מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

◆ אני מחפש מידע על הרב... מי יכול לעזור? ◆

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
סמל אישי של המשתמש
מיללער

Re: ◆ אני מחפש מידע על הרב... מי יכול לעזור? ◆

הודעהעל ידי מיללער » ה' אוקטובר 24, 2019 6:18 am

אומר אני כתב:על הרהג רב שמואל אלעזר ולק מספריו מיד רואים שעומדים לפני תלמיד חכם עצום , והיה גר בארה״ב!? מי הוא? מי היה רבותיו? מי היה חביריו? מי הוא נכדיו? (אולי הידען הרב מילר יכול לעזר לנו [בפרט בעניני ידיעות על רבני אמריקה!])

תלמיד ישיבת טלז, בהגירתו לארה"ב נתקבל כר"מ בישיבת רי"א (YU) ולא היה נוחה לו ההתנהלות שם בלשון המעטה ובפרט לא סבל את הרב דר. בלקין נשיא הישיבה, ולבסוף הודח ממשמרתו וזכרו כמעט נמחק מכל רשימות הישיבה.

בהקדמת ספרו שהרי טהר חלק שביעי יצא חוצץ נגד הריד"ס בהספדו על בלקין, ומצא הבע"ח לגבות את חובו. פרופ. מלך שפירא כתב עליו פעם באתר ספרים.בלוג
https://seforimblog.com/2009/01/thought ... on-sundry/

יש ממנו צאצאים בארץ ובחו"ל

הנה תמונתו מתמונת מחזור הישיבה משנת תשי"ג - שורה השניה מלמטה השני מימין
קבצים מצורפים
IMG-20190828-WA0036.jpg
IMG-20190828-WA0036.jpg (196.79 KiB) נצפה 611 פעמים

יגל

Re: הגאון רבי יעקב זאב יוסקוביץ

הודעהעל ידי יגל » ה' אוקטובר 24, 2019 2:57 pm

בני ברקי כתב:יש באוצר ספר עם חידות ומכתבים מהגאון הנ"ל.
מה תולדות חייו? מתי נפטר? מי היה חמיו? ילדיו?

נפטר תרצ"ה בלאדז', אשתו מ' קראסל בת ר' אברהם דוד פרנקל נפטרה בתל אביב תשכ"ג. יש לו נכדה גב' גשייד בתל אביב.

חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » ה' אוקטובר 24, 2019 3:01 pm

מיללער כתב:
אומר אני כתב:על הרהג רב שמואל אלעזר ולק מספריו מיד רואים שעומדים לפני תלמיד חכם עצום , והיה גר בארה״ב!? מי הוא? מי היה רבותיו? מי היה חביריו? מי הוא נכדיו? (אולי הידען הרב מילר יכול לעזר לנו [בפרט בעניני ידיעות על רבני אמריקה!])

תלמיד ישיבת טלז, בהגירתו לארה"ב נתקבל כר"מ בישיבת רי"א (YU) ולא היה נוחה לו ההתנהלות שם בלשון המעטה ובפרט לא סבל את הרב דר. בלקין נשיא הישיבה, ולבסוף הודח ממשמרתו וזכרו כמעט נמחק מכל רשימות הישיבה. בהקדמת ספרו שהרי טהר חלק שביעי יצא חוצץ נגד הריד"ס בהספדו על בלקין, ומצא הבע"ח לגבות את חובו. פרופ. מלך שפירא כתב עליו פעם באתר ספרים.בלוג. יש ממנו צאצאים בארץ ובחו"ל. הנה תמונתו מתמונת מחזור הישיבה משנת תשי"ג - שורה השניה מלמטה השני מימין

שייך גם לכאן.

אומר אני

הודעהעל ידי אומר אני » ה' אוקטובר 24, 2019 4:50 pm

לכבוד הרב מילר: ואו- מהר מדי! ובענין הכתבה בהספרים בלוג מצאתי כאן:
https://seforimblog.com/2009/01/thought ... on-sundry/
ותודה!

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ה' אוקטובר 24, 2019 11:17 pm

בהקדמת ספרו חלק א' מפרט את שם הוריו, חמיו (ר' קלמן טריוואש - גיסו של הגר"מ ראזין בעל נזר הקודש חתן אביו ר' הילל דוד טריוואש) ואת שמות צאצאיו
קבצים מצורפים
Untitled.png
Untitled.png (75.21 KiB) נצפה 534 פעמים

תבא

הודעהעל ידי תבא » ד' אוקטובר 30, 2019 6:32 pm

תבא כתב:"הגאון מוה"ר יהושע צבי אבד"ק ווענדזעגאלע בן הרב מו"ה מרדכי קאוונער בהגאון המקובל הצדיק החסיד מו"ה יעקב שהיה אבד"ק איוועניץ בן הגאון המקובל איש אלקים מו"ה יצחק הנודע בשם ר' איצעלע ביטענער ז"ל" (מתוך שם הגדולים השלישי-מרקוביץ- 'לתעלומה נקרא אור'- אות קנ"ט הרב מו"ה מאיר רבינזאן)
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=25&t=8467&p=75773&hilit=%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%A9%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5#p75751
נראה לי שמקור דבריו הוא מספר 'דור רבניו וסופריו' (רב"צ אייזנשטדט) ספר שני עמוד 45: "משפחתו היא נצר גאונים וקדושים מדור דור, אביו הרב הג' מוהרי"צ היה בנו של הרב ר' מרדכי קאוונער, בן הגאון החסיד והמקובל הצדיק ר' יעקב, שנתקבל לאב"ד בעיר איוועניץ כבן ח"י שנה, ומאיזה סיבה עזב את ארצו. אולם אח"כ שב ויסתופף בצלם של בני משפחת הגאון ר' שאול לוריא בקארלין, והוא בנו של החסיד הנסתר המקובל האלקי ר' יצחק, הנודע בשם ר' "איצעלע בוטענער", שמספרים נפלאות ומופתים מקדושתו".
האם ידועים פרטים על הגאונים המקובלים הנזכרים?

האם יודעי התולדות מכירים שמות אלו?
ולכל הפחות האם ידוע אם אפשר לסמוך על הספר 'דור רבניו וסופריו' הנ"ל?
וכן האם אפשר לסמוך על שם הגדולים השלישי כמקור, או שהוא העתיק מהנ"ל?
יישר כח

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ב' נובמבר 04, 2019 9:13 pm

אני מחפש מידע על הרב אלימלך ווילדמאן אבד"ק מיזאטש שנקבר בירושלים עיה"ק ת"ו (אבי הרב יהושע)
האם מצבתו קיימת?

שמחו

הודעהעל ידי שמחו » ג' נובמבר 05, 2019 9:28 am

רוצה לידע על ר' משה רבקש, בעל באר הגולה. האם נשא במשרת רבנות בוילנא?

חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » ג' נובמבר 05, 2019 11:06 am

י. אברהם כתב:אני מחפש מידע על הרב אלימלך ווילדמאן אבד"ק מיזאטש שנקבר בירושלים עיה"ק ת"ו (אבי הרב יהושע)
האם מצבתו קיימת?

לכאורה עדיף להניח את השאלה כאן

חיים שיש בהם

הגאון רבי יצחק אייזיק חבר - בקשת מידע

הודעהעל ידי חיים שיש בהם » ב' נובמבר 11, 2019 3:37 pm

אני מחפש מידע באלו שנים שימש הגאון הנ"ל כרב בעיר וולקוביסק.
בתודה מראש

חזור אל “משפחות סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים