מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כפתור מיוחד לשיעורים קבועים.

הערות והצעות תיקונים לתכנת אוצר החכמה, ולתכנה בלבד (הערות לספרים יש לרשום בפורום המתאים)
בפורום זה יש לפתוח לכל הצעת תיקון נושא חדש.
תלמיד חברים

כפתור מיוחד לשיעורים קבועים.

הודעהעל ידי תלמיד חברים » ש' ינואר 20, 2024 9:08 pm

רבים וטובים נוהגים ללמוד בכל יום כל מיני שיעורים משלהם.
חלק לפי מספר עמודים, דפים, סימנים, סעיפים.
וחלק קובעים את הקצב לפי זמן [למשל שמעתי שבגור נוהגים ללמוד 'שעה הלכה'].

מדוע שלא יהיה לחצן [מקום מיוחד] בתוך התוכנה, ששם יכניס אדם את ספריו שלומד בהם [כמו שיש היום תקיות שונות, אך שזה יוכל להיות על התוכנה עצמה, ובצורה יותר נגישה ונחמדה].
ושם יפתחו לו כל אחד מהספרים, היכן שאחז בהם אתמול.

בגולה

Re: כפתור מיוחד לשיעורים קבועים.

הודעהעל ידי בגולה » א' ינואר 21, 2024 4:17 am

אני לא מבין למה צריך להוסיף בתוכנה כפתור כזה, כשכל אחד יכול בקלות לעשות זאת
צור כפתור בשם שיעורים קבועים, הוסף שם איזה ספרים שהם קבועים אצלך, ואז יש לך אותם מיד בהישג יד, או במקש קיצור,
או, אפילו תוכל להגדיר לראות רק ספרים אלו ברשימת הספרים, ע"י לחיצת ימין ובחירת פתח. הסרטה מצורפת

כמובן, שהספרים ייפתחו איפה שהנך אוחז מאתמול. (בהסרטה, כמובן אינו כן, היות ואני פתוח אותם עכשיו לראשונה להדגמה)

אם התכוונת למשהו אחר, אדרבה נשמח לשמוע.
קבצים מצורפים
Video_2024-01-20_211339.zip
(3.2 MiB) הורד 36 פעמים

תלמיד חברים

הודעהעל ידי תלמיד חברים » א' ינואר 21, 2024 10:58 pm

בגולה כתב:אני לא מבין למה צריך להוסיף בתוכנה כפתור כזה, כשכל אחד יכול בקלות לעשות זאת
צור כפתור בשם שיעורים קבועים, הוסף שם איזה ספרים שהם קבועים אצלך, ואז יש לך אותם מיד בהישג יד, או במקש קיצור,
או, אפילו תוכל להגדיר לראות רק ספרים אלו ברשימת הספרים, ע"י לחיצת ימין ובחירת פתח. הסרטה מצורפת

כמובן, שהספרים ייפתחו איפה שהנך אוחז מאתמול. (בהסרטה, כמובן אינו כן, היות ואני פתוח אותם עכשיו לראשונה להדגמה)

אם התכוונת למשהו אחר, אדרבה נשמח לשמוע.

בגדול אתה צודק.
אך יש להעיר שאם אתה פותח את אותו ספר פעם אחרת, אז בפעם הבאה שתפתח אותו בכפתור של 'שיעורים קבועים', זה יפתח במקום שפתחת לעיין [ולא היכן שאתה אוחז].
זה מצוי מאד במי שעוסק במשנה ברורה, ולומד כל יום דף, ואח"כ מתיישב לכתוב על נושא מסויים, ופותח במשנ"ב בסימנים אחרים, ואח"כ צריך לעשות 'גלילה' להיכן שיקרא מחר...
וכן הוא בלימוד דף היומי וכו'.

אבל כאמור, בגדול אתה צודק, ואיני יודע אם מוצדק לטרוח לעשות כפתור רק בגלל הבעיה הזאת שאולי יעיין וכו'.
ייש"כ על עצם הרעיון.

אגב אורחא, אם דיברנו על 'כפתורים מהירים', יש לי כמה כאלו, וכל פעם אני צריך ללחוץ בצד שמאל להגיע אל חלקם.
המקום מאד צר [הרי יש כפתורים מהירים מובנים, כמו תנ"ך משנה ש"ס וכו', וזה תופס חצי מהמקום, [ואגב, א"א למחקם], וכמה כבר נשאר].
אפשר להזיז את רשימת הספרים ימינה, וזה קצת פותר את הבעיה, אם כי זה עושה את הרשימה לצרה מדאי.
אולם חושבני שכדאי יהיה אם יעשו אפשרות להוריד את ה'טאבים' על מנת לתת 2 שורות לכפתורים מהירים.
ראה תמונה
קבצים מצורפים
צילום מסך 2024-01-21 225540.jpg
צילום מסך 2024-01-21 225540.jpg (22.74 KiB) נצפה 757 פעמים

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » א' ינואר 21, 2024 11:25 pm

זה בעיה מבחינה טכנית לכאורה, הרי מיקום של הספר - איפה אוחזים - נקבע ע"פ פתיחתו האחרונה, ולעשות שייפתח ע"פ המיקום של פתיחתו בכפתור, זה קצת סיפור לכאורה. ולא יודע אם שווה ההשקעה.

על הנושא שהכפתורים הם בצד, דברו על זה באשכול אחר, ורשמו את זה.

חזור אל “איך לא חשבתם על זה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים