מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מרן הגראי"ל שטינמן זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
פלגינן

Re: חשך אור העולם - מרן הגראי"ל זצוק"ל

הודעהעל ידי פלגינן » ד' דצמבר 13, 2017 2:33 pm

התבקשתי להעלות.
קבצים מצורפים
המודיע_מכווץ.pdf
(7.44 MiB) הורד 525 פעמים
המבשר הגראיל.pdf
(1.18 MiB) הורד 776 פעמים
יתד נאמן הגראיל.pdf
(5.19 MiB) הורד 518 פעמים

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' דצמבר 13, 2017 2:42 pm

אולי המעלה הכי גדולה שלו היתה הצניעות שלו, שלא ראינו בדומה לה אצל אף אחד. אני זוכר אותו בחורף של שנת נ"ג לערך יושב ולומד בכולל פונוביז' בליל שבת, בצניעות בפשטות ובשקט. באותה תקופה בליל שבת למדו כולם בבית המדרש למעלה, ובכולל פונוביז' למדו שלשה. ר' שטיינמאן ושני אברכים ספרדים שאחד מהם שינן משנתו בעל פה, כי היה לו איזה שהוא קפידה על החשמל. ר' שטיימנאן למד אז מסכת שבועות. ניגשתי אליו כמה פעמים לדבר אליו בלימוד, ובדיוק למדתי אז שבועות, ככה שחשבתי שיהיה לנו על מה לשוחח. הוא תמיד הקשיב לקושיות שלי, ואז ענה שהוא לא יודע, והמשכנו לדרכנו. עד היום לא ברור לי, למה הוא לא רצה לענות כלל. אולי לא רצה לבייש אותי.

אני זוכר גם את המנין נץ שהיה מתקיים בכולל חזון איש למעלה. היו שמה את המנין הקבוע שלו, ועוד כמה בחורים שלא ישנו כל הלילה, חלק מהם מתמידים וחלקם עסקנים. (היתה שמה גם בחורה ממושקפת שהיתה מתפללת שמה בקביעות. כל פעם שהיא היתה נכנסת לעזרת נשים, היו כל הבחורים חייבים לצאת.) גם פה הוא בלט בצניעות, בפשטות ובשקט שלו...

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » ד' דצמבר 13, 2017 3:16 pm

מו''ר 311).jpg
מו''ר 311).jpg (612.8 KiB) נצפה 12855 פעמים
מו''ר (318).jpg
מו''ר (318).jpg (1.02 MiB) נצפה 12855 פעמים
מו''ר (260).jpg
מו''ר (260).jpg (836.6 KiB) נצפה 12855 פעמים
מו''ר (174).jpg
מו''ר (174).jpg (692.57 KiB) נצפה 12855 פעמים

פשיסחא

הודעהעל ידי פשיסחא » ד' דצמבר 13, 2017 3:27 pm

תוך כדי קריאה על הגראי"ל נתקלתי בכ"מ באזכורים על תקופה מסויית בה עסק הגראי"ל ביהלומים היש ממש בדברים?

תחילת דרכו לא רצה לשמש כמחנך, למרות נסיונו בשווייץ, ועסק לפרנסתו בתחום היהלומים. (ויקשביה)

לשטיינמן מיוחסת גם עבודה בתחום היהלומים לתקופה קצרה, אך אנשיו לא יודעים לומר אם מדובר באמת.(ישראל היום)

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' דצמבר 13, 2017 4:29 pm

תוכן כתב: אני זוכר גם את המנין נץ שהיה מתקיים בכולל חזון איש למעלה. היו שמה את המנין הקבוע שלו, ועוד כמה בחורים שלא ישנו כל הלילה, חלק מהם מתמידים וחלקם עסקנים. (היתה שמה גם בחורה ממושקפת שהיתה מתפללת שמה בקביעות. כל פעם שהיא היתה נכנסת לעזרת נשים, היו כל הבחורים חייבים לצאת.) גם פה הוא בלט בצניעות, בפשטות ובשקט שלו...

המניין ותיקין לא היה באיצקוביץ? (זכיתי להתפלל אצלו שם כמה פעמים)

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' דצמבר 13, 2017 5:13 pm

בברכה המשולשת כתב:
תוכן כתב: אני זוכר גם את המנין נץ שהיה מתקיים בכולל חזון איש למעלה. היו שמה את המנין הקבוע שלו, ועוד כמה בחורים שלא ישנו כל הלילה, חלק מהם מתמידים וחלקם עסקנים. (היתה שמה גם בחורה ממושקפת שהיתה מתפללת שמה בקביעות. כל פעם שהיא היתה נכנסת לעזרת נשים, היו כל הבחורים חייבים לצאת.) גם פה הוא בלט בצניעות, בפשטות ובשקט שלו...

המניין ותיקין לא היה באיצקוביץ? (זכיתי להתפלל אצלו שם כמה פעמים)

בשנים שאני מדבר בהם זה היה בכולל חזון איש למעלה, כך אני זוכר. קראו לזה הלפרין אם אני לא טועה.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ד' דצמבר 13, 2017 5:38 pm

ביום חול למעלה ב'כולל הלפרין', ובשבת שהיו מתפללים שם בשעה רגילה, היו אנשי ה'נץ' מתפללים ב'הלפרין' למטה, שהיה בשנים הללו ביכ"נ לחסידי ויז'ניץ.
זמן התפילה היה כהנץ האסטרונומי. והגבאים היו ר' נחום אהרן מילצקי ז"ל ור' נחום גליק לאוי"ט.
'הרב' של המנין היה רבי משה פוטרביניק זצ"ל (שהיה מתלמידי מיר בשנחאי). ופעם שאלתי את ר' נחום גליק מדוע הוא חוזר בקריאת זכור על כל הפס' פעמיים בעוד שב'חברון' הוא קורא אח"כ 'תמחה' וגו' בלבד - פעמיים, והאם הגראי"ל אוחז כך, השיבני שהגראי"ל אוחז שמספיק פעם אחת ולחזור רק על 'תמחה', אבל הוא אומר שהרב זה ר' משה פוטרביניק והוא בריסקער ורוצה שיקראו פעמיים. אבל היו מחכים להגראי"ל על שמונה עשרה (יותר נכון לקדושה..)
מסתמא לא הפריעה לו ה'קריאה' המהירה (והמדוייקת)..
כשבנו את איצקוביץ (אחרי פטירת הר"מ הנ"ל), והיה צריך לבסס את המנין אחרי שהוועד הוציא את 'המזרחי' שהשתלטו עליו, הוא עבר עם המנין בחול ובשבת לשם.
ב'עושה שלום' היה עושה שלוש פסיעות גדולות של עקב לצד אגודל ממש.
היה הולך מוקדם לפנות בוקר למקווה חפץ חיים, ובשעתו סיפרו שפעם האחראי לא פתח את המקווה בזמן, והלך שלוש פעמים עד שפתחו.

ברמן

הודעהעל ידי ברמן » ד' דצמבר 13, 2017 5:43 pm

]
קבצים מצורפים
ר' וועלוועל איידלמן.PDF
(597.57 KiB) הורד 401 פעמים
נערך לאחרונה על ידי ברמן ב ד' דצמבר 13, 2017 5:45 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

ברמן

הודעהעל ידי ברמן » ד' דצמבר 13, 2017 5:45 pm

פשיסחא כתב:תוך כדי קריאה על הגראי"ל נתקלתי בכ"מ באזכורים על תקופה מסויית בה עסק הגראי"ל ביהלומים היש ממש בדברים?

תחילת דרכו לא רצה לשמש כמחנך, למרות נסיונו בשווייץ, ועסק לפרנסתו בתחום היהלומים. (ויקשביה)

לשטיינמן מיוחסת גם עבודה בתחום היהלומים לתקופה קצרה, אך אנשיו לא יודעים לומר אם מדובר באמת.(ישראל היום)

ר' וועלוועל איידלמן.PDF
(597.57 KiB) הורד 368 פעמים

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ד' דצמבר 13, 2017 5:59 pm

קו ירוק כתב:ביום חול למעלה ב'כולל הלפרין', ובשבת שהיו מתפללים שם בשעה רגילה, היו אנשי ה'נץ' מתפללים ב'הלפרין' למטה, שהיה בשנים הללו ביכ"נ לחסידי ויז'ניץ.
זמן התפילה היה כהנץ האסטרונומי. והגבאים היו ר' נחום אהרן מילצקי ז"ל ור' נחום גליק לאוי"ט.
'הרב' של המנין היה רבי משה פוטרביניק זצ"ל (שהיה מתלמידי מיר בשנחאי). ופעם שאלתי את ר' נחום גליק מדוע הוא חוזר בקריאת זכור על כל הפס' פעמיים בעוד שב'חברון' הוא קורא אח"כ 'תמחה' וגו' בלבד - פעמיים, והאם הגראי"ל אוחז כך, השיבני שהגראי"ל אוחז שמספיק פעם אחת ולחזור רק על 'תמחה', אבל הוא אומר שהרב זה ר' משה פוטרביניק והוא בריסקער ורוצה שיקראו פעמיים. אבל היו מחכים להגראי"ל על שמונה עשרה (יותר נכון לקדושה..)
מסתמא לא הפריעה לו ה'קריאה' המהירה (והמדוייקת)..
כשבנו את איצקוביץ (אחרי פטירת הר"מ הנ"ל), והיה צריך לבסס את המנין אחרי שהוועד הוציא את 'המזרחי' שהשתלטו עליו, הוא עבר עם המנין בחול ובשבת לשם.
ב'עושה שלום' היה עושה שלוש פסיעות גדולות של עקב לצד אגודל ממש.
היה הולך מוקדם לפנות בוקר למקווה חפץ חיים, ובשעתו סיפרו שפעם האחראי לא פתח את המקווה בזמן, והלך שלוש פעמים עד שפתחו.

זכורני שהיה בהלפרין נשאר לשמוע את השיעור במשניות אחרי התפילה

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' דצמבר 13, 2017 6:37 pm

IMG-20171213-WA0004.jpg
IMG-20171213-WA0004.jpg (158.57 KiB) נצפה 12641 פעמים

IMG-20171213-WA0002.jpg
IMG-20171213-WA0002.jpg (245.15 KiB) נצפה 12641 פעמים

IMG-20171213-WA0001.jpg
IMG-20171213-WA0001.jpg (146.69 KiB) נצפה 12641 פעמים

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ד' דצמבר 13, 2017 6:55 pm

הרבה סיפורים מתפרסמים שאין להם אחיזה במציאות

לדוגמא, מישהו שלח אלי קטע משיעורו של הרב מנשה רייזמן ובו מספר שהרבנית תמר לא רצתה בהתחלה השידוך עם הגראי"ל והלכה להתייעץ בשוויץ עם האדמו"ר מסאטמאר שהמליץ בעד השידוך וכו'

הבעיה, כי הם התחתנו בטבת תש"ד והאדמו"ר הגיע לשוויץ רק בכסלו תש"ה

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ד' דצמבר 13, 2017 7:03 pm

תוכן כתב:אולי המעלה הכי גדולה שלו היתה הצניעות שלו, שלא ראינו בדומה לה אצל אף אחד. אני זוכר אותו בחורף של שנת נ"ג לערך יושב ולומד בכולל פונוביז' בליל שבת, בצניעות בפשטות ובשקט. באותה תקופה בליל שבת למדו כולם בבית המדרש למעלה, ובכולל פונוביז' למדו שלשה. ר' שטיינמאן ושני אברכים ספרדים שאחד מהם שינן משנתו בעל פה, כי היה לו איזה שהוא קפידה על החשמל. ר' שטיימנאן למד אז מסכת שבועות. ניגשתי אליו כמה פעמים לדבר אליו בלימוד, ובדיוק למדתי אז שבועות, ככה שחשבתי שיהיה לנו על מה לשוחח. הוא תמיד הקשיב לקושיות שלי, ואז ענה שהוא לא יודע, והמשכנו לדרכנו. עד היום לא ברור לי, למה הוא לא רצה לענות כלל. אולי לא רצה לבייש אותי.

אני זוכר גם את המנין נץ שהיה מתקיים בכולל חזון איש למעלה. היו שמה את המנין הקבוע שלו, ועוד כמה בחורים שלא ישנו כל הלילה, חלק מהם מתמידים וחלקם עסקנים. (היתה שמה גם בחורה ממושקפת שהיתה מתפללת שמה בקביעות. כל פעם שהיא היתה נכנסת לעזרת נשים, היו כל הבחורים חייבים לצאת.) גם פה הוא בלט בצניעות, בפשטות ובשקט שלו...

אולי הוא חיפש מקום שקט ללמוד (היו שם רק 3 אנשים), ולא רצה שתרגיש הנה יש לי פה את הרב שטיינמן זמין, חבל לבזבז אותו, לכן הוא גדע את זאת באיבו
הוא אמר פעם לאיזה בחור מישיבה קטנה ששאל אותו שאלה ברחוב, שזה לא בל תשחית לראות אותו ולא לשאול

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » ד' דצמבר 13, 2017 7:56 pm

בוא נחזור לעיקר הענין

בני ברקי

הודעהעל ידי בני ברקי » ד' דצמבר 13, 2017 8:37 pm

זכיתי כמה וכמה פעמים להתפלל בביתו בלילות שב"ק, לא אמרו שם ברכת מעין שבע.
יש טעם לא לומר כאשר מתקיים שם מנין קבוע 25 שנה? האם יש כאן שיטת חזו"א?

בערל

הודעהעל ידי בערל » ד' דצמבר 13, 2017 8:38 pm

הוד_והדר כתב:הרבה סיפורים מתפרסמים שאין להם אחיזה במציאות

לדוגמא, מישהו שלח אלי קטע משיעורו של הרב מנשה רייזמן ובו מספר שהרבנית תמר לא רצתה בהתחלה השידוך עם הגראי"ל והלכה להתייעץ בשוויץ עם האדמו"ר מסאטמאר שהמליץ בעד השידוך וכו'

קצת אחיזה במציאות יש לזה, ביתד כתבו שהיא פחדה לעלות לארץ מפני המצב הרוחני שהיה אז וע"ז הלכה להתייעץ והוא המליץ לעלות.
קבצים מצורפים
יתד.JPG
יתד.JPG (32.34 KiB) נצפה 12458 פעמים
נערך לאחרונה על ידי בערל ב ד' דצמבר 13, 2017 8:42 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ד' דצמבר 13, 2017 8:39 pm

אמר דבר אמת אחד מגדולי תלמידיו האמיתיים של מרן זצוק"ל.
מרן הגראי"ל חי במשך למעלה ממאה שנה כאן בעולם הזה, בוא ונחשוב כמה תהפוכות עבר העולם, וכמה השתנה קצב החיים. ובכל זאת עד התקופה האחרונה ממש (ואני הצעיר והדל זכיתי להיות בביתו בתמוז לפני שנה ומחצה) תפס מיד כל עניין ועניין, ידע לאיזה ישיבה לשלוח בחור ומה צריך לעשות בכל עניין וכדו'.

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ד' דצמבר 13, 2017 8:41 pm

סיפר לי בעל המעשה שליט"א שהיה מהמתפללים הקבועים בבית מרן, שכשיצא מהבית ראה בחדר המדרגות בחורה ממררת בבכי, ושאל אותה לפשר הדבר, וענתה הבחורה שיש בידה מנעול שנתן לה "רב מקובל" אחד ונעל אותו בפניה ואמר לה שכעת ננעל מזלה.
כיוון שכך חזר היהודי לבית מרן זצוק"ל וסיפר לו, מרן הזמין אותה פנימה נטל המנעול לידיו ופתח אותו, ואמר לה נחרצות שכעת המזל שלה נפתח ומכאן והלאה היא רק תצליח.

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ד' דצמבר 13, 2017 8:45 pm

עוד מעשה מת"ח אחד שליט"א שכיון משמש בר"מ בישיבה חשובה בירושלים. שבצעירותו הלך להתייעץ עם מרן על עניין אחד שהיה לו מחלוקת עם הוריו, ובתוך הדברים שאלו מרן במה אביו עוסק. אותו בחור שאביו שימש כפרופסור באוניברסיטה לא רצה לומר את כל האמת סתם ואמר שאביו מלמד.
אחר כמה משפטים שאלו הגראי"ל: "איפה אביך מלמד?" והלה נאלץ להשיב לו את מלוא האמת.

הרי זה היה מדהים איך אי אפשר היה לעבוד עליו!! בכל דבר הוא הרגיש את הסטייה או ההסתרה וידע לעמוד על הנקודות האמיתיות!
ועל זה יכול להעיד גם אנוכי הקטן, שכשהוא לא רצה לומר משהו אי אפשר היה להוציא את זה ממנו בכל הטצדקי שבעולם.

הגרח

הודעהעל ידי הגרח » ד' דצמבר 13, 2017 9:26 pm

שמעתי מהוניסברג נכדו חתן בנו שבאותו בוקר של הפטירה הוא היה אצלו וקרא בפניו מקרא ותרגום ולפתע בשעה שש ו
עשרה ראוה כאילו נחנק וקרא לרופאים שניסו להחיותו
עד שיצאה נשמתו לאחר שעה לערך עוד שמעתי שכבר היה אמור להשתחרר בו ביום והמכתב שחרור כבר היה מוכן.....
אגב יש אומרים שבנו ר שרגא הוא כרעא דאביו בפקחות
וצדקות וישרות

טעם זקנים

הודעהעל ידי טעם זקנים » ד' דצמבר 13, 2017 9:32 pm

באמת מעניין הענין של בנו הג"ר שרגא.
היה לי איתו תקופה מסוימת קשר, באיזה ענין ציבורי.
וממש הרגשתי שיש כאן בבואה דאביו.
גם בצניעות, גם בתפיסה החדה והשקטה.
כבר אז תמהתי לעצמי, האם הוא מתעקש על אלמוניותו, או שמא כך התגלגלו הדברים?

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ד' דצמבר 13, 2017 9:46 pm

האם ידוע דעתו על ענין ההשתמשות במחשבים לצוריך ת"ת הנפוץ כהיום בין לומדי התורה ואברכי הכוללים?

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ד' דצמבר 13, 2017 9:53 pm

בערל כתב:

קצת אחיזה במציאות יש לזה, ביתד כתבו שהיא פחדה לעלות לארץ מפני המצב הרוחני שהיה אז וע"ז הלכה להתייעץ והוא המליץ לעלות.

אני יודע על מה הזיוף בנוי, בכל זאת זה לא קרה מעולם, ומכאן דייק לרוב שאר הסיפורים שמתאמרים על האדמו"ר מסאטמאר והראי"ל

אמיר כרמי

הודעהעל ידי אמיר כרמי » ד' דצמבר 13, 2017 9:56 pm

בשולי הדברים החשובים שנאמרו פה אעלה הרגש קטן אף על פי שבדרך כלל אין דרכי במושגים כאלו(ואפילו אפשר לומר שהייתי סולד מאמירה כזאת אם הייתי שומע אותה מאדם אחר)
והוא שאף על פי שהייתי בבני פעמים רבות וביניהם גם בימים החמים של השנה(ובני ברק מפורסמת בימים החמים שלה) אך ביום של ההלוויה, אמצע החורף(הלקוי לצערנו אך עדיין) מהרגע שנכנסתי לעיר הרגשתי את השמש מכה בי בכל תוקפה ממש כאילו נפל המגן שהיה סוכך על העיר מן הדין הנורא והרי היא אתה מוטלת בלי מגן וצינה- עד כדי כך שממש חששתי ממכת חום וכדומה לי ולמאות אלפים שליוו את הרה"י למנ"ע.

תולדות
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תולדות » ד' דצמבר 13, 2017 10:20 pm

ונתנו ידידים כתב:האם ידוע דעתו על ענין ההשתמשות במחשבים לצוריך ת"ת הנפוץ כהיום בין לומדי התורה ואברכי הכוללים?

אני שמעתי מתלמיד חכם אחד ששאל אותו על העמדת מחשב עם תוכנת אוצר החכמה בכולל אברכים [לפני כשש שנים].
והנידון היה, האם השימוש באוצר החכמה, מוריד בעמל התורה.
ואמר הרב שטיינמן, שחיפוש בספרים, אינו חלק מעמל התורה. והעיקר בעמל התורה הוא להבין. ולא לטרוח לדעת היכן הדבר מופיע בספר.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ד' דצמבר 13, 2017 10:21 pm

...מחזה מזעזע בנמל חיפה מיד עם רדת העולים ביום ג' לצריף. עולה, כבן 30 בערך, בעל עינים יוקדות, נפל אפים ארצה ונשק פעמיים את אדמת המולדת וכמעט שלא יכול להינתק הימנה מרוב התרגשות. כל אלה שנזדמנו לאותו מקום עמדו נרגשים ומזועזעים וגם שוטרים בריטיים לא גרעו עין מאדם זה...
(קטע מעיתון הצופה למחר עלייתו של הגראי"ל ארצה, רק בשנה האחרונה הוציאו ממנו שהוא אכן נישק את אדמת ארץ הקודש)
הרב שטיינמן בעלותו ארצה, הצופה, 22 יוני 1945.JPG
הרב שטיינמן בעלותו ארצה, הצופה, 22 יוני 1945.JPG (121.27 KiB) נצפה 12358 פעמים

(כל הזכויות שמורות)

אליעזר בלוי
שם מלא: אליעזר בלוי

הודעהעל ידי אליעזר בלוי » ד' דצמבר 13, 2017 10:33 pm

הוד_והדר כתב:
בערל כתב:

אני יודע על מה הזיוף בנוי, בכל זאת זה לא קרה מעולם, ומכאן דייק לרוב שאר הסיפורים שמתאמרים על האדמו"ר מסאטמאר והראי"ל

מהיכן ההחלטיות שלא היה
לא ראינו אינה ראיה

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ד' דצמבר 13, 2017 10:46 pm

לא קרה מעולם, כוונתי להתייעצות אודות השידוך

בסדר

הודעהעל ידי בסדר » ד' דצמבר 13, 2017 11:19 pm

חזון-איש'ניק כתב:
מלאעולם כתב:
חזון-איש'ניק כתב:תמונה
לא ברור מי מהתמונה הוא הגראי"ל

אף אחד!

באתר אייוועלט הובא בשם הגרא"י רוזנבלום זצ"ל, שגם הוא היה באותו מעמד, ואישר שהגראי"ל נראה שם

לעומת זה האיש שצילם תמונה זאת שעדיין בחיים חיותו ומקום מושבו בעיר בארא פארק ושמו אני לא זוכר, והוא נתן ראיון לאיזה מהעיתונים החרדים בארה"ב, שם אמר שהגראי"ל לא היה שם בשעת שצילם תמונה זאת.
אבל ידוע שהיו ביחד שם, והגראי"ל רשם כמה דברי תורה ממה שאמר הרה"ק מסאטמאר בעת שהיותו בשווייץ, והוא לו נדפס בספר טיב לבב

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' דצמבר 13, 2017 11:21 pm

ונתנו ידידים כתב:האם ידוע דעתו על ענין ההשתמשות במחשבים לצוריך ת"ת הנפוץ כהיום בין לומדי התורה ואברכי הכוללים?

הייתי אצלו אבדל"ח להביא לו מתנה את אוצר החכמה (מתנת הרב סלע לבקשת מקורביו), הוא שאל בחיוך, איך יתכן שכל התורה נכנסת בקופסה אחת קטנה, והשבתי, דמיון לזה: ראשו של ת"ח, והיה נראה שמוצא חן בעיניו...

באותה הזדמנות העלו המקורבים את שאלת איתור המקורות דרך מחשב מול עמל התורה, והוא ביטל את הדברים אף שאיני זוכר את תוכן דבריו, ויתכן שכבר העליתי אותם כאן בעבר.

בקרו טלה

הודעהעל ידי בקרו טלה » ד' דצמבר 13, 2017 11:26 pm

איש_ספר כתב:

באותה הזדמנות העלו המקורבים את שאלת איתור המקורות דרך מחשב מול עמל התורה, והוא ביטל את הדברים אף שאיני זוכר את תוכן דבריו, ויתכן שכבר העליתי אותם כאן בעבר.

viewtopic.php?f=17&t=7567&p=67148#p67295

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' דצמבר 13, 2017 11:27 pm

בקרו טלה כתב:
איש_ספר כתב:

http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f= ... 148#p67295

יש"כ...

שבטיישראל

הודעהעל ידי שבטיישראל » ה' דצמבר 14, 2017 12:06 am

חזון-איש'ניק כתב:תמונה נדירה, בשמחת נישואיו.

מי הם היושבים משמאלו ?

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ה' דצמבר 14, 2017 12:09 am

איש_ספר כתב: באותה הזדמנות העלו המקורבים את שאלת איתור המקורות דרך מחשב מול עמל התורה, והוא ביטל את הדברים אף שאיני זוכר את תוכן דבריו, ויתכן שכבר העליתי אותם כאן בעבר.

יש משהו בענין זה מהגר"י הוטנר בהקדמה לאחד מכרכי האוצר מפרשי התלמוד.

חזון-איש'ניק

הודעהעל ידי חזון-איש'ניק » ה' דצמבר 14, 2017 12:22 am

שאלו בתחילת האשכול, האם צריך לנסוע ללוויה בעיר אחרת, הנה דעת הגראי"ל זצוק"ל
קבצים מצורפים
Screenshot 2017-12-13 17.17.56.png
Screenshot 2017-12-13 17.17.56.png (77.98 KiB) נצפה 12176 פעמים

חזון-איש'ניק

הודעהעל ידי חזון-איש'ניק » ה' דצמבר 14, 2017 12:23 am

תמונה

חזון-איש'ניק

הודעהעל ידי חזון-איש'ניק » ה' דצמבר 14, 2017 12:27 am

תמונה
הכסא המיותם שלו, אפשר לראות שהוסיף למטה חיתיכת עץ, שרגליו לא יגעו ברצפה, ומו"כ אין לה משענת, שלא ירדם בלימוד.

בקרו טלה

הודעהעל ידי בקרו טלה » ה' דצמבר 14, 2017 12:29 am

י. אברהם כתב:יש משהו בענין זה מהגר"י הוטנר בהקדמה לאחד מכרכי האוצר מפרשי התלמוד.

אוצר מפרשי התלמוד בבא מציעא ב עמ' 7

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ה' דצמבר 14, 2017 1:03 am

חזון-איש'ניק כתב:

תמונה

ערבא ערבא צריך. אף אחד אינו מכחיש שמן הסתם נפגשו בשוויץ והלכו לברכה, אבל מכאן עד להתייעצות וכו' וכל מה שמסופר מסביב, פה זה גירסא מקוצרת וראיתי כבר מודפס עוד כמה גירסאות עם דברים שאינם תואמים את המציאות, אקוה שתבין.

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » ה' דצמבר 14, 2017 3:00 pm

קובץ ווי העמודים מהרב זילברשטיין על מרן זצ"ל
קבצים מצורפים
ווי העמודים מס' 51 טבת תשעח.pdf
(1.67 MiB) הורד 1895 פעמים

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 124 אורחים