מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קניית ספר בודד מ'חבילת מכון' כלשהו

הערות והצעות תיקונים לתכנת אוצר החכמה, ולתכנה בלבד (הערות לספרים יש לרשום בפורום המתאים)
בפורום זה יש לפתוח לכל הצעת תיקון נושא חדש.
סמל אישי של המשתמש
אשרי משכיל אל דל

קניית ספר בודד מ'חבילת מכון' כלשהו

הודעהעל ידי אשרי משכיל אל דל » ב' מרץ 28, 2016 7:40 pm

איך לא חשבתם על זה שתהיה אפשרות לקנות רק ספר בודד או כמה ספרים ממכון כלשהו, לדוגמא מכון ירושלים, מכון אהבת שלום וכו'
יש בזה לדעתי כמה מעלות טובות:

א. בשביל כוס חלב לא צריך לקנות את כל הפרה.
ב. לפעמים צריך ספר אחד דוקא, ממש דוקא דוקא.

אני מבין שיהיה לכם קצת כאב ראש מלעשות תכנית כזו, גם מול המכונים הנ"ל, וגם מול הלקוחות, כך שתצטרכו לתכנת ממיר הרשאות כפי שההבטחה שלכם בנויה (כי ההעתקה הרגילה אינה מעתיקה את מנהל הקובץ, ורק על 'ידיכם' הוא מעותק או ע"י מצב תיקון או בדוס' וכו'). אבל בודאי זה יועיל מאוד. שוה שזה יהיה. וגם יפיק מירב התועלת באם יוכלו לרכוש אותם דרך האינטרנט, ולא יצטרכו להעביר את הדיסק אצלכם.

זו פריצת דרך עצומה לטובת המנויים היקרים החפצים להגדיל תורה. וממתין לתגובה.

נ.ב. אני נזכר כעת בתקדים, חברת פונביט היתה מוכרת בעבר רק חבילות. והסיקה אחרי סקר ושאלות ב"פרוג" שאנשים בהחלט לא קונים פרה בשביל כוס חלב, ומעדיפים להסתדר בלי מלקנות חבילה הכוללת דברים שאינם שימושיים. לכן הם פירקו את החבילות לאפשרות בודדים. ברכישת חבילה חלה הנחה משמעותית. כך, שמי שרוצה לקנות חבילה עדין עדיף לו. אבל מי שבאמת "בטוח" שהוא צריך רק פונט אחד, יוכל לעשות זאת. לדעתי, הוא הדין לנידון דידן.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: קניית ספר בודד מ'חבילת מכון' כלשהו

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מרץ 31, 2016 2:08 pm

אין כאן המקום לדון בשיקולים שלנו.
אנחנו בדקנו את הענין כמה פעמים מכמה וכמה הבטים, לא רק לגבי המכונים אלא גם לגבי שאר ספרי האוצר. בעת הזו החלטנו שלא להיכנס לצורת שיווק שכזו. אולי בעתיד הדברים ישתנו.

סמל אישי של המשתמש
אשרי משכיל אל דל

הודעהעל ידי אשרי משכיל אל דל » ג' אפריל 05, 2016 8:14 pm

מובן בהחלט, וכפי שכתבתי למעלה כי אכן יש בזה הרבה כאב ראש.
תודה עכ"פ, ויש"כ על האשכול הנפלא "איך לא חשבתם על זה".

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » א' נובמבר 13, 2016 9:45 pm

אם יום אחד כן תעשו את זה, תרשמו שגם אני הייתי מהמבקשים... :)

סליחות

הודעהעל ידי סליחות » ד' ספטמבר 25, 2019 12:35 am

מכל הספרים הנמצאים בחבילת חב"ד- הייתי מעוניין בשד"ח בלבד.
מכל ספרי מוה"ק הייתי מעוניין בספרים בודדים (10-20) ולכל היותר עד 10% מכלל הספריה שהם מציעים בחבילה - חלק נכבד מהם ספרים שכבר אזלו מן השוק.
ממכון אופק ספר אחד בלבד.

הלוואי שתהיה אפשרות להוסיף ספרים מסויימים מהחבילות. אם העולם יראה כאן התלהבות מכך אולי זה יעודד את ההנהלה לפעול לכך.

השיקול העיקרי המונע זאת מתבסס על ההיגיון, שאם חבילת מוה"ק כוללת 1000 ספרים, ואדם ירצה 10 ספרים אז בחשבון הפשוט עליו יהיה לשלם 10 ש"ח. וכמובן שהן הנהלת מוה"ק ואולי אף אוצה"ח, אינם מעוניינים בכך, כי הרווח יקטן מאוד, כי ברגע שמותירים אותך עם שתי ברירות לקנות ב-1000 את הכל וליהנות מהספרים הבודדים שאתה מעוניין בהם, או לא לקנות ולא ליהנות, יהיו מעטים בעלי יכולת שירשו לעצמם לרכוש ב-1000 ש"ח ואחד מהם יהיה שווה ל-100 קונים של 10 ספרים, ובשביל מה להם כאב הראש עם 100 רוכשים? אבל למעשה אפשר גם את זה לפתור בשיטת חצי מנה עולה יותר ממנה שלמה. על כל ספר יהיה אפשר לשלם כמה שקלים בין 5 ל-10 ש"ח לספר עד 50 ספרים, ובין 3-5 עד 100 ספרים,וכן על זה הדרך. אפשר גם כן, לא לאפשר לקנות את הכל בבודדים אלא להשאיר אופציה של קנייה עד 50-100 ספרים מתוך ה-1000, ומי שרוצה יותר יהיה מוכרח לקנות את כל החבילה. אבל המצב הנוכחי מרחיק את רוב הצרכנים (שוו בנפשכם, עדכון חבילה מגירסה 11 ומטה לגירסה 17 (הכולל עשרות אלפי ספרים) כ-900 ש"ח שזה מחיר כמעט דומה להוספת חבילת מוה"ק (הכולל כאלף ספרים).

חזור אל “איך לא חשבתם על זה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים