מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כתבו כותרת ברורה!

הערות, בירורים וחידושים במרחבי התלמודים. לומדי דף היומי וכל חבורות הלומדים
סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

כתבו כותרת ברורה!

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' נובמבר 08, 2016 8:33 am

חברים וידידים!

באחרונה, חיפשתי איזה נושא שזכרתי שנידון כאן בעבר, ולצורך כך דפדפתי בין עמודי פורום זה. לצערי, התקשיתי מאוד למצוא את הנושא, כיון שרבים מספור האשכולות פה שכותרותיהם הם: רש"י דף מא. וכדו'.

כפי שכבר דובר כו"כ פעמים, בשם האשכול צריך להיות ברור הנושא. גם אם כעת אוחזים בב"מ דף מג, ואתה קורא לאשכול דף מג. או אפי' ב"מ דף מג., הן רבו כמו רבו הנקודות שאפשר לדון עליהם בכל דף ודף בגמרא, וכן ברש"י ובראשונים.

אי לכך, אני פונה בזאת בקריאה של חיבה לכל לומדי הדף היומי, חברים ורבנים מופלגים באתרא קדישא הדין:

חכמים, שפרו אשכולותיכם! ואני מציע, לכתוב את הנושא ובסוגריים את שם המסכת והדף.

נ.ב. אם יקום גבאי נוסף לאוצר, ויעשה סדר בפורום זה, רבות המציאות שנמצא בו.

לא נורא

Re: כתבו כותרת ברורה!

הודעהעל ידי לא נורא » ג' נובמבר 08, 2016 8:49 am

ג"א מצטרף להנ"ל.

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' נובמבר 08, 2016 6:02 pm

ארזי ביתר כתב:חברים וידידים!

.

ג"א מצטרף להנ"ל, ואוסיף שבימים מקדם היה לנו הסדר הזה בלי שום גבאי, כל אשכול בפורום הדף היומי נפתח עם שם המסכת ודף שנידון בה וגם הנושא שעליה דנים, אבל מה נעשה שראושנים חלפו הלכו להם, ונשארנו מעט מהרבה, ומעת חסרנו כל אלה וכו' ואין לנו מנהל ולא סודר סדר וכו' אין לנו להישען אלא וכו'

סמל אישי של המשתמש
גבאי האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי גבאי האוצר » ג' נובמבר 08, 2016 6:07 pm

ארזי ביתר כתב:נ.ב. אם יקום גבאי נוסף לאוצר, ויעשה סדר בפורום זה, רבות המציאות שנמצא בו.

שלום כבוד הרב

נשתדל לעשות סדר לתקן את אשר עוותו מכבר, ובחדא מחתא נבקש מכל חברי הפורום ובאי בית מדרשינו לכבד את המקום ולפאר אותו בכותרות נאות, ענינים טובים ואשכולות פוריות, להגדיל תורה ולהאדירה

שמואל דוד

הודעהעל ידי שמואל דוד » ג' נובמבר 08, 2016 8:35 pm

מיללער כתב:
ארזי ביתר כתב:חברים וידידים!

.

ג"א מצטרף להנ"ל, ואוסיף שבימים מקדם היה לנו הסדר הזה בלי שום גבאי, כל אשכול בפורום הדף היומי נפתח עם שם המסכת ודף שנידון בה וגם הנושא שעליה דנים, אבל מה נעשה שראושנים חלפו הלכו להם, ונשארנו מעט מהרבה, ומעת חסרנו כל אלה וכו' ואין לנו מנהל ולא סודר סדר וכו' אין לנו להישען אלא וכו'

השנאה ניכרת מתוך הכתב ... ואהבת לרעך כמוך
אשתדל בל"נ לכתוב כותרת נאה כו'

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' נובמבר 08, 2016 10:56 pm

שמואל דוד כתב:
מיללער כתב:ג"א מצטרף להנ"ל, ואוסיף שבימים מקדם היה לנו הסדר הזה בלי שום גבאי, כל אשכול בפורום הדף היומי נפתח עם שם המסכת ודף שנידון בה וגם הנושא שעליה דנים, אבל מה נעשה שראושנים חלפו הלכו להם, ונשארנו מעט מהרבה, ומעת חסרנו כל אלה וכו' ואין לנו מנהל ולא סודר סדר וכו' אין לנו להישען אלא וכו'

השנאה ניכרת מתוך הכתב ... ואהבת לרעך כמוך
אשתדל בל"נ לכתוב כותרת נאה כו'

שנאה למי?

תלי"ת שאין לי שנאה על אף אחד מישראל, ובוודאי לא על חברי האתר כ"א בשמו הטוב יבורך, אם אני כותב שהסדר שהיה לנו בימים הראושנים חלפה עברה לה, האם זה נקרא שאני שונא פה מישהו?

חזור אל “בית התלמוד”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 139 אורחים