עמוד 1 מתוך 1

קבר חדש מאחד מתלמידי הבעש"ט הקדוש באיזמיר, האמנם?

פורסם: ד' מאי 17, 2017 8:01 am
על ידי ברוז
מתוך אתר אהלי צדיקים:
הרב ישראל מאיר גבאי יו"ר "אהלי צדיקים", נרגש כשהוא סוגר מעגל שנפתח לפני 15 שנה, עת שיפץ את ציון הרה"ק בעל מחבר הספר הנודע "שבט מוסר", בעיר איזמיר. ובמיוחד כשזה מתקשר לספרי ברסלב.

הכל התחיל כשלפני 15 שנה, עת עסק הרב ישראל מאיר גבאי בשיפוץ ציונו של בעל מחבר הספר "שבט מוסר", כשלצדו ציון נוסף ובלתי ידוע.

לצד זאת, הרב ישראל מאיר גבאי, הדבוק בספרי ברסלב, קרא על צדיק קדוש, אחד מתלמידי אדוננו הבעל שם טוב הקדוש, רבי לייב טרנסטינץ שמו, שנסע בדרכו לארץ ישראל ונפטר על אם הדרך. שאר הפרטים על מקום קבורתו לא נשארו לזכרון, מה שהפריע לרב ישראל מאיר גבאי בכל השנים.

כעת, עם הופעת ספר כתבי רבי שמואל הורוביץ, התגלתה התעלומה, עם הפרטים הברורים על קבורתו של רבי ליב סמוך לציונו של בעל ה"שבט מוסר". הרב ישראל מאיר גבאי פתר את תעלומות הציון הנוסף הסמוך, ואת תעלומת ציונו של רבי לייב.

"מיהרתי לאיזמיר לשים מצבת זכרון לצדיק רבי לייב, ולהציב את כל סיפורו בסמוך לתועלת הבאים על הציון" מספר הרב ישראל מאיר גבאי בהתרגשות, ומציין ציון דרך נוסף בתיעוד צדיקי העולם ע"י "אהלי צדיקים".

א. האם המידע מוסמך ואמין? ב. מה זה כתבי ר' שמואל הורוויץ? ג. מדוע בהמודיע נמנעו מלהביא את מקורות הסיפור? ד.אם המקור לא היה מספרי ברסלב, האם גם אז היה ממהר הרב גבאי לבנות מצבה על סמך שמועה רחוקה זו?

Re: קבר חדש מאחד מתלמידי הבעש"ט הקדוש באיזמיר, האמנם?

פורסם: ה' מאי 18, 2017 3:47 pm
על ידי ברוז
האם שמו כן ידוע ממקור כלשהוא?

Re: קבר חדש מאחד מתלמידי הבעש"ט הקדוש באיזמיר, האמנם?

פורסם: ה' מאי 18, 2017 4:53 pm
על ידי הסרפד
אין לי שום ידיעה בענין, אבל זאת אדע, שכתבי ר' שמואל הורוויץ וודאי הכוונה לחסיד ברסלב מפורסם (מצפת?) בנו של ר' ישעיה אב"ד וויניפעג.

Re: קבר חדש מאחד מתלמידי הבעש"ט הקדוש באיזמיר, האמנם?

פורסם: ה' מאי 18, 2017 7:34 pm
על ידי איש גלילי
הסרפד כתב:אין לי שום ידיעה בענין, אבל זאת אדע, שכתבי ר' שמואל הורוויץ וודאי הכוונה לחסיד ברסלב מפורסם (מצפת? אכן) בנו של ר' ישעיה אב"ד וויניפעג.