מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

איזו חבילה יותר שימושית מוסד הרב קוק, מכון י-ם או אופק?

הערות והצעות תיקונים לתכנת אוצר החכמה, ולתכנה בלבד (הערות לספרים יש לרשום בפורום המתאים)
בפורום זה יש לפתוח לכל הצעת תיקון נושא חדש.
ספרים וועלט

איזו חבילה יותר שימושית מוסד הרב קוק, מכון י-ם או אופק?

הודעהעל ידי ספרים וועלט » ד' יוני 12, 2019 11:40 pm

אין לי את המשאבים לקנות את כל החבילות, למרות הרצון העז שיש לי. אז מה החברים ממליצים, איזו חבילה כדאית יותר?

חד ברנש

Re: איזו חבילה יותר שימושית מוסד הרב קוק, מכון י-ם או אופק?

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' יוני 13, 2019 12:33 am

תלוי מה דרוש לך, איזה תחום מעניין אותך יותר. ולדעתי, השאלה היא יותר בין מוסד הרב קוק למכון ירושלים, כי חבילת אופק, עם כל הערכתי כלפיהם, יקרה מאוד בהשוואה לשתי הראשונות.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 13, 2019 2:02 am

השאלה הזו חסרת משמעות כיוון שאין כמעט חפיפה בין השניים. אך לחסיד צריכה להיות בעיה עם מה"ק בגלל ספרי הראי"ה ושאר ספרי הציונות שבה בפרט בשנותיה הראשונים, וכידוע לכן שינו את ההדרת הראשונים למכון ראשונים ואחרונים והשמיטו את שם ההוצאה מהכריכה.

ספרים וועלט

הודעהעל ידי ספרים וועלט » ו' יוני 14, 2019 7:46 pm

במוה"ק יש את הראשונים שההדירו, לעו"ז במכון י-ם יש אוצר מפרשי התלמוד.
איזה עוד ספרים חשובים משמעותיים יש בשתי חבילות הללו?
כמובן, כל הספרים כולם אהובים כולם ברורים, אבל כאשר צריכים להחליט על אחת מהשתים צריכים להתחשב בספרים היותר נחוצים ומועילים.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יוני 14, 2019 9:06 pm

ספרים וועלט כתב:במוה"ק יש את הראשונים שההדירו, לעו"ז במכון י-ם יש אוצר מפרשי התלמוד.
איזה עוד ספרים חשובים משמעותיים יש בשתי חבילות הללו?
כמובן, כל הספרים כולם אהובים כולם ברורים, אבל כאשר צריכים להחליט על אחת מהשתים צריכים להתחשב בספרים היותר נחוצים ומועילים.

עד שמ"י יסיימו את אוצר מפרשי התלמוד נשב כבר איש תחת גפנו ותחת תאנתו. בקשר להחלטה, כמו שאדם צריך להחליט איזה שידוך מתאים לו כך צריך להחליט איזו חבילה מתאימה לו. מה שמתאים לי לאו דדוקא מתאים לך ומה שמתאים לך לאו דווקא מתאים לי ויש שאף אחת משתי החבילות לא מתאימות לו אלא חבילת קה"ת או זכרון אהרן למשל.
מנין לנו לדעת מה חשוב לך? אם היה באמת חשוב לך היית קונה את הספרים עצמם ולא את החבילה.

חזור אל “איך לא חשבתם על זה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים