מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ביקורי האמרי אמת זצ"ל באה"ק

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
מיני ומינך

Re: ביקורי האמרי אמת זצ"ל באה"ק

הודעהעל ידי מיני ומינך » ג' יוני 12, 2018 12:54 am

-
נערך לאחרונה על ידי מיני ומינך ב ג' יוני 12, 2018 1:49 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אותה אבקש

הודעהעל ידי אותה אבקש » ג' יוני 12, 2018 1:29 pm

מן הגנזים חלק ח' עמ' רכ"ג.

[נמצא באוצר].

אותה אבקש

הודעהעל ידי אותה אבקש » ג' יוני 12, 2018 1:34 pm

שו"ר שכבר כתבו בזה בפורום:
viewtopic.php?t=30527#p319161

וכן הכא:
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 60#p442412

חסיד_פולני

הודעהעל ידי חסיד_פולני » ד' יוני 05, 2019 6:47 am

אמרי אמת תרצ''ה- רשימה מלאה.pdf
רשימת הנוסעים המלאה - אלול תרצ"ה
(271.2 KiB) הורד 242 פעמים
מצ"ב רשימת הנוסעים באוניה עם הרבי בעל ה'אמרי אמת' זצ"ל בנסיעתו לא"י - אלול תרצ"ה, בה שהה בארץ כחצי שנה.
הא"א ומלוויו מופיעים ברשימה כ"תיירים", מלבד נכדו ר' לייבל היינה ומשפחתו הרשומים כ"עולים" ותחת שם כיסוי: "הוניגמן"
בנסיעה זו הצטרפו גם הרבנית, ובניו: ר' מאיר, הבית ישראל, והפני מנחם.
את תשומת ליבי תפסה העובדה שעל האוניה לא היו משב"קים ומיוחסים למיניהם...
קבצים מצורפים
20190605_062751.jpg
20190605_062751.jpg (513.92 KiB) נצפה 4005 פעמים

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ה' יוני 06, 2019 3:59 pm

השבוע מתפרסם בעיתונים תמונה חדשה של האמרי אמת בדרכו לארה"ק, בהיותו בקושטא לשבת שירה תרצ"ב.

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » ה' יוני 06, 2019 4:12 pm

מסע האדמו"ר ארצה, בדרך היבשה ברכבת, דווח בשטף בעיתונות בארץ. ראו לדוגמה כאן, וכאן, ועל השבת 'ששם מסר אחד מעשירי היהודים לרשותו את ארמונו', כאן. כתבה נרחבת על הנסיעה הרביעית התפרסמה בעבר (עם תמונה מליווי משמר כבוד פולני) בהמבשר התורני, ט"ו סיון תשע"ג, עמ' יד-טז.

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ה' יוני 06, 2019 4:58 pm

חלמישצור כתב:מסע האדמו"ר ארצה, בדרך היבשה ברכבת, דווח בשטף בעיתונות בארץ. ראו לדוגמה כאן, וכאן, ועל השבת 'ששם מסר אחד מעשירי היהודים לרשותו את ארמונו', כאן. כתבה נרחבת על הנסיעה הרביעית התפרסמה בעבר (עם תמונה מליווי משמר כבוד פולני) בהמבשר התורני, ט"ו סיון תשע"ג, עמ' יד-טז.

פרט שאינו נכון
התאכסן במלון ראיאל.

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור

הודעהעל ידי חלמישצור » ה' יוני 06, 2019 5:26 pm

יישר כוח. מניין המידע?

קישור להמבשר (כאן). אגב, התמונה עם המשמר הפולני הנ"ל, ישנה גם באוסף שבדרון, ובאיכות טובה יותר (כאן). את מי ניתן לזהות בה?
אוסף שבדרון2.jpg
אוסף שבדרון2.jpg (94.26 KiB) נצפה 3898 פעמים

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ה' יוני 06, 2019 5:33 pm

חלמישצור כתב:יישר כוח. מניין המידע?

קישור להמבשר (כאן). אגב, התמונה עם המשמר הפולני הנ"ל, ישנה גם באוסף שבדרון, ובאיכות טובה יותר (כאן). את מי ניתן לזהות בה?
אוסף שבדרון2.jpg

יש יומן ביקור שנדפס בטאגבלאט הווארשאי.

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור

הודעהעל ידי חלמישצור » א' ספטמבר 15, 2019 12:18 am

כמדומה שזהו אשכול "שלנו" על האמרי אמת זצ"ל.

לפני שלושה ימים נפטר ר' בונם ויז'ונסקי ז"ל, מי שניהל עם אשתו עשרות שנים את בית הילדים "אחוזת שרה" בבני ברק. בנו הוא הרב נח ויז'ונסקי, רבה של קהילת מושב קטיף, היום כרמי קטיף בחבל לכיש. הוא שרד את השואה בבוכנוולד. הנה מתוך עדותו בגנזך קידוש השם (ניתן לצפות בה כאן).
אבי היה סוחר ותלמיד חכם, ושמו היה נח, אבל הכינוי שלו היה "נח המתמיד" ... כבר מגיל קטן מאד אבא זכרונו לברכה לקח אותי לגור, בגיל שש שבע ... כך שגור בשבילי היה השטיבל, וחצר גור שבאתי עם אבא לשם. אני זוכר את כניסתי לגור, זה מלווה אותי כל החיים. אני בגור ... אז מלודז' יצאו אוטובוסים, מאות אוטובוסים, לא זוכר בדיוק כמה, והתחנה היתה ליד השטיבל בפורודבה 6, פלסנושי 6, שם הייתי אחרי המלחמה כמה פעמים, ונסענו עד שהגענו לגור. ובדרך כלל נסענו ביום חמישי בכדי להיות בשבת אצל הרב'ה ... מיד הלכנו אל הרב'ה. הלכנו לרבה זה לא להיכנס אל הרב'ה. לעמוד בתור של אלפים, אלפי אנשים, ונכנסו לחדר לפני כן, היו בשוליים שם ספסלים ואנשים ישבו, כמובן בלחש, בשקט, ושם הסתובבו הבנים של הר'בה. אני זוכר את ר' איטשע מאיר, ראיתי אותו ילד קטן, ור' בינם, ור' ישראל ה"בית ישראל" ואחרים ... נכנסתי עם אבא ואבא נתן לי יד ודיבר עם הרב'ה, נתן לו קוויטל. אני לא ידעתי על מה מדברים, הייתי צעיר, עד גיל 11, אני רק זוכר את היד הענוגה שהרבי נתן לי, ואמר כמעט תמיד פחות או יותר "תהיה יהודי". זאת הייתה אמרה של ה"אמרי אמת" לילדים. תהיה יהודי, אז הבנתי כילד. אבל מאז כשגדלתי והתבגרתי, המשמעות הזאת "תהיה יהודי", הרבה יותר מאשר סתם מילה, בכדי לא להיות יהודי חס וחלילה.

זו גם תשובה, מאוחרת למרבה הצער, לשאלת הרב הידען כאן.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' ספטמבר 15, 2019 12:32 am

(לא יודע אם כבר הוזכר)

כאשר הגיע האמרי אמת לירושלים, אמו של חכם יהודה צדקה זצ"ל, ששמעה על כך, אמרה לו (ועודו ילד רך בשנים) שילך לקבל ברכה.
הלך ונכנס אצלו, ומצא חן בעיניו (של האמרי אמת), ושאל אותו: מדוע במסכת שבת יש כ"ד פרקים?

אמר לו, אני לא יודע, אם אתה רוצה אני אלך אשאל ואחזור אליך.

יצא ופנה לש"ב בעל כף החיים זצ"ל. שהשיבו כנגד כ"ד קישוטי כלה.

חזר עם תשובה זו לאמרי אמת, וקיבל בעד תשובה זו מטבע.

היה משתמש במטבע הזה, ומאד שימח אותו ועודד אותו ללימוד תורה.

עד כאן ממה שמעתי היום מבנו חכם משה שליט"א.

על קצה הקולמוס

הודעהעל ידי על קצה הקולמוס » ה' אוקטובר 07, 2021 4:59 pm

הביבליופיל

הודעהעל ידי הביבליופיל » ג' ינואר 16, 2024 12:01 am

ציפורן כתב:האמת שרצה הרבי לקיים נסיעה לארץ הקודש כבר בשנת תרע"ג וכבר היה במנטון שבאיטליה בדרך לא"י.
בספר של ר' לייבל לוין כותב שהגה"ק מבנדין ז"ל והרבי מלובייביץ מנעו ממנו זאת
(וגם כנראה עקב מלחמת העולם שפרצה בסמוך)...
וכבר בשנת תרע"ב שלח לא"י את טובי חסידו רבי שאול משה מוויערשוב, רבי נפתלי זילברברג, (אביו של ר' א.ב.) ואת הגאון בעל הכלי חמדה, זכותם ת"ע.
הרבי אף אמר לרבי שאול משה... יש שם (בא"י) אוצרות של יר"ש צריך ללכת וללבות (להדליק) אותם...
ובשנת תרפ"א הרבי יצא את פולין בשושן פורים, ובא בשערי ירושלים לקראת שלהי חודש אדר תרפ"א. והתאכסן בעיר העתיקה בביתו של דוד לייב הכהן מחסידי גור (מי יודע מי זה?)
כפי שכותב במכתב המפורסם (מכתב נח) "גם אני ברכתי היום שהחיינו בהפרשת תרומה שקניתי חיטים לפסח, והמעשר ראשון נתתי לבעה"ב רד"ל (הוא ד"ל הכהן הנ"ל) ....

הג"ר חיים יעקב נפתלי ויערשוב לא היה אביו של רא"ב זילברברג אלא זקנו, ולא נמנה כלל על עדת החסידים (מפורסמת ידידותו עם הח"ח ועם הא"א).

פילווישוק

הודעהעל ידי פילווישוק » ג' ינואר 16, 2024 10:27 am

הביבליופיל כתב:הג"ר חיים יעקב נפתלי ויערשוב לא היה אביו של רא"ב זילברברג אלא זקנו, ולא נמנה כלל על עדת החסידים (מפורסמת ידידותו עם הח"ח ועם הא"א).

לא מדוייק, היה תלמיד לרבי ישראל סלנטר וידיד לגר"ח מבריסק, אך התקרב גם לשפת אמת וציווה על צאצאיו לנסוע לחצר גור.

בית הגנזים

הודעהעל ידי בית הגנזים » ג' ינואר 16, 2024 11:02 am

פילווישוק כתב:לא מדוייק, היה תלמיד לרבי ישראל סלנטר וידיד לגר"ח מבריסק, אך התקרב גם לשפת אמת וציווה על צאצאיו לנסוע לחצר גור.

אלו דברי נכדו רבי יצחק יוסף זילבערבערג אבד"ק קראסנאשליץ בהקדמה לדרכי חיים:
"רבותיו היו אביו הגאון האמיתי זצ"ל והגאונים האדירים הרב מקעמפנא זצ"ל בעל שערי שמחה והרב מבריסק זצ"ל בעל בית הלוי והיה נוסע לאדמורי"ם הגה"ק מטשעכאנאווי זי"ע, הגה"ק ר' ישראל סלאנטר זי"ע, והגה"ק מגור בעל שפת אמת".

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 195 אורחים