מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מכונים תורניים - ועד עובדים

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
בורגני

מכונים תורניים - ועד עובדים

הודעהעל ידי בורגני » ו' יולי 30, 2010 9:39 am

זעקת העורכים
באשכול זה ננסה לשפר את תנאי העסקתם של העורכים התורניים ,
ואולי קודם נסקור את המכונים השונים, תנאי ורמות השכר הנהוגות בהם.
ובקשה שטוחה למנהלים: אנחנו נשתדל לשמור על לשון נקייה כמובן ,
ועל רמה מתאימה לפורום הנכבד, כמובן ללא השמצות ולשון הרע, אך תנו לנו במה נאותה לעזור לעצמינו, ואם לא כאן היכן?
נערך לאחרונה על ידי בורגני ב ו' יולי 30, 2010 9:47 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

בורגני

Re: מכונים תורניים - וועד עובדים

הודעהעל ידי בורגני » ו' יולי 30, 2010 9:41 am

קריינא דאיגרתא:
אני עבדתי כמה שנים עם מכון מאד מכובד בתנאי שכר נמוכים, דהיינו 25 שקל לשעה , וכשהתלוננתי לפני חבר לעבודה הבנתי ששכרי גבוה ב40% ממנו.
רק לאחר כמה שנים הגעתי עם מכון אחר לשכר עבודה הגיוני.

מגיב ומניב

Re: מכונים תורניים - ועד עובדים

הודעהעל ידי מגיב ומניב » ו' יולי 30, 2010 9:59 am

ובכן, במחילת כבוד תורת בורגני, נמצא איפוא, שהתסכול הוא נחלת חלקם ומנת כוסם של העורכים התורניים, ולאו דווקא של האברכים כותבי החבורות. בס"ה מחירה של חבורה -לפי דבריך- הוא 30 ש"ח לשעה, בעוד אתה השתכרת רק 25 ש"ח וחבירך כ-15 ש"ח, נכון, שלא עושים 'חבורה' בשעה, אבל בכל זאת, לרובם זה יוצא תוך כדי הלימוד. טוב, אולי עם 'שמירת סדרים' היית מגיע ליותר...

תחכמוני

הודעהעל ידי תחכמוני » ו' יולי 30, 2010 10:16 am

אני דוקא רוצה לעלות את הבעיה של 'הביקורת' במכונים, יושבים ת"ח יותר או פחות שתפקדים הוא לבקר את כתיבת העורכים, ופה הם נתקלים בעיה, שהם חייבים למצוא ביקורת, ואז כל שטות הכי קטנה, או אי הבנה של המבקר, הוא מסמל כבעיה, ואם הכותב הוא קצת עם עקרונות מתחיל ויכוחים. ובד"כ רוב ההערות הם לבטלה!.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' יולי 30, 2010 11:03 am

בורגני כתב:באשכול זה ננסה לשפר את תנאי העסקתם של העורכים התורניים

ואהוו! מילים כדרבנות!
רק אולי תסביר לי איך תנסה "לשפר את תנאי העסקתם של העורכים התורניים"?
תטיל סנקציות על המכונים שלא ישתפו פעולה?
תוציא את העורכים הדלפונים לרחובות? תשרוף פחים? ואולי תכבול את העורכים המסכנים לגדרות של 'מכון ירושלים' ו'מכון המאור' (תמונת איס' בלבד; אין למצולמים כל קשר, באמת!), ממש כמו בהפגנות העובדים שניהלה ההסתדרות בראשותו של עמיר פרץ!
לא יעזור לך שום דבר, ואני אומר זאת בכאב, כל זמן שהמכונים התורניים עצמם לא מחפשים חומר אנושי מעולה אלא מסתפקים באברכים ממוצעים (אני כבר שומע את הצעקות של המשתתפים...), כאלו שניתן להחליפם בכל עת, מדוע שהם ישלמו יותר? הרי אברכים רבים מחפשים עבודת עריכה ומוכנים לקבל חצי מחיר.

תחכמוני

הודעהעל ידי תחכמוני » ו' יולי 30, 2010 11:07 am

לחכם מכל אדם ה"ה באשי..
תרשה לי לחלוק עליך, ברגע שיעלו שמות של מכונים, זה יעזור גם יעזור, א. משום שלא ירצו כ"כ לעבוד אצלהם, אן שיתנו מראש שלא יהיה את הבעיות המוזכרות, ב. לא הכל כמו שרשמת, לפעמים הם רודפים אחרי מחברים ספרים, כמו למשל 'דרשו' במשנה ברורה, הם כל פעם מחפשים מחברי ספרים שעבדו על הנושא, [ראה על זה במוסף שבת קדש לפני שבועים!],
ג. כל אדם ששומע ביקורת ,[כמו מבקרים שבקרתי אותם לעיל] זה משפיע!

בן_מנחם

הודעהעל ידי בן_מנחם » ו' יולי 30, 2010 11:09 am

לדעתי זה יועיל רק להוצאת קיטור, וגם זה דבר טוב.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' יולי 30, 2010 12:45 pm

בן מנחם,
הוצעת קיטור חשובה ביותר. כך העורך יוכל אח"כ לכתוב רגוע יותר ולקבל על כך משכורת רעב.

ולסעיף א שכתב תחכמוני: "משום שלא ירצו כ"כ לעבוד אצלהם, או שיתנו מראש שלא יהיה את הבעיות המוזכרות",
אם לא תעבוד אצלם כיצד תתפרנס? יש לך אפשרות אחרת? את זה ראשי המכונים יודעים וממילא התוצאות בהתאם!

ולסעיף ב שכתבת, זה כמעט ולא שייך למרבית העורכים, שלא כתבו ספרים מעודם, וודאי לא מונוגרפיות!

ובסעיף ג - הצחקת אותי! הם 'על הסוס' ואתה וחבריך נגררים אחריהם כעבד כנעני, בלי כל אפשרות להתנגד, ואתה עוד חושב שהם יתרגשו מביקורת של עורכים אנונימיים שכותבים באיזה פורום!

לומד

הודעהעל ידי לומד » ו' יולי 30, 2010 5:58 pm

חכם באשי

רוב דבריך נכונים הם. אבל נקודה אחת השמטת ולא בכדי.
השקיפות היא חומר החיטוי הטוב ביותר, אמר המשורר שאיני יודע שמו. אם ייאסף באשכול זה חומר על התנהלות המכונים, יידע כל עורך בפוטנציאל מה קורה והיכן, איפה משקיעים בעורך ואיפה לא. אני מכיר מכון מסוים שבשיטה מעדיף 'דם חדש'. עורכים חדשים, לא מנוסים, למרות שזה ניכר בחומר. ולכשמתמקצעים הללו ומבקשים תוספת, שולח אותם אותו מכון לאן שילכו, ולוקח חדשים במקומם.

אמנם, איני רוצה לומר מי הוא זה, והדק"ל.

ובמיוחד חושש אני מתחרות הפוכה, שלכשייודעו המספרים יאמר כל מו"ל, וכי איזה פרייאר אני ששילמתי 20$ לשעה, חברי משלם עשר בלבד.....

בורגני

הודעהעל ידי בורגני » ש' יולי 31, 2010 10:09 pm

פנייה שקיבלתי באישי, ותשובתי, ומועתקת לכאן ברשות הפונה ובעילום שמו ( מדוע?) .
לכבוד יו"ר ועד עובדים,
קודם כל תודה שאתה מעלה נושאים אקטואלים,
שאלה לי אליך, לי הציעו לעבוד לפי שעות או לפי כמות עבודה - כלומר לפי ערך, בתחלה חשבתי שעדיף לפי עבודה כי לפעמים אני ממש מהיר, וזה הרבה יותר משתלם, ובפרט שכך אני לא מרגיש שאני 'עובד',..
אבל כעת אני רואה שלפעמים הערך מתארך מאוד, וזה לקוח המון זמן,
השאלה היא איך מחשבנים כל שעה, זה לא משגע? צריך שעות מלאות, מעצבן כל רבע שעה שלפעמים עובדים לרשום, אין לך נרועין... מה ען השעות שאתה סתם מכין את החומר, כמו בשבת למשל.. בקיצור איך עושים את זה?
תשובה:
עצם השאלה מצביעה על הבעייה:
למה לא לעבוד לפי שכר חודשי?
ומה עם פסח וסוכות וחופש וזכויות עובדים, מדוע לא מגיע על זמן זה משכורת?
ומדוע לא לעבוד עם חוזה בין המעסיק לעובד? ( העניין עם הצבא כבר מזמן לא בעייה )
אלא שגם המעסיק לא פראייר? האם כל המעסיקים שנותנים תנאים לעובדיהם הם פראיירים? או שמא הם בני אדם ואנושיים?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. לא התכוונתי להיות יו"ר ועד עובדים, ולכן כל מי שמרגיש שיכול להשפיע ולהועיל מוזמן לתרום מכישרונותיו.
2. להוסיף על התשובה: קיימת בשוק סוג עבודה בקבלנות שהתשלום לפי עבודה ולא חודשי אך התשלום צריך להיות גבוה מזה, נכון שיש מעלה בעבודה באופן המקובל לפי הספק או שעות, ששעות העבודה גמישות אך כמובן שהשכר צריך להיות מכובד יותר.

שומר מסורת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ש' יולי 31, 2010 10:18 pm

מה הכוונה חודשי? מי משלם לפי חודשי? אין כזה דבר, אני מדבר בידיעה ברורה - הכווללת את כל המכונים הגדוילם, ה"ה אנצקלופדיה תלמודית /מתיבתא / המאור / דרשו / מוסד הרב קוק / אהבת שלום...

בורגני

הודעהעל ידי בורגני » ש' יולי 31, 2010 10:26 pm

לפחות ישלמו שכר הגון.

הפלא ופלא

הודעהעל ידי הפלא ופלא » ש' יולי 31, 2010 10:31 pm

זה ברור שעדיף לעבוד עם אנשים פרטיים מאשר עם מכונים גדולים שמביטים עליך :shock: ב"הבטה מלמעלה למטה".

אנשים פרטיים משלמים יותר, אם כי אין לך זכויות וקרנות שיש במכונים שמשלמים עם תלוש.

ועוד דבר שאסור להתעלם ממנו: משלמים לכ"א כמה שהעבודה שלו שוה וד"ל. :oops:

שומר מסורת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ש' יולי 31, 2010 11:04 pm

אנשים פרטים לפעמים זה הכי גרוע, אם אין כסף או הספר לא הצליח כ"כ אין תשלום!.

הפלא ופלא

הודעהעל ידי הפלא ופלא » ש' יולי 31, 2010 11:15 pm

שומר מסורת כתב:אנשים פרטים לפעמים זה הכי גרוע, אם אין כסף או הספר לא הצליח כ"כ אין תשלום!.

מה פירוש 'אין כסף'? ומה פירוש 'אין תשלום'? וכי מדובר כאן בגזלנים?

לא נשמע כזאת

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ש' יולי 31, 2010 11:31 pm

לפי הכרתי במציאות, אם יש לעורך מוניטין, עדיף לעבוד עבור אנשים פרטיים, כי הם משלמים יותר. והסיבה פשוטה, בדרך כלל אדם פרטי שניגש לפרוייקט מסויים, הוא לוקח את זה כ'פרוייקט חיים' ולא איכפת לו להשקיע 70-80 אלף דולר. בניגוד למכונים תורניים, שכל הזמן מוציאים פירסומים חדשים.

ובנוגע לדברי לומד:
לומד כתב:חכם באשי
רוב דבריך נכונים הם. אבל נקודה אחת השמטת ולא בכדי.
השקיפות היא חומר החיטוי הטוב ביותר, אמר המשורר שאיני יודע שמו. אם ייאסף באשכול זה חומר על התנהלות המכונים, יידע כל עורך בפוטנציאל מה קורה והיכן, איפה משקיעים בעורך ואיפה לא. אני מכיר מכון מסוים שבשיטה מעדיף 'דם חדש'. עורכים חדשים, לא מנוסים, למרות שזה ניכר בחומר. ולכשמתמקצעים הללו ומבקשים תוספת, שולח אותם אותו מכון לאן שילכו, ולוקח חדשים במקומם.

ראשית, לא הבנתי מהו "לא בכדי". כדי להסיר ספק, לא היה לי ואין לי כל קשר עם מכונים תורניים, לא מהצד המעסיק ולא מהצד המועסק. ואף עם אנשים פרטיים הרוצים לערוך ספר, כמעט אין לי קשר. אני עובד עצמאי, העובד לעצמו ובחינם (למי שלא הבין). וכל מה שכתבתי הוא מהכרותי במציאות באמצעות חברים וכדומה.
שנית, כיצד "יידע כל עורך בפוטנציאל מה קורה והיכן", הרי האונינימיות כאן היא פרה קדושה האסורה בשחיטה. אם מישהו מהכותבים כאן יזכיר שם של מכון לרעה או לטובה - הודעתו תמחק והוא ייחסם!

הפלא ופלא

הודעהעל ידי הפלא ופלא » ש' יולי 31, 2010 11:37 pm

חכם באשי כתב:אם יש לעורך מוניטין, עדיף לעבוד עבור אנשים פרטיים, כי הם משלמים יותר. והסיבה פשוטה, בדרך כלל אדם פרטי שניגש לפרוייקט מסויים, הוא לוקח את זה כ'פרוייקט חיים' ולא איכפת לו להשקיע 70-80 אלף דולר. בניגוד למכונים תורניים, שכל הזמן מוציאים פירסומים חדשים.

הוא אשר אמרתי: מי שיש לו ב"ה ידים טובות והוא עובד טוב, ישלמו לו כסף גדול! ולכן לא משתלם לו לעבוד במכונים, רק עם אנשים פרטיים, נאמנים כמובן.
נערך לאחרונה על ידי הפלא ופלא ב ש' יולי 31, 2010 11:46 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

מגיב ומניב

הודעהעל ידי מגיב ומניב » ש' יולי 31, 2010 11:40 pm

חכם באשי כתב:והרי האונינימיות כאן היא פרה קדושה האסורה בשחיטה. אם מישהו מהכותבים כאן יזכיר שם של מכון לרעה או לטובה - הודעתו תמחק והוא ייחסם!

אגב, רצוני לשאול את חכם באשי, מהו המקור הקדום לפתגם 'פרה קדושה' ומה מובנו, ילמדנו רבינו במטותא.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ש' יולי 31, 2010 11:44 pm

מדוע הנך מסיט את הנושא מעניינו? פתח לך אשכול מיוחד.
ולגופה של שאלה, איני יודע. ושמא מקורו של הניב במנהג עובדי האלילים בהודו, העובדים לפרה (עד היום) ואוסרים את שחיטתה.

לומד

הודעהעל ידי לומד » ש' יולי 31, 2010 11:47 pm

מי אמר לך שהאנונימיות היא פרה קדושה?

באופן אישי, לא אכתוב שם של מכונים. אבל עדיין אפשר לתאר את ההתנהלות הכללית במכונים הגדולים, בלי להזכיר שמות.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' אוגוסט 01, 2010 12:46 am

בלי להזכיר שמות - זה לא 'יפחיד' את המכונים. כי כל אחד מהם יטען, שהכוונה לכולם חוץ ממנו (כמקובל לפרש את "חטאנו"...)
ואפילו אם תזכיר שמות, הם לא יפחדו. כי כפי שכתבתי, הם 'על הסוס', ואתה וחבריך רודפים אחריהם. ואם תנסה 'להרים את הראש', הם פשוט יחליפו אותך באלף אחרים המבקשים לרשת את מקומך. לא חבל?...
ותנסה, בבקשה, להזכיר שמות של מכונים. מיד הודעתך תמחק ואתה תחסם (בצדק או שלא בצדק).

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' אוגוסט 01, 2010 11:11 am

בורגני וכל השאר,
בקיצור, מה יצא מ'ועד העובדים'? מתי 'כנס היסוד'? ומי יהיה בבמת הנשיאות?

[ודרך אגב, לא אשכח את כנס 'בית הועד' הראשון, שנערך לפני כמה שנים, ואני ועוד הרבה כמותי הלכנו בתמימות לשם, ורק לאחר הכינוס הבנו שמטרתו הייתה, ליצור פטרונות מצד המכונים על העובדים (העצמאיים, בעיקר)...]

בורגני

הודעהעל ידי בורגני » א' אוגוסט 01, 2010 12:35 pm

חכם באשי כתב:בורגני וכל השאר,
בקיצור, מה יצא מ'ועד העובדים'? מתי 'כנס היסוד'? ומי יהיה בבמת הנשיאות?

[ודרך אגב, לא אשכח את כנס 'בית הועד' הראשון, שנערך לפני כמה שנים, ואני ועוד הרבה כמותי הלכנו בתמימות לשם, ורק לאחר הכינוס הבנו שמטרתו הייתה, ליצור פטרונות מצד המכונים על העובדים (העצמאיים, בעיקר)...]

1. במקום ובזמן שיראה...
דרך אגב: גם אני הגעתי לשם כמו :| טמבל, כמובן שהעליתי כמה אלפי קלוריות מהעוגיות בצק עלים שנשארו למי שאיחר :P , המנחה הקריא מתוך דף את קטעי הקישור ללא פיסוק נכון... ולאחריו כל דובר 'מכר' את 'לוקשיו' שהביא עמו והחשובים מביניהם אף חילקו ל'בני הערובה' מראי מקומות מבולבלים, ובסוף היה סינימה של אוצה"ח, בחזור התלבטתי כל הדרך מי יותר טמבל :lol:  

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' אוגוסט 01, 2010 12:42 pm

אתה מדבר, כנראה, על הכנס השני. בראשון, לא חילקו כל חומר של אוצה"ח, שעדיין לא הוקם ואף לא היה בגדר חלום!
ולסיכום, מה נסגר עם 'ועד העובדים'?...

בורגני

הודעהעל ידי בורגני » א' אוגוסט 01, 2010 12:47 pm

חכם באשי כתב:אתה מדבר, כנראה, על הכנס השני. בראשון, לא חילקו כל חומר של אוצה"ח, שעדיין לא הוקם ואף לא היה בגדר חלום!
ולסיכום, מה נסגר עם 'ועד העובדים'?...

1. צדקת ממני, זה היה בכנס השני שהתקיים בבית האנציקלופדיה תלמודית, ואם זכרתי עד כדי כך זה אומר שבכנס הראשון עדיין לא הייתי טמבל.
ולסיכום: יש לך רעיון מלבד ה'אי רעיון' שהבעת עד כה?

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' אוגוסט 01, 2010 1:47 pm

בורגני, אהיה פה לרבים: נא ונא עדן סגנונך כמסורת אכסניא זו !

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » א' אוגוסט 01, 2010 2:20 pm

עד עתה לא בחשתי בענין. אבל לו יורשה לי אעירה, שעצם הקמת אשכול זה נפלא הוא ביותר, לא להעלאת שכר העובדים - כי חבל על כל הקלדה והקשה, אלא שעצם שחרור הקיטור טובה רבה בו, שהרי אין הלב מחסן. אבל במטותא, לא מצאתי בענין כי אם דברי בטלים ומבוטלים, ודומני שראשי המכונים אף לא יטריחו עצמם לאשכול זה, ואין זה 'מגרד' להם אפילו.
אני כשלעצמי בס"ד אינני פונה מזה שנים רבות אלא לעזר ה' ובקשה מאתו שישלח לי אדם פרטי להתעסק אתו.
ואגב, מה שהעלה אי מי חשש שלא ישלם, בשביל זה בדיוק שולחים טיפין טיפין. וד"ל.

מור

הודעהעל ידי מור » ב' אוגוסט 02, 2010 6:42 pm

תגובה מענינת בפורום השכן - "בית המדרש":

viewtopic.php?f=17&t=1349

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים