מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

העיטור ורבינו ירוחם

נתקלתם בספר החסר באוצר? הודיעו לנו על כך!
צh33

העיטור ורבינו ירוחם

הודעהעל ידי צh33 » א' דצמבר 11, 2011 4:45 pm

לפי השמועה יש ביד הר"א צוקער מהדורה חדשה של ספרים אלו אלא שהוא חושש להוציאם מחמת החששות הידועים וכו
עצתי היא שספרים אלו יעלו לאוצר כיון שלא מדובר בהדפסה של ממש לחד גיסא רבים וטובים יאותו לאורו!!!!
חוץ מזה שהואצר ירויח שרק בו יהיו מצויים ספרים אלו
נ.ב. לא שראיתי חיבור זה אצלו אבל כך כתבו כאן בכמה פורומים
נ.ב. לפי רוב הספורים אנשים התחילו להוציא ספרים אלו אלא שלא גמרו בגלל מניעות וכו אם להעלות לאוצר שזה סיפור של כמה שעות ליכא למיחש לנ"ל וק"ל ופשוט!

קלונימוס הזקן

Re: העיטור ורבינו ירוחם

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » א' דצמבר 11, 2011 6:13 pm

הוא לא חשש (כמדומה שמעתי מפיו עצמו, ואולי מא' מקורביו), וכנראה פשוט לא גמר להכין.

לאחרונה (אולי 4 שנים) מישהו התחיל להוציא רבנו ירוחם בסדר חדש, ראיתיו בזמנו, אך משום מה כנראה לא נפוץ כ"כ בבתי הכנסת והמדרשות, למישהו ידוע על מה מדובר?

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » א' דצמבר 11, 2011 10:55 pm

מדובר בעריכה חדשה על פי כתבי ידות, בתוספת של הערות אבל לא לביאור רק להדפסה חדשה, ועל פי המובא שם בהקדמה בשם גדולי דורינו שאין החשש רק על מפרש הרבנו ירוחם, אבל להדפיס ולנקות מטעויות אין חשש.
(אני ראיתי ב' חלקים - או ג' וד' או ב' וג', שהוציא לאור לפני חלק ראשון, בס"ה אמור להיות 4 חלקים).

צh33

הודעהעל ידי צh33 » ב' דצמבר 12, 2011 6:35 pm

קלונימוס הזקן כתב:הוא לא חשש (כמדומה שמעתי מפיו עצמו, ואולי מא' מקורביו), וכנראה פשוט לא גמר להכין.

לאחרונה (אולי 4 שנים) מישהו התחיל להוציא רבנו ירוחם בסדר חדש, ראיתיו בזמנו, אך משום מה כנראה לא נפוץ כ"כ בבתי הכנסת והמדרשות, למישהו ידוע על מה מדובר?

אני כתבתי לפי מה שכתבו באשכול השייך לו
לפי דבריך אני מבין שהסיפור שאשתו הפילה ורץ לסטפיילער וכו' לא היה ולא נברא?!
נ.ב. ההוצאה החדשה כן יש באוצר?!

איש אשכולות

הודעהעל ידי איש אשכולות » ג' דצמבר 13, 2011 11:57 pm

קלונימוס הזקן כתב:הוא לא חשש (כמדומה שמעתי מפיו עצמו, ואולי מא' מקורביו), וכנראה פשוט לא גמר להכין.

המו"ל: יאיר חזן, 02-656-1643

צh33

הודעהעל ידי צh33 » א' דצמבר 18, 2011 5:41 pm

בישורון כ יש מאמר מהר"י חזן? שהוא חפץ להוציא את הרבינו ירוחם לפי המהדו"ק לפי דעת ת"ח מפורסם והרי"ש אלישיב אמר שלא
הכוונה להרב צוקער?

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' יולי 02, 2012 9:18 am

זכור לי שיש תשובה של הגאון הגדול רבי עובדיה יוסף שליט"א בענין החשש בענין זה. האם יש את התשובה למי מחו"ר אתרא קדישא הדין ויכול יהיה להעלותה לכאן?

אליהוא

הודעהעל ידי אליהוא » ב' יולי 02, 2012 5:03 pm

בהסכמה לרבינו ירוחם של חזן הנ"ל.

תולעת-ספרים

הודעהעל ידי תולעת-ספרים » ו' יולי 06, 2012 12:56 pm

שמעתי מזמן שהרב צוקר הנ"ל היה חולה והזכירו (אאל"ט הזכיר אותו רב העיר אנטווערפן הגאון המפ' רבי חיים קרייזווירטה זצ"ל שהוא קרוב משפחתו) לברכה ורופואה שלימה אצל הרה"ק רבי יענקלע מפשעווארסק זצ"ל באנטווערפן, והורה לו להפסיק מיד עם עריכת הפירוש על רבנו ירוחם והסתמך על דברי החיד"א ב"שם הגדולים". וכשאמרו לו שהרב צוקר שוכב בלי הכרה, אמר הרבי מפשעווארסק שיגידו לו באוזן להפסיק, וכך עשו והבריא ב"ה.
האם מישהו יכול לאשר זאת?

ברסלב

הודעהעל ידי ברסלב » ו' יולי 06, 2012 1:37 pm

כבר היה על כך אשכול ושם סיפר הרב תולעת ספרים07 שהרב צוקר עסק בספר העיטור שגם עליו כותב החיד"א שזה מסוכן, ולא יתכן כדבר הזה, שהרב צוקר אחר שהסטייפלר זי"ע אמר לו להפסיק עם העיטור, הלך לעסוק עם רבינו ירוחם, עלינו לקחת בחשבון שהרב צוקר שליט"א יודע את השם הגדולים בעל פה.

ואם כבר הרב צוקר, ידוע שהרב צוקר הקפיד שלא לצלמו מחשש עבודה זרה, ופעם הרבנית תחי' ביקש לעשות תמונות לילדים, ורץ הרב צוקר אל הסטייפלער זי"ע מה לעשות, והסטייפלער, אמר לו שהיות וזה חשש רחוק כידוע משום שלום בית עליו לוותר, וגם הסטייפלער זי"ע נתן פעם אחת שיצלמו אותו, כאשר הגיע אליו נכדו של האורנוסטייפלער זי"ע מארה"ב לארץ וביקש למרן הסטייפלר שרצה לצלמו עם משפחתו והסטייפלער זי"ע הסכים להצטלם. כמדוני שהתמונה מופיע בספר כל שהוא שאיני זוכר כעת את שמו.

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » א' יולי 15, 2012 2:07 am

צh33 כתב:לפי השמועה יש ביד הר"א צוקער מהדורה חדשה של ספרים אלו אלא שהוא חושש להוציאם מחמת החששות הידועים וכו
עצתי היא שספרים אלו יעלו לאוצר כיון שלא מדובר בהדפסה של ממש לחד גיסא רבים וטובים יאותו לאורו!!!!
נ.ב. לפי רוב הספורים אנשים התחילו להוציא ספרים אלו אלא שלא גמרו בגלל מניעות וכו אם להעלות לאוצר שזה סיפור של כמה שעות ליכא למיחש לנ"ל וק"ל ופשוט!

אם יש בעיה וחשש להוציא, אז מה ההבדל בספר או במחשב?

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' יולי 15, 2012 2:19 am

אני לא מבין גדול בסוגיא הזאת אבל נראה לי שהסבירו שהקפידא הזאת היא רק אם מוסיפים הגהות והערות על דברי הראשונים הנ"ל עצמם ממש, אבל הפיכת האותיות לקריאות יותר, לא מסתבר שירצו מצוקי ארץ אלו שילמדו יותר בספרם?
אבל מי אני.

צh33

הודעהעל ידי צh33 » ג' אוקטובר 30, 2012 7:21 pm

מורה צדק כתב:
צh33 כתב:לפי השמועה יש ביד הר"א צוקער מהדורה חדשה של ספרים אלו אלא שהוא חושש להוציאם מחמת החששות הידועים וכו

אם יש בעיה וחשש להוציא, אז מה ההבדל בספר או במחשב?

אני הבנתי -ולא ברור לי כעת מאיפה- שאין כאן סכנה סתם אלא הכוונה שיזדמנו למו"ל מניעות רבות עד שיתייאש וכו' ועז"כ שאם במחשב אז יש בדרך הטבע פחות מניעות וקל יותר להתגבר.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות לספרים חדשים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 66 אורחים