מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הרבי משומרי אמונים זי"ע

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
ישעיהו לוריא

הרבי משומרי אמונים זי"ע

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ה' אוגוסט 23, 2012 2:36 pm

אולי יכתבו כאן פרטים מתולדות חייו. עבודתו בקודש וכו'. בעבר נקרא האדמו"ר מבערגסאז .

צאנזער

Re: הרבי משומרי אמונים זי"ע

הודעהעל ידי צאנזער » ה' אוגוסט 23, 2012 2:57 pm

אמנם לא זכיתי להסתופף בצילו, אבל פעם אחת נכנסתי באקראי לבית מדרשו במאה שערים בליל שבת ועמד אז בין הקידוש לבציעת הפת והיה לו מנהג מיוחד לרחרח בבשמים שונים ומשונים - כעשרים סוגים, מהם מוכספים ומהם פשוטים, והיתה זו עבודה מיוחדת שנמשכה שעה ארוכה מאוד.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' אוגוסט 23, 2012 3:24 pm

מסתמא היה זה לפני קידוש כמ"ש האריז"ל שמריח ההדסים קודם הקידוש ואומר אשה ריח ניחוח להשם. (הרי שיש תוכן פנימי בדבר).
(אמנם עשרים לא נזכר שם)

צביב

הודעהעל ידי צביב » ה' אוגוסט 23, 2012 3:41 pm

עסק הרבה להחזיר בתשובה כידוע
ופעם עשה כינוס לתשובה אור ליום ו' ניסן
ובסופו אמר שאע"פ שאין ראוי להכנס לבית הקברות ללא טהרה, ובפרט לקברי צדיקים
אבל כאן שכולם רוצים לחזור בתשובה
יש שמחה גדולה בשמים מתשובתם
ולא יחששו היום מלבוא לציונו של אביו [הרה"ק רבי אהרן זיע"א]
ויעלו לאוטובוס, להתפלל שם שכולם יחזרו בתשובה

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' אוגוסט 23, 2012 4:30 pm

איש_ספר כתב:מסתמא היה זה לפני קידוש כמ"ש האריז"ל שמריח ההדסים קודם הקידוש ואומר אשה ריח ניחוח להשם. (הרי שיש תוכן פנימי בדבר).
(אמנם עשרים לא נזכר שם)

מסתמא היה זה כדי להשלים מאה ברכות. והרב עבדיה כתב שמנהגו להריח בשמים קודם הקידוש ולאחריו, כדי להשלים למאה ברכות.

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' אוגוסט 23, 2012 4:38 pm

חבל שנתפסים הישר לזייטיגע זאכין...
ובכן, אחד היה הרבי רבי אברהם חיים זי"ע בעבודת קדשו. דומה שלא נמצא בדורנו יהודי כזה שבגיל מבוגר כל כך עבד את בוראו ביגיעה גלויה ועצומה כל כך, ללא מעצורים וללא גבולות, ללא מגבלות חומר ולא גיל, מתוך הפקרת עצמו וכוחותיו לחלוטין עד התקופה האחרונה ממש כשנפל למשכב.
כמה פעמים חלה ונסתכן ומשאך החלים קמעא שב לעבודת הקודש מיט די גאנצע ברען.
לא בכדי קרנו פניו בנוגה זיו עליון של קדושה וטהרה.
זו היתה דמותו הנגלית לעין, עד כמה שאפשר לתמצת על רגל א'.
ומכאן ואילך תפרס היריעה על כל צדדי יריעת חייו הקדושים.

יורה דעה

הודעהעל ידי יורה דעה » ה' אוגוסט 23, 2012 5:09 pm

האדמו"ר רבי אברהם חיים זי"ע, היה בנו של האדמו"ר רבי אהרן ראטה זי"ע, וחתנו של האדמו"ר רבי מרדכי גולדמן מזוועהיל זי"ע.
הוא נודע כבעל תפילה בעל קול ערב, לפי נוסחו וניגוניו של אביו. הוציא לאור את ספרי אביו - נועם הלבבות, טהרת הקודש, מבקש אמונה, מצותיך שעשועי, ושולחן הטהור.
בתחילת הנהגתו, ייסד והקים את קריית שומרי אמונים בירושלים. לאחר מכן, בשנת תשל"ו עבר לעיר בני ברק, שם התגורר במשך רוב ימות השנה ובה הקים בית מדרש וישיבה. את תקופת החגים בחודש תשרי עשה האדמו"ר בבית מדרשו בבירושלים, לשם מגיעים ומסתופפים חסידיו מהארץ ומחו"ל. מידי פעם נהג לפוש ולנוח בדירת הקיט שלו במושב תפרח, ובה מקווה פרטי ובית מדרש.
סיפורי הוד ומופת נשזרים סביב דמותו הטמירה והייחודית, וכמו שכתב גוראריה, פניו תמיד קרנו בנוגה זיו עליון של קדושה וטהרה.

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' אוגוסט 23, 2012 5:19 pm

בשנות התש"כ היה מגיע לתלאביב ומסתובב ברחובותיה כדי לקרב יהודים לתורה ולחסידות. כמה וכמה משפחות מפוארות הוקמו על אדני התורה בזכות הביקורים הללו. ביניהם כאלו שלא זה היה המסלול המתוכנן שלהם...

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ה' אוגוסט 23, 2012 6:06 pm

בכל ליל שבת היה בוכה ביותר על צער השכינה ,כמו בכל ימות השבוע, בי-ה ריבון ושאר ניגוני דביקות שהקפיד על הדיוק בהם. בכלל היה בעל מנגן נפלא. אוי, מי ייתן לנו עוד פעם אחת לשמוע את בכיו הסוער בקטע 'פרוק..ית ענך... מפוייים יים אריוואאתא... ומי ששמע זאת פעם אחת מבין.

היו צריכים להיות ערים בשעות של לפנות בוקר השבת ובשנים עברו היו נועלים את דלתות בית הכנסת כדי שלא יבואו ארחי-פרחי וירעישו, והיו מוכרחים איפוא להישאר לכל הטיש עד תומו.

הזעצער

הודעהעל ידי הזעצער » ה' אוגוסט 23, 2012 6:13 pm

דרכו בקודש היתה יותר במסתרים, בעוצמה אבל ללא רחש, בלא ברעש גדול ומלחמות נגד אחרים, גם לא חילוניים. שלא כשאר ענפי השושלת.

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ה' אוגוסט 23, 2012 6:28 pm

הזעצער כתב:דרכו בקודש היתה יותר במסתרים, בעוצמה אבל ללא רחש, בלא ברעש גדול ומלחמות נגד אחרים, גם לא חילוניים. שלא כשאר ענפי השושלת.

לא להיכנס בשאר ענפי השושלת. מה גם שזה לא נכון. הרבי מתולדות אהרון גיסו היה נוסע לערים וכפרים משך שנים רבות להשיב בנים לאביהם.
ועיין בהקדמת האדמו"ר שנסתלק זה עתה לספר שומר אמונים באריכות גדולה, ותמצא שידע לצאת בקול רעש גדול אדיר וחזק השמיע קול מתנשא לעומת שרפים וכו'.

עכ"פ אנא הבו רק סיפורים על הרבי.

ואענה ע"כ חלקי : הרב 'באבא סאלי' קרא לו כשנתיים לפני שנפטר , וביקשו לומר אחריו קדיש. התפלא ונרעש הרבי ואמר "הלוא לרבינו בן, רבי מאיר שליט"א ?!" והבאבא סאלי בשלו. לאחר תקופה נפטר הבן רבי מאיר זי"ע בחיי אביו והבן ר' ברוך לא יכל לומר קדיש בהיותו באותה תקופה ללא מנין, ואכן אמר האדמו"ר קדיש על הבאבא סאלי כל השנה וכן עד סוף ימיו ביארצייט.

פעם בא לבאבא סאלי והיה זה בעת הגיעו לגיל של אביו הרה"ק רבי אהרון זי"ע בעל 'שומר אמונים' . הוא בא כי כתוב שבהגיע אדם לגיל אבותיו ידאג. ואביו נפטר בקיצוריו"ש.
כשראהו הבאבא סאלי ,ערך מיד סעודה לכבודו. באמצע הסעודה אמר לו אל תדאג אתה תאריך ימים הרבה , ותגיע לגיל שלי ! ויהי הדבר לפלא כי עדיין לא הזכיר לו מאומה מכל זה.

רבי ישראל אבחצירה זי"ע , ישב בביתו בנתיבות והורה לשמשו 'לך כעת לבית הכנסת המרכזי ותראה מיהו האיש שמרעיש בתפילותיו שם'. חזר השמש ואמר 'אברך חסידי. רגיל' . אמר לו הבאבא סאלי "צריך לנשק את זקנו מרוב קדושה, אבל עד שמשיח יבוא לא ידעו ולא יכירו מספיק את גדלו וקדושתו.

ע"כ בינתיים.

בינה נא זאת!

הודעהעל ידי בינה נא זאת! » ה' אוגוסט 23, 2012 7:07 pm

בגאונותו העצומה ושקידתו המדהימה היה כחד בדרא ממש. באחד השבועונים פורסמה בחג הפסח האחרון כתבת מגזין עליו, ובין השאר נכתב שהוא הוגה בתורה כח"י שעות בכל יום, מלבד עבודת התפילה בוקעת השחקים שארכה עשרות עשרות שעות, ולפעמים אחרי חצות היום היה עדיין בעיצומה של תפלת שחרית! ועוד נאמר עליו שם שהוא לא ישן יותר מאשר שעה אחת ביממה, והוא לכאורה דבר שלא היה דורות רבים בישראל. אבל למעלה מכך התייחד בחיבתו העצומה לכל מנהג ישראל והחשיבו מאוד מאוד, כגון בחג השבועות היו מקפידים לתלות בבית מדרשו אילנות גבוהים וחסונים מארבע צדדי הבימה מעוטרים בפרחים נאים. וכך כלפי כל מנהג ומנהג שבמקומות אחרים דשים בהם בעקב, והוא רוממם מעפר עד השמים.
לצד בניו הגאונים האדירים המפורסמים זכה לחמשה חתנין רבנן שכולם מכהנים באדמו"רות: ה"ה האדמו"רים מדעעש, ראדושיץ, נאשכיז, סאמבור וזוויעהל-מעז'יבוז'.

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' אוגוסט 23, 2012 9:15 pm

ישעיהו לוריא כתב:הרב 'באבא סאלי' קרא לו כשנתיים לפני שנפטר , וביקשו לומר אחריו קדיש. התפלא ונרעש הרבי ואמר "הלוא לרבינו בן, רבי מאיר שליט"א ?!" והבאבא סאלי בשלו. לאחר תקופה נפטר הבן רבי מאיר זי"ע בחיי אביו והבן ר' ברוך לא יכל לומר קדיש בהיותו באותה תקופה ללא מנין, ואכן אמר האדמו"ר קדיש על הבאבא סאלי כל השנה וכן עד סוף ימיו ביארצייט.

הסיפור קצת מוזר מבחינה כרונית. מדוע לא היה מניין לבן ר' ברוך?

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ה' אוגוסט 23, 2012 9:26 pm

לייטנר כתב:
ישעיהו לוריא כתב:הרב 'באבא סאלי' קרא לו כשנתיים לפני שנפטר , וביקשו לומר אחריו קדיש. התפלא ונרעש הרבי ואמר "הלוא לרבינו בן, רבי מאיר שליט"א ?!" והבאבא סאלי בשלו. לאחר תקופה נפטר הבן רבי מאיר זי"ע בחיי אביו והבן ר' ברוך לא יכל לומר קדיש בהיותו באותה תקופה ללא מנין, ואכן אמר האדמו"ר קדיש על הבאבא סאלי כל השנה וכן עד סוף ימיו ביארצייט.

לשון נקיה.

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ה' אוגוסט 23, 2012 9:30 pm

לייטנר כתב:

אין מזכירין חטאיו של אדם, אך בהיות והוא מדבר ע"ז לא אמנע את עצמי בשביל לזכות את הרבים בכח התשובה.
שמעתי ממנו (הבן ר' ברוך), שאביו אמר לו לא להתעסק בפוליטיקה, ואם יתעסק יבוא על שכרו (בלשון סגי נהור), ואכן נתפס על השוחד וישב בבית האסורים (אבל אני חושב שהוא השתחרר לפני שאביו נפטר). כשיצא משם שב בתשובה שלמה ולא משה ידו מיד אביו, עד כדי כך שהוא אומר שאביו אמר לו שתשובתו התקבלה והוא יורש את כח הברכה.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' אוגוסט 23, 2012 9:33 pm

אכן:
"בצעירותו עסק בפוליטיקה מקומית וכיהן כסגן ראש עיריית אשקלון. הורשע בלקיחת שוחד וריצה בשל כך עונש של חמש שנות מאסר בכלא מעשיהו. בשנת חייו האחרונה של הבאבא סאלי, הרבה ללמוד תורה עם אביו..."

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' אוגוסט 23, 2012 9:41 pm

אכן, לכך התכוונתי. לא שויקיפדיה ראיה, אך כל הסיפור רעוע, שהרי הבן השתחרר מהכלא עוד בטרם אביו נפטר.

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ה' אוגוסט 23, 2012 9:46 pm

השומרי אמונים זצוק"ל, נפטר קרוב למלחמת תש"ח, ונטמן בהר הזיתים בחלקה חדשה, ורק אחרי המלחמה בתשכ"ז נתברר שכל החלקה סביבו פנויה, ונוצרה תחרות בין כמה חסידיות על החלקה. והאדמו"ר שנפטר כעת קנה את רוב החלקה מסביב, ויש על זה כמה מעשיות.

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ה' אוגוסט 23, 2012 9:47 pm

לייטנר כתב:אכן, לכך התכוונתי. לא שויקיפדיה ראיה, אך כל הסיפור רעוע, שהרי הבן השתחרר מהכלא עוד בטרם אביו נפטר.

אפשר שכשהבבא סאלי אמר זאת לא ידע אם הוא יגיד עליו קדיש.

סמל אישי של המשתמש
בית שביעי

דעת תורה

הודעהעל ידי בית שביעי » ה' אוגוסט 23, 2012 11:04 pm

חבל חבל שלא מכירים די את אימרותיו ודעת תורתו.

מהדברים שנאמרו בניחום אבלים של האדמו"ר משומרי אמונים שליט"א אצל משפחת אבוחצירא שליט"א

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: רואים בחוש אפילו מי שיש לו רק קצת עיניים רואה שזה הזמן של ביאת המשיח, לא כמו שהיה כל הזמנים והקיצים, היום רואים הכל בחוש, ומה שכתוב בתורה ובנביאים ובכתובים, ובשאר ספרים זהו זה, רואים הכל היום בחוש הכל מה שקורה בעולם, איני רוצה להאריך כאן, אבל מי שרוצה לראות רואה שזהו זה.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: זה בעיתה?

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: זה בעיתה אבל אצל הקב"ה אנחנו בניו והקב"ה מתגאה בנו ולא רוצה להביא את משיח דוקא בעיתה בלי זכות עם ישראל, אז בשביל זה הבטיח שהגאולה יהי' בעיתה, ואז יוכל להקדים לעשות האחישנה להראות שהאחישנה הגאולה רק בזכות ישראל.
היום שעוסקים בתורה ובחסדים שלא היה כמוהו, והבעלי תשובה שלא היה מעולם, אין בהיסטוריה מיום שיצאנו ממצרים דבר שעם ישראל מעצמם ישובו בתשובה, ומליונים מהם, לא שמענו דבר כזה.
הרמב"ם כותב בהלכות תשובה כבר הבטיחה לנו תורה שסוף ישראל לשוב בתשובה ומיד נגאלין. הבעש"ט הקדוש זצ"ל אמר שלפני ביאת המשיח יבוא ברכה גדולה על עם ישראל וגם עניים יתחילו להתרגל לחיות כמו עשירים, ופתאום הס"מ יניח את הידיים על ההשפעות אחר שהתרגלו, ויהיה דחקות ואיש את רעהו חיים יבלעהו מרוב הדחקות והחובות וכו', הרי רואים את זה בחוש עד היום היה הרחבה והיום הכל ירד וכבר הורגלו לשפע.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: חזק חזק וברוך.
רואים בחוש ! רואים בחוש!
וחוץ מזה ההתנהגות בעולם, ובעניין ארצות ערב, הם מוכנים כבר כולם ימח שמם לבלוע את עם ישראל ולחלק את ארץ ישראל, וכל היום וכל הלילה שבתם וקימתם אני מנגינתם, כל העולם מסוף העולם ועד סופו אפילו אמריקה כולם רצו את זה והיו מוכנים לזה, והקב"ה בלבל אותם,
רואים ממש דברים גלויים שלא הראו מעולם, כמו הניסים למשל כאן בדרום, זורקים טילים שכל אחד מהם יכול להרוס בנין של חמש קומות, ולא קרה שום דבר.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: בשביל זה אנחנו צריכים לעורר כי לא שמענו ניסים כאלו מאז יצאנו ממצרים.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: "כימי צאתנו מארץ מצרים אראנו נפלאות".

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: כל הגלות היה רק שמדות וגזירות, אלפיים שנה לא ראו חסדים אולי לפעמים, והיום ברוך השם זה ארבעים שנה מאז מלחמת ששת הימים רואים ניסים גלויים.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: כבוד האדמו"ר אומר דברים העומדים ברומו של עולם, "עין לא ראתה אלוקים זולתיך", מה שהאדמו"ר אומר אומר דברים נפלאים, האדמו"ר משרידי דור דעה, האדמו"ר ממעתיקי השמועה, הדברים של האדמו"ר יש להם משמעות למעלה ולמטה.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: [בענוותנותו] גם ילדים קטנים יכולים לומר את זה, העיקר שהקב"ה יתגלה אלינו.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: יתגלה כבוד מלכותך עלינו מהרה, הגלה נא ופרוס חביבי עלי.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: אנחנו פשוט לא רואים, הוא כבר גלוי עכשיו, אם מתבוננים מה שקורה בעולם, רואים שהוא גלוי.
צריכים לחזק את עם ישראל להכניס אמונה ולהראות כי בעזרת השם אנחנו ממש רואים כבר את אורו של משיח, אני אומר, היום הוא לא עומד אחרי כותלינו הוא עומד כבר לפני כותלינו.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: כמו שהצמח צדק אומר חסר רק לצחצח את הכפתורים, נעליים יש, בגדים יש, רק לצחצח את הכפתורים.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: אם הצדיקים האלו היו בזמננו היו רוקדים כל היום.
כתוב בספר חסידים שהקב"ה עושה עם בן אדם נס קטן ואם הוא נותן על זה שבח והודיה אז הוא עושה איתו נס יותר גדול, אז על זה הקב"ה מראה לנו את הניסים הגלויים כאן בארץ שאם נשבחו, בעזרת השם יבוא הנס הגדול שזה מלחמת גוג ומגוג.
זה מאה אחוז שצריך להיות יום הנקמה לפני הגאולה, כתוב במדרש ששלמה המלך שאל את הקב"ה אימתי יהיה הגאולה, אז הקב"ה אמר לו "יום נקם בלבי ושנת גאולי באה", אז מוכח להיות הנקמה מקודם, ככתוב "ונקיתי דמם לא ניקיתי וה' שוכן בציון", הנקמה מוכח להיות.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: "ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו".

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: אז שאל שלמה המלך מתי, אז הקב"ה אמר לו ליבא לפומא לא גליא, ואת זה עכשיו רואים, ובעזרת השם כשיהיה הנקמה הגדולה יום נקם בלבי אז עם ישראל יינצל, וזהו ההכנה הגדולה לכשיזרקו את האטום לא יזיק לאף אחד מעם ישראל, כתוב בספר אהבת יונתן על ההפטרות או בפרשת עקב או בפרשת בלק וכלשונו:דידוע שעם ישראל יינצל ממלחמת גוג ומגוג בארץ ישראל הגם שיעברו עליהם הרבה צרות ועכ"ז לא יעזבו את ה' ואת ארץ הקודש, וזה יהיה תשובה, כי מקודם הי' החטא שהלכו למצרים לעזרא ומזה נגרם הרבה חטאים, אז בזה יהי' תשועתם שלא יעזבו את ארץ ישראל, ככה הוא כותב.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: זה דברים גדולים, זה דברי נחמה הכי גדולים בעולם שיכולים להיות, זה דברי נחמה אמיתיים, זה הבטחה.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: האברבנאל כתב ד' ספרים על המלחמה הזאת בין הנוצרים למוסלמים. בהזדמנות הזאת רציתי לשמוע מכבודו הסיפור איך הסבא שלח אותו לנהריה, שמעתי זאת מהרב מנדלסון הרב של קוממיות, אבל אני רוצה לשמוע את זה מכלי ראשון, איך זה הי'.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: אני הקטן יכול לספר לכבודו על הסבא? כבודו הכיר את הסבא לפני ולפנים ואמר לכבודו דברים גדולים שלא אמר לאף אחד...

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: כאשר הסבא שלח אותי לנהריה היינו אני ואחי לפני החתונה, נתן לנו משימה, הוא קרא לנו בניי, אתם יודעים אני רואה יהודים מגיעים אלי שגדלו אצלינו בחו"ל טיפחתי וריביתי אותם שיהיו בני תורה ושיהיו יראי שמים ושיתפללו במנין, ושיהיו במסירות נפש לחנך את בניהם בדרך ה', הנה אני רואה הם באים אלי לברכה ולא ככה ציפיתי לראות אותם ואני בצער גדול על זה, וזה קטרוג גדול על ארץ ישראל שבחו"ל התנהגו כשורה ופה פרקו עול, אמנם אני מתפלל עליהם, אבל דרך תפילה לבד אני לא יכול לפעול עבורם אני מבקש מכם לשלוח אתכם במקומות מושבותיהם בכל הגלילות פה בארץ ללכת ולחזק אותם.

אז אחי הקדוש ואני ענינו לו אנחנו עדיין צעירים ולומדים בישיבה ואם נתחיל להסתובב בכל מיני מקומות בארץ להביא את דבר ה' ולפרסם מה שכבודו אומר זה יפריע לנו מעבודת ה' בישיבה אז הוא אומר לי לא אתם גם יכולים ללכת וזה לא יפריע לכם מעבודת ה'. שאל אותו אחי והאיך, הוא ענה לו תתחילו ללכת בערב שבת ותחזרו במוצאי שבת, תשבתו שבתכם בחריש ובקציר תשבות, תחרשו ותקצרו את הישועה בשבתות, בשבתות בין כה אין סדרי לימוד בישיבה תתחילו לנסוע בשבתות ואני יגיד לכם לאיפה ללכת.

הוא שלח אותנו לבאר שבע, ישבנו חודשיים בבאר שבע הקפנו את כל באר שבע הלוך ושוב, היינו בכל בית כנסת בבאר שבע, כל שבת היינו מתחלקים אני אחי ע"ה היינו הולכים לבית כנסת היינו דורשים ומביאים את דבר ה', באים ומספרים לו, כך כל פעם שלח אותנו למקום אחר עד שהגענו לנהריה, הוא שאל אותי איך זה בנהריה, אמרתי לו שהמצב ממש לא טוב, אין בתי ספר אין בתי כנסת אין תלמודי תורה, אז הוא אומר לי טוב אז אתה תגור בנהריה. אמרתי לו אני בירושלים לומד, מירושלים עד נהריה יש מרחק גם גיאוגרפי וגם רוחני, הוא אומר לי אתה תגור בנהריה, אמרתי לו אין כלום שמה, הוא אומר לי לך תברר לי אם יש שם איזה צדיק בנהריה זה מספיק לי הוא יגן על המקום, הלכתי לרב של המקום וסיפרתי לו כך וכך אמר הסבא, הוא אמר לי אני צדיקים לא מכיר כאן אולי יש צדיקים נסתרים אבל אני לא מכיר אותם. חזרתי לסבא וסיפרתי לו אז הוא אמר אם הוא לא מכיר אותם אז סימן שאין שם צדיקים נסתרים כי בארץ ישראל קשה להיות צדיק נסתר ובפרט בעיר כזאת. אמרתי א"כ אני פטור, אמר לי הסבא לא לך עכשיו תברר לי אם עבר פעם צדיק שם בעיר, חזרתי להרב קלר והתביישתי לשאול אותו, אמרתי לו אני מתבייש ואני מתנצל אבל סבא שלי שלח אותי אני חייב לשאול, שאלתי את השאלה, הוא אמר לי כן, מעניין בשנת כך וכך הגיע רבינו הקדוש הרבי מבעלזא ע"ה וקיבלתי אותו מלבנון בצור שם חיכיתי לו, ומצור הבאתי אותו בעגלה עד לנהריה, וישב יום שלם בנהריה, ואני יביא לך את המסלול איך הוא עבר בעיר, איפה התפלל מנחה, איפה הייתה לו קבלת פנים, הוא התרגש מאוד איך ששמע שהגענו לארץ הקודש, והוא ראה את ההתרגשות ואמר לו תגיד לי ברגע שאנחנו הגענו לארץ הקודש. חזרתי וסיפרתי את הכל לסבא, הוא אמר לי אני עכשיו רגוע אתה יכול ללכת לשם, הוא אומר לי זה אוד מוצל מאש רבינו הקדוש מבעלזא, הוא לא האמין שיישאר בחיים, הוא לא האמין שיעלה לארץ הקודש, הוא לא האמין לקומם את הקהילה מחדש, ואם זכה אז המקום הראשון שצעד בארץ הקודש הוא ודאי קידש אותו והמקום הזה קדוש יותר מכל מקום אחר, הוא כיוון עליו והוא אומר לי תהי' רגוע לך.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: מה ההתפעלות שלי מזה הסיפור רק כמו בנבואה הי' מדרגות כמו"כ יש גם ברוח הקודש, ורוח הקודש כזה לראות מרחוק שהי' שם פעם צדיק זה מדרגה גבוהה ביותר, אני ראיתי אצל הסבא הקדוש הרבה פעמים רוח הקודש, אבל כששמעתי את הסיפור הזה הוא עלה לי על הכל.

דברי כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים שליט"א
במוצאי תשעה באב:

הערבים והפלסטינים סייעו לחורבן הבית
והנה מובא במדרש (איכ"ר פ"א, ל"א) על פסוק (איכה א, ה) היו צריה לראש אויביה שלו, היו צריה לראש זה אספסיאנוס, אויביה שלו זה טיטוס, שלש שנים ומחצה הקיף אספסיאנוס את ירושלם, והיו עמו ארבעה דוכסין, דוכס דערביא, דוכס דאפריקא, דוכוס דאלכסנדריא, דוכוס דפלסטיני וכו', עי"ש. - ולכאורה מדוע נקט פלסטיני, ולא אמר פלשיתים, ואמר בלשון ארמי. אלא מובא שהרומיים בעצמם לא יכלו לשרוף את בית המקדש, ולכן ביקשו מן הערביים והם הציתו את האש, וכבר אמרתי כמה פעמים בענין הערביים שבימינו שקוראים לעצמם פלסטינים, שהוא בכדי להאחז בשבועה שנשבעו אברהם ויצחק לפלישתים בעל כרחם, וכל מה שאנו סובלים מהם הוא זכר לזה.

בכל הדורות לא הצליחו להחיש את הקץ, כי הוא תלוי רק ביד קוב"ה
אבל תנחומנו הוא שרואים שכבר נפתחו שערי שמים, ומי שאינו סומא ולבו אינו מטומטם ויש לו מח בקדקדו להתבונן שמשהו מתרחש, ונפתח בשמים ענין של מדת הרחמים על כלל ישראל, ומתנוצצים סימנים לגאולה, שלא ראו כזאת במשך כל אלפיים שנות הגלות.

האומות אינם שוקטים כל עוד ארץ ישראל שהיא לב העולם קיימת על המפה
אלא מאי כעת רואים דבר שהאירו את עינינו בזה, כי עד היום היה תקופה של אלפיים שנה אשר גולה אחר גולה גלתה יהודה, והיה קצת מנוחה במדינה כזאת או אחרת, וגם אז היו עבדים משועבדים לאומות העולם, והם גזרו עלינו גזירות ועשו אתנו מה שלבם היה חפץ, ולא עשו בשום אומה ולשון מה שעשו עם בני ישראל, ובפרט בחורבן האחרון שהיה, שלא עשו זאת אפילו לחיות, שעל החיות הם מרחמים יותר, בתואנה של צער בעלי חיים.

ואילו כעת הגיע זמן של רחמנות, שנפתחה מדת הרחמים, ומנין אנו יודעים זאת. כידוע שהנקודה של כל העולם היא ארץ ישראל, שהקב"ה אמר מכל העולם אני בוחר לעצמי בארץ ישראל, ומזה אני בוחר בבית המקדש, ורבי יוחנן בן זכאי פעל אצל הדוכסים שלא יחריבו את כותל המערבי, ומשם לא זזה שכינה מעולם. עכ"פ יש נקודה שהקב"ה בחר בו והוא לב העולם, וכדרך שכל חיות האדם תלוי בלבו, וכל עוד שהלב פועם חי האדם, רואים שכאן בארץ ישראל מראים ב"ה פלאות וחסדים שלא כדרך הטבע, ועם כל זה האומות העולם אינם שוקטים, כי עיניהם יוצאות על חתיכת ארץ ישראל הזאת,והם מסתכלים על כל המפה וארץ ישראל מסומנת בו בתו קטן, וכל עוד שהם רואים את התו הזה, אינם יכולים לתת שינה לעפעפיהם, כמו שאומרים באיכה ובקינות שבתם וקימתם הביטה אני מנגינתם, וכל לילה ויום הם חורשים עצות כנגד ארץ ישראל, וכבר שנים רבות שהם מתאספים שוב ושוב לטכס עצות האיך אפשר לקרוע את ארץ ישראל לגזרים,והראשון שבהם היו האנגלים, כמו שאמר אאמו"ר זצוקללה"ה שהמפלה הגדולה ביותר תהיה לאנגלים, ולאחריהם האמריקאים, שהם היו עיקר המצרים לישראל, מה שלא עשו אפילו מדינת רוסיא, שבשנת תש"ח היו בעד עמדתם של בני ישראל, ואותם הרשעים האנגלים אמרו שלא ישאירו אבן אחת שלימה בארץ ישראל, וכולם טיכסו עצות לכך, ורואים שלאותם הרשעים הערביים ולאותו פגר שלחו מלייארדים, ולא היה אצלם שום רעב, ואילו בני ישראל בשנת תש"ח גוועו ברעב, ואיני מדבר ממה שלא היה כלי נשק, ונתנו לכל חייל עשרים כדורים לכל משך המלחמה, והיה אסור לו לירות רק במרחק עשרים וחמש מטר, ומי שלא ראה את גודל הניסים שהיו אז לא מבין זאת, וגם נפלו עם רב בימים ההם, ולא היה פוצה פה ומצפצף, ואילו לערביים הם שולחים עד היום סיוע וכלי נשק, במחשבה אולי ואולי עוד יוכלו פעם הערביים להתגבר [ואיני מדבר סתם חדשות ופוליטיקה, אלא הנני מוכיח שלא יוכלו לכסות על כך], ולהשלים את מה שביקש אותו רשע לעשות לפני שבעים שנה.

וכמו כן רואים בימינו נעמד רשע ומכריז בריש גלי שהוא עושה אטום ומבקש למחוק מדינה שלימה, וכולם שותקים, ואילו היו מדבר זאת על אומה אחרת לא היו שותקים, והם מטילים סנקציות, שבמקום לשלוח להם סבון עם ריח, שולחים להם סבון פשוט וכדו' ימח שמם וזכרם, תבוא רעתם לפניך ועולל למו כאשר עוללת לי.

והנה הבריונים שלנו הרי אינם צריכים את ארץ ישראל, וכל אחיזתם בארץ ישראל היה רק מחמת גיוס כספים, שהם ברחו ממדינותיהם ובאו לארץ ישראל, כי בכך העמידו קופות צדקה בכל בתי המדרשות בשביל קרן קיימת, והם עצמם רצו ללכת לאוגנדה, אבל היום אינם צריכים ללכת לארץ ישראל, וכשדיברו איתם על חברון וקבר רחל לא הבינו מדוע לא למוסרם לערביים, וכן בכותל מערבי, וכן בכותל מערבי, כי ארץ ישראל הוא דבר שבקדושה, והם אינם צריכים את הקדושה, ולכן הם מבקשים להיפטר ממנה, והרי אחר השואה טענו אלו השקצים שהשואה באה מפני שלא היה מדינה, ואילו היום זועקים הגוים שכל הצרות שבעולם נובע מזה המדינה.

אבל עיקר כוונת האומות העולם היא הנקודה הזאת של בני ישראל, וכוונתם היא כנגד הנקודה הזאת של ארץ ישראל, ועל כך אין להם מנוחה יומם ולילה, והם מתאספים יחד, וכעת כבר היו מדובר בין כל האומות ישמעאל ואדום לעשות שלום ושלווה ביניהם, ועוד מצאו להם מציאה כלב שחור אחד, וכי נטרפו דעתם של שלוש מאות שלושים וחמש מליון אנשים לבחור בכלב שחור כזה, שאינו יודע כלום מלבד לנבוח קצת, ואותו העמידו להיות נשיא, מחמת ידיעתם שהכלב הזה הוא ערבי והוא יגמור את מחשבתם, והוא גילה זאת בפירוש.

מפעלות ה' שבלבל את כל האומות שעמדו מוכנים כנגד ישראל ונלחמים איש באחיו
ולכו חזו מפעלות ה' אשר שם שמות בארץ, שהרי בדרך כלל כשהנשיא דורש את הדרשה הראשונה הריהו דורשו אצלו בבית הלבן או השחור ועוד יהא הבית האדום, אבל אותו כלב שחור הגיע עד למצרים ושם נבח והכריז שיעמידו מדינה ערבית, וגילה שהוא ערבי ויכניס את האיסלאם גם באמריקה, וכולם פחדו ממנו, אבל הקב"ה גם יכול, ולכן דווקא באותו מקום שבא לנבוח, שמה נתהווה מרידה, ואין שום חכם שיוכל להסביר, וכבר שאלתי אנשים מבחוץ מביני דבר, תסבירו לי מה קרה שם, ואיזה חסרון היה בתוניס, שהוא מקום של מסחר ושלווה, ופתאום השתגע אחד ושרף עצמו מפני שביקש להקים קיוסק ולא נתנו לו רשיון, ומזה נדלק כל המדינה, ונדלקו כל המדינות הערביות וזה ממשיך לבעור ואי אפשר להשקיט זאת, והרי הם ישבו בשלום ושלוה וכבר עשו יד אחת עם האירופאים ואמריקה ללחוץ על בני ישראל, שלא יהא להם ברירה ויצמצמו אותם למקום קטן אחד, בכדי שיוכלו חס ושלום במחי יד למוחקם, שזהו כל כוונתם, ואין צריך להיות חכם בשביל להבין זאת, וכל ילד יכול להבין זאת.

מה עשה הקב"ה, הרי הכל היה מוכן ונזומן לכך, והם היו יושבים בשלום ובשלוה, נער הייתי גם זקנתי, ולא נשמע כמוהו כל השנים שהרי המדינות הערביות שלטו בשליטה מוחלטת והיו יראים להוציא הגה מהפה, וזכורני בשנים הקודמות כשהיה מרידה במצרים, ראיתי מחלון ביתי שהיה סמוך לגבול הירדני, שעברו החיילים עם טנקים וירו לכל עבר כמו שקוצרים את התבואה, ובמשך שבוע אחד הרגו חמש אלף איש באין פוצה פה ומצפצף. וכמו כן בסוריה לפני כמה שנים ביקשו לעשות מרידה, והרגו מהם שלשים ושלש אלף איש בשבועיים באין פוצה פה ומצפצף, ונעשה שקט, ואותו משוגע עשה מה שרצה, וכל העולם סגדו לו, ועתה הפילו אותו, ונלחמים והורגים למאות ואלפים, מי עשה זאת? מה נתהווה פתאום? האומות העולם השתגעו ואין יודעים מה נעשה איתם.

בבעל הטורים כתב וזוהי תקוותנו, שכל זמן שאויביה שלו, שהיו יושבים בשלוה, לא ראו מדת הרחמים, וזה היה במשך כל אלפיים שנות הגלות, מלבד כמה שנים של מנוחה, אבל עתה בהיות שאין אויביה שלו, והם הורגים אחד את השני, לכן זוהי תקוותנו כי בעזהשי"ת יתקיימו דברי הבעל הטורים שכתב בסוף פרשת חיי שרה על פסוק על פני כל אחיו נפל, כשיפול ישמעאל באחרית הימים יצמח משיח בן דוד שהוא מזרע יצחק.

תחילת מפלת האומות היה בבבל והוא ממשיך בכל העולם
ולכן רואים כי תחילת נפילתם של ישמעאל היתה בבבל שהיא עירק שבימינו, ומאיזה טעם התחיל שם. אלא מובא בתנא דבי אליהו רבה (רבה פי"ח) רמז רמזתי לעולם שאני יורד תחלה לבבל ואח"כ יבא בן דוד, עכ"ל. - וכעת אכן רואים שכבר נפלו מבני בבל כמאה וחמישים אלף איש, ועל זה אנו כבר אומרים במשך אלפיים שנה בקאפיטל של "על נהרות בבל, בת בבל השדודה אשרי שישלם לך את גמולך שגמלת לנו אשרי שיאחז וניפץ את עולליך אל הסלע". וברוך השם עתה זוכים לראות זאת, האם הוא דבר של מה בכך? האם העיניים סומאות? אלא האדם אומר לנפשו הרי באם המשיח יגיע לא אוכל להתעסק בתאוותי, לכן שיגיע מאוחר יותר ולא עתה, ורק כשאהיה יהודי זקן ולא אוכל ללכת, אז יגיע המשיח, אבל כשמתבוננים רואים שהתחיל להתנוצץ אורו, וכנראה שהוא רוכב על החמור והוא מתנהל לאטו, ומשם עבר לסוריה, וכן לשאר המדינות והוא שליחו של הקב"ה ועושה שם חורבנות אשר לא יאומן כי יסופר, וכשהאדם יתבונן מה מתרחש כאן לא יוכל להבין זאת, וכולם הכנות.

בעוד תקופה קצרה יתחילו מרידות גם במדינות אירופה
והאם אתם מדמים שבזה נשלם הכל? לא נביא אנכי ולא בן נביא אנכי, אבל לא יעבור תקופה ארוכה עד שאותם המרידות יתחילו גם באירופה, והשי"ת שאחינו בני ישראל ינצלו, ומי שיש לו שכל הנני אומר כבר שנים, שיארוז את חפציו, ולכל הפחות יכין לעצמו מקום בארץ ישראל, כדי שיהא לו לאן לברוח. כמו שכתב הרה"ק ר' יונתן אייבשיץ זיע"א בספר אהבת יונתן פרשת עקב, בזה"ל: דלעתיד כשיגיע עת דודים, יגזור מלכות הרשעה גזירות על ישראל, ויתנדבו לבם לילך ולדור בארץ ישראל, ובעת ההוא נהייתה עת צרה ליעקב [גם בארץ ישראל שיתאספו מסביבה כל האומות], וישמע ה' את צעקתם וירחם עליהם, וישלח לפניהם משיחו הולך תמים, וישיב את שבות ציון כבתחילה,עכ"ל. - ועוד כתב בזה"ל: דידוע שהקב"ה יציל את ישראל ממלחמת גוג ומגוג כאשר יעברו עליהם כמה וכמה צרותואפילו הכי לא יעזבו את ה' ואת נחלתם ארץ הקדושה וכו' עכ"ל עיי"ש.

והשי"ת יעזור שבני ישראל ינצלו בכל המקומות שהרי עתידה ארץ ישראל שתתפשט על כל הארצות, אבל צריכים רחמים מרובים, אבל תקוותנו היא כדברי הבעל הטורים שכל זמן שאויביה שלו אזי היו צריה לראש, ואז היה הכל סגור בעבורנו, ומובא בזוה"ק שאין מפילים את האומה בטרם שמפילים את שרו מלמעלה, ורואים שלקחו את אותו אחד שהיה שולט על כל המדינות הערביות והוא נשיא מצרים, והכניסו אותו לכלוב כמו כלב, ועוד מבקשים לדונו למיתה, והכל היו סוגדים לו, ואפילו השקצים שלנו, ואיזה הסבר יש בזה, אלא הפילו את שרו של מצרים, ובעקבותיו נפלו כל השרים של כל המדינות הערביות, ונתקיימו דברי הבעל הטורים כשיפול ישמעאל באחרית הימים, וכמו שכתב וכשל עוזר ונפל עזור, שהרי בני עשו היה עוזרים תמיד לישמעאל במחשבה שמא יוכלו להתגבר על ישראל, וכעת מתקיים כשל עוזר ונפל עזור, שכולם כושלים ונופלים, ואמריקה שהיתה עבודה זרה של הזהב, וכולם אמרו עליה שהיא הארץ המובטחת, והיא תרד מטה מטה, כי לפני עשר שנים שקיבלו את המכה שלהם, ואז ראו שכבר הפילו את השר שלהם, ומאז הם נופלים.

ואם מתחיל דבר זה צריך רחמים מרובים, וצריך להתנהג בשכל כדי שיוכלו להנצל מבעוד מועד, כי ברגע שיתחיל הזמן של הנקמה שיתקיים "יום נקם בלבי", וכפי הנראה זהו זה, אלא עתה הוא עת רצון שנפתחו שערי שמים, וצריך לבקש מהשי"ת שלא יגרמו העוונות שיסגר שוב, אבל באם הכל ילך לפי הדרך והעצה הזאת, אנו מקווים בעזהשי"ת שכבר קרוב קרוב קרבה ישועתנו לבוא בקרוב במהרה, אמן.

מאתנו דורשים הכנה וטהרה לעשות הכנה לגאולה
אבל מאתנו דורשים הכנה לכך, כמו שאמר יעקב לבניו כשביקש לגלות את הקץ, האספו ודרשו במדרש הטהרו הזמינו עצמכם לגאולה, ולגאולה צריך הכנה גדולה, והכנה רבה בכדי שנזכה לעברו בשלום, והשי"ת יעזור שיתקיים ותשוב לירושלים ברחמים רבים. כמו שאמרו היום בתפילה "כי אתה ה' באש הצתה ובאש אתה עתיד לבנותה", וכן כתיב בתהילים אש לפניו תלך ותלהט סביב צריו, פי' לפני ביאת המשיח תלך אש והשי"ת ילהט וישרוף את כל צריו העומדים מסביב לארץ ישראל. והשי"ת יעזור שכדרך שאנו זוכים לראות במפלתם של הישמעאלים והערביים, כן נראה במפלתם של הפלסטינים, שיהא חרב איש ברעהו, וישכחו ותפול עליהם אימתה ופחד וכולם יברחו מארץ ישראל, אמן.

שמעה ותשמח ציון ותגלנה בנות יהודה וגו'. בהיות שהתחיל הקב"ה אתנו הנהגה אחרת, הנהגת הרחמים וניסים ורחמנות, לכן מבקשים אנו כדרך שהתעורר מדת הרחמים על הכלל, יתעורר גם מדת הרחמים על הפרט.

השי"ת יעזור שנוכל להכין עצמנו לימים הנוראים, שמתחילים מחמשה עשר באב, שאז מתחיל להאיר הימים המאירים של ראש השנה, כל אחד ואחד יכין את עצמו כפי יכלתו ולמעלה מכפי יכלתו, להיות מוסיף והולך בלילות, והשי"ת יעזור שנזכה צו א גוט גבענטשט לעכטיג יאר, ולשנת גאולה וישועה, אמן.

בכלל שנת תשע"ב הוא שנת גאולה עצום מאד, וצריך גם ישועה בזה השנה, והא תלוי בהא, ולכן צריך להכין עצמנו, וכאשר נכין עצמנו יעזור השי"ת שיעבור הכל בחסד וברחמים עלינו ועל כל ישראל, אמן.
תמונה

דעת תורה

חיס

Re: דעת תורה

הודעהעל ידי חיס » ו' אוגוסט 24, 2012 12:09 am

בית שביעי כתב:
אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: אז שאל שלמה המלך מתי, אז הקב"ה אמר לו ליבא לפומא לא גליא, ואת זה עכשיו רואים, ובעזרת השם כשיהיה הנקמה הגדולה יום נקם בלבי אז עם ישראל יינצל, וזהו ההכנה הגדולה לכשיזרקו את האטום לא יזיק לאף אחד מעם ישראל, כתוב בספר אהבת יונתן על ההפטרות או בפרשת עקב או בפרשת בלק וכלשונו:דידוע שעם ישראל יינצל ממלחמת גוג ומגוג בארץ ישראל הגם שיעברו עליהם הרבה צרות ועכ"ז לא יעזבו את ה' ואת ארץ הקודש, וזה יהיה תשובה, כי מקודם הי' החטא שהלכו למצרים לעזרא ומזה נגרם הרבה חטאים, אז בזה יהי' תשועתם שלא יעזבו את ארץ ישראל, ככה הוא כותב.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: זה דברים גדולים, זה דברי נחמה הכי גדולים בעולם שיכולים להיות, זה דברי נחמה אמיתיים, זה הבטחה.

ראה כאן בספר אהבת יהונתן פרשת בלק
קבצים מצורפים
אהבת יהונתן פרשת בלק.gif
אהבת יהונתן פרשת בלק.gif (56.34 KiB) נצפה 15760 פעמים

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ו' אוגוסט 24, 2012 12:17 am

בית שביעי כתב:
אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: כתוב בספר אהבת יונתן על ההפטרות או בפרשת עקב או בפרשת בלק וכלשונו:דידוע שעם ישראל יינצל ממלחמת גוג ומגוג בארץ ישראל הגם שיעברו עליהם הרבה צרות ועכ"ז לא יעזבו את ה' ואת ארץ הקודש, וזה יהיה תשובה, כי מקודם הי' החטא שהלכו למצרים לעזרא ומזה נגרם הרבה חטאים, אז בזה יהי' תשועתם שלא יעזבו את ארץ ישראל, ככה הוא כותב.

[/url]

צ"ל 'לעזרה'.

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ו' אוגוסט 24, 2012 12:19 am

סבל ממים ברגליים, וע"פ עצת הרופא היה עליו לשכב כשרגליו תלויות למעלה. אך הוא סירב בתוקף לעשות כן, משום שכיבה אפרקדן, והמשיך לסבול. תנצב"ה.

עוקר הרים

הודעהעל ידי עוקר הרים » ו' אוגוסט 24, 2012 12:24 am

איי, מי יתן לנו תמורתו. זכר צדיק וקדוש לברכה.
מעניין שאף אחד לא מציין את העובדה שהוא היה האדמו"ר הוותיק ביותר בדורנו. אביו נפטר בתש"ז ומאז משך 65 שנה (!) הוא מכהן כרבי. פלאי פלאים.
תפילתו והשתפכותו לפני קונו היו מבהילים, וכפי שכבר נכתב כאן לעיל.
זכיתי להיות במחיצתו בטישן' שערך פעמים רבות. מי יתנה שבחם. אבל דומה שהמעמד הנשגב והמרומם ביותר על פני כל השנה, היה אצלו בליל הסדר, אז היה מאריך בשולחנו עד עלות השחר. יושב היה משך כל זמן הסדר בטלית צהובה מיושן שכיסתה את ראשו מעל השטריימל והסתירה את פניו הקדושות. המראה היה נורא הוד, וגם מי שלא הורגל במראות שכאלו, הרגיש בחוש כי מלאך אלוקים יושב לפניו. היה קורא את ההגדה ומתמוגג בדמעות. פעמים מאריך ופעמים מקצר. אמנם לשיא השיאים הגיע בשעת אמירת שיר השירים. בוכה היה כתינוק בכל פסוק ופסוק מחדש, עד אשר תסמרנה שערות ראש למשמע עבודת ה' זכה וטהורה ובגיל כה מופלג. הרהורי תשובה היו נכנסים בליבות כל השומעים, ואיש מהם לא נרדם למרות השעה המאוחרת - מוקדמת בבוקר.
ועובדה אחרת מפעימה ומרתקת מתפילתו. כידוע היה נותן את נפשו בתפילותיו למען כלל ישראל. היה זה בשעת הנענועים בתפילת הלל, בשנת הבחירות לנשיאות באמריקה בה נבחר אובמה זמן לא רב לאחר מכן. כבר תקופה קודם לכן נשמעו מפיו התבטאויות מעניינות נגד בחירתו של הלה, בתואנה שהוא ממוצא של עבדים, ו"עבד כי ימלוך" עניין לא פשוט הוא.
לפתע בעודו מתלעלע בדמעותיו בפסוקי אנא ה' הושיעה נא, הסתובב קימעא לאחור והניף למעלה שלש אצבעות שוב ושוב כמחפש דבר מה. סובביו התאמצו לדעת למה ירמוז הרבי. נכדו שעמד בסמוך אליו התעשת פתאום ולחש על אוזנו את השם "חוסיין". תיכף כשומעו זאת, נחה ידו, ונראה היה כי הוא קלע השערה.
מאוחר יותר התברר (וכנראה דבר מזה לפנ"כ) כי ביקש לדעת במדוייק את שמו המלא של המועמד לנשיאות. ומכיוון וזכר רק את שני שמותיו הידועים יותר (ברק אובמה), ניסה להיעזר באלו שסבבוהו. ויהי למופת - עד כמה שגבו השגותיו בתפילותיו על ישראל.

סמל אישי של המשתמש
בית שביעי

הודעהעל ידי בית שביעי » ו' אוגוסט 24, 2012 1:13 am

יש ממנו הרבה אימרות חזקות והשקפה חזקה

ולמשל כולנו מתלהבים ממה שאמר הגאון הרב אלישיב זצ"ל לגבי עלייה להר הבית לכופר אחד וכולם מצטטים אותו הגם שאין שום חשיבות למה שגדול הדור אומר לכופר ואין זה נוגע למעשה כלל, אלא ככה רוצים לשמוע....

ראה כאן:
ישראל כהן, כיכר השבת | י"ב בתשרי תשעב 21:45 10.10.11

בשנים האחרונות מעורר האדמו"ר משומרי-אמונים שליט"א, מזקני האדמו"רים בדורנו את קהל חסידיו ואת העם היהודי כולו לשוב בתשובה, זאת עקב המאורעות המתרחשים בזמן האחרון בעולם כולו.

בראיון מיוחד שהעניק הרבי למגזין "מורשה" לקראת חג הסוכות, הוא מזהיר מפני פריצת מלחמת עולם שלישית ותוקף חזיתית את נשיא המדינה, שמעון פרס.

בתחילת הדברים ביקש המראיין הרב טירנואר לשאול את הרבי לאן מוליכות התהפוכות המתחוללות בעולם שסביבנו. תשובתו של הרבי זעזעה אותו בחריפותה: "אין ספק שאנו עומדים לפני מלחמת עולם, וזה ודאי במאת האחוזים". המשיך הרבי ואמר: "הנבואה האחרונה של כל ספרי הנביאים היא של מלאכי. הוא מתנבא שלפני ביאת המשיח יהיה בירור ותהיה מלחמה נוראה שלא הייתה מיום שנברא העולם.

"ברור לנו בוודאות גמורה שכך אכן יהיה, שכן הנביא לא אמר שום דבר מעצמו אלא רק מה שהקב"ה הורה לו להתנבאות. אבל אפילו רגע לפני שזה יקרה אנחנו לא נדע מהעומד להתרחש. מספיק שערבי אחד ישתגע, ייקח מטוס ויטוס איתו לתוך הוותיקן ויחריבו, וכתוצאה מכך העולם כולו ייגרר לתוך תוהו ובוהו".

איך תראה המלחמה העומדת בפתחינו? מוסיף המראיין לשאול והרבי משיב:

"הנביא אומר: 'חבי כמעט רגע עד יעבור זעם', המלחמה לא תהיה יותר מרגע אחד, שהרי פצצות אטום גורמות חורבן נורא בתוך מספר רגעים.

"האברבנאל כתב כמה ספרים בעניין מלחמת גוג ומגוג וביאת משיח, משמיע ישועה, מצמיח ישועה ומעייני הישועה, וכבר לפני שש מאות שנה כתב כיצד תיראה המלחמה. בין הדברים כתב שכשיראו האומות שאינם יכולים לנצח יפנו אל האטום, וזה יחריב את כל העולם בתוך רגע. נכתבו שם ממש דברי נביאות. הוא הרי לא ידע מהו אטום, ובכל זאת הוא תיאר אותו בדייקנות. האברבנאל אף קבע שהמלחמה תהיה מלחמת דת. כשראיתי זאת לפני חמישים שנה, לא היה שייך אצל האומות עניין של דת, גם אצל המוסלמים וגם אצל הנוצרים, ופתאום נהיו כולם 'פרומ'ערס' והם מבקשים לעקור את הכופרים.

"לא תהיה לנו התראה אפילו רגע אחד קודם. הכול יתפרץ באופן פתאומי, כמו שאמר הנביא 'פתאום יבוא האדון אל היכלו אשר אתם מבקשים'. לכן עלינו להיות מוכנים לכך מיד בכל נפשנו ומאודנו.

קריאה ליהודי חו"ל

"אני קורא זה שנים לכל תושבי חו"ל לבוא ולהתגורר בארה"ק. גם אלו שאין בכוחם לעשות כן, שיקנו לפחות דירות בארץ ישראל בכדי שיהיה להם להיכן להימלט בבוא העת.

מה לגבי הכרזת המדינה הפלסטינית?

"ככל שמתקרב הזמן של הכרזת מדינתם זהו סימן שהודפים ודוחים אותם מארץ ישראל. לכן ישמעאל הופך את העולם כי הוא רוצה עדיין להיאחז כאן. בקרוב ממש יעביר ה' רוח טומאה מן הארץ וכל הפסולת והתבן הטמאים המעכבים את הגאולה יהיו כמוץ לפני רוח וכלהבה תלהט הרים.

יש לאדמו"ר משנה סדורה בעניין: "כבר מאה ועשרים שנה ובמיוחד בשש עשרה שנים האחרונות מתחננים אל הערבים שייקחו את הארץ. השקצים שלנו רוצים לתת להם את הארץ, וכי מה יש להם איתה? הרי בחרו בה רק כדי לאסוף כספים לקרן הקיימת. עוקץ הרבי את מחוללי הציונות,כעת משהתבטלה הסיבה אין להם צורך בארץ ישראל. והערבים הם הם אלו שמסרבים לקחת! היש לכך הסבר?

"אם לא שאנו רואים בחוש, כי הקב"ה מנהל את העולם. אל דאגה, יש לנו במרום שר ביטחון מוצלח יותר מזה שנקרא שר הביטחון של מדינת ישראל... יושב בשמים ישחק ה' ילעג למו. הקב"ה לקח את העולם ביד ואין לנו ממה לחשוש.

חיות טרף מאיימות על העולם

"כל המהפכות והזעזועים החלו בשנת תש"ס ומאז זה ממשיך ואף גובר והולך. לא צריכים יותר מכך שהטליבאן יכבשו את מאגרי האטום בפקיסטן ואז יושלם הכול. הרי מדובר בחיות טרף שיכולים לאיים על העולם כולו. וזה עוד יהיה. ואז יתקיים "והתגדלתי והתקדשתי ונודעתי לעיני גויים רבים".

"אף האברבנאל כבר לפני 500 שנה כתב ברוח קודשו פלאי פלאות כל מה שיקרה עם הערבים. כל התהליכים מתרחשים במהירות הבזק, כפי שמנהל חנות מחסל את חשבונותיו בזריזות לפני הסגירה.

"משנת תש"ס העולם לא שקט - צונאמי, רעידות אדמה, יפן, הקב"ה מטפל בהם ואינו נותן להם מנוחה. אנו רואים בחוש שהמאורעות הללו הן בבחינת הכנה למשהו כביר הקרב ובא. ב'חסד לאברהם' למהר"א אזולאי מובא שבשנת תש"ס יעלה האוקיינוס וישטוף את העולם, ואכן משנה זו אנו רואים שהן הנוצרים והן המוסלמים זועקים שקרוב זמן הגאולה, משום שמזלם רואה ומרגיש זאת. זה כבר לא בגדר סימני הגאולה אלא מי שמתבונן בדברי חז"ל והספרים הקדושים רואה זאת ממש בגלוי שבזמננו יש גילוי נפלא.

"התהפוכות אינן רק במדינות הערביות אלא בעולם כולו. גם המפלה שנוחלת ארה"ב זהו דבר גדול מאוד, העולם אינו מבין זאת, אבל אני התבוננתי בהתנהגותם המחפירה בכל הזמנים ובמיוחד בשנות השואה שהם היו שותפים לרציחת יהודים שדרשו כסף עבור הצלת יהודים, וסירבו לקבל את הרבנים.

"גם בעת הקמת המדינה הכריז הנשיא רוזוולט על אמברגו ואסר לשלוח נשק לא"י. והנה הם מאבדים את השפעתם, כלכלתם יורדת, והם איבדו את ערכם בעיני העולם. הרי כל האומות ובראשם 'הכלב השחור' (כך מכנה הרבי בקביעות את נשיא ארה"ב ברק אובמה...) שהוא ערבי ובחרו בו כי הוא עמד לסייע לערבים במזימתם, עמדו ונועצו יחד להרע את ישראל ולדחוק את רגליהם.

"עומד מטורף ומכריז שברצונו להשמיד את ישראל, וכיצד מגיב העולם? לא כלום. אולי כמה סנקציות בודדות. והנה מה עשה הקב"ה? סיכסכם זה בזה, והם עסוקים בצרותיהם שלהם.

כלב שחור

בהמשך מוסיף האדמו"ר להתייחס לתהפוכות בעולם: "דווקא שם במצרים בחר אותו כלב שחור (אובמה) לפתוח בנאומו הממלכתי הראשון, ודווקא באותו מקום בו החל לנבוח, סיבב הקב"ה ששם תתרחש מרידה רבתי. ומי הראשון שתקע סכין בגבו של נשיא מצרים - הלא הוא נשיא ארה"ב.

"מי שמע כזאת על מרידות בעולם הערבי? הרי בעבר כשהיו כאלו שחשבו להתקומם, שלחו המנהיגים, הן במצרים והן בסוריה ובירדן, חיילים וחיסלו בתוך ימים עשרות אלפי איש ואף אחד לא העז לצייץ. וכי מה היה רע בטוניס, מדינה שקטה ורגועה שפתאום התחוללה בה מהפכה כזו? אין זאת אלא משום שבה פעל בעבר ארגון המרצחים של אש"ף.

"תחילת נפילת ישמעאל הייתה בבבל היא עיראק של ימינו. כבר נפלו מבני בבל כמאה וחמישים אלף איש, ועל זה אנו כבר אומרים במשך אלפיים שנה 'בת בבל השדודה אשרי שישלם לך את גמולך שגמלת לנו אשרי שיאחז וניפץ את עולליך על הסלע' וב"ה עתה זוכים לראות זאת, האם הוא דבר של מה בכך? האם העיניים סומות?

למה נותנים לו כבוד?

"ראה איך נסתרה דעתם של השמאלנים. יושב כאן בארץ ישראל רוצח גלוי בנפש ובגוף. אני מכנה אותו כך משום שהיה שותף להשמדות הרוחניות בימי העליות, ובנוסף לכך נזקף לחובתו הסכם אוסלו ובו הוא הביא לארץ הקודש את כל הרוצחים מתוניס, וכבר נפלו כאלפיים יהודים בגלל אותו רשע, ועל כך לא מקימים ועדת חקירה! מזה מעלימים עין.

"הקליפה הקשה ששמה 'פרס' מציג רגלי חזיר שעזר לבחורי ישיבה. הוא עוכר ישראל שאין כמותו. מכר את ארץ ישראל לערפאת ימ"ש תמורת אינטרסים. כל הגניבות שעשו אנשי הציבור מצויים בו כהנה וכהנה. אינני יודע מדוע נותנים לו כזה כבוד.

צאנזער

הודעהעל ידי צאנזער » ו' אוגוסט 24, 2012 1:17 am

מדוע קורא הרבי לאובמה "כלב שחור"? בגלל צבע עורו?

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ו' אוגוסט 24, 2012 1:19 am

בית שביעי כתב:
"משנת תש"ס העולם לא שקט - צונאמי, רעידות אדמה, יפן, הקב"ה מטפל בהם ואינו נותן להם מנוחה. אנו רואים בחוש שהמאורעות הללו הן בבחינת הכנה למשהו כביר הקרב ובא. ב'חסד לאברהם' למהר"א אזולאי מובא שבשנת תש"ס יעלה האוקיינוס וישטוף את העולם, ואכן משנה זו אנו רואים שהן הנוצרים והן המוסלמים זועקים שקרוב זמן הגאולה, משום שמזלם רואה ומרגיש זאת. זה כבר לא בגדר סימני הגאולה אלא מי שמתבונן בדברי חז"ל והספרים הקדושים רואה זאת ממש בגלוי שבזמננו יש גילוי נפלא.

?

סמל אישי של המשתמש
בית שביעי

הודעהעל ידי בית שביעי » ו' אוגוסט 24, 2012 1:44 am

לייטנר כתב:
בית שביעי כתב:

?

כן כן ה"?" הזה כבר בלבל הרבה את הראש! פשוט עצלים מללמוד דברי אגדתא הקדושים בדרך היאות להם, ובהקדמות הנצרך להבינם, ומלקבל דעת תורה מקוריות.

אף פעם לא למדו אתנו הדרך ללמוד דברי נביאנו הקדושים, ומה"?" הזאת בלי לקבל תירוצים מספקים רוצים בחור המייזליך ומלמדים בתורת ה' כאל "השקופה" או ל"התקדש" בהתורה בלי התעמקות בתוך תוכיות של דבריהם.

דברי חז"ל להמתחיל ללמוד בהם נראים מלא סתירות, והרבה מרימים ידים ולא מבינים, אלא לומדים החלקים שאפשר להבין ומתענגים בהם, אבל השאר פשוט משאירים ב"?" ולא רוצים לקבל האמת.

איי למה איננו כותב מה כן אלא פשוט הם דברים שלא מתקבלים אצל רוב רובם של ה'חרדים'! אם אפנה לך לספר "בית יוסף החדש" אקבל חרם מיידי.

אבל האמת עוד יציץ החוצה עם מלוא עוצמתו בקרוב ממש.

נו תתחיל עם ה"חוזק" הנשק האחרון...

אגב למדם פעם בספרי מבשרי גאולה טבעית למשל ההגה"ק יהודה חי אלקלעי זצ"ל, או הגה"ק ר' שם טוב גפן זצ"ל ועוד הרבה אדירי תורה גאוני עולם צדיקים וקדושים שגם אנשי המזרחי ודתי כיום אינם לומדים...

עוקר הרים

הודעהעל ידי עוקר הרים » ו' אוגוסט 24, 2012 2:21 am

בית שביעי כתב:
לייטנר כתב:
בית שביעי כתב:

?

כן כן ה"?" הזה כבר בלבל הרבה את הראש! פשוט עצלים מללמוד דברי אגדתא הקדושים בדרך היאות להם, ובהקדמות הנצרך להבינם, ומלקבל דעת תורה מקוריות.

אף פעם לא למדו אתנו הדרך ללמוד דברי נביאנו הקדושים, ומה"?" הזאת בלי לקבל תירוצים מספקים רוצים בחור המייזליך ומלמדים בתורת ה' כאל "השקופה" או ל"התקדש" בהתורה בלי התעמקות בתוך תוכיות של דבריהם.

דברי חז"ל להמתחיל ללמוד בהם נראים מלא סתירות, והרבה מרימים ידים ולא מבינים, אלא לומדים החלקים שאפשר להבין ומתענגים בהם, אבל השאר פשוט משאירים ב"?" ולא רוצים לקבל האמת.

איי למה איננו כותב מה כן אלא פשוט הם דברים שלא מתקבלים אצל רוב רובם של ה'חרדים'! אם אפנה לך לספר "בית יוסף החדש" אקבל חרם מיידי.

אבל האמת עוד יציץ החוצה עם מלוא עוצמתו בקרוב ממש.

נו תתחיל עם ה"חוזק" הנשק האחרון...

אגב למדם פעם בספרי מבשרי גאולה טבעית למשל ההגה"ק יהודה חי אלקלעי זצ"ל, או הגה"ק ר' שם טוב גפן זצ"ל ועוד הרבה אדירי תורה גאוני עולם צדיקים וקדושים שגם אנשי המזרחי ודתי כיום אינם לומדים...

גם אנוכי מציב בזה ? גדול.
עד כמה שניסיתי פעמיים ושלש ללמוד מדבריך את רצונך ולאיזה כיוון אתה חותר, לא עלה מאומה בידי.
איעצך, כי כל תגובה, גם זעופה, תיכתב ביישוב הדעת, ובלא הסתערות בחימה שפוכה על המקלדת, כשאין מבינים מילה מהדברים.
בכל מקרה, יישר כח על הציטוט המרתק שהבאת לעיל. זה מוסיף נופך מיוחד לדמותו.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' אוגוסט 24, 2012 2:57 am

צאנזער כתב:מדוע קורא הרבי לאובמה "כלב שחור"? בגלל צבע עורו?

משום שהוא מוסלמי ואף גרוע מזה.
אם תרצה אפנה אותך להוכחות מעמיקות ומוצקות בנושא.

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ו' אוגוסט 24, 2012 3:07 am

יאיר כתב:

יעויין בשפת אמת פרשת חיי שרה תרמ"ט ד"ה במדרש עבד משכיל . מסביר את כל עניין העבדות של חם וכנען. וארור וברוך, באמצע כותב "כי אם היה כנען בן חורין היה מחריב העולם ע"י שהארור דבוק בו" אינני מבין בגנגולוגי' האם אובמה מצאצאי העבדים ומכוש אבל היו שציינו לשפ"א זה לפני בחירתו.

הזעצער

הודעהעל ידי הזעצער » ו' אוגוסט 24, 2012 5:07 am

הקורה את הראיונות עם הרבי זי"ע, יבין למה כוונתי שדרך אחרת היתה עימו גבי עניינים של כלל ישראל, לא דרך התנגדות ומחאות , אלא יותר בדרך השתתפות . ואולי משום כך קנאי ירושלים הסתופפו בצל גיסו ואחייניו.

צאנזער

הודעהעל ידי צאנזער » ו' אוגוסט 24, 2012 12:00 pm

ישעיהו לוריא כתב:
יאיר כתב:

יעויין בשפת אמת פרשת חיי שרה תרמ"ט ד"ה במדרש עבד משכיל . מסביר את כל עניין העבדות של חם וכנען. וארור וברוך, באמצע כותב "כי אם היה כנען בן חורין היה מחריב העולם ע"י שהארור דבוק בו" אינני מבין בגנגולוגי' האם אובמה מצאצאי העבדים ומכוש אבל היו שציינו לשפ"א זה לפני בחירתו.

על סמך מה קבע מי שקבע ששחומי העור הם הכנענים? לכאורה כנען היא ארץ ישראל ולא אפריקה.

יאיר, "הוכחות מעמיקות ומוצקות" שאובמה מוסלמי?

צביב

הודעהעל ידי צביב » ו' אוגוסט 24, 2012 12:31 pm

בחיבור ספר טהרת הקודש היו הרבה הפרעות לאביו הרה"ק רבי אהרן
וגם נפטר לפני שסיימו
ולכן סיים את השער האחרון בנו זצ"ל

[בהוצאת טהרת הקדש ע"י מוסדות שומרי אמונים
יש בשער האחרון [בענין טהרת ישראל- במקוה]
יותר פרקים מאשר בהוצאת תולדות אהרן

חיס

הודעהעל ידי חיס » ו' אוגוסט 24, 2012 1:55 pm

מחידושי תורתו בהלכה של הרבי מ"שומרי אמונים" זי"ע. נמצא בקובץ "נזר התורה" (קובץ י"א) בענין: ברכה על הפירות מבושלים בתוך הסעודה.
ועוד שם (קובץ י"ח) בענין: הקדיש ספר תורה או נאבד אם יצא ידי חובתו.

וכל המוסיף וכו'

אדג
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדג » ו' אוגוסט 24, 2012 6:17 pm

בית שביעי כתב:אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: רואים בחוש אפילו מי שיש לו רק קצת עיניים רואה שזה הזמן של ביאת המשיח, לא כמו שהיה כל הזמנים והקיצים, היום רואים הכל בחוש, ומה שכתוב בתורה ובנביאים ובכתובים, ובשאר ספרים זהו זה, רואים הכל היום בחוש הכל מה שקורה בעולם, איני רוצה להאריך כאן, אבל מי שרוצה לראות רואה שזהו זה.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: זה בעיתה?

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: זה בעיתה אבל אצל הקב"ה אנחנו בניו והקב"ה מתגאה בנו ולא רוצה להביא את משיח דוקא בעיתה בלי זכות עם ישראל, אז בשביל זה הבטיח שהגאולה יהי' בעיתה, ואז יוכל להקדים לעשות האחישנה להראות שהאחישנה הגאולה רק בזכות ישראל.
היום שעוסקים בתורה ובחסדים שלא היה כמוהו, והבעלי תשובה שלא היה מעולם, אין בהיסטוריה מיום שיצאנו ממצרים דבר שעם ישראל מעצמם ישובו בתשובה, ומליונים מהם, לא שמענו דבר כזה.
הרמב"ם כותב בהלכות תשובה כבר הבטיחה לנו תורה שסוף ישראל לשוב בתשובה ומיד נגאלין. הבעש"ט הקדוש זצ"ל אמר שלפני ביאת המשיח יבוא ברכה גדולה על עם ישראל וגם עניים יתחילו להתרגל לחיות כמו עשירים, ופתאום הס"מ יניח את הידיים על ההשפעות אחר שהתרגלו, ויהיה דחקות ואיש את רעהו חיים יבלעהו מרוב הדחקות והחובות וכו', הרי רואים את זה בחוש עד היום היה הרחבה והיום הכל ירד וכבר הורגלו לשפע.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: חזק חזק וברוך.
רואים בחוש ! רואים בחוש!
וחוץ מזה ההתנהגות בעולם, ובעניין ארצות ערב, הם מוכנים כבר כולם ימח שמם לבלוע את עם ישראל ולחלק את ארץ ישראל, וכל היום וכל הלילה שבתם וקימתם אני מנגינתם, כל העולם מסוף העולם ועד סופו אפילו אמריקה כולם רצו את זה והיו מוכנים לזה, והקב"ה בלבל אותם,
רואים ממש דברים גלויים שלא הראו מעולם, כמו הניסים למשל כאן בדרום, זורקים טילים שכל אחד מהם יכול להרוס בנין של חמש קומות, ולא קרה שום דבר.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: בשביל זה אנחנו צריכים לעורר כי לא שמענו ניסים כאלו מאז יצאנו ממצרים.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: "כימי צאתנו מארץ מצרים אראנו נפלאות".

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: כל הגלות היה רק שמדות וגזירות, אלפיים שנה לא ראו חסדים אולי לפעמים, והיום ברוך השם זה ארבעים שנה מאז מלחמת ששת הימים רואים ניסים גלויים.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: כבוד האדמו"ר אומר דברים העומדים ברומו של עולם, "עין לא ראתה אלוקים זולתיך", מה שהאדמו"ר אומר אומר דברים נפלאים, האדמו"ר משרידי דור דעה, האדמו"ר ממעתיקי השמועה, הדברים של האדמו"ר יש להם משמעות למעלה ולמטה.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: [בענוותנותו] גם ילדים קטנים יכולים לומר את זה, העיקר שהקב"ה יתגלה אלינו.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: יתגלה כבוד מלכותך עלינו מהרה, הגלה נא ופרוס חביבי עלי.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: אנחנו פשוט לא רואים, הוא כבר גלוי עכשיו, אם מתבוננים מה שקורה בעולם, רואים שהוא גלוי.
צריכים לחזק את עם ישראל להכניס אמונה ולהראות כי בעזרת השם אנחנו ממש רואים כבר את אורו של משיח, אני אומר, היום הוא לא עומד אחרי כותלינו הוא עומד כבר לפני כותלינו.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: כמו שהצמח צדק אומר חסר רק לצחצח את הכפתורים, נעליים יש, בגדים יש, רק לצחצח את הכפתורים.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: אם הצדיקים האלו היו בזמננו היו רוקדים כל היום.
כתוב בספר חסידים שהקב"ה עושה עם בן אדם נס קטן ואם הוא נותן על זה שבח והודיה אז הוא עושה איתו נס יותר גדול, אז על זה הקב"ה מראה לנו את הניסים הגלויים כאן בארץ שאם נשבחו, בעזרת השם יבוא הנס הגדול שזה מלחמת גוג ומגוג.
זה מאה אחוז שצריך להיות יום הנקמה לפני הגאולה, כתוב במדרש ששלמה המלך שאל את הקב"ה אימתי יהיה הגאולה, אז הקב"ה אמר לו "יום נקם בלבי ושנת גאולי באה", אז מוכח להיות הנקמה מקודם, ככתוב "ונקיתי דמם לא ניקיתי וה' שוכן בציון", הנקמה מוכח להיות.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: "ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו".

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: האברבנאל כתב ד' ספרים על המלחמה הזאת בין הנוצרים למוסלמים. בהזדמנות הזאת רציתי לשמוע מכבודו הסיפור איך הסבא שלח אותו לנהריה, שמעתי זאת מהרב מנדלסון הרב של קוממיות, אבל אני רוצה לשמוע את זה מכלי ראשון, איך זה הי'.

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: אני הקטן יכול לספר לכבודו על הסבא? כבודו הכיר את הסבא לפני ולפנים ואמר לכבודו דברים גדולים שלא אמר לאף אחד...

רבי דוד אבוחצירא שליט"א: כאשר הסבא שלח אותי לנהריה היינו אני ואחי לפני החתונה, נתן לנו משימה, הוא קרא לנו בניי, אתם יודעים אני רואה יהודים מגיעים אלי שגדלו אצלינו בחו"ל טיפחתי וריביתי אותם שיהיו בני תורה ושיהיו יראי שמים ושיתפללו במנין, ושיהיו במסירות נפש לחנך את בניהם בדרך ה', הנה אני רואה הם באים אלי לברכה ולא ככה ציפיתי לראות אותם ואני בצער גדול על זה, וזה קטרוג גדול על ארץ ישראל שבחו"ל התנהגו כשורה ופה פרקו עול, אמנם אני מתפלל עליהם, אבל דרך תפילה לבד אני לא יכול לפעול עבורם אני מבקש מכם לשלוח אתכם במקומות מושבותיהם בכל הגלילות פה בארץ ללכת ולחזק אותם.

אז אחי הקדוש ואני ענינו לו אנחנו עדיין צעירים ולומדים בישיבה ואם נתחיל להסתובב בכל מיני מקומות בארץ להביא את דבר ה' ולפרסם מה שכבודו אומר זה יפריע לנו מעבודת ה' בישיבה אז הוא אומר לי לא אתם גם יכולים ללכת וזה לא יפריע לכם מעבודת ה'. שאל אותו אחי והאיך, הוא ענה לו תתחילו ללכת בערב שבת ותחזרו במוצאי שבת, תשבתו שבתכם בחריש ובקציר תשבות, תחרשו ותקצרו את הישועה בשבתות, בשבתות בין כה אין סדרי לימוד בישיבה תתחילו לנסוע בשבתות ואני יגיד לכם לאיפה ללכת.

הוא שלח אותנו לבאר שבע, ישבנו חודשיים בבאר שבע הקפנו את כל באר שבע הלוך ושוב, היינו בכל בית כנסת בבאר שבע, כל שבת היינו מתחלקים אני אחי ע"ה היינו הולכים לבית כנסת היינו דורשים ומביאים את דבר ה', באים ומספרים לו, כך כל פעם שלח אותנו למקום אחר עד שהגענו לנהריה, הוא שאל אותי איך זה בנהריה, אמרתי לו שהמצב ממש לא טוב, אין בתי ספר אין בתי כנסת אין תלמודי תורה, אז הוא אומר לי טוב אז אתה תגור בנהריה. אמרתי לו אני בירושלים לומד, מירושלים עד נהריה יש מרחק גם גיאוגרפי וגם רוחני, הוא אומר לי אתה תגור בנהריה, אמרתי לו אין כלום שמה, הוא אומר לי לך תברר לי אם יש שם איזה צדיק בנהריה זה מספיק לי הוא יגן על המקום, הלכתי לרב של המקום וסיפרתי לו כך וכך אמר הסבא, הוא אמר לי אני צדיקים לא מכיר כאן אולי יש צדיקים נסתרים אבל אני לא מכיר אותם. חזרתי לסבא וסיפרתי לו אז הוא אמר אם הוא לא מכיר אותם אז סימן שאין שם צדיקים נסתרים כי בארץ ישראל קשה להיות צדיק נסתר ובפרט בעיר כזאת. אמרתי א"כ אני פטור, אמר לי הסבא לא לך עכשיו תברר לי אם עבר פעם צדיק שם בעיר, חזרתי להרב קלר והתביישתי לשאול אותו, אמרתי לו אני מתבייש ואני מתנצל אבל סבא שלי שלח אותי אני חייב לשאול, שאלתי את השאלה, הוא אמר לי כן, מעניין בשנת כך וכך הגיע רבינו הקדוש הרבי מבעלזא ע"ה וקיבלתי אותו מלבנון בצור שם חיכיתי לו, ומצור הבאתי אותו בעגלה עד לנהריה, וישב יום שלם בנהריה, ואני יביא לך את המסלול איך הוא עבר בעיר, איפה התפלל מנחה, איפה הייתה לו קבלת פנים, הוא התרגש מאוד איך ששמע שהגענו לארץ הקודש, והוא ראה את ההתרגשות ואמר לו תגיד לי ברגע שאנחנו הגענו לארץ הקודש. חזרתי וסיפרתי את הכל לסבא, הוא אמר לי אני עכשיו רגוע אתה יכול ללכת לשם, הוא אומר לי זה אוד מוצל מאש רבינו הקדוש מבעלזא, הוא לא האמין שיישאר בחיים, הוא לא האמין שיעלה לארץ הקודש, הוא לא האמין לקומם את הקהילה מחדש, ואם זכה אז המקום הראשון שצעד בארץ הקודש הוא ודאי קידש אותו והמקום הזה קדוש יותר מכל מקום אחר, הוא כיוון עליו והוא אומר לי תהי' רגוע לך.

אדמו"ר משומרי אמונים שליט"א: מה ההתפעלות שלי מזה הסיפור רק כמו בנבואה הי' מדרגות כמו"כ יש גם ברוח הקודש, ורוח הקודש כזה לראות מרחוק שהי' שם פעם צדיק זה מדרגה גבוהה ביותר, אני ראיתי אצל הסבא הקדוש הרבה פעמים רוח הקודש, אבל כששמעתי את הסיפור הזה הוא עלה לי על הכל.

יישר כח! רק בשביל זה היה שווה להגיע לכאן.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ש' אוגוסט 25, 2012 11:48 pm

צאנזער כתב:

ושונא ישראל...

צאנזער

הודעהעל ידי צאנזער » א' אוגוסט 26, 2012 12:19 am

יאיר כתב:
צאנזער כתב:

ושונא ישראל...

לא מכיר את הנושא, ולא מעוניין להכיר. אבל איך זה קשור לכינוי "כלב שחור"? אני מבקש לעמוד על עומק כוונתו של הרבי זצ"ל.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' אוגוסט 26, 2012 12:26 am

לא בכל דבר חייב להיות עומק.
ודאי שקרא לו שחור בגלל צבע עורו וכלב בגלל...

צניעומעלי

הודעהעל ידי צניעומעלי » ה' אוגוסט 30, 2012 4:01 am

אשמח מאוד לקבל הקלטה של ניגונים מסדר קידוש ליל שבת (שארך אצלו שעה שלימה!!! התחיל בסביבות השעה 11-11.30 ונגמר הרבה אחרי חצות).

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 112 אורחים