מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

הגאון הגדול ר' מיכאל דוב ווייסמאנדל זצוק"ל - להיו"ד ו' כסלו

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
שבילי דנהרדעא

Re: הגאון הגדול ר' מיכאל דוב ווייסמאנדל זצוק"ל - להיו"ד ו' כסלו

הודעהעל ידי שבילי דנהרדעא » ד' ינואר 11, 2017 11:54 pm

ראיתי היום בחנות ספרים מהדורה חדשה של הספר 'איש חמודות' בשני כרכים, הספרים היו עטופים בפלסטיק כך שלא יכולתי לעיין בפנים, האם יש מי שיודע אם יש כאן דברים חדשים?

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » א' ינואר 15, 2017 9:40 am

getimg6H039NJF.jpg
getimg6H039NJF.jpg (80.52 KiB) נצפה 1820 פעמים

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ב' ינואר 16, 2017 9:11 pm

משנה הלכות ח"ט סי' רל"ו

ופעם שמעתי מהצדיק ר' מיכאל ז"ל שקרא לסַפָר (בארבער בלע"ז) צדיק דער צדיק האט נישט אויף שבת והרבנית הצדיקת לא יכלה לסבול כי ידעה שהספר אינו אפילו קרוב אצל צדיק ואמרה להצדיק ר' מיכאל ז"ל נו אויב ער איז א צדיק זיי דיר מיט איהם משדך, והשיב הצדיק בדרך בדיחותא נו ער וועט זיך משדך זיין מיט א צדיק ווי ער איז און איך וועל מיר זוכען משדך זיין א צדיק ווי איך בין מיינס גלייכען, ואם התורה אמרה לעולם ימכור אדם כל מה שיש לו וישא בת ת"ח ואפ"ה צותה התורה גם לע"ה למכור כל מה שיש לו וליקח ת"ח לבתו.

הצדיק ר' מיכאל הנ"ל זה הרמד"ו?
נערך לאחרונה על ידי לעומקו של דבר ב ג' ינואר 17, 2017 11:23 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

יוסף שרייבער

הודעהעל ידי יוסף שרייבער » ג' ינואר 17, 2017 2:54 am

זה ווארט ידוע ממהר''א מבעלזא והרבנית ולמעלה בקודש על עוד צדיקים.

חיים ושלו'

הודעהעל ידי חיים ושלו' » ג' ינואר 17, 2017 11:47 pm

חיים ושלו' כתב:למרות שאכן לא היה חסיד, היה מקורב לכמה מגדולי האדמו"רים זצוק"ל, בראש וראשונה להרה"ק ר' מענדי'לי מסטראפקוב זי"ע, וממש היה חסיד נלהב ממנו, ואף שהה עמו בבונקר בשואה לאחר שקפץ מהרכבת.

תמונה של הרה"ק מסראפקוב עם ר' מיכאל בער זצוק"ל

שבילי דנהרדעא

הודעהעל ידי שבילי דנהרדעא » א' פברואר 12, 2017 12:42 am

ראיתי היום בשם תלמידו כ"ק אדמו"ר הרה"ג ר' יעקב יוסף האלברשטם שליט"א.
הנהלת הישיבה החליטו להתחיל לתת לתלמידים מיץ תפוזים בארוחת בוקר, לאחר כמה ימים התרעם ר' מיכאל בער " מאז שהתחילו לתת מאראנצ"ן זאפ"ט (מיץ תפוזים), ניכר התרשלות בלימודים"!

חזון-איש'ניק

הודעהעל ידי חזון-איש'ניק » ו' נובמבר 24, 2017 12:06 am

היום יום היארצייט הששים, אצטט ממאמר חשוב שראיתי.

סיפר הגאון רבי יעקב מרדכי גרינוולד:

היום ידוע ומפורסם עניין צפונות התורה, והנה, אני זכיתי לשמש את רבי מיכאל דוב וייסמנדל זצ"ל, שהיה 'אבי הקודים'. לא היה לו מחשב, הכל היה במוחו, מוח של עילוי גדול.

הייתי אצלו פעם סמוך לפורים, והוא שאל אותי: "כבר ספרת כמה אותיות יש במגילה?" אמרתי לו: "אינני יודע". והוא אמר: "אני יודע. יש שתים עשרה אלף ומאה תשעים ושש אותיות"! שאלתי: "ומה אפשר לעשות עם המספר הזה?"

"תביא לי חומש". הבאתי. "תמנה מהאות א' הראשונה בתורה כמניין האותיות שבמגילה (12,196) - תגיע לאות ס'. מאות זו תמנה שוב כמניין אותיות המגילה - תגיע לאות ת'. ומשם תשוב ותמנה כמניין אותיות המגילה ותגיע לאות ר', שזהו השם אסתר". זהו דבר פשוט נפלא!

אמרתי לו בבת צחוק: "ומה יעשה מרדכי, הרי תהיה לו עוגמת נפש"... השיב הרב: "אינני יודע, אבל תבוא בשנה הבאה".

שנה לאחר מכן, חזרתי ושאלתיו: "מה עם מרדכי?" אמר לי: "מצאתי רמז גם למרדכי, הרי אמרו חז"ל (במסכת חולין דף קל"ט:) מרדכי מן התורה מניין? דכתיב (בפרשת כי תשא, שמות ל', כ"ג): וְאַתָּה קַח לְךָ בְּשָׂמִים רֹאשׁ מָר דְּרוֹר וגו', ומתרגמינן "מירא דכיא"[1] - זהו המקום בו מרומז מרדכי בתורה. ועכשיו תמנה מהאות מ' של 'מר דרור' כמניין אותיות המגילה - תגיע לאות ר'. תמנה שוב - תגיע לאות ד'. תמנה שוב - תגיע לאות כ', ושוב תמנה ותגיע לאות י', שזהו השם מרדכי!" פלאי פלאים!!!

ממשיך הגרי"מ גרינוולד: לפני שנים רבות התארחה בביתנו אשה מאוד חכמה ומכובדת. היא שהתה בסמינר ליהדות, שם התווכחה עם כל הרבנים, והיה להם קשה איתה...

שלחו אותה להתארח אצלנו. לאחר הסעודה, היא ביקשה קצת לדבר. שאלה את כל השאלות שהיו לה, ואמרה שאינה מאמינה בתורה מן השמים, ושזה דבר שאי אפשר להשיג.

לפתע עלו במוחי הדברים הנפלאים ששמעתי מהרב וייסמנדל. סיפרתי לה את עניין הפורים, ואת רמזי "מרדכי ואסתר" בתורה. היא הקשיבה לדברים, ואחר כך קמה מהשולחן והלכה לחדרה.

בבוקר ראינו אותה טרוטת עיניים ועייפה. היא אמרה שישבה על המחשב, ועבדה על העניין, זה היה תחום עבודתה. לקח לה כמה שעות עד שעלה בידה לברר מהם אחוזי הסיכוי שדבר שכזה יקרה. ולאיזו מסקנה הגיעה? - - - "זה בלתי אפשרי מבחינה הסתברותית-סטטיסטית"!!!

שנים רבות אחרי כן, הייתי בחתונה. כשירדתי מהחופה, שמעתי אשה קוראת בשמי. אמרתי: "סליחה, אינני מכירך". אמרה לי: "אני אסתר ומרדכי... אתה רואה ברוך ה' אני הולכת בכיסוי ראש, יש לי בעל שלומד בכולל, ויש לנו ילדים שהולכים לישיבה שגם אתה תהיה מרוצה ממנה!" ('בינת המדות').

נשר

הודעהעל ידי נשר » ו' נובמבר 24, 2017 12:21 am

דרך אגב, ר' יעקב מרדכי הנ"ל חי עדיין? מישהו יודע מה מצבו?
ידוע לי שעבר לגור בארץ לפני כמה שנים, מה איתו היום?

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ו' נובמבר 24, 2017 12:44 am

חיים ושלו' כתב:למה אין באוצר החכמה את הספר מן המצר?

יש.
ובגירסא האחרונה יש גם קינת מן המיצר

חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

Re: הגאון הגדול ר' מיכאל דוב ווייסאנדל זצוק"ל - להיו"ד ו' כסלו

הודעהעל ידי חלמישצור » ו' נובמבר 24, 2017 1:02 am

מתון כתב:
לבנון כתב:
פרנקל תאומים כתב:כיצד ניתן להשיג את 'כחש' של בן הכט ?

הספר כמעט ואינו ניתן להשגה. ברוב (או בכל) החנויות לספרים משומשים הוא איננו.
האפשרות לכא' היחידה היא, לחפש ברשת. (כמובן שכמה שהחסימה שלך יותר חזקה, כך האפשרויות שלך מצטמצמות).

הספר "כחש" הוא רק תרגום של הספר perfidy שנכתב ע"י בן הכט באנגלית כאן מצורף לינק להורדת כל הספר באנגלית
http://netureikartaru.com/Files/perfidy.pdf
אזהרה! הספר אינו לחלושי לב.

יצא לאור בשנה האחרונה במהדורה חדשה בעברית בהוצאת סלע מאיר. אכן ספר מטלטל.

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ו' נובמבר 24, 2017 1:24 am

חיים ושלו' כתב:דרך אגב, ראיתי פעם כתוב, ואיני יודע אם הוא נכון, שהגאון הגדול החסיד ר' מנחם זעמבא זצוק"ל תמך בההתקוממות של הווארשא געטא

ראה בהפרדס גליון ע"ג, וראה עוד בהקדמת הספר בשבילי העבודה להגרש"ב ליברמן - שהיה בגיטו ורשה - ששמע מאיש שהיה מעורה היטב בכל הענינים שם שלא ידוע לאיש פשר דבר בזה

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ו' נובמבר 24, 2017 10:37 am

חלמישצור כתב:
מתון כתב:
לבנון כתב:הספר כמעט ואינו ניתן להשגה. ברוב (או בכל) החנויות לספרים משומשים הוא איננו.
האפשרות לכא' היחידה היא, לחפש ברשת. (כמובן שכמה שהחסימה שלך יותר חזקה, כך האפשרויות שלך מצטמצמות).

הספר "כחש" הוא רק תרגום של הספר perfidy שנכתב ע"י בן הכט באנגלית כאן מצורף לינק להורדת כל הספר באנגלית
http://netureikartaru.com/Files/perfidy.pdf
אזהרה! הספר אינו לחלושי לב.

יצא לאור בשנה האחרונה במהדורה חדשה בעברית בהוצאת סלע מאיר. אכן ספר מטלטל.

אפשר לראות כמה עמודי דוגמה?

חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » ו' נובמבר 24, 2017 11:21 am

פלגינן כתב:אפשר לראות כמה עמודי דוגמה?

זה נושא שלא קשור לפורום. בפרטי

שמואל דוד

הודעהעל ידי שמואל דוד » א' אוגוסט 11, 2019 2:16 pm

נערך לאחרונה על ידי עזריאל ברגר ב א' אוגוסט 11, 2019 5:50 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סיבה: תיקון קישור

חזור אל “משפחות סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מבקש חכמה, פלוריש ו־ 18 אורחים