מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הרב המקובל יהודה זרחיה סגל זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
מבקש חכמה

Re: הרב המקובל יהודה זרחיה סגל זצ"ל

הודעהעל ידי מבקש חכמה » ש' דצמבר 12, 2020 7:29 pm

שמעו מעשה נורא על השכינה השורה על האדם. לפני כארבעים שנה היה בירושלים עלון "קול השבת" ע"י הרב ראובן ברטוב ז"ל שיוצא פעמיים בשנה, בסוכות ובפסח. כל העלון רק ד"ת ומוסר, ושם הביא את הסיפור ששמע מהרב המקובל רבי יהודה זרחיה סגל זצוק"ל רבה של קרית שלום בת"א מצדיקי הדור וכמלאך אלוקים היה. ומספר מה ששמע מפיו עצמו. פעם הייתי בתחנת המרכזית בת"א, עמדתי עם איש זקן שהכרתיו ודיברתי עימו, והצביע לי על אחד וכיפה קטנה על ראשו, ואמר לי למה האור על הראש שלו כ"כ קטן? התפלאתי מאד אמר הרב סגל, מה הוא רואה אורות על אנשים. שאלתי אותו את קורות חייו והוא סיפר, אנחנו ניצולי שואה, זכינו וגידלנו יתומה בת 5 גלמודה, אוד מוצל מאש התופת של השואה הנוראה. התמסרנו לחינוכה וגידולה במסירות נפש, וכשהגיע זמנה להתחתן לא היה לנו כסף להשיא אותה, מכרנו את הדירה שלנו והשאנו אותה ועברנו לגור בשכירות.

אני, הוא מספר לא הייתי יודע לקרוא, הייתי אומר ק"ש בעל פה ומעט תפילות, ועונה אמן יהא שמיה רבה, אהבתי תורה אבל ללמוד תורה אינני יכול כי אני לא יודע לקרוא. והנה בוקר אחד בבית הכנסת ניגש אלי יהודי זקן, ושואל אותי אם ארצה ללמוד תורה, אמרתי לו ודאי הייתי רוצה אך איני יודע לקרוא. אמר לי אותו יהודי, אלמד אותך אני. אחזתני התרגשות, לימד אותי אלף בית, חומש ומשנה וגמרא, חמש שנים למדתי, עד שיום אחד אמרתי לעצמי האיש הזה מלמד אותי כבר חמש שנים, לא שילמתי לו פרוטה. למחרת באתי ואמרתי לו אני רוצה לשלם לך, הוא סרב, התווכח ולא הסכים. לאחר ויכוחים אמר לי יודע אתה מי אני, אני אליהו הנביא! בזכות המעשה הטוב במסירות נפש שעשית עם היתומה, שמכרת ביתך כדי לחתנה זכית לכך.
ובשמים נעשה רעש גדול מזה, והחליטו לשלוח אותי ללמדך תורה. ומאז אני רואה על כל אדם את האור שעליו, סיים האיש ואמר, אני חשבתי לתומי שכל מי שלומד תורה רואה את זה אני מבין ממך שזה רק בזכות אליהו הנביא!! עד כאן סיפר הרב סגל זצוק"ל. אלו הם ממש דברי הזה"ק שיזהר שלא להפסיק מד"ת, כדי שהשכינה תהיה על ראשו יותר ויותר. והוא חשב שכל אחד שלומד תורה רואה את האור הזה...
מהאתר: https://www.rabenu.co.il/he/מאמרים/דברי ... שך-אל-יחסר

מן הדרום

Re: הרב המקובל יהודה זרחיה סגל זצ"ל

הודעהעל ידי מן הדרום » ש' דצמבר 12, 2020 8:14 pm

סיפר לי ת"ח שבא אליו לפני שנים מירושלים ,לשאול שאלות ולדבר בלימוד. אמר לו הרב סגל -מירושלים באת? הלוא יש לך שם את הרב אלישיב ואת הרב אליעזר קוגל [שיבדל"א]
הלוא דבר הוא !

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 243 אורחים