מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

קישוטים נוצצים - האם אסורים?

הלכות חג בחג, חקרי מנהג. מאמרים לעיון והורדה
סענדער
הודעות: 346
הצטרף: א' יולי 04, 2010 9:23 am

קישוטים נוצצים - האם אסורים?

הודעהעל ידי סענדער » ד' ספטמבר 22, 2010 10:37 am

האם הקישוטים הנוצצים המיובאים מחו''ל המיוצרים עבור חגאותיהם אסורים?
נימוקים להתיר:
1. לא היו תלויים עדיין.
2. מיוצרים גם עבור סוכות, השוק של סוכות מוכר המון מהם.
3. גם חגאותיהם לא כולם של ע''ז כמו החגים הלאומיים של ארה''ב.

חכם באשי
הודעות: 9986
הצטרף: ה' מאי 06, 2010 2:05 am

Re: קישוטים נוצצים - האם אסורים?

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' ספטמבר 22, 2010 4:35 pm

קשה להסתמך על סעיף 2,
למרות שאכן הרבה קישוטים אלו נמכרים לסוכות, הרי זה אחד מששים ריבוא ביחד לאלו הנמכרים לחגותיהם.

תולדות אדם
הודעות: 444
הצטרף: ג' מאי 04, 2010 5:12 pm

Re: קישוטים נוצצים - האם אסורים?

הודעהעל ידי תולדות אדם » א' אוקטובר 03, 2010 11:50 pm

לכאורה כיון שהסינים המייצרים כיום את רובם המוחלט של הקישוטים, אין להם חלק ונחלה עם אמונות הנוצרים, ומטרתם היא כל כולה לשם רווח, מסתבר שאין בכך בעיה.

חכם באשי
הודעות: 9986
הצטרף: ה' מאי 06, 2010 2:05 am

Re: קישוטים נוצצים - האם אסורים?

הודעהעל ידי חכם באשי » ב' אוקטובר 04, 2010 1:36 am

תולדות אדם כתב:לכאורה כיון שהסינים המייצרים כיום את רובם המוחלט של הקישוטים, אין להם חלק ונחלה עם אמונות הנוצרים, ומטרתם היא כל כולה לשם רווח, מסתבר שאין בכך בעיה.


ואולי הסינים משתמשים בקישוטים אלו לחגאותיהם שלהם, ובחלקם הגדול הם עובדי אלילים של ממש.


חזור אל “סוכות ושמנ"ע”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים