רבי יהודה [זרחיה] אזולאי - נכד החיד"א?

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
מתישהוא

Re: רבי יהודה [זרחיה] אזולאי - נכד החיד"א?

הודעהעל ידי מתישהוא » ה' ינואר 18, 2018 2:34 am

האם מישהו יכול לעזור לי לאמת/לפרוך את הסברא שהעלו בפורום אחר, שהחתימות בספר דלקמן הם של רבי יהודא זרחיא אזולאי? אני לא שואל האם אתם מסכימים לפענוח, אלא האם מישהו יכול לאשר/להכחיש דמיון בין חתימות וכתבי יד אלו ובין שאר החתימות וכת"י שלו, או שמא מדובר ברבי יהודא זרחיא אזולאי אחר, ולא זה שבאשכול זה.

תמונה

תמונה

תמונה

פרנצויז

הודעהעל ידי פרנצויז » ו' ינואר 19, 2018 2:08 pm

מתישהוא כתב:האם מישהו יכול לעזור לי לאמת/לפרוך את הסברא שהעלו בפורום אחר, שהחתימות בספר דלקמן הם של רבי יהודא זרחיא אזולאי? אני לא שואל האם אתם מסכימים לפענוח, אלא האם מישהו יכול לאשר/להכחיש דמיון בין חתימות וכתבי יד אלו ובין שאר החתימות וכת"י שלו, או שמא מדובר ברבי יהודא זרחיא אזולאי אחר, ולא זה שבאשכול זה.

החסומים לא רואים כלום. (רק שלשה ריבועים אפורים!].
כדאי שבמקום לשלוח קישורים לאתר, תוריד את התמונות ותשמור אותם בתור JPEG, ואז יוכלו לראות מה שכתוב.

מתישהוא

הודעהעל ידי מתישהוא » ו' ינואר 19, 2018 2:28 pm

פרנצויז כתב:
מתישהוא כתב:האם מישהו יכול לעזור לי לאמת/לפרוך את הסברא שהעלו בפורום אחר, שהחתימות בספר דלקמן הם של רבי יהודא זרחיא אזולאי? אני לא שואל האם אתם מסכימים לפענוח, אלא האם מישהו יכול לאשר/להכחיש דמיון בין חתימות וכתבי יד אלו ובין שאר החתימות וכת"י שלו, או שמא מדובר ברבי יהודא זרחיא אזולאי אחר, ולא זה שבאשכול זה.

החסומים לא רואים כלום. (רק שלשה ריבועים אפורים!].
כדאי שבמקום לשלוח קישורים לאתר, תוריד את התמונות ותשמור אותם בתור JPEG, ואז יוכלו לראות מה שכתוב.

אני מעלה כבקשתך שוב את התמונות בצורה ישירה. אשמח לשמוע חוות דעת.
קבצים מצורפים
20180116_103842.jpg
20180116_103842.jpg (1.64 MiB) נצפה 598 פעמים
20180116_103902.jpg
20180116_103902.jpg (1.14 MiB) נצפה 598 פעמים
20180116_103824.jpg
20180116_103824.jpg (840.53 KiB) נצפה 598 פעמים

פרנצויז

הודעהעל ידי פרנצויז » א' ינואר 21, 2018 2:11 am

מתישהוא כתב:אני מעלה כבקשתך שוב את התמונות בצורה ישירה. אשמח לשמוע חוות דעת.

בצילום הראשון מעל הכיתוב "ספר רוח דוד ונשמת דוד" כמדומה שכתוב "לעבודת קוני קניתי יאודה זרחיה", ובצד שמאל של דף השער יש חתימה מסולסלת "יאודה זרחיה ס"ט".
אך מוזר שבשתיהם לא כתוב "אזולאי"!
[בצילום השני יש חתימה "... יצחק", ואינו רבי יהודה זרחיה].
בצילום השלישי כמדומה שכתוב "מקנת כספי לעבודת קוני הצעיר יאודה זרחיה ... ס"ט". ולא ברור האם כתוב שם "אזולאי" (?).

בעבר התפרסם לעיל צילום כתב ידו של רבי יהודה זרחיה אזולאי, על כת"י שהיה ברשותו,
viewtopic.php?f=19&t=4528&start=120#p267936
viewtopic.php?f=19&t=4528&start=240#p276784
מצורף כאן שוב הקישור והצילום לשם השוואת הכתב.
http://www.bl.uk/manuscripts/Viewer.asp ... 2823_f001r

ריז אזולאי מיורשי.png
ריז אזולאי מיורשי.png (2.21 MiB) נצפה 563 פעמים

מתישהוא

הודעהעל ידי מתישהוא » א' ינואר 21, 2018 9:42 am

פרנצויז כתב:
מתישהוא כתב:אני מעלה כבקשתך שוב את התמונות בצורה ישירה. אשמח לשמוע חוות דעת.

בצילום הראשון מעל הכיתוב "ספר רוח דוד ונשמת דוד" כמדומה שכתוב "לעבודת קוני קניתי יאודה זרחיה", ובצד שמאל של דף השער יש חתימה מסולסלת "יאודה זרחיה ס"ט".
אך מוזר שבשתיהם לא כתוב "אזולאי"!
[בצילום השני יש חתימה "... יצחק", ואינו רבי יהודה זרחיה].
בצילום השלישי כמדומה שכתוב "מקנת כספי לעבודת קוני הצעיר יאודה זרחיה ... ס"ט". ולא ברור האם כתוב שם "אזולאי" (?).

ממש תודה רבה על התשובה המפורטת!

האם בכיתוב שבתוך דף השער לא כתוב "לעבודת קוני קניתי יאודה זרחיה א", כלומר בתוסף האות אל"ף אחרי "יאודה זרחיה"? ואז זה יכול להתפרש כהתחלה של אזולאי.

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ה' אוגוסט 30, 2018 2:06 am

לבב כתב:הכל עוד יתהפך לטובת צפפ כשהוא יעלה את המסמכים האוטנטיים שבידו, שם מבורר ומפורש היטב כל סדר הייחוס

ושם כתוב שאמו של הריז"א היא בתו של רבי אברהם בן החיד"א?

חזור אל “משפחות סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], בן פורת, כלבאשבוע, מחשבת לב, שומר-הגחלת ו־ 47 אורחים