מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מרת אדל בת הבעש"ט והסבא קדישא מריז'ין - תאריך לידה ופטירה

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
א גאליציאנער

מרת אדל בת הבעש"ט והסבא קדישא מריז'ין - תאריך לידה ופטירה

הודעהעל ידי א גאליציאנער » ד' יולי 12, 2017 3:14 pm

באשכול בפורום הסמוך - בית המדרש, נקלעתי לאיזשהו ויכוח שאין לי בו מושג... אני מבין שהרב הקדוש מריז׳ין ומרת אדל התראו פנים אל פנים לפחות פעם אחת בימי חייהם, עם כל זה בויקיפדיה למשל מצויין -ללא שום התנצלות... - כי מרת אדל נולדה בשנת ת׳׳ף ונפטרה בשנת תקמ׳׳ז ואילו הסבא קדישא נולד בתקנ׳׳ז (ויש אומרים במקום אחר תקנ׳׳ח) ונפטר בתרי׳׳א, ובספר תולדותיו נכתב שאביו נפטר כשהיה כבר שית והרב הקדוש רבי שלום שכנא נפטר בתקס''ג עד כמה שידוע לי, לכן רציתי לשאול איזה או אולי אלו מהפרטים כאן אינם נכונים ומה מקורותיהם.
יישר כחכם למאוד
בברכה שלימה ונאמנה
א גאליציאנער

בקרו טלה

Re: מרת אדל בת הבעש"ט והסבא קדישא מריז'ין - תאריך לידה ופטירה

הודעהעל ידי בקרו טלה » ד' יולי 12, 2017 4:15 pm

א גאליציאנער כתב:באשכול בפורום הסמוך - בית המדרש, נקלעתי לאיזשהו ויכוח שאין לי בו מושג... אני מבין שהרב הקדוש מריז׳ין ומרת אדל התראו פנים אל פנים לפחות פעם אחת בימי חייהם

א גאליציאנער כתב:במעשה מהסבא קדישא מריז'ין שחיתן והלך לחופה ואדל בת הבעשט או בת רבי ברוכל ממזיבוז אמרה לו שהיות והסבא המגיד הקדוש ממעזריטש יורד לחתונה בודאי גם ירד רבו עמו ולכן מבקשת היא למסור קוויטל לבעשט.

א גאליציאנער

הודעהעל ידי א גאליציאנער » ד' יולי 12, 2017 4:22 pm

יישר כח להרב בקרו טלה שהביא את דבריי משם למי שאין כוחו במתניו לילך לרדוף אחר סקרנותו...
הכלל הוא שאני גם חוזר במה שכתבתי - והרב בקרו טלה הדגיש - בת הרב הקדוש רבי ברוכל ממעזיבוז', כתבתי זאת מאחר ש-וזאת אכתוב עוד הפעם...-בורותי הרבה בענייני משפחולוגיה ותאריכיה אצל מאורי החסידות ותולדותם.
אשר על כן... אחרי שנוכח הקורא לדעת מסתם את מקור שאלתי, יכולו חו"ר המקום לכתוב את הידוע להם לבטח בסייעתא דשמיא.
בברכה שלימה ונאמנה
א גאליציאנער

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ד' יולי 12, 2017 7:38 pm

א גאליציאנער כתב:יישר כח להרב בקרו טלה שהביא את דבריי משם למי שאין כוחו במתניו לילך לרדוף אחר סקרנותו...
הכלל הוא שאני גם חוזר במה שכתבתי - והרב בקרו טלה הדגיש - בת הרב הקדוש רבי ברוכל ממעזיבוז', כתבתי זאת מאחר ש-וזאת אכתוב עוד הפעם...-בורותי הרבה בענייני משפחולוגיה ותאריכיה אצל מאורי החסידות ותולדותם.
אשר על כן... אחרי שנוכח הקורא לדעת מסתם את מקור שאלתי, יכולו חו"ר המקום לכתוב את הידוע להם לבטח בסייעתא דשמיא.
בברכה שלימה ונאמנה
א גאליציאנער

(ס'פאסט נישט פאר א גאליציאנער), הרב בקרו טלה ענה תשובה על שאלתך, שאדל שנפטרה בתקמ"ז זו אדל בת הבעש"ט, והסיפור עם הרה"ק מרוזין היה עם אדל בת הרבי ר' ברוך ממעזבוז

בקרו טלה

הודעהעל ידי בקרו טלה » ד' יולי 12, 2017 10:55 pm

דמשק כתב: בקרו טלה ענה תשובה על שאלתך, שאדל שנפטרה בתקמ"ז זו אדל בת הבעש"ט, והסיפור עם הרה"ק מרוזין היה עם אדל בת הרבי ר' ברוך ממעזבוז
קבצים מצורפים
בית רוז'ין.pdf
(92.33 KiB) הורד 149 פעמים
בית ישראל - רוזין.pdf
(139.22 KiB) הורד 303 פעמים
נערך לאחרונה על ידי בקרו טלה ב א' יולי 16, 2017 10:21 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

א גאליציאנער

הודעהעל ידי א גאליציאנער » ה' יולי 13, 2017 2:04 pm

בקרו טלה כתב:
דמשק כתב: בקרו טלה ענה תשובה על שאלתך, שאדל שנפטרה בתקמ"ז זו אדל בת הבעש"ט, והסיפור עם הרה"ק מרוזין היה עם אדל בת הרבי ר' ברוך ממעזבוז

יישר כח גדול מאוד!!!
ויישר כח מיוחד על הטירחא לחפש אחר כל המקורות, ובקיצור הדברים הוברר שהמדובר במרת אדל בת רבי רבי ברוכל ממעזיבוז שנולדה כעשר שנים פחות או יותר קודם לסבא קדישא מריזין אם הבנתי נכון, ולפי הגירסא הנוספת שהבאת מקובץ בית ריזין נראה שאין שום ראיה למעשה הזה שהבאתי בפורום בית המדרש שהסיבה שאמרה שזקנה הבעל שם טוב ירד היא מחמת שהרב יורד לשמחת תלמידו...
יישר כח גדול על תוספת מרובה לבירור העניין הרב בקרו טלה!
בברכה שלימה ונאמנה
א גאליציאנער

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 283 אורחים