מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

סרט המתעד את גדולי ישראל באים לכנסה"ג הראשונה בשנת תרפ"ג

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
ירא השם

Re: סרטון מלפני 92 שנה!

הודעהעל ידי ירא השם » ד' פברואר 25, 2015 11:13 pm

שמתי לב לדבר מעניין.

כולנו מכירים מהציורים הרבה מגדולי הדורות כשהם לבושים עם בגד ובו מעין שרוכים כמו למשל "הנודע ביהודה" בציור זה:
הנודע ביהודה.jpg
הנודע ביהודה.jpg (6.64 KiB) נצפה 12764 פעמים

מהו לבוש זה ומה הם השרוכים הללו?

הסרטון שופך מעט אור על זה!

לבושו של הרב פרלמוטר רבה של וורשה:
בגד 3.jpg
בגד 3.jpg (27.07 KiB) נצפה 12764 פעמים

זהו כנראה מה שנקרא כיום 'סטראקעס' (המקובל אצל חלק מן האדמו"רים). רק במקום הקרסים כמו שנהוגים כיום בבגד זה, בבגד שהולך הרב פרלמוטר יש מעין שרוכים הסוגרים את הבגד עד הגרון.
בגד 4.jpg
בגד 4.jpg (2.28 KiB) נצפה 12764 פעמים

כנראה זה היה לבושם של גדולי ישראל בדורות עברו.
נערך לאחרונה על ידי ירא השם ב ד' פברואר 25, 2015 11:20 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

טייטל

הודעהעל ידי טייטל » ד' פברואר 25, 2015 11:17 pm

אכן אני גם הבחנתי בפרט זה והתפלאתי על כך
סברתך נראית הגיונית, אולי אפשר לשאול את הזקנים שעדיין זוכרים את אדמורי הדור הקודם

הברכות

הודעהעל ידי הברכות » ד' פברואר 25, 2015 11:26 pm

הברכות כתב:אם כבר נגענו בשאר סרטים דומים, אולי יעלו לכאן גם את הסרטון של הגרי"ח זוננפלד והרב קוק אצל הנציב העליון.

אום אני חומה כתב:האם כוונתך למה שהועלה לעיל עמ' 2?

התכוונת לזה ?
לומד_בישיבה כתב:אבקש לציין שבגנזך המדינה ישנו כמה וכמה סרטים שעד נכון להיום לא פוענחו.
באחד שראיתי והוא נמצא בידי אאמו"ר שליט"א רואים את הגריח"ז ז"ל כמו כן רואים שם את רבי אלעזר מנחם מנדל ז"ל ממלא מקומו של רבי דוד מלבוב בירושלים, מי שהצליח לזהות כמה מן הדמויות הינו רב וועלוול אייזנברך ז"ל. - כמו כן זכרוני שר' מנחם פרוש ז"ל היה יושב מול המחשב שעות על גבי שעות כדי לזהות את הדמויות שם.[/quote/]www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=595767654845526B4C39453D

אני לא מצליח לראות. אני חסום.
אולי מישהו יכול להביר בדרייב או בקופי.

אמרתי אחכמה

הודעהעל ידי אמרתי אחכמה » ה' פברואר 26, 2015 12:01 am

זלמניו כתב:מי מעלה לג'מבו ברחמיו?

ג'מבו מייל

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » ה' פברואר 26, 2015 1:24 am

הברכות כתב:
הברכות כתב:אם כבר נגענו בשאר סרטים דומים, אולי יעלו לכאן גם את הסרטון של הגרי"ח זוננפלד והרב קוק אצל הנציב העליון.

התכוונת לזה ?
לומד_בישיבה כתב:אבקש לציין שבגנזך המדינה ישנו כמה וכמה סרטים שעד נכון להיום לא פוענחו.
באחד שראיתי והוא נמצא בידי אאמו"ר שליט"א רואים את הגריח"ז ז"ל כמו כן רואים שם את רבי אלעזר מנחם מנדל ז"ל ממלא מקומו של רבי דוד מלבוב בירושלים, מי שהצליח לזהות כמה מן הדמויות הינו רב וועלוול אייזנברך ז"ל. - כמו כן זכרוני שר' מנחם פרוש ז"ל היה יושב מול המחשב שעות על גבי שעות כדי לזהות את הדמויות שם.[/quote/]www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=595767654845526B4C39453D

בבקשה.
אם לא מצליח גם בזה תעדכן.
http://1drv.ms/1LJ4YIg

הברכות

הודעהעל ידי הברכות » ה' פברואר 26, 2015 1:27 am

יישר כחך !

ראיתי פעם הסרטה יפה של המנחת אלעזר ממונקאטש' בתוך סרטון על העיירה מונקאטש'.

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » ה' פברואר 26, 2015 1:28 am

רוצה לידע כתב:
נוה הלבנון כתב:
קומי_אורי כתב:הסרט של החזו"א נמצא ביוטיוב
https://www.youtube.com/watch?v=Lddjn6Jo8q4

מישהו יכול להוריד לחסומים?
תודה

מצטרף לבקשה. נא ונא!
הא לכם,
https://copy.com/rFUbBQCQ2lWqSqy8
[/quote]

יישר כח!!

לומד_בישיבה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ה' פברואר 26, 2015 8:02 am

נוה הלבנון כתב:
הברכות כתב:

התכוונת לזה ?

בבקשה.
אם לא מצליח גם בזה תעדכן.
http://1drv.ms/1LJ4YIg

הסרט מריח"ז ז"ל מכיל שתי דיסקים מלאים ואמצא לי פנאי להעלותו לגוגל דרייב - אני עצמי יש לי בזה עניין לפענח את כל האישיים הנמצאים שם.
אגב, שוחחתי עם אאמו"ר שליט"א אמש והוא סיפר לי שמי שעזר לו למצוא את הסרטים הוא חיים הויזמן ז"ל שהוזכר לעיל. כמו כן אמר לי שעוד ממתין לנו כמה וכמה סרטים על הכנסיה הגדולה ועוד. כל החומר שהיה בידי חיים הוזמן ז"ל הגיע לאחד האנשים המפורסמים המופעים בהידברות וד"ל.

שיף

הודעהעל ידי שיף » ה' פברואר 26, 2015 9:08 am

לר' דוד מרגליות ממכון מאגרים יש אוסף גדול ונדיר מגדולי הרבנים והאדמורי"ם זצ"ל

שיף

הודעהעל ידי שיף » ה' פברואר 26, 2015 9:20 am

מגיה כתב:מתוך עדות רבי שמעון פירסט שראה את הח"ח בימי הכנסיה הגדולה בוינה:
" עוד זאת ראיתי לציין לדבר אחד שהרגשתי בו בגאון בעל החפץ חיים, ושמתי לב לזה היטב, שהוא לא הסתכל לשום אדם בפניו בעת שדיבר אתו וכו' וכו' , וזאת משום שעיניו היו תמיד למטה (וכהוראת הרמב"ן באגרתו הידועה), ולא ראיתי מי שימנה מעלה זו על הגאון הנ"ל "
בהסרטה לא ניתן לפספס את זה!

עדותו בהרחבה בספרו שם משמעון בקונטרס "עיר הגולה" עמ' תנ"ב- תנ"ז וב"מאיר עיני ישראל" חלק א' עמ' 129-134
ויש שם עדות נוספת בעמ' 291 מר' אברהם בריק שהתפרסם בהמודיע יום ד' פר' ואתחנן י"ג אב תשכ"ד

טוב לי

הודעהעל ידי טוב לי » ה' פברואר 26, 2015 9:42 am

לבנון כתב:המלווים של הח"ח. זה שעומד לימינו, אינו ר' יהושע לווינסון, אלא ר' אליעזר זאב קפלן (אחיו של ר' ישראל חיים קפלן, חתנו של ר' ירוחם), חתנו של ר' צבי הירש לווינסון (חתן הח"ח). והעומד לשמאלו הוא אכן ר' לייב ברויידא, אלא שהוא קצת יותר מבוגר מאשר בתמונתו המפורסמת סמוך לח"ח בפתח ביתו.

במחילה מכת"ר, התמונה של ר' לייב ברוידא בפתח בית הח"ח צולמה שנים לאחר הכנסיה הגדולה. להלן תמונתו של ר' לייב ברוידא משם. מה הקשר בין ר' לייב ברוידא הצעיר הרזה והצנום לאיש המבוגר רחב הגרם העומד לשמאל הח"ח?

רבי לייב ברוידא - עותק.jpg
רבי לייב ברוידא - עותק.jpg (13.78 KiB) נצפה 12622 פעמים

אני מצרף בזה שוב את תמונתו של ר' לייב בן הח"ח כפי שצולמה בראדין כמה שנים אח"כ, ליד תמונת העומד משמאל, יראו נא החכמים ויווכחו.

רבי אריה לייב הכהן - בן הח''ח.jpg
רבי אריה לייב הכהן - בן הח''ח.jpg (3.43 KiB) נצפה 12622 פעמים
העומד משמאל.png
העומד משמאל.png (33.1 KiB) נצפה 12622 פעמים

כמו"כ הקביעה הנחרצת כי זה אינו ר' יהושע לוינסון אלא הרא"ז קפלן, על מה היא מסתמכת? לעיל הובאה כאן תמונה של ר' יהושע לוינסון וניכר בהחלט באופן כמעט ודאי כי אכן זה הוא ולא אחר.
אני מצרף את תמונתו הנ"ל בשנית, בהשוואה לתמונת הצועד מימין הח"ח. שימו לב לתוי הפה והחוטם.

רבי יהושע לייב לוינסון.gif
רבי יהושע לייב לוינסון.gif (15.35 KiB) נצפה 12622 פעמים
העומד מימין.png
העומד מימין.png (20.88 KiB) נצפה 12620 פעמים

זלמניו

הודעהעל ידי זלמניו » ה' פברואר 26, 2015 10:16 am

אמרתי אחכמה כתב:
זלמניו כתב:מי מעלה לג'מבו ברחמיו?

ג'מבו מייל

ייש"כ

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ה' פברואר 26, 2015 10:57 am

טייטל כתב:דבר מעניין רואים בסוף הסרט (מדקה 4:40 ואילך), האיש הזה מבחין במכשיר ההסרטה, (אולי יכול מישהו ליידע אותנו איך זה היה נראה...) זה נראה כאילו שתוקף אותו איזה פחד מהמכשיר הזה, והוא רוצה לברוח ממנו. העומדים סביבו מושכים אותו בחזרה ומונעים ממנו לברוח. כנראה שהם אומרים לו ומסבירים לו מה זה, הוא מקשיב אליהם, ומגיב איזה תגובה, (הלוואי היינו יכולים לדעת מה....) וכולם צוחקים איתו, והוא עושה תנועת ביטול בידו.

האיש הזה הוא רבי טוביה לווינשטיין אב"ד ציריך. כמדומה.

בר אוריין תנינא

הודעהעל ידי בר אוריין תנינא » ה' פברואר 26, 2015 11:59 am

לומד_בישיבה כתב:הסרט מריח"ז ז"ל מכיל שתי דיסקים מלאים ואמצא לי פנאי להעלותו לגוגל דרייב - אני עצמי יש לי בזה עניין לפענח את כל האישיים הנמצאים שם.
אגב, שוחחתי עם אאמו"ר שליט"א אמש והוא סיפר לי שמי שעזר לו למצוא את הסרטים הוא חיים הויזמן ז"ל שהוזכר לעיל. כמו כן אמר לי שעוד ממתין לנו כמה וכמה סרטים על הכנסיה הגדולה ועוד. כל החומר שהיה בידי חיים הוזמן ז"ל הגיע לאחד האנשים המפורסמים המופעים בהידברות וד"ל.

רבי לומד בישיבה הצדיק!

אל תמנע טוב.
מתנה גנוזה מצויה בין אוצרותיך, ואתה מתמהמה?
הציבור משתוקק לקבל את הסרט המלא המצוי בבית גנזיך!

תודה רבה.

בר אוריין תנינא

הודעהעל ידי בר אוריין תנינא » ה' פברואר 26, 2015 12:07 pm

קומי_אורי כתב:ולגבי השואלים איפה היה, אותו דבר עם הסרט של החזו"א שהיה אצל אדם בשם יוליס, ופורסם לראשונה ב2005, וגם זה במקרה.
וכן הסרט שרואים בו את ר' יוסף חיים זוננפלד פורסם רק בשנים האחרונות.
ייתכן שפעם הקטע הזה של סרטים לא היה חשוב כ"כ לאנשים.. הרי היתה גם הקלטה של הח"ח, כידוע שמסופר שהשמיעו לו פעם אותה ואמר ש"האיש הזה מדבר טוב"

לכאורה ע"פ ההתפתחות הטכנולוגית הרי שאת הכנסיות הגדולות הבאות בודאי שהסריטו ובאמצעים יותר משוכללים. האם מישהו פעם צפה בהם? האם הם שמורים באיזה מקום?

ואגב, די מעניין שהכנסיה הגדולה שהיתה בתרפ"ג הוסרטה, אבל תמונות בודדות לא התפרסמו בכלל.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' פברואר 26, 2015 12:28 pm

יש דבר אחד שאיני מצליח להבין: מדוע משתמשים ונעזרים כאן במוצהר עם ניקים שאינם חסומים ומבקשים את עזרתם באינטרנט החופשי???
זה נותן לגטימציה, עידוד, מסייע בידי עוברי עבירה, וליהנות מעובר עבירה, יש הסבר בענין?
עד כמה שידוע לי, פה החברים בני תורה לא?

חיים

הודעהעל ידי חיים » ה' פברואר 26, 2015 1:30 pm

אוהב אוצר כתב:יש דבר אחד שאיני מצליח להבין: מדוע משתמשים ונעזרים כאן במוצהר עם ניקים שאינם חסומים ומבקשים את עזרתם באינטרנט החופשי???
זה נותן לגטימציה, עידוד, מסייע בידי עוברי עבירה, וליהנות מעובר עבירה, יש הסבר בענין?

מדובר ברמות חסימה שונות, ותו לא.

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » ה' פברואר 26, 2015 2:35 pm

חיים כתב:
אוהב אוצר כתב:יש דבר אחד שאיני מצליח להבין: מדוע משתמשים ונעזרים כאן במוצהר עם ניקים שאינם חסומים ומבקשים את עזרתם באינטרנט החופשי???

מדובר ברמות חסימה שונות, ותו לא.

יותר מזה.
אקח לדוגמא את ג'מבו מייל, לחלק ממשתמשי אתרוג זה פתוח ולחלקם לא, למרות שהם באותה דרגת חסימה.
פשט תלוי בשליחת בקשה.

טוב לי

הודעהעל ידי טוב לי » ה' פברואר 26, 2015 3:40 pm

במקום אחר פורסם כי נינו של ר' אריה לייב בן הח"ח, האדריכל ישראל מאיר גודוביץ מאשר כי העומד משמאל הח"ח הוא אכן בנו ר' אריה לייב.

(השמטתי את הלינק בשמחה לבקשת אחד החשובים דפה)
נערך לאחרונה על ידי טוב לי ב ה' פברואר 26, 2015 10:05 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

טייטל

הודעהעל ידי טייטל » ה' פברואר 26, 2015 4:30 pm

לא ידען כתב:
טייטל כתב:דבר מעניין רואים בסוף הסרט (מדקה 4:40 ואילך), האיש הזה מבחין במכשיר ההסרטה, (אולי יכול מישהו ליידע אותנו איך זה היה נראה...) זה נראה כאילו שתוקף אותו איזה פחד מהמכשיר הזה, והוא רוצה לברוח ממנו. העומדים סביבו מושכים אותו בחזרה ומונעים ממנו לברוח. כנראה שהם אומרים לו ומסבירים לו מה זה, הוא מקשיב אליהם, ומגיב איזה תגובה, (הלוואי היינו יכולים לדעת מה....) וכולם צוחקים איתו, והוא עושה תנועת ביטול בידו.

מה זה כמדומה, מהיכן אתה לוקח השערה זו?
תוכל לוודא השערה זאת על ידי שתשווה אותו לאדם שרואים אותו בתחילת הוידאו (מ-0:27 עד 0:33, ואח"כ חוזרים לראות אותו מ-0:39 עד 0:45), צירפתי פה ארבעה צילומי מסך ממנו באותם דקות בתחילת הסרט, וגם צירפתי תמונה מן סוף הסרט (תמונה מס' 6).
אבל זה לא נראה לי כרב בישראל, לפני תנועותיו זה נראה יותר כאיזה חברה'מאן או עסקן שהסתובב שמה.
קבצים מצורפים
לווינשטיין 1.jpg
לווינשטיין 1.jpg (14.41 KiB) נצפה 12446 פעמים
לווינשטיין 2.jpg
לווינשטיין 2.jpg (14.35 KiB) נצפה 12446 פעמים
לווינשטיין 3.jpg
לווינשטיין 3.jpg (14.94 KiB) נצפה 12446 פעמים
לווינשטיין 4.jpg
לווינשטיין 4.jpg (14.33 KiB) נצפה 12446 פעמים
לווינשטיין 6.jpg
לווינשטיין 6.jpg (13.53 KiB) נצפה 12446 פעמים
נערך לאחרונה על ידי טייטל ב ה' פברואר 26, 2015 4:56 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' פברואר 26, 2015 4:33 pm

איך נתגלה הסרטון ההיסטורי הזה? (בתרגום גוגל)

המודיע.

הסיפור של מרכזי תגליתו של הסרט על קביעתו של יוסף במרץ, היסטוריון חובב מוויליאמסבורג, ויותר מ -30 שנים של עבודה על ידי הזזת תמונת אוספים מחקר צוות (MIRC) באוניברסיטת הדרום קרוליינה.

לפני כשמונה שנים, מר מרץ היה מחפש ארכיון סרטים העצום של מוזיאון השואה הלאומי בוושינגטון, לסרט מקורי של גדולי ישראל. הוא נתקל בשיא של סרט של gedolah Knessiah, אבל כמו לכל הסכם עם הספק, המוזיאון לא היה אישור לבצע את מדה בפועל לרשות הציבור.

כמה שיחות למקור, מאוניברסיטת הדרום קרוליינה, הניבו לו גישה לתמונה נשמרה כמו גם ההערות של הצלם, האנס פון Pebal. ההערות, הידוע בשם "גיליון מטומטם," מעבירות את הפרטים של כמה מהדמויות שמוצגות בסרט, שפון Pebal שלוקטו מן הסתם עוברי אורח.

כנראה הקווים עוצרים ביותר לקרוא: "הרב Jisroel Meieir 90 בן מפורסם (כך במקור) הכהן מראדין, המכונה גם חפץ חיים אחרי העבודה הגדולה שלו."

מרגש כמו הגילוי היה, היה מר מרץ בעיה אחת: חפץ חיים, וכמה אחרים בביאורים, לא הופיע במדה האוניברסיטה הראתה לו.

"ברגע שראיתי את גיליון המטומטם, הבנתי שיש להם את החצי השני במקום כלשהו, ​​וכי הם רק היו צריכים לחפש אותו," אמר במרץ.

מחפש זה לא היה פשוט כמו שזה אולי נראה. בשנת 1980, MIRC קיבל מעל 75,000,000 מטרים של קטעי חדשות במתנה מפוקס המאה ה -20. התיבות של סרט שביר ומתדרדר הכילו סלילים של קטעי חדשות הנעים 1919-1944.

"יש לנו ביליתי 20 עד 30 השנים האחרונות piecing ביחד תשלילים," בנימין סינגלטון, מנהל הייצור של MIRC, אמר המודיע. "זה ישן ושביר. לשים את כולם יחד היה כמו לעשות פאזל ענק. "

MIRC עובד בשקדנות כדי להעביר את הסרטים המקוריים, המשיכו בקופסות ישנות והחזיקו יחד עם מהדקי נייר חלודים, לזיכרון מחשב שישמרו עליו. יש להם גם להרכבת חלקים שונים יחדיו של קטעי סרטים כדי להפוך את האוסף לארכיון שמיש עבור חוקרים ולציבור.

עם זאת, מר מרץ היה עיקש בדחיפתו לעידוד צוות של MIRC לחפש את החצי החסר.

"אני לא יכול לדמיין שאנחנו הולכים למצוא אותו. אני כבר עושה את זה מאז 1980 וזה מאוד נדיר שאתה מוצא יותר חתיכות לאחר תקופה ארוכה של זמן, "אמר סינגלטון, שבעצמו נראה נגע להיה חלק מהגילוי."הוא [מרץ] בשם כמה פעמים בכל שנה במשך כמה שנים טובות. פשוט הייתה לו האמונה שהיינו מוצא את זה. "

סינגלטון אמר כי שילוב של המסה העצומה של חומר והדרדרות מצבו עשו את הסיכויים של איתור החתיכה החסרה "אסטרונומים".

"לא תמיד הייתי כל כך מעודד," אמר גברת רוחי מרץ, סופר ומתרגם שביצע בהרבה מתכתובת הדואר האלקטרוני של בעלה עם MIRC. "אחרי זמן מה, הייתי מקבל קצת מתוסכל, אבל הוא לא היה מוכן לוותר."

פון Pebel עבד כצלם של פוקס כיסוי אירועים בגרמניה, אוסטריה ומדינות אירופאיות מרכזיות אחרות. הוא שלח מאות שעות של צילומים על הקריירה שלו למשרדו של פוקס בניו יורק, שבו נערכה ונבחרה לסלילי חדשות.

"זה ברור מהסרט והערותיו שיש לו [פון Pebel] בעיה עם המצלמה שלו באותו יום; אלה היו מצלמות ישנות כננת, "גרג Wilsbacher, אוצרת האוספים Newsfilm לMIRC, אמרה המודיע. "לפעמים קטעים אלה לעלות אל פני השטח, וכאשר הם מוצאים את דרכם לקהילה שמעריכה אותם, זה סיבה למסיבה.בהתבסס על ההערות, עכשיו יש לנו את כל העניין. "

בשבועות אחרונים, התמדתו של מר מרץ נשאה פרי. MIRC הוזעק על ידי שיחותיו עקביות ומיילים למה שהם מחפשים.

"זה היה גחמה מוזרה שכשעשינו את digitizing של הסיפור הזה היה לנו רק במחצית הראשונה, מאז השלילי היה בשני חלקים," אמר Wilsbacher.

קליפ נמצא בבדיקה השגרתית של MIRC של סרטי פריט שלא הוצגו. זמן קצר לאחר גילויו, מדה בדואר למר במרץ, שזיהה אותו כחיובי את מה שידע שהיה שם כל זמן.

"אני שמח שמצאת את הרב ישראל מאיר כהן בתמונה במדה נמצא עתה," כתב מר סינגלטון בדואר אלקטרוני למרץ. "זה לקח שנים של סינון אלפי חתיכות של סרט כדי למצוא מד זו. למען האמת, אני לא מצפה למצוא יותר מדה. מניסיוני, זה כמעט לא קורה. אתה תמיד מאמין יותר מדה יהיה למצוא בערימת שחת ענקית זה. "

סינגלטון חזר את רגשותיו למודיע, ואמר כי "מציאת בר הסרט מראה את חפץ חיים אחרי כל השנים האלה היו, בעיניי, נס."

המודיע עשה כמיטב יכולתה לזהות כל אחד מגדולי ישראל הרבים מוצג בסרט. עם זאת, אנו מבקשים מהקוראים הנאמנים שלנו כדי לעזור לנו באופן מדויק לזיהוי כולם.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' פברואר 26, 2015 4:36 pm

האדריכל ישראל מאיר גודוביץ (נקרא על שם סבו מרן החפץ חיים זצ"ל) מתל אביב, מגיב על הסרט ההיסטורי.

ישראל מאיר גודביץ הוא בנו של פריידא, בת שרה רחל, בתו של ר' ארי' לייב הכהן פופקא, בנו של מרן החפץ חיים זצ"ל.

הוא מראה באצבעו ואומר שמשמאל הח"ח ר' ארי' לייב בנו (והכיר אותו עוד מוורשה), ובצד ימין הוא נכדו.

http://www.kikar.co.il/164885.html

טייטל

הודעהעל ידי טייטל » ה' פברואר 26, 2015 4:48 pm

יאיר כתב:איך נתגלה הסרטון ההיסטורי הזה? (בתרגום גוגל)
המודיע.
הסיפור של מרכזי תגליתו של הסרט על קביעתו של יוסף במרץ, היסטוריון חובב מוויליאמסבורג, ויותר מ -30 שנים של עבודה על ידי הזזת תמונת אוספים מחקר צוות (MIRC) באוניברסיטת הדרום קרוליינה וכו'

איפה המקור למאמר זה באנגלית?

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ה' פברואר 26, 2015 5:34 pm

טייטל כתב:
לא ידען כתב:

תוכל לוודא השערה זאת על ידי שתשווה אותו לאדם שרואים אותו בתחילת הוידאו (מ-0:27 עד 0:33, ואח"כ חוזרים לראות אותו מ-0:39 עד 0:45), צירפתי פה ארבעה צילומי מסך ממנו באותם דקות בתחילת הסרט, וגם צירפתי תמונה מן סוף הסרט (תמונה מס' 6).
אבל זה לא נראה לי כרב בישראל, לפני תנועותיו זה נראה יותר כאיזה חברה'מאן או עסקן שהסתובב שמה.

אני מכיר תמונות מר' טוביה לוינשטיין. כרגע אינן תח"י.

התמונות שהבאת כביכול להשוואה, הן באמת של יהודי 'יקי' עם זקנקן לבן, אבל כל האשכנזים המבוגרים הלכו כך. זה כמובן לא אותו אדם שנראה בסוף.
ר"ט לוינשטיין אכן נראה עוד באמצע הסרט אבל בשניה ה-2.55 בסרטון הארוך (4.51)

לבנון

הודעהעל ידי לבנון » ה' פברואר 26, 2015 5:54 pm

טוב לי כתב:
לבנון כתב:המלווים של הח"ח. זה שעומד לימינו, אינו ר' יהושע לווינסון, אלא ר' אליעזר זאב קפלן (אחיו של ר' ישראל חיים קפלן, חתנו של ר' ירוחם), חתנו של ר' צבי הירש לווינסון (חתן הח"ח). והעומד לשמאלו הוא אכן ר' לייב ברויידא, אלא שהוא קצת יותר מבוגר מאשר בתמונתו המפורסמת סמוך לח"ח בפתח ביתו.

במחילה מכת"ר, התמונה של ר' לייב ברוידא בפתח בית הח"ח צולמה שנים לאחר הכנסיה הגדולה. להלן תמונתו של ר' לייב ברוידא משם. מה הקשר בין ר' לייב ברוידא הצעיר הרזה והצנום לאיש המבוגר רחב הגרם העומד לשמאל הח"ח?

כמו"כ הקביעה הנחרצת כי זה אינו ר' יהושע לוינסון אלא הרא"ז קפלן, על מה היא מסתמכת? לעיל הובאה כאן תמונה של ר' יהושע לוינסון וניכר בהחלט באופן כמעט ודאי כי אכן זה הוא ולא אחר.
אני מצרף את תמונתו הנ"ל בשנית, בהשוואה לתמונת הצועד מימין הח"ח. שימו לב לתוי הפה והחוטם.

רבי יהושע לייב לוינסון.gif
העומד מימין.png

לגבי העומד משמאל, אתה צודק בוודאות. כבר עמדתי על טעותי, אלא שלא הספקתי לפרסמה.

אבל לגבי המלווה הימני, בדקתי היטב בכמה וכמה תמונות, אמנם יש דמיון מה ביניהם, בגלל המשקפים והכובע, וגם במבנה הפנים הכללי, אבל תבדוק לפי מבנה הזקן (הזקן של ר' יהושע לווינסון הולך וצר, ושל ר"א קפלן, יותר מרובע), העינים, והבמט הכללי, ותווכח שזה ר' אליעזר קפלן. אין באפשרותי להעלות תמונות, אבל יש תמונות נוספות של שניהם, בספרים, על ר' מרדכי צוקרמן, בשבילי ראדין, ועוד. תמונות יותר ברורות, מהתמונות המטושטשות שצולמו מספרו של הרב ישר. (וגם שם אם תראה את תמונתו של ר"א קפלן, תראה שהוא יותר דומה).

ציבור

הודעהעל ידי ציבור » ה' פברואר 26, 2015 6:37 pm

האם מישהו מתנדב לסכם את הדמויות הנראות?
יש לנו כאן בפורום כמה וכמה רשימות ושיטות
נודה מאוד למי שיעשה סדר
לפי המהדורה המלאה

אפריקה

הודעהעל ידי אפריקה » ה' פברואר 26, 2015 9:38 pm

את מי מהסרטון מחשיבים לר' אלחנן ווסרמן האם את האמצעי שבשלשיה ה2.22?

ארי במסתרים

הודעהעל ידי ארי במסתרים » ה' פברואר 26, 2015 11:58 pm

טייטל כתב:
לא ידען כתב:

לשני הדמויות שהנך מנסה להשוות ביניהם יש כובע אחר לגמרי

אמרתי אחכמה

הודעהעל ידי אמרתי אחכמה » ו' פברואר 27, 2015 2:15 am

המודיע.

הסיפור של מרכזי תגליתו של הסרט על קביעתו של יוסף במרץ, היסטוריון חובב מוויליאמסבורג, ויותר מ -30 שנים של עבודה על ידי הזזת תמונת אוספים מחקר צוות (MIRC) באוניברסיטת הדרום קרוליינה.

לפני כשמונה שנים, מר מרץ היה מחפש ארכיון סרטים העצום של מוזיאון השואה הלאומי בוושינגטון, לסרט מקורי של גדולי ישראל. הוא נתקל בשיא של סרט של gedolah Knessiah, אבל כמו לכל הסכם עם הספק, המוזיאון לא היה אישור לבצע את מדה בפועל לרשות הציבור.

כמה שיחות למקור, מאוניברסיטת הדרום קרוליינה, הניבו לו גישה לתמונה נשמרה כמו גם ההערות של הצלם, האנס פון Pebal. ההערות, הידוע בשם "גיליון מטומטם," מעבירות את הפרטים של כמה מהדמויות שמוצגות בסרט, שפון Pebal שלוקטו מן הסתם עוברי אורח.

כנראה הקווים עוצרים ביותר לקרוא: "הרב Jisroel Meieir 90 בן מפורסם (כך במקור) הכהן מראדין, המכונה גם חפץ חיים אחרי העבודה הגדולה שלו."

מרגש כמו הגילוי היה, היה מר מרץ בעיה אחת: חפץ חיים, וכמה אחרים בביאורים, לא הופיע במדה האוניברסיטה הראתה לו.

השם שלו הוא ר' יוסף מארך מוויליאמסבורג, חסיד קלויזנבורג.

כלבאשבוע

הודעהעל ידי כלבאשבוע » ו' פברואר 27, 2015 2:57 am

י"ג טוען שראה את הסרטון המלא והוא בן 17 דקות. רואים בו את החפץ חיים מברך הציבור ברכת כהנים.
הלוואי שייחשף כבר

אמרתי אחכמה

הודעהעל ידי אמרתי אחכמה » ו' פברואר 27, 2015 3:00 am

טייטל כתב:
המודיע.
הסיפור של מרכזי תגליתו של הסרט על קביעתו של יוסף במרץ, היסטוריון חובב מוויליאמסבורג, ויותר מ -30 שנים של עבודה על ידי הזזת תמונת אוספים מחקר צוות (MIRC) באוניברסיטת הדרום קרוליינה וכו'

איפה המקור למאמר זה באנגלית?

מקור

מלך זקן וכסיל

הודעהעל ידי מלך זקן וכסיל » ו' פברואר 27, 2015 9:04 am

היום היה אמור להתפרסם כתבה בהמודיע
על הסרט אם מישהוא יוכל לסרוק ולעלות לטובת הציבור
בתודה מראש

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ו' פברואר 27, 2015 9:25 am

הבוקר בעיתון "הפלס": בעיתון היומי - ידיעה נרחבת על התיעוד וגלגולו, ובמוסף האקטואלי ''כל השבוע" כתבה ארוכה בת ששה עמודים 'אמת מה נהדר היה מראה כהן גדול', גדושה בליווי היסטורי מרתק לצד התמונות.
נערך לאחרונה על ידי נוטר הכרמים ב ו' פברואר 27, 2015 9:40 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ו' פברואר 27, 2015 9:31 am

כלבאשבוע כתב:י"ג טוען שראה את הסרטון המלא והוא בן 17 דקות. רואים בו את החפץ חיים מברך הציבור ברכת כהנים.
הלוואי שייחשף כבר

מי הוא י"ג הלז?

אגב, האם כבר מצאו דרך ליצירת קשר עם הויזמן וסגל שהוזכרו לעיל?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' פברואר 27, 2015 9:37 am

הויזמן ז"ל והבאתי לעיל את המייל של סגל.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ו' פברואר 27, 2015 9:38 am

יאיר כתב:הויזמן ז"ל והבאתי לעיל את המייל של סגל.

השאלה היא אם יש תגובה במייל הלז.

נבון

הכיפה של מרן החפץ חיים

הודעהעל ידי נבון » ו' פברואר 27, 2015 10:37 am

הכיפה שלבש מרן החפץ חיים בשהייתו בכנסיה הגדולה
קבצים מצורפים
כיפת החפץ חיים בכנסיה הגדולה.pdf
(506.54 KiB) הורד 953 פעמים

הברכות

הודעהעל ידי הברכות » ו' פברואר 27, 2015 11:25 am

מלך זקן וכסיל כתב:היום היה אמור להתפרסם כתבה בהמודיע
על הסרט אם מישהוא יוכל לסרוק ולעלות לטובת הציבור
בתודה מראש

כנ"ל בעיתונים 'משפחה' ו'בקהילה'.
(ב'יתד' עדיין לא בדקתי).

מצטרף לבקשה הנ"ל.

אום אני חומה

Re: הכיפה של מרן החפץ חיים

הודעהעל ידי אום אני חומה » ו' פברואר 27, 2015 12:27 pm

נבון כתב:הכיפה שלבש מרן החפץ חיים בשהייתו בכנסיה הגדולה

יש לי שאלה ליטאית מעצבנת:
האם הוא נטל רשות מהח"ח עצמו לפני שהוא עשה את השטיק הזה?

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' פברואר 27, 2015 3:58 pm

סקירה נאה על הסרטון וזיהוי הנוכחים בו, מתובלת בקטעי זכרונות ורישומי נאומים מאותה ועידה מפורסמת שקמה עתה לחיים.
מתוך מוסף כל השבוע של עיתון הפלס

עדכון: הקובץ הוסר משום שהוא חתוך בשולים, בעמוד הבא העלה אותו הרב צולניק בשלימותו, ויש"כ.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 231 אורחים