מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

משפחות צאצאי רבי אלימלך (מח"ס נועם אלימלך) זצללה"ה

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
עיינות נועם

משפחות צאצאי רבי אלימלך (מח"ס נועם אלימלך) זצללה"ה

הודעהעל ידי עיינות נועם » ה' מרץ 15, 2012 10:46 pm

ילקוט עיינות נועם: שבעה דורות לרבי ר' אלימלך (מחבר ספר "נועם אלימלך) – טיוטה שלישית, תשע"ב

ליום כ"א אדר - יום הזיכרון לרבי ר' אלימלך (מליז'נסק) נערכה טיוטה שלישית של "ילקוט עיינות נועם", הכוללת את רשימת צאצאי "הנועם אלימלך", בשבעת הדורות הראשונים במשפחה. הילקוט הוכן בכדי לתעד את "נכדי" הנועם אלימלך, לסייע בבירור הקשר המשפחתי אל רבי אלימלך (לאלה שיש בידם מסורת כזו), ולהנציח את הצאצאים שנספו בשואה.

בילקוט שולבו תוספות ועדכונים רבים שהתקבלו ממשפחות הצאצאים מאז עריכת הטיוטה הראשונה (תשס"ט), והוא מהווה עתה מפעל משותף של כלל "נכדי הנועם אלימלך" שעסקו בו.

בני משפחה המעוניינים לקבל את הילקוט, יכולים לפנות ישירות אל: ENoam@013.net.il. נבקשכם לרשום במפורט את הקשר המשפחתי הידוע לכם אל "הנועם אלימלך", ותיענו בברכה.

"עיינות נועם" - נכדי ונכדות הנו"א, השוקדים על מורשת משפחתנו.

"דהנה שרש כל השרשים לאחוז במידת ענוה... שיהיה מוכנע מיחוסו ומבית אבותיו. ...שלא יתגאה ביחוס אבותיו... שזכותם עומדת לו ולזרעו, אבל לא להנאת עצמו ולגאוותו" (נועם אלימלך, פר' בא)

הנאמן בפקדונו

Re: משפחות צאצאי רבי אלימלך (מח"ס נועם אלימלך) זצללה"ה

הודעהעל ידי הנאמן בפקדונו » ה' מרץ 15, 2012 10:53 pm

מה אשמים אנחנו על אי היותינו צאצאים לרבינו זי"ע?

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » ה' מרץ 15, 2012 11:02 pm

מצטרף לדברי הנאמן בפקדונו

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' מרץ 15, 2012 11:44 pm

אני חושב שהם שולחים לכולם
הם רק רוצים לצבור עוד מידע על נכדים
[כמוני למשל...]

תולדות
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תולדות » ו' מרץ 16, 2012 2:36 am

מי עומד מאחורי מיזם זה?

מעיין

הודעהעל ידי מעיין » ו' מרץ 16, 2012 6:50 pm

הנאמן בפקדונו כתב:מה אשמים אנחנו על אי היותינו צאצאים לרבינו זי"ע?

viewtopic.php?f=19&t=3165&p=27620#p27549

עיינות נועם

הבהרה - ילקוט עיינות נועם

הודעהעל ידי עיינות נועם » א' מרץ 18, 2012 12:00 pm

סליחה אם הודעתנו לא הובנה נכונה. מטרות הילקוט הובאו בפירוט בהודעה הקודמת – ועי"ש. זוהי רשימת שמות משפחתית שלוקטה בידי קבוצה מבני ובנות המשפחה, לשימוש משפחתי. הרשימות במצב של "טיוטה", ולכן נמענה פנייתנו בהודעה הקודמת כאן, אל: "*בני משפחה* המעוניינים לקבל את הילקוט.....".

הרשימה כוללת (ותכלול) רק את הצאצאים בשבעת הדורות הראשונים, בהקפדה רבה לא לפרסם (גם בתוך המשפחה) שמות של צאצאים מבני הדורות הבאים שפונים אלינו לשם לימוד תולדות משפחתם, מורשתם ושורשיהם (משום צנעת הפרט, וע"פ הדברים המובאים להלן מתוך נו"א). הרשימות כוללות את שמות כל הצאצאים בשבעת הדורות הראשונים (ולא רק אנשי ונשות ציבור, שאודותם כבר קיים מידע רב בספרות) והיא אינה "סודית", אך לדעתנו אין החיטוט ברשימת שמות זו עניין לכלל הציבור, וד"ל.

גישת רבי אלימלך היא "שלא יתגאה ביחוס אבותיו" (ולדאבוננו אין זו הגישה המקובלת), ובוודאי הדברים אמורים לגבי צאצאיו. גם משום כך אין אנו מפיצים רשימות משפחתיות פרטיות אלה לכולי עלמא. אנו תקווה כי נימצא ראויים בפועלנו ותעמוד לנו זכות הרבי ר' אלימלך זצללה"ה ("שזכותם עומדת לו ולזרעו"), ונינצל מן הגאווה, ואולי נזכה ונבוא לכדי "ואנכי תולעת ולא איש, וגו'". למעוניינים להתקרב אל רבי אלימלך מומלץ לעסוק בלימוד ספר "נועם אלימלך" ובספרי תלמידיו.

בברכה, "עיינות נועם" - נכדי ונכדות הנו"א. ENoam@013.net.il

"דהנה שרש כל השרשים לאחוז במידת ענוה... שיהיה מוכנע מיחוסו ומבית אבותיו. ...שלא יתגאה ביחוס אבותיו... שזכותם עומדת לו ולזרעו, אבל לא להנאת עצמו ולגאוותו" (נועם אלימלך, פ' בא)

מלכישוע בן אליהועיני

הודעהעל ידי מלכישוע בן אליהועיני » ב' מרץ 19, 2012 1:06 pm

יצא לי פעם להשתתף ביארצייט סעודה לזכר נשמתו, אצל אחד מצאצאיו המתגורר בעיירת טינעק שבצפון ניו ג'רסי.

תולדות
יצירת קשר:

Re: הבהרה - ילקוט עיינות נועם

הודעהעל ידי תולדות » ב' מרץ 19, 2012 10:52 pm

עיינות נועם כתב:סליחה אם הודעתנו לא הובנה נכונה. מטרות הילקוט הובאו בפירוט בהודעה הקודמת – ועי"ש. זוהי רשימת שמות משפחתית שלוקטה בידי קבוצה מבני ובנות המשפחה, לשימוש משפחתי. הרשימות במצב של "טיוטה", ולכן נמענה פנייתנו בהודעה הקודמת כאן, אל: "*בני משפחה* המעוניינים לקבל את הילקוט.....".

עד מתי היא תישאר טיוטה?

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' מרץ 22, 2012 12:15 am

ובכן, לא ידוע לי כי הנני נמנה על צאצאי הרה"ק בעל נועם אלימלך זיע"א, ומ"מ קבלתי מבלי דרוש את הקונט' הנ"ל, ומכיון שבאין יודעי ומכירי עסקינן, אני מתיר לעצמי להציגו כאן, ב'מיגו דזכי' מזוטו של ים.

אגב, זיקה נפשית יש למשפחינו עם הנוע"א זי"ע, כאשר אבי סבתי הישישה לאוי"ט, חסיד שינווא שהתגורר בלאנצוט, ראה נפלאות בשכבןו על ערש דוי והגיע עד שערי מוות, וכאשר הניחו את הסה"ק למראשותיו, וייטב לו במאוד, ורפא לו. [שמעתי מעד ראיה דוד אבי ותיק וחסיד ז"ל].
קבצים מצורפים
א.pdf
(678.62 KiB) הורד 2111 פעמים

מגיב

יבושו ויכלמו

הודעהעל ידי מגיב » ו' מרץ 23, 2012 10:49 am

יבושו ויכלמו המציגים פה לכ"ע רשימה שכותרתה המפורשת היא: "לכל צאצאי הנו"א" ושבה נרשם בשער בפירוש "הרשימות מובאות כאן לשימוש משפחתי והן טיוטה בלבד שאינה ראויה לציטוט ולפרסום"; ולא חשו אולי אפילו לקפידא מהרה"ק הרבי ר' אלימלך זצ"ל עצמו, על רקע מה שכתבו כאן צאצאיו לעיל אודות גישת הרבי וכו' וכו'.

רצון המציצנות משתלט לעיתים אצל אחדים, על שורש נפשם. ראוי שמערכת "אוצר החכמה" תסיר קובץ זה מרשת.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ו' מרץ 23, 2012 12:52 pm

מגיב, מה ההתלהמות הזאת?
אם הקובץ נשלח לרשימות תפוצה נרחבות, במה יגרע חלקו של פורום זה?
ומה ענין זה לצוואת הנוע"א בדבר חסרון הגאוה שביחוס, בעוד מי שמציג את הרשימה לא זכה להימנות על צאצאיו?

מגיב

מציץ ונפגע

הודעהעל ידי מגיב » ו' מרץ 23, 2012 4:07 pm

מציץ ונפגע

לא נראה כי הדברים הם כפי שכתבת, כי "הקובץ (הפרטי הזה) נשלח לרשימות תפוצה נרחבות" (מהיכן אתה יודע? ראית את רשימות התפוצה?), אלא ההיפך.
בדברים שכתבו לעיל עורכי "הילקוט", הם כתבו בפירוש: "אין אנו מפיצים רשימות משפחתיות פרטיות אלה לכולי עלמא", וכי מדובר ב"רשימת שמות משפחתית ... לשימוש משפחתי".

יש הבדל עצום בין קבלת הקובץ הזה במייל פרטי (עיינתי בו וחשתי אי נוחות וחדירה בוטה אל צנעת הפרט), או קבלתו על ידך ממישהו שאליו נשלח הקובץ, לבין הצגתו כאן בפורם לעיני כל חטטן. לא אני זה שאצא להגנת דרכם (שאיתה איני שלם) לנסות לצמצם את הגישה של כל סקרן, לעיון בשמות כל בני ובנות צאצאי הדורות הרבים שם, תאריכי הולדתם ומספר ילדיו של כל אחד. אבל גם אם אין אנו מסכימים לגישתם, היה ראוי שתכבד לפחות את רצונם. אם ירצו, יציגו הם (?בעתיד, כשתושלם?) את הרשימה בדרכם, בדרך שיחפצו. הפעולה הבוטה שבה נקטת, להציג רשימה פרטית זו מיוזמתך וללא בקשת אישור (או שמא עשית זאת?) צרמה לי מאוד. ישפוט ממרום רבי אלימלך בינך ובינם. נראה לי כי רבים פה ירגישו הקלה אם הקובץ האמור יירד מהרשת.

דווקא הסיפא שבדבריהם שם, ערבה לי מאוד: "למעוניינים להתקרב אל רבי אלימלך מומלץ לעסוק בלימוד ספר "נועם אלימלך" ובספרי תלמידיו", ואידך זיל גמור (נועם אלימלך פר' ויקרא): "ונפש כי תחטא כו' ... ויש לפרש גם כן ברמז על נפש צדיק שחטא באיזה חטא קל כחוט השערה, שעבר על איזה מידה והנהגה טובה חלילה ... אזי יחרד ליבו בקרבו...".

חודש טוב.

שיף

הודעהעל ידי שיף » א' פברואר 28, 2016 9:01 am

קמנו ונתעודד

הודעהעל ידי קמנו ונתעודד » א' פברואר 28, 2016 8:58 pm

מה דעתכם,
היש בקובץ הזה חדר"ג?

חנן

הודעהעל ידי חנן » ד' אפריל 13, 2016 2:20 am

האיך אני יכול לקשר עצמי על מחבר הילקוט מעיינות נועם
His Email is not working true gmail

שמואל גלינסקי

הודעהעל ידי שמואל גלינסקי » א' אפריל 24, 2016 7:12 pm

אני חוזר ואמור עינות נועם כבר שלוש שנים לא קיים המיל מבוטל מי שרוצה פרטים שיפנה אלי

עיינות נועם

ילקוט עינות נועם - לקראת עדכון תשע"ז

הודעהעל ידי עיינות נועם » ד' יולי 27, 2016 4:13 pm

.
חיים וקיימים ומתכוננים לעדכון הטיוטה הקודמת (רביעית, תשע"ד), אי"ה בכ"א אדר הבעל"ט. המייל פעיל.

עיינות נועם – נכדי ונכדות הנו"א ENoam@013.net.il

"דהנה שרש כל השרשים לאחוז במידת ענוה... שיהיה מוכנע מיחוסו ומבית אבותיו....שלא יתגאה ביחוס אבותיו...
שזכותם עומדת לו ולזרעו, אבל לא להנאת עצמו ולגאוותו" (נועם אלימלך, פ' בא)

אב בחכמה

Re: יבושו ויכלמו

הודעהעל ידי אב בחכמה » ד' יולי 27, 2016 10:06 pm

מגיב כתב:מציץ ונפגע

לא נראה כי הדברים הם כפי שכתבת, כי "הקובץ (הפרטי הזה) נשלח לרשימות תפוצה נרחבות" (מהיכן אתה יודע? ראית את רשימות התפוצה?), אלא ההיפך.
בדברים שכתבו לעיל עורכי "הילקוט", הם כתבו בפירוש: "אין אנו מפיצים רשימות משפחתיות פרטיות אלה לכולי עלמא", וכי מדובר ב"רשימת שמות משפחתית ... לשימוש משפחתי".

יש הבדל עצום בין קבלת הקובץ הזה במייל פרטי (עיינתי בו וחשתי אי נוחות וחדירה בוטה אל צנעת הפרט), או קבלתו על ידך ממישהו שאליו נשלח הקובץ, לבין הצגתו כאן בפורם לעיני כל חטטן. לא אני זה שאצא להגנת דרכם (שאיתה איני שלם) לנסות לצמצם את הגישה של כל סקרן, לעיון בשמות כל בני ובנות צאצאי הדורות הרבים שם, תאריכי הולדתם ומספר ילדיו של כל אחד. אבל גם אם אין אנו מסכימים לגישתם, היה ראוי שתכבד לפחות את רצונם. אם ירצו, יציגו הם (?בעתיד, כשתושלם?) את הרשימה בדרכם, בדרך שיחפצו. הפעולה הבוטה שבה נקטת, להציג רשימה פרטית זו מיוזמתך וללא בקשת אישור (או שמא עשית זאת?) צרמה לי מאוד. ישפוט ממרום רבי אלימלך בינך ובינם. נראה לי כי רבים פה ירגישו הקלה אם הקובץ האמור יירד מהרשת.

דווקא הסיפא שבדבריהם שם, ערבה לי מאוד: "למעוניינים להתקרב אל רבי אלימלך מומלץ לעסוק בלימוד ספר "נועם אלימלך" ובספרי תלמידיו", ואידך זיל גמור (נועם אלימלך פר' ויקרא): "ונפש כי תחטא כו' ... ויש לפרש גם כן ברמז על נפש צדיק שחטא באיזה חטא קל כחוט השערה, שעבר על איזה מידה והנהגה טובה חלילה ... אזי יחרד ליבו בקרבו...".

חודש טוב.
מגיב כתב:יבושו ויכלמו המציגים פה לכ"ע רשימה שכותרתה המפורשת היא: "לכל צאצאי הנו"א" ושבה נרשם בשער בפירוש "הרשימות מובאות כאן לשימוש משפחתי והן טיוטה בלבד שאינה ראויה לציטוט ולפרסום"; ולא חשו אולי אפילו לקפידא מהרה"ק הרבי ר' אלימלך זצ"ל עצמו, על רקע מה שכתבו כאן צאצאיו לעיל אודות גישת הרבי וכו' וכו'.

רצון המציצנות משתלט לעיתים אצל אחדים, על שורש נפשם. ראוי שמערכת "אוצר החכמה" תסיר קובץ זה מרשת.

משום מה נדמה לי שבעל הניק 'מגיב' הוא הוא בעל הניק 'עינות נועם'. יש ניק שצריך להיראות בו נחמד... ויש ניק שאפשר להיראות בו גס...

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עתניאל בן קנז ו־ 208 אורחים