מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

איך לחפש מעמד

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
מסיח לפי תומו

איך לחפש מעמד

הודעהעל ידי מסיח לפי תומו » ה' ספטמבר 07, 2017 12:58 am

אני מחפש מעמד לספר שעומד לצאת לאור.

הייתי רוצה לשמוע מבעלי הנסיון כאן, מה צריך לבדוק אצל המעמד לפני שאני בוחר בו. מלבד המחיר.

אני רואה דוגמאות אבל מעניין אותי האם יש עוד משהו שחשוב לברר או לדרוש לפני שסוגרים.

תודה לכם.

קו ירוק

Re: איך לחפש מעמד

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' ספטמבר 07, 2017 2:11 am

האם סגנון העיצוב שלו מספק אותך.
יש לפעמים שמעמדים ספר לשנים רבות או לכרכים נוספים. וחשוב שהוא יעבוד על תוכנה ידועה, כדי שגם מעמד אחר יוכל להשלים את העבודה לאחר שנים, במקרה שהמעמד הראשון ייאנס.

משה גרוס

הודעהעל ידי משה גרוס » ה' ספטמבר 07, 2017 10:47 pm

התנהלות העבודה, עמידה בזמנים, עצלן בכל הנוגע בהכנסת תיקונים

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » א' ספטמבר 10, 2017 9:59 pm

סבלנות. בשלב התיקונים יש הרבה מעמדים שמאבדים את הסבלנות והתוצאה בהתאם. צריך גם דיוק. עמידה בזמנים. וכמות שאמרו לפני.

אבל אני לא מבין מה אתה מתכנן. איך אתה מתכנן למצוא מעמד לפי רשימה זו? תפרסם בעיתון או מה? האם לא עדיף לבקש המלצות על מעמד שאנשים מכירים, והם יוכלו להגיד לך באופן אישי, אם זה מה שאתה מחפש או לא.

הא לחמא עניא

Re: איך לחפש מעמד מוצלח

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » ב' ספטמבר 11, 2017 10:00 am

מנסיון אישי אומר אני שמה שצריך הוא:
א. להיות קשוב לרצונות של המחבר עם הרבה סבלנות.
ב. עמידה עיקשת בלוח זמנים בלי אוסף של תירוצים.
ג. לבקש דוגמאות שנעשו בעבר.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ב' ספטמבר 11, 2017 12:39 pm

כידוע, אחת הקטסטרופות הגדולות בעולמנו היא שהכשרון והחריצות ניתנו בדרך כלל לבני אדם שונים, כך שבמקרים רבים (ובמקצועות רבים) הטובים אינם עומדים בלוחות הזמנים, ואלה שעומדים בלוחות הזמנים אינם מן הטובים...

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ב' ספטמבר 11, 2017 12:50 pm

סגי נהור כתב:כידוע, אחת הקטסטרופות הגדולות בעולמנו היא שהכשרון והחריצות ניתנו בדרך כלל לבני אדם שונים, כך שבמקרים רבים (ובמקצועות רבים) הטובים אינם עומדים בלוחות הזמנים, ואלה שעומדים בלוחות הזמנים אינם מן הטובים...

הזכרת לי יהודי מבוגר שביקש ממני עבור ספרו מעמד וגרפיקאי ועוד בעלי מקצוע ש"ירצו" את העבודה והם אלו שיעדכנו כל פעם, ובקיצור - ירדפו אחריו. שכל הזמן שבעולם יתנו לו.
אמרתי לו, שבחיים לא יילך לכאלו שיש להם המון זמן בשבילו ודוק.

יזל מדליו

הודעהעל ידי יזל מדליו » ב' ספטמבר 11, 2017 3:59 pm

כמדומני [תברר] שמעתי פעם שיש אפשרות לקנות איזו תוכנה ואז אתה בעצמך יכול לעשות את העימוד.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ב' ספטמבר 11, 2017 5:09 pm

יזל מדליו כתב:כמדומני [תברר] שמעתי פעם שיש אפשרות לקנות איזו תוכנה ואז אתה בעצמך יכול לעשות את העימוד.

1. מלבד התוכנה, יש המון ידע ונסיון שצריך בשביל לעמד ספר [בחירת גופנים, הגדרת מרווחים וכו'].
2. התוכנות הללו, אינן יכולות לבצע כל דבר. ספר 'רב-טקסט', למיטב ידיעתי א"א לעצב בתוכנות הללו.
3. במקרים רבים עורך הספר הינו אדם שעיתותיו מוקדשות לתורה, ואין לו זמן להקדיש לעיצוב ועימוד.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ב' ספטמבר 11, 2017 5:25 pm

סגי נהור כתב:כידוע, אחת הקטסטרופות הגדולות בעולמנו היא שהכשרון והחריצות ניתנו בדרך כלל לבני אדם שונים, כך שבמקרים רבים (ובמקצועות רבים) הטובים אינם עומדים בלוחות הזמנים, ואלה שעומדים בלוחות הזמנים אינם מן הטובים...

כ"כ נכון!

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים