מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הצעות וביקוש עבודה בתחום הספר

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
מעמד

הצעות וביקוש עבודה בתחום הספר

הודעהעל ידי מעמד » ד' נובמבר 07, 2012 9:41 pm

האשכול מיועד להצעת עבודה בתחום הספר התורני, עריכה/הגהה/מפתוח/עימוד. הן למבקשי עבודה והן למציעיה

------

אני עובד בעימוד כבר כמה שנים אשמח לשרת אתכם
hn98765@gmail.com

שיבר

Re: הצעות וביקוש עבודה בתחום הספר

הודעהעל ידי שיבר » ד' נובמבר 07, 2012 10:30 pm

ב'דרושים' בלוח יתד נאמן החינמי אתמול (כא חשון) התפרסמה מודעה כי דרוש מגיה לספרי קודש עם נסיון.

אין העתון תח"י, ועדיין (בשעת כתיבת השורות...) אפשר להשיג אותו בקלות.

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ד' נובמבר 07, 2012 11:54 pm

שיבר כתב:ב'דרושים' בלוח יתד נאמן החינמי אתמול (כא חשון) התפרסמה מודעה כי דרוש מגיה לספרי קודש עם נסיון.
אין העתון תח"י, ועדיין (בשעת כתיבת השורות...) אפשר להשיג אותו בקלות.

וזה לשונם:
    דרוש מגיה לספרי קודש
    נסיון ומקצועיות גבוהה בלבד
    פקס: 1532-5383107

איש

הודעהעל ידי איש » ה' נובמבר 08, 2012 11:58 am

באמת רעיון טוב לפתח בפורום אפשרויות ל'תיקים אישיים' כמו שיש בפורום פרוג וכד' שבו יוכלו משתמשים לפתוח תיקי עבודה ולהראות את נסיונם וכו', אני משוכנע שהרבה מחפשי עבודה ימצאו מקומות עבודה דרך זה.
מה דעתכם?

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ה' נובמבר 08, 2012 12:34 pm

איש כתב:באמת רעיון טוב לפתח בפורום אפשרויות ל'תיקים אישיים' כמו שיש בפורום פרוג וכד' שבו יוכלו משתמשים לפתוח תיקי עבודה ולהראות את נסיונם וכו', אני משוכנע שהרבה מחפשי עבודה ימצאו מקומות עבודה דרך זה.
מה דעתכם?

כבר הציעו כאן פעם שיפתחו גם פורום לעזרה טכנית בתכנות וורד וכדו' דברים הנוגעים לעורכים, לאלו שאינם מסתובבים במקומות אחרים.
אולי שיעשו קודם כל את זה, ואח"כ יתקדמו גם הלאה.
אבל לפי מה שהבנתי שינויים בפורום כאן לוקחים זמן רב מאוד....

[האופציה של תיקי עבודות הקיימת בפרוג דומני שאינה נתמכת בפורומים של phpBB, זה ממשק שהם בנו בעצמם]

מעמד

הודעהעל ידי מעמד » ה' נובמבר 08, 2012 2:28 pm

בס"ד
מי שירצה שאשלח לו דוגמאות מי עימוד שישלח לי איימל
תודה והרבה הצלחה

עימוד ועיצוב

הודעהעל ידי עימוד ועיצוב » ו' נובמבר 30, 2012 12:58 am

דרושים מגיהים לחומר תורני שהוקלד מחדש.
זריזות והספק מרובה ליום חובה! וכמובן דייקנות.
נא לציין נסיון רלוונטי וכן הספק עבודה יומי.
שכר - 35 ש"ח [יתכן יותר לעבודה מהירה במיוחד]

יצויין כי נדרשת עבודה של לכל הפחות 4 - 5 שעות ביום. [זמן העבודה בין מספר ימים לשלוש שבועות]

לפרטים:
1315612@gmail.com

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 30, 2012 7:16 am

עימוד ועיצוב כתב:דרושים מגיהים לחומר תורני שהוקלד מחדש.
זריזות והספק מרובה ליום חובה! וכמובן דייקנות.
נא לציין נסיון רלוונטי וכן הספק עבודה יומי.
שכר - 35 ש"ח [יתכן יותר לעבודה מהירה במיוחד]

יצויין כי נדרשת עבודה של לכל הפחות 4 - 5 שעות ביום. [זמן העבודה בין מספר ימים לשלוש שבועות]

לפרטים:
1315612@gmail.com

אתה חושב שזה הוגן לשלם לאברכים ת"ח מוכשרים (כי הרי זה מה שאתה מחפש), פחות מאשר משלמים לגויה לנקות את האמבטיה (השכר המקובל לעוזרת זה 40 ש"ח לשעה).

החזן

הודעהעל ידי החזן » ו' נובמבר 30, 2012 8:25 am

תוכן כתב:אתה חושב שזה הוגן לשלם לאברכים ת"ח מוכשרים (כי הרי זה מה שאתה מחפש), פחות מאשר משלמים לגויה לנקות את האמבטיה (השכר המקובל לעוזרת זה 40 ש"ח לשעה).

מה ראית להשוות בין מבצעי העבודה, ולא בין סוגי העבודה ממש?
מן הסתם יש עבודות אחרות שגויות עושות, עבודות שעליהן משלמים עוד יותר מניקוי אמבטיה, ולכן תדרוש שישלם לפי המחיר הגבוה ביותר שגויות משתכרות?
למעשה, היצע וביקוש הוא המדד היחיד בשוק.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 30, 2012 8:42 am

אני רואה שהמילה ניצול לא מופיע במילון שלך. אולי תבדוק תחת "מטריקס".

עימוד ועיצוב

הודעהעל ידי עימוד ועיצוב » ו' נובמבר 30, 2012 11:27 am

אני רואה שלא הובנתי נכון.
אז אבהיר:
עבודת ההגהה כאן היא טכנית בלבד,
דהיינו תיקון שגיאות הקלדה ושגיאות כתיב.

אין צורך באברכים ת"ח,
יש כן צורך בידע בלשון ודקדוק, וכן הכרה של הניב התלמודי והישיבתי, וכן יכולת הגהה ושימת לב לטעויות.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 30, 2012 12:11 pm

35 ש"ח לשעה לעבודה מסוג זה עדיין נחשב לניצול, כך נראה לי.

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ו' נובמבר 30, 2012 12:19 pm

בהחלט. אני מגיה (בשעות הפנאי) ספר חשוב שעומד לצאת לאור, ב-60 ש"ח לשעה.

אוהב ספרים

הודעהעל ידי אוהב ספרים » ו' נובמבר 30, 2012 4:37 pm

תוכן כתב:35 ש"ח לשעה לעבודה מסוג זה עדיין נחשב לניצול, כך נראה לי.

יש כמה סוגי ניצול, יש גם ניצול שהעובד מנצל את המעביד ודל"ב.

בכל אופן המעביד מפרסם את הסכום שמוכן לשלם בזה, ואם לא תרצה אל תקח זה לא נקרא שום ניצול כשמישהו מסכים לעבוד איזה עבודה בסכום שמסכמים מקודם, כל זמן שדברים לא צצים אחר כך

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ש' דצמבר 01, 2012 11:01 pm

שום ניצול ושום כלום, כמו שאמרו לעיל, זה לא קשור גויות וסיפורים כאלו, תלוי מה מחיר השוק לעבודות מסוג זה.
נראה לי שיש הרבה ראשי כוללים שמנצלים יותר את האברכים מאשר מעסיק כזה. [ובלי להרחיב ע"ז את האשכול]

אבי עזרי

הודעהעל ידי אבי עזרי » א' דצמבר 02, 2012 3:03 pm

הזכירו כאן את מטריקס כדוגמה לניצול, ואני, כמי שאשתו עבדה במקומות חרדיים ולאחר מכן 7 שנים במטריקס, וגם פוטרה ממטריקס, מרגיש צורך למחות על הפגיעה שלא במקום נגד החברה הזו.
אומר בקצרה: מטריקס שהיא הנחשונית בתחום ההי טק לחרדיות אפשרה למאות בוגרות החינוך החרדי להשתלב בשוק ההי טק בהצלחה, מה שלא היה מתאפשר ללא היזמה הזו.
ניצול: המעסיקים החרדים הם אלופים בניצול! כל אחד יודע, ומי שלא, כנראה חי בבועה. אני, מנסיון אישי, נהנתי מהמעסיק החילוני של אשתי [מטריקס] פי אלף מהמעסיקים החרדים שלה!
ולעצם הטענות על מטריקס, הרי כמו שכבר דובר כאן, הכל ענין של היצע וביקוש. אף אחד לא פתח גמ"ח להי טק. ושוב, מעסיקי ההי טק החרדים יכולים ללמד את מטריקס איך לנצל את החרדיות יותר טוב. ודי בזה.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » א' דצמבר 02, 2012 8:49 pm

אני מתנצל שהזכרתי את מטריקס, ומודה לר' אבי עזרי שהזכיר את הניצול המחפיר של המעסיקים החרדים של נשים חרדיות. אשה אחת שאני מכיר מקבלת 3,000 ש"ח לחדש, מתוך 15,000 שהמעסיקה שלה מקבלת בשבילה. ובכל מקרה, היצע וביקוש זה מדד אחד של השכר המתאים, אבל יש מדדים אחרים שמדרך המוסר ראוי לקחת בחשבון, כמו השווי האמיתי של העבודה וכדומה.

החזן

הודעהעל ידי החזן » א' דצמבר 02, 2012 11:22 pm

תוכן כתב:היצע וביקוש זה מדד אחד של השכר המתאים, אבל יש מדדים אחרים שמדרך המוסר ראוי לקחת בחשבון, כמו השווי האמיתי של העבודה וכדומה.

ילמדנו רבינו כיצד מודדים שווי אמיתי של עבודה. בילדותנו למדנו בספר גדול הנקרא תלמוד שכל דבר שמין אותו כעבד הנמכר בשוק. כיצד אם כן נמדד הערך "האמיתי"?

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' דצמבר 02, 2012 11:34 pm

בוא ואסביר לך: היום דיברתי עם חבר שהוא מעמד וגרפיקאי יחד. הוא אמר לי שלוקח לו לעשות שער ממוצע ויפה מאד בין 5 ל10 דקות, [מרהיב, יקח לו 15-20 דקות] ואמר לי וכי אתה חושב שזה מונע ממני לקחת עבור שער 250 ש"ח? [מקצוענים בעלי השם בתחום לוקחים יותר] אני למדתי את החומר, השקעתי בציוד, השקעתי בפונטים, בגרפיקה וע"ז משלמים. וכי חתימה של עו"ד בהנף יד שווה 200 ש"ח? 'עבודה' של שתי שניות? אלא הוא למד, השקיע שנים, מה שאין ללקוח, לשטוף רצפות כולם יכולים להיות עו"ד גרפיקאי, לא כולם, מבין כיצד?

כרם

הודעהעל ידי כרם » ב' דצמבר 03, 2012 2:40 am

החזן כתב:
תוכן כתב:היצע וביקוש זה מדד אחד של השכר המתאים, אבל יש מדדים אחרים שמדרך המוסר ראוי לקחת בחשבון, כמו השווי האמיתי של העבודה וכדומה.

ילמדנו רבינו כיצד מודדים שווי אמיתי של עבודה. בילדותנו למדנו בספר גדול הנקרא תלמוד שכל דבר שמין אותו כעבד הנמכר בשוק. כיצד אם כן נמדד הערך "האמיתי"?

גם עבד הנמכר בשוק, אם הוא נוקב מרגליות שכרו הרבה מאד.

החזן

הודעהעל ידי החזן » ג' דצמבר 04, 2012 10:47 am

קיימתם בי מאמר שכתוב והיית משוגע ממראה עיניך.

כרם כתב:גם עבד הנמכר בשוק, אם הוא נוקב מרגליות שכרו הרבה מאד.

אוהב אוצר כתב:בוא ואסביר לך: היום דיברתי עם חבר שהוא מעמד וגרפיקאי יחד. הוא אמר לי שלוקח לו לעשות שער ממוצע ויפה מאד בין 5 ל10 דקות, [מרהיב, יקח לו 15-20 דקות] ואמר לי וכי אתה חושב שזה מונע ממני לקחת עבור שער 250 ש"ח? [מקצוענים בעלי השם בתחום לוקחים יותר] אני למדתי את החומר, השקעתי בציוד, השקעתי בפונטים, בגרפיקה וע"ז משלמים. וכי חתימה של עו"ד בהנף יד שווה 200 ש"ח? 'עבודה' של שתי שניות? אלא הוא למד, השקיע שנים, מה שאין ללקוח, לשטוף רצפות כולם יכולים להיות עו"ד גרפיקאי, לא כולם, מבין כיצד?

אני טענתי שערכו הכספי של כל דבר בעולם נמדד רק על פי ערכו בשוק (פונקציה של היצע וביקוש, הוי אומר: בכמה ניתן להשיג את אותה העבודה), ושכך ראו חז"ל את פני הדברים. כרם עונה שערכו של העבד משתנה על פי יכולותיו, ואוהב אוצר מחדש חידוש נפלא שערכו של העובד (או העבד) נמדד ביכולותיו. הוא אשר אמרתי: בשוק מודדים את ערכו הכספי של העבד ושל העובד ושל העבודה, דהיינו על פי כמה שניתן להשיג את אותה העבודה. ערכו של עבד מנקב מרגליות או עו"ד שווה הרבה יותר משל עבד שוטף רצפות.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' דצמבר 04, 2012 11:12 am

דברי חז"ל שאתה מתכוון אליהם כפי שאני משער, הם בהיבט הממוני, ובדיני ממונות אם לא סיכמו על מחיר, מה שצריך לשלם זה רק המחיר בשוק. דבר זה אינו קשור לאפשרות שקבוצה מסויימת כמו בעלי בתים יפקיעו מחירים, דבר שחז"ל ראו בזה חטא (אוצרי פירות) ואע"פ שכרגע המחיר בשוק הוא כמו שהם מוכרים בגלל האצירה. לכן אם קבוצה מסויימת מנצלת מצב וסוחטת מחיר שאינו הוגן מעובדים, זה פעולה דומה ואינה מוסרית אע"פ שהיא תופסת ממונית. איני אומר דבר על הנושא הנידון שאיני בקי בו כלל אלא על העיקרון שלא תמיד המחיר בשוק הוא המוסרי.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' דצמבר 04, 2012 12:11 pm

אם השוק החרדי היה פועל לפי כללי השוק, היית צודק - ערכו הכספי של המוצר הוא לפי שוויו בשוק. אבל לצערינו הרב השוק החרדי הוא לא שוק תקין. יותר מדי אברכים מתעוררים כשמאוחר מדי שאין להם שום דרך לפרנס את משפחתם. (ובמאמר המוסגר, על צרה זו לבד יש לעורר בכי ומספד, כי היא גובה קרבנות אין מספר גם באיכות וגם בכמות, ואכ"מ.) משום כך השוק מוצף עם אברכים שמנסים את מזלם בתחום היחיד שהם חושבים שהם מכירים. המעבידים משתמשים במצוקה זו לטובתם, ומציעים מחירים הנמוכים בהרבה מהשווי האמיתי של המוצר. התנהגות זו שמה הנכון הוא, ניצול.

החזן

הודעהעל ידי החזן » ג' דצמבר 04, 2012 1:08 pm

תוכן כתב:אם השוק החרדי היה פועל לפי כללי השוק, היית צודק - ערכו הכספי של המוצר הוא לפי שוויו בשוק. אבל לצערינו הרב השוק החרדי הוא לא שוק תקין. יותר מדי אברכים מתעוררים כשמאוחר מדי שאין להם שום דרך לפרנס את משפחתם. (ובמאמר המוסגר, על צרה זו לבד יש לעורר בכי ומספד, כי היא גובה קרבנות אין מספר גם באיכות וגם בכמות, ואכ"מ.) משום כך השוק מוצף עם אברכים שמנסים את מזלם בתחום היחיד שהם חושבים שהם מכירים. המעבידים משתמשים במצוקה זו לטובתם, ומציעים מחירים הנמוכים בהרבה מהשווי האמיתי של המוצר. התנהגות זו שמה הנכון הוא, ניצול.

שוב, הדרך היחידה שאני מכיר למדידת ערך, היא השוק. אני מוכן לקבל באופן תאורטי את העובדה שהנסיבות (היצף ואינפלציה ונזקקות דחופה לכסף) מאלצות את האברכים להוזיל את ערכם, אך השאלה היא על פי אלו כלים אתה מצליח למדוד את השווי האמיתי?

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' דצמבר 04, 2012 1:43 pm

מחיר השוק אמור לשקף גם את ההיצע והביקוש, אבל גם את השנים הנדרשות ללמידת המקצוע, הכשרון של העוסק בו, ומומחיותו. ראה באריכות ספרו של אדם סמיט, עושר העמים. 35 ש"ח לשעה משקף את ההיצע והביקוש, ובשום אופן לא את שאר הנתונים שהוזכרו.

החזן

הודעהעל ידי החזן » ג' דצמבר 04, 2012 1:51 pm

תוכן כתב:מחיר השוק אמור לשקף גם את ההיצע והביקוש, אבל גם את השנים הנדרשות ללמידת המקצוע, הכשרון של העוסק בו, ומומחיותו. ראה באריכות ספרו של אדם סמיט, עושר העמים. 35 ש"ח לשעה משקף את ההיצע והביקוש, ובשום אופן לא את שאר הנתונים שהוזכרו.

כמה שנים לדעתך למדו האברכים את מקצוע העריכה, ומה מומחיותם בנושא?

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ג' דצמבר 04, 2012 2:07 pm

תוכן כתב:מחיר השוק אמור לשקף גם את ההיצע והביקוש, אבל גם את השנים הנדרשות ללמידת המקצוע, הכשרון של העוסק בו, ומומחיותו. ראה באריכות ספרו של אדם סמיט, עושר העמים. 35 ש"ח לשעה משקף את ההיצע והביקוש, ובשום אופן לא את שאר הנתונים שהוזכרו.

אתה צודק, אבל לרוב המכונים מספיק אברכים שנמאס להם מהכוילל, ודי בכך שהם כתבו הרבה בחיים ויש להם כישורים מינימליים לכתיבה, ויחד עם ביקורת מסיבית התוצאה מספקת אותם, ומשכך, בהחלט הנושא הוא היצע וביקוש, ואם יש עורך מומחה שמציע עצמו למכון שכזה, אל לו להתלונן על משכורתו, שהרי לקחו אותו בתור אברך רגיל שאינו מקצועי, הוא יכול רק להתפלל שהמצב ישתנה, אבל על המכונים אין תלונה.
אכן, המכונים על רמה גבוהה [ואין הרבה] לא לוקחים סתם, אלא רק מקצועיים מאוד. והתשלום בהתאם.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' דצמבר 04, 2012 2:20 pm

אתה צודק, אבל אם תסתכל בהודעה הראשונה שלי באשכול זה תראה שכבר עמדתי על זה.

הראבד

סדר ועימוד

הודעהעל ידי הראבד » ה' פברואר 28, 2013 12:53 pm

הכרתי מעמדת עם טעם מיוחד מאוד קצר ולענין
עימדה את ספרי, וכל מי ששלחתי אליה היה יותר ממרוצה
0548490925

ליותר פרטים אפשר לפנות באישי

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' נובמבר 04, 2015 9:21 am

מחפש מישהו שיש לו ניסיון במחקר איגרות הפקידים והאמרכלים. עדיפות למי שגר בירושלים. נא לפנות באישי.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' מאי 26, 2016 2:35 am

מעוניין לעבוד בהגהה. נא לפנות בפרטי, תודה.

אנטיק סוחר

הודעהעל ידי אנטיק סוחר » ב' דצמבר 25, 2017 11:36 pm

אנטיק סוחר כתב:שלום
אני מחפש מגיה, עם הבנה לבביליוגרפיה [תורני], ומוכר במפעל הביבליוגרפיה
קצת ידיעה בעקסע"ל, יתרון
במשך הזמן יש אפשרות לעבודת כתיבה
נא לפנות באישי,
תודה

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' דצמבר 26, 2017 11:11 am

מחפש מגיה ועורך, עם ניסיון עבודה עם כתבי יד וידע בקבלה. נא לפנות בפרטי.

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ג' ינואר 23, 2018 3:31 pm

מחפש עורך מנוסה שמוכן לעבור על שיעור [או על חלקו], ולתת חו"ד ביקורת והערות על הסגנון, האם הכותב ראוי להכנס לתחום העריכה, ומה צריך לשפר וכדו'.
נא לפנות באישי. תודה רבה מראש.

אם נדרש תשלום נא לציין כמה.

סמל אישי של המשתמש
ר_חיים_הקטן
שם מלא: הק' ראובן חיים קליין
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ר_חיים_הקטן » ו' ינואר 26, 2018 11:38 am

אתר חדש לשוק הכתיבה\עריכה\ההגהה בעולם החרדי: http://www.frumlance.com

בן מיכאל

הודעהעל ידי בן מיכאל » ו' ינואר 26, 2018 12:51 pm

אוצר החכמה כתב:דברי חז"ל שאתה מתכוון אליהם כפי שאני משער, הם בהיבט הממוני, ובדיני ממונות אם לא סיכמו על מחיר, מה שצריך לשלם זה רק המחיר בשוק. דבר זה אינו קשור לאפשרות שקבוצה מסויימת כמו בעלי בתים יפקיעו מחירים, דבר שחז"ל ראו בזה חטא (אוצרי פירות) ואע"פ שכרגע המחיר בשוק הוא כמו שהם מוכרים בגלל האצירה. לכן אם קבוצה מסויימת מנצלת מצב וסוחטת מחיר שאינו הוגן מעובדים, זה פעולה דומה ואינה מוסרית אע"פ שהיא תופסת ממונית. איני אומר דבר על הנושא הנידון שאיני בקי בו כלל אלא על העיקרון שלא תמיד המחיר בשוק הוא המוסרי.

לא חז"ל אלא הכתוב (בעמוס כמדומני), אבל יש לדון אם אי"ז דווקא בפירות שהם צורך כפי שתקנת שמואל שהמשתכר לא ישתכר יותר על שתות, לא נאמר אלא על דברי אכילה.

ביליצר

הודעהעל ידי ביליצר » א' ינואר 28, 2018 5:23 pm

מחפש ירא שמים מירושלים חרוץ עם ידע בצילום [ס"ק] ,חיתוך תמונות במחשב והעלאתם ועוד ,
מתחיל ב3 שעות יומיות,

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים