו. שיפתח את הוורד ויכתוב שם כל מה שעולה לו בראש. ובמילים ברורות, תן לנו פינה נקיה של שכל.

רבינו הגודל

הודעהעל ידי רבינו הגודל » ה' מאי 03, 2012 7:07 pm

ישיבישקייט כתב:

סליחה שאני הורס פה את החגיגה. מה בדיוק רצה פותח האשכול, אין נושא ואין ניסוח ואין שאלה, אם יש לו תקווה בבטן שישמור אותה אצלו. זה לא לענין לפתוח אשכול עם כלום, לא ברור אם הוא בא לשאול מקור לדבריו או סתם להביע את שאיפתו. שיפתח את הוורד ויכתוב שם כל מה שעולה לו בראש. ובמילים ברורות, תן לנו פינה נקיה של שכל.
יפה כתבת

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' מאי 03, 2012 7:21 pm

אמת, אבל האשכול הזה לא שונה בהרבה בקשר בינו לבין הפורום לאשכול הזה:
viewtopic.php?f=17&t=9455

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ה' מאי 03, 2012 8:48 pm

רבינו הגודל כתב:לפי דבריך צריך למהר ולברוח או למות על קידוש השם

אל תברח, 'רבינו הגדול', אנו זקוקים לכם! לא התכוונתי להפחיד אותכם, ואני לא חושב שיש משמעות כזו בדברים שלי, אדרבה הדגשתי 'יתמו חטאים ולא חוטאים'!
סילוק ממשלת זדון אינו חייב להיות דוקא באש, למרות שאין 'עשן' בלי אש, אבל כשהקב"ה בכבודו יעשה את זה הלא הוא כל יכול, לא בחיל וגו' כי אם ברוחי וגו'.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' מאי 03, 2012 9:24 pm

מאירי כתב: וגם אתה מתפלל ע"ז כל יום ובעיקר בימים הנוראים 'כי תעביר ממשלת זדון' וכולנו יודעים שאיזה ממשלה שלא תקום פה היא ממשלת זדון, ושלטון התורה שמור רק לביאת גו"צ..

'ממשלת זדון, זה ממשלתו של הזדון- דהיינו של היצה"ר- ואת הצפני ארחיק מעליכם, ואינו נוגע כלל למה שנקרא היום ממשלה.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ה' מאי 03, 2012 11:51 pm

בברכה המשולשת כתב:'ממשלת זדון, זה ממשלתו של הזדון- דהיינו של היצה"ר- ואת הצפני ארחיק מעליכם, ואינו נוגע כלל למה שנקרא היום ממשלה.

תגיד, סליחה על השאלה, אולי אתה נוהג לומר 'מי שבירך' בכל שבת ליועציה שריה וחכמיה... ואם לא אז תתחיל לומר, כי הממשלה הזו אפילו יצה"ר אין להם, ובכלל אינה ממשלת זדון...
באיזה מקום לימדו אותך פשט כזה ב'ממשלת זדון', אני מסכים שודאי גם היצה"ר - הוא השטן, נכלל בברכה זו, שהובטח כי הקב"ה יכלהו לעתיד, אבל לומר שאין הכוונה הפשוטה בממשלת זדון למלכות הרשעה, ובכלל לומר שכל זה לא נוגע לממשלה הרודפת את הדת, ועוד שהם יהודים מחללי ה' בעולם, זה גובל בהגדרה של פותח האשכול... וכדי שלא יגידו שאני קיצוני אז אוסיף שכנראה לא הבנתי אותך, או שאתה לא הבנת אותי.

הפירוש הפשוט של ממשלת זדון, זה מלכות הרשעה, תעשה חיפוש קצר בפירושם של רבותינו הראשונים על ביאור תפילה זו: מחזור ויטרי, הרוקח, אבודרהם, ועוד, כולם פירשו כפשוטו.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' מאי 04, 2012 9:34 am

מאירי כתב:תגיד, סליחה על השאלה, אולי אתה נוהג לומר 'מי שבירך' בכל שבת ליועציה שריה וחכמיה... .

מסיבות מובנות, אני בד"כ לא שליח ציבור

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ו' מאי 04, 2012 9:54 am

בברכה המשולשת כתב:
מאירי כתב:תגיד, סליחה על השאלה, אולי אתה נוהג לומר 'מי שבירך' בכל שבת ליועציה שריה וחכמיה... .

מסיבות מובנות, אני בד"כ לא שליח ציבור

הבנתי שאתה כהן, אבל בכל זאת זה נפק"מ ל'אמן', לענות או לא? והאם 'בכל כחו'.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 285 אורחים