מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דברי חכמה ושנינות מרבינו הגראי''ל זצוק''ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
אב בבינה

Re: דברי חכמה ושנינות מרבינו הגראי''ל זצוק''ל

הודעהעל ידי אב בבינה » ש' דצמבר 16, 2017 7:55 pm

לפני כמה שנים היה לי חברותא, בחור, ששאלו באיזה ספר מוסר יש לו ללמוד, והוא ענה, אתה חושב שאגיד לך ספר הסודי שמועיל? אין סודות, היצר הרע כבר יודע כל ספרי המוסר, רק צריך לעבוד על עצמך ללחום עם יצה"ר.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ש' דצמבר 16, 2017 10:57 pm

ראש כתב:
עובדיה חן כתב:אכן כן.
אני מכיר אברך שחלה במחלה הידועה, ובא הגר"מ שפירא לבקרו, ואמר לו אתה צריך להתחזק בדבר אחד, לשמור על המצב רוח הטוב שלך, ולהלחם על החיים, וזה תפקידך לעת זו ולא שום דבר אחר, וגם אם יבואו אליך אנשים וימליצו לך לעשות תשובה על דבר פלוני ולהתחזק בדבר אלמוני אל תשמע להם.
והיינו, שאדם במצב קשה נסחט רגשית מכל מיני דברים שאינם עיקריים, ומסיט את כוחותיו מהדברים החשובים באמת, כי בדר"כ אדם יודע במה הוא פגום ועל מה צריך לעשות תשובה, וכל שאר הדברים הם עקירת תשומת הלב מרצון ה' ממנו, שישמור על חייו.

חזק מאוד.
שלא תדעו מצרות, אבל הלחץ ורגשות האשם, שאני לא בסדר, כשאין לי את האפשרות לדעת במדוייק במה, הורסת ומדכאת. ולא נותנת אפשרות של התקדמות.
תשאלו (לא באמת, כמובן...) כל מי שאין לו ילדים או מי ששיכל צאצאים על דברי ותהיו בהלם מהידיעה כמה דבר זה מכריע את בני האדם.

לאחר מחשבה והסבר של החברים אכן צודקים ורואים פה עד כמה רגישות הייתה לו.

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ש' דצמבר 16, 2017 11:10 pm

נכנס אליו בחור צעיר וביקש אישור לנסוע למירון בל"ג בעומר, ואמר לו שאחותו כבר קנתה לו כרטיס נסיעה.
אמר לו הגראי"ל: הבה נחשוב בהגיון, את הכסף כבר הפסדת, עכשיו אתה רוצה להפסיד גם את הזמן...

נשר

הודעהעל ידי נשר » א' דצמבר 17, 2017 1:20 am

מעשה שאני מכירו מכלי ראשון.

ניגש אליו יהודי לשאול על ניתוח מסויים שהרופאים ממליצים לאמו, האם לעשותו או לא. אחרי שקיבל תשובה חיובית, אמר את שמה לתפילה.

לאחר הניתוח שעבר בהצלחה, שלח אותו אדם את מקורבו של הגראי"ל (הרב רוזנגרטן יבלחט"א) למסור שהניתוח עבר בהצלחה, ויישר כוח על התפילה.

אמר הגראי"ל: מאות אנשים באים לבקש שאתפלל, פעם ראשונה שבאים לספר לי לאחר מעשה שהכל עבר בשלום...

בקרו טלה

הודעהעל ידי בקרו טלה » א' דצמבר 17, 2017 1:33 am

נשר כתב:אמר הגראי"ל: מאות אנשים באים לבקש שאתפלל, פעם ראשונה שבאים לספר לי לאחר מעשה שהכל עבר בשלום...

כבר המליצו ע"ז השפת אמת ובנו האמרי אמת מגור [ועוד] את הפסוק (ירמי' ד, כב) חכמים המה להרע ולהיטיב לא ידעו.
[ועי' בספר שושלת ספינקא עמ' 440 על החקל יצחק, ובספר ביקור חולים מעשה על הבית ישראל בשם ספר פאר ישראל].
קבצים מצורפים
זכרונם לברכה - (פרלוב) ב.pdf
(36.87 KiB) הורד 357 פעמים
מרביצי תורה מעולם החסידות ה.pdf
(204.15 KiB) הורד 278 פעמים
ביקור חולים - לוי א.pdf
(273.24 KiB) הורד 305 פעמים
נערך לאחרונה על ידי בקרו טלה ב א' דצמבר 17, 2017 5:20 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

טוב לי

הודעהעל ידי טוב לי » א' דצמבר 17, 2017 4:23 am

מעשה ונכנס אליו אדם ממובילי המערכה בענין התכלת וניסה לשכנעו להטיל פתיל תכלת בטליתו.
הגראי"ל התחמק ואמר שמאחר והרבה אנשים מסתכלים עליו ויבואו לעשות כמותו הוא מעדיף להמנע מכך.
אמר לו אותו האדם: "אז שהראש ישיבה ישים את זה מתחת הבגדים ואף אחד לא יראה."
השיב לו הגראי"ל: "מאיפה אתה יודע שאין לי עכשיו תכלת מתחת הבגדים?"
- "טוב, את זה כולם יודעים." ענה.
- "גם את זה כולם ידעו..." השיב הגראי"ל ונסתתמו מילותיו של השואל.

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » א' דצמבר 17, 2017 12:39 pm

פרנקל תאומים כתב:ואיך אפשר בלי הסיפור המפורסם הזה:

אירע שיהודי עשיר נכנס למעונו וביקש להתייעץ- היות שהוא מחזיק ברכב יקר, האם עליו לחשוש מפני עין הרע עקב קנאתם של הבריות...
רבינו הגראי"ל (שכנראה חש בקורטוב של גאוות ממון בנימת דבריו של השואל) השיב לו בשאלה: את הש"ס אתה כבר יודע?
והעשיר ענה: לא, לא זכיתי. ואולי מחצית מן הש"ס אתה יודע? והעשיר: מחצית מן הש"ס? הלוואי.. לא זכיתי. אז אולי לפחות מסכת אחת מן הש"ס שגורה על לשונך? והעשיר: לצערי, אפי' מסכת אחת של משניות אינני יודע...
אם כך, אמר לו הגראי"ל בחדות: מדוע אתה מודאג? במה יש לקנא בך?

בהמודיע מביא הכתב שהוא פגש ה'גביר' המדובר בלוויה שסיפר לו כל הנ"ל ולדבריו היום הוא אחד מראשי הכוללים הגדולים, הוא רק שכח לברר אם היום הוא כן חושש מעין הרע...

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » א' דצמבר 17, 2017 1:44 pm

מישהו יכול להעלות לג'מבו או לדרייב?
https://www.hidabroot.org/article/229018

טוב לי

הודעהעל ידי טוב לי » א' דצמבר 17, 2017 3:14 pm

גם כאן כמה תשובות מחוכמות לשאלות הרה"ג יחזקאל אתרוג ראש כוללי מגדל עוז.
[לאחר כמה שניות הקדמה].

https://drive.google.com/file/d/1YvOv-A ... p=drivesdk

ברלינר

הודעהעל ידי ברלינר » א' דצמבר 17, 2017 5:58 pm

שמעתי מאדם חשוב
פ"א הייתי אצל מרן זי"ע
אחרי קבלת קהל של מאות אנשים (בזמן הרישום לישיה"ג
ואמר בהליכתו לחדרו
שכל מאות האנשים שאלו שאלה אחת
ותמהתי כולם אותו שאלה? הייתכן?
אמר לי כן כבוד!

הולשטיין

הודעהעל ידי הולשטיין » א' דצמבר 17, 2017 9:56 pm

עובדיה חן כתב:זכור לי איזה סיפור בערך כך שראש כולל אחד אמר לו שיש לו אהבת תורה ולכן הוא מחזיק את האברכים,ואז הוא אמר לו האם אתה יכוול להחזיק גם אברכים של כולל אחר..?

הזכיר לי מש"כ באוצרות יוסף להגר"י ענגיל זצוק"ל, סוף דרוש ה'
"... חיים שתהא בנו אהבת תורה ויראת שמים, אף שכבר אמר חיים שיש בהם יראת חטא, דהוא אחד עם יראת שמים. ובפשיטות יש לומר דאינם אחד, דיראת שמים הוא יראה בעצם - לא מפני החטא, רק גם אם אינו חוטא, וכמו שכתבו (עיין אור המאיר פרשת יתרו; תפארת שלמה פרשת יתרו סוד"ה וישמע) על הכתוב (שמות כ, יז) 'בעבור תהיה יראתו על פניכם לבלתי תחטאו', דהכוונה שתהיה היראה עצמיית - אף אם בלתי תחטאו ודו"ק. ודרך צחות - הכוונה חיים שתהא בנו אהבת תורה ויראת שמים של זולתנו, דיש שהוא בן תורה וירא, ועם כל זה, את התורה והיראה של זולתו אינו אוהב כלל, ועל זה מתפללין - חיים שתהא בנו אהבת תורה ויראת שמים של זולתנו, וכך נזכה ליראה בעצמינו ולאהבת תורה ויראה של זולתנו, ובא לציון גואל אמן".

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » ב' דצמבר 18, 2017 12:14 am

חיימשה כתב:הגיע אליו יהודי חסידי ושאל אם להחליף משרה של מג''ש בישיקק למגי''ש בישי''ג. בין השיקולים הוא מנה את ענין הכבוד להיות ר''מ בישי''ג. רבינו ענה לו מה שענה ואח''כ קם וליווהו עד הדלת!
אח''כ שאולוהו על מה ולמה? אמר במתק לשונו: כל יום עומדים פה אנשים ומסבירים כל מיני הסברים, ובאמת הם מתכוונים לכבוד. סוף סוף בא יהודי ואמר בדיוק את מה שהוא חושב בלי רמאות, וראוי ע''כ לכבדו!

כמעשה הזה שמעתי ממורי ורבי הגאון ר' אליקים פשקס שליט"א שסיפר לו ראש ישיבה אחד שבא למרן זצוק"ל, ואמר לו שרוצה להיות ראש ישיבה, משום שרוצה להעמיד תלמידים, וגם הוא צריך את הכבוד!, וכשיצא קם מרן וליוהו עד הפתח, ואותו ראש ישיבה סבר שהוא ממידת האמת שבו. ואמר מו"ר, כמה טעה! מרן ראה שהוא צריך כבוד אז הוא נתן לו!!

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ב' דצמבר 18, 2017 1:19 am

ולפי איך שאני שמעתי את העובדה נ"ל שרבך הוא שפירש כרצונו, ולא ככוונת מרן.
עצם הצגת העניין כאילו אלו שצריכים כבוד הם יוצאי דופן, זוהי צדקנות של שקר בהיפוך גמור ממידתו. כמה ראשי ישיבות יש שאפשר לומר שאינם זקוקים לכבוד?

רוצה לעיין

הודעהעל ידי רוצה לעיין » ב' דצמבר 18, 2017 3:23 am

חבר פורום אוצר החכמה כתב:כשרים לעדות? למה?

כי לדין פסולי עדות יש שו"ע מפורש ואין שום סעיף שכתוב בו שהמחזיק אייפון פסול לעדות ולכן אמר הגר"י דייויד שליט"א שהכל בסדר
כי כשמסדר קידושין עומד תחת החופה יש לו להעמיד את החופה כדין הכתוב בשו"ע ולא להתעסק עם חינוך אנשים
הוספה: גם מה שמביאים באשכול זה שדעתו האיילת השחר שפסול לעדות מדרבנן לא שהוא סבר כך אלא שרצה להמעיט מדעת הפוסלים לעדות מדאורייתא לכך דן שודאי אינו מדאורייתא והעומד לפניו הוציא שפסול מדרבנן

בינוני

הודעהעל ידי בינוני » ב' דצמבר 18, 2017 5:00 am

אלו שמחזיקים אייפון לא מסונן בריש גלי נכללים בקל במה שמבו' בשו"ע ל"ד סי"ח, ושוב אי"צ לדחוק מידי בדברי הגראי"ל ושאר פוסקים שאמרו כדבריו.

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ב' דצמבר 18, 2017 7:01 am

שייף נפיק כתב:
חיימשה כתב:הגיע אליו יהודי חסידי ושאל אם להחליף משרה של מג''ש בישיקק למגי''ש בישי''ג. בין השיקולים הוא מנה את ענין הכבוד להיות ר''מ בישי''ג. רבינו ענה לו מה שענה ואח''כ קם וליווהו עד הדלת!
אח''כ שאולוהו על מה ולמה? אמר במתק לשונו: כל יום עומדים פה אנשים ומסבירים כל מיני הסברים, ובאמת הם מתכוונים לכבוד. סוף סוף בא יהודי ואמר בדיוק את מה שהוא חושב בלי רמאות, וראוי ע''כ לכבדו!

כמעשה הזה שמעתי ממורי ורבי הגאון ר' אליקים פשקס שליט"א שסיפר לו ראש ישיבה אחד שבא למרן זצוק"ל, ואמר לו שרוצה להיות ראש ישיבה, משום שרוצה להעמיד תלמידים, וגם הוא צריך את הכבוד!, וכשיצא קם מרן וליוהו עד הפתח, ואותו ראש ישיבה סבר שהוא ממידת האמת שבו. ואמר מו"ר, כמה טעה! מרן ראה שהוא צריך כבוד אז הוא נתן לו!!

חזק!!

דודי צח

הודעהעל ידי דודי צח » ב' דצמבר 18, 2017 8:23 am

לפני 3 שנים, כשהרופא המליץ לו אודות התזונה המתאימה לגילו, מה עליו להוסיף ומה עליו לגרוע, תוך שאומר לו כי בגיל 101 צריך כך וכך חומרים לגוף וכו' וכו', אמר לו הגראי"ל: על פי איזה ניסיון אתה קובע מה ראוי לבן אדם בגיל 101, אתה היית פעם בגילי? היו לך עוד קליינטים כאלה?

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ב' דצמבר 18, 2017 9:24 am

בינוני כתב:אלו שמחזיקים אייפון לא מסונן בריש גלי נכללים בקל במה שמבו' בשו"ע ל"ד סי"ח, ושוב אי"צ לדחוק מידי בדברי הגראי"ל ושאר פוסקים שאמרו כדבריו.

הבעיה היא שהממונים על הציבור לחנכו ולחכמו מרחיבים את הפסול גם לבעלי מכשיר מסונן, ואפילו לבעלי מכשיר כשר לגמרי אם לדעתם יש איזה חשש מראית העין.
סיפר לי יהודי יקר איש נדל"ן תומך ומוקיר רבנן, שכאשר רכש וויז כשר עם חותמת לצורך עסקיו, אשתו הצדקנית פרצה בבכי! למה זה צריך להראות כמו אייפון...

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ב' דצמבר 18, 2017 1:23 pm

שמעתי על אחד שדיבר עמו על ספר 'מתוק האור' על איזה וורט שהוא ראה שם אז הוא שאל באיזה חלק י"ח או י"ט?..

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ב' דצמבר 18, 2017 3:33 pm

דודי צח כתב:לפני 3 שנים, כשהרופא המליץ לו אודות התזונה המתאימה לגילו, מה עליו להוסיף ומה עליו לגרוע, תוך שאומר לו כי בגיל 101 צריך כך וכך חומרים לגוף וכו' וכו', אמר לו הגראי"ל: על פי איזה ניסיון אתה קובע מה ראוי לבן אדם בגיל 101, אתה היית פעם בגילי? היו לך עוד קליינטים כאלה?

דין שרופא נאמן וסומכין על רופא לאכילה ביוהכ"פ הוא דוקא ברופא שהתמחה ע"י נסיון שהוא גופיה היה פעם במצב כזה או היו לו קליינטים כזה, או שסגי שלמד כן בחכמת הרפואה?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ב' דצמבר 18, 2017 3:39 pm

מיללער כתב:
דודי צח כתב:לפני 3 שנים, כשהרופא המליץ לו אודות התזונה המתאימה לגילו, מה עליו להוסיף ומה עליו לגרוע, תוך שאומר לו כי בגיל 101 צריך כך וכך חומרים לגוף וכו' וכו', אמר לו הגראי"ל: על פי איזה ניסיון אתה קובע מה ראוי לבן אדם בגיל 101, אתה היית פעם בגילי? היו לך עוד קליינטים כאלה?

דין שרופא נאמן וסומכין על רופא לאכילה ביוהכ"פ הוא דוקא ברופא שהתמחה ע"י נסיון שהוא גופיה היה פעם במצב כזה או היו לו קליינטים כזה, או שסגי שלמד כן בחכמת הרפואה?

לרבים השואלים...:
הרב מיללער יקירי,

אשכול זה מיועד לדברי חכמה ושנינות ממרן זצוק"ל. לא כל מילה שכתובה כאן בשמו, היא כתורה מן השמים. אני חושב שמן הראוי לקבוע בשער האשכול את האזהרה, כי אין לקבל דברים להלכה ולמעשה מאשכול זה.

הכו"ח לכבודה של תורה
ארזי ביתר

העתקים:
כמה מחברי ורבני אתרא קדישא הדין, שהקשו קושיות הלכתיות על הסיפורים המובאים כאן...

ניים ושכיב

הודעהעל ידי ניים ושכיב » ב' דצמבר 18, 2017 3:45 pm

לכאו' כוונת השואל היא לשאול מה החכמה והשנינות שנאמרה בסיפור הזה
נערך לאחרונה על ידי ניים ושכיב ב ב' דצמבר 18, 2017 3:47 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ב' דצמבר 18, 2017 3:47 pm

ניים ושכיב כתב:לכאו' כוונת השואל היא מה החכמה והשנינות כאן

מה השנינות? כאשר רופא מכתיב הנהגה לאדם בגיל 101 במלוא הביטחון, יש מקום ל'עקוץ' אותו מתי בפעם האחרונה הוא טיפל בקליינט בגיל הזה...

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' דצמבר 18, 2017 3:50 pm

מיללער כתב:

ברור שסגי שלמד כן בחכמת הרפואה. אבל אני מקווה שלא התכוונת להקשות בזה קלאץ-קאשע מופלגת על דברי רשכבה"ג זי"ע שכמובן אמר כן לרופא רק לחידודא בעלמא.

(מה גם שאכן לחכמת הרפואה אין הרבה ניסיון עם אנשים בני 101... והפרופ' סורקין הוסיף ואמר בפני כלי התקשורת שבכלל אנשים כמו מרן הגראי"ל א"א למדוד לפי הכלים הרפואיים הרגילים מאחר שהגוף שלהם מגיב אחרת מהמורגל אצל כו"ע).

בערל

הודעהעל ידי בערל » ב' דצמבר 18, 2017 4:31 pm

מיללער כתב:

לא למדתי רפואה אבל מסתבר שהכללים לא משתנים מגיל 99 ל100

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' דצמבר 18, 2017 5:36 pm

בערל כתב:לא למדתי רפואה אבל מסתבר שהכללים לא משתנים מגיל 99 ל100

אינו דומה מאה למאה ואחד..

פרי יהושע

הודעהעל ידי פרי יהושע » ב' דצמבר 18, 2017 7:21 pm

הייתי אצלו פעם עם אבי מורי, ובקשתי ברכה על בני שהתקשה קצת בלימודיו במכינה, הוא שאל אותי "בן כמה הוא", עניתי בן 4/5, והוא:" נו כבר יש לו יצר הרע".

יגל

הודעהעל ידי יגל » ב' דצמבר 18, 2017 8:30 pm

(שמעתי מבעל המעשה בדרך להלוויה)

נכנס אצלו אברך עם בנו הבר מצווה לקבלת ברכה, וביקש שהראש-ישיבה יברך את הבחור שיזכה להיות ת"ח.

לאחר שהתברך הבן, העיר נכד מרן שנכח בחדר: שהראש-ישיבה יברך גם את אבי הבחור במזל טוב.

הגיב מרן מיניה וביה: האבא לא צריך ברכה להיות ת"ח?

רוצה לעיין

הודעהעל ידי רוצה לעיין » ב' דצמבר 18, 2017 9:08 pm

חיימשה כתב:
בינוני כתב:אלו שמחזיקים אייפון לא מסונן בריש גלי נכללים בקל במה שמבו' בשו"ע ל"ד סי"ח, ושוב אי"צ לדחוק מידי בדברי הגראי"ל ושאר פוסקים שאמרו כדבריו.

הבעיה היא שהממונים על הציבור לחנכו ולחכמו מרחיבים את הפסול גם לבעלי מכשיר מסונן, ואפילו לבעלי מכשיר כשר לגמרי אם לדעתם יש איזה חשש מראית העין.
סיפר לי יהודי יקר איש נדל"ן תומך ומוקיר רבנן, שכאשר רכש וויז כשר עם חותמת לצורך עסקיו, אשתו הצדקנית פרצה בבכי! למה זה צריך להראות כמו אייפון...

ועליה הכתוב משבח ואומר חכמת נשים בנתה ביתה.
אגב שים לב במה הנך משבחו "איש נדל"ן תומך ומוקיר רבנן" האם שיבחת אותו שהוא ירא שמים ואדרבה אם הוא ירא שמים היה צריך להצטרף לטענת אשתו ולא לבא לספר לאחרים על בעיותיו עם היראת שמים של אשתו.
טענות אלו כטענות אשתו הועילו להציל הרבה אנשים מרדת שחת, לעומת נשים ששתקו בכגון זא והפסידו את משפחתם

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ב' דצמבר 18, 2017 9:34 pm

חיימשה כתב:

פשיטא וידעה על מה היא בוכה ונקווה שזרק את האייפון לפח ושהמחשב שלו מסונן כדבעי.

נזכיר שוב ושוב (ולפחות רוב האנשים שאני מכיר) - לאחר תקופה קצרה או ארוכה פתאום הבנאדם עסוק כל הזמן בווטסאפ, וכמובן הכול סודי סודות - צא וראה שכל מחזיקי האייפונים לא משאירים רגע אחד את המכשיר ללא השגחה שחלילה לא יראו מה יש להם שם ---וכל זה "לצרכי פרנסה"--

רחמנות

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ג' דצמבר 19, 2017 12:24 am

בערל כתב:
מיללער כתב:

לא למדתי רפואה אבל מסתבר שהכללים לא משתנים מגיל 99 ל100

אין ספק שלגיל יש השפעה על חילוף החומרים בגוף, הקצב שונה לחלוטין ככל שהגוף מזדקן, לכן זקנים יכולים לחיות עם המחלה ל"ע הרבה שנים וכיוצ"ב,
וגם מצינו בגמ' כיון שאיפליג איפליג.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ג' דצמבר 19, 2017 12:33 am

רוצה לעיין כתב:
חיימשה כתב:

ועליה הכתוב משבח ואומר חכמת נשים בנתה ביתה.
אגב שים לב במה הנך משבחו "איש נדל"ן תומך ומוקיר רבנן" האם שיבחת אותו שהוא ירא שמים ואדרבה אם הוא ירא שמים היה צריך להצטרף לטענת אשתו ולא לבא לספר לאחרים על בעיותיו עם היראת שמים של אשתו.
טענות אלו כטענות אשתו הועילו להציל הרבה אנשים מרדת שחת, לעומת נשים ששתקו בכגון זא והפסידו את משפחתם

מה לכם נזעקים בלי לקרוא את ההודעה? הבנאדם רכש מכשיר כשר עם חותמת שיש בו ווייז בלבד בלי שום דבר נוסף. לאיזו טענה הוא היה צריך להצטרף?
האם יש רב אחד בר דעת שהיה אוסר על אדם שעבודתו בדרכים להעזר במכשיר ניווט רק כי אצל אחרים זה משמש לדברים אחרים?

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ג' דצמבר 19, 2017 9:04 am

אזכיר את ידידי שליט"א שקנה וויז כשר
ואף שאינו משופע כלל בממון זרק אותו לפח וקנה תמורתו מכשיר ענק שלא יראה כמו אייפון

אנחנו במלחמת קיום על הזכות לחיות כיהודים ולגדל את בנינו שלא יהפכו למפלצות
היית מרשה לילד להתחפש בפורים לנאצי? למה מבוגר יכול ללכת ברחוב עם מכשיר שהוא סמל ההשחתה?

וכי לא ידעת כמה אנשים יושבים על הגדר וסופרים לכמה אנשים יש מוגן/לא מוגן וזה מה שנותן להם כח להתאפק מלקנות?
או לחילופין נותן להם לגיטימצי' להחליק ר"ל

סליחה מנשוא האשכול על ההפרעה, מסתמא אינו מקפיד

יענקלה המשיב

הודעהעל ידי יענקלה המשיב » ג' דצמבר 19, 2017 2:09 pm

יש כבר כמה אשכולות לענין הסמרטפון ובפרט באשכול הגדול על דעת הרבי מקרלין וכבר נטחן יד דק ואחר בקשת המחילה נבקש משני הצדדים להרגע ולהניח לאשכול היפה הזה להתפתח לעיקר ענינו בלבד
שמעתי על ציצית מאכער ידוע בירושלים שרצה להעניק לו במתנה ציציות עם איזה חומרה חדשה וענה לו ביבושת כבר יש לי ציצית בכל הטליתות
כנראה שלא רצה שהלה יעשה עליו הון כשיספר לאברכים תמימים שגם הרב שטיינמן לוב דוקא ציציות אלו - הפרשנות שלי כמובן

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ג' דצמבר 19, 2017 2:47 pm

מנהל סמינר נכנס עם שאלה בקשר לאחת הבנות.
מה לעשות, הגראי"ל ענה הפוך ממה שההוא חשב,
ניסה לשאול את אותה שאלה מכיוון אחר -ונענה בשתיקה רועמת.
'הראש-ישיבה, איך-איך אני יכול לקום מהכיסא בלי לקבל תשובה' - 'אתה יכול לקחת את הכיסא אתך'..

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ג' דצמבר 19, 2017 10:02 pm

כשהיו מביאים לו משלוח מנות הוא היה מגביה ומיד מחזיר בחזרה...

חשבה לטובה

הודעהעל ידי חשבה לטובה » ג' דצמבר 19, 2017 11:54 pm

עוד לא מצאתי את החכם שיבאר לי מה היה בדוק בשבעה של הגרמ''ש שפירא והחילופי דברים שם??

אליסף

הודעהעל ידי אליסף » ד' דצמבר 20, 2017 3:29 am

טוב לי כתב:מעשה ונכנס אליו אדם ממובילי המערכה בענין התכלת וניסה לשכנעו להטיל פתיל תכלת בטליתו.
הגראי"ל התחמק ואמר שמאחר והרבה אנשים מסתכלים עליו ויבואו לעשות כמותו הוא מעדיף להמנע מכך.
אמר לו אותו האדם: "אז שהראש ישיבה ישים את זה מתחת הבגדים ואף אחד לא יראה."
השיב לו הגראי"ל: "מאיפה אתה יודע שאין לי עכשיו תכלת מתחת הבגדים?"
- "טוב, את זה כולם יודעים." ענה.
- "גם את זה כולם ידעו..." השיב הגראי"ל ונסתתמו מילותיו של השואל.

ידיד שלח את בנו לחיידר של זילברמן. הילד מאד הצליח ובאיזה שלב כמובן רצה להטיל תכלת, לקח אותו אביו למרן זצ"ל, וענה לו קצרות 'ס'איז שטותים'

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' דצמבר 20, 2017 11:20 am

יש שיאמרו שדבריך לא לענין. וזה מה שכתב בשו"ע שם: 'הבזויים, פסולים לעדות מדבריהם; והם האנשים שהולכים ואוכלים בשוק בפני כל העם, וכגון אלו שהולכים ערומים בשוק בעת שהם עסוקים במלאכה מנוולת וכיוצא באלו, שאין מקפידים על הבושת, שכל אלו חשובים ככלב ואין מקפידים על עדות שקר. ומכלל אלו המקבלים צדקה מהעובדי כוכבים בפרהסיא, אף על פי שאיפשר להם שיזונו בצנעא מבזים עצמם ואינם חוששים, כל אלו פסולים מדבריהם'.

ברמן

הודעהעל ידי ברמן » ד' דצמבר 20, 2017 11:57 am

ברלינר כתב:שמעתי מאדם חשוב - פ"א הייתי אצל מרן זי"ע אחרי קבלת קהל של מאות אנשים (בזמן הרישום לישיה"ג), ואמר בהליכתו לחדרו שכל מאות האנשים שאלו שאלה אחת.
ותמהתי כולם אותו שאלה? הייתכן?
אמר לי: כן, כבוד!

שמעתי על אברך שבא להתייעץ עמו אם להיות ש"ץ בימים נוראים בבית הכנסת של אברכים בו הוא מתפלל, או להענות להצעה לילך להתפלל בבית הכנסת של בע"ב פשוטים ברמת גן, עם משכורת של 10,000 ש"ח.
ענה לו הגראי"ל: מה אתה רוצה שאענה לך על כזאת שאלה, איזו תאוה להעדיף, תאוות הממון או תאוות הכבוד....????
ופני האברך חפו...

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 143 אורחים