מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מפיץ טוב

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
תוכן

מפיץ טוב

הודעהעל ידי תוכן » ה' נובמבר 30, 2017 3:41 pm

יש לי ספרים שמסרתי למפיץ שהוא פשוט לא מפיץ אותם. אנשים מתקשרים שהם לא יכולים להשיג בחנויות, למרות שמדובר (אני מקוה) בספרים חשובים. בנוסף, אני מתקשה מאד להוציא את הכסף שהוא חייב לי.

האם מישהו מכיר מפיץ, שא' מפיץ את הספרים כמו שצריך, וב' משלם לך את מה שהוא חייב לך בצורה סדירה וללא יותר מדי עיכובים ובלאגן?

פלגינן

Re: מפיץ טוב

הודעהעל ידי פלגינן » ה' נובמבר 30, 2017 4:08 pm

תוכן כתב:יש לי ספרים שמסרתי למפיץ שהוא פשוט לא מפיץ אותם. אנשים מתקשרים שהם לא יכולים להשיג בחנויות, למרות שמדובר (אני מקוה) בספרים חשובים. בנוסף, אני מתקשה מאד להוציא את הכסף שהוא חייב לי.

האם מישהו מכיר מפיץ, שא' מפיץ את הספרים כמו שצריך, וב' משלם לך את מה שהוא חייב לך בצורה סדירה וללא יותר מדי עיכובים ובלאגן?

היו לי מקרים כאלו בעבר. מבירור שעשיתי עולה כי אין שום מפיץ שיכול לדחוף לחנויות ספרים בכח. המפיץ שולח לחנויות רשימת ספרים חדשים. ובעל החנות מחליט מה הוא רוצה. לרוב, החנויות נותנות צ'אנס, אבל צריך לתדלק את הרצון הזה בפרסומות ובדרישה מציבור הלקוחות. אם הם לא מזהים פוטנציאל, או שהספרים לא זזים, אין להם יותר הרבה סיכויים. ואתה יכול לצעוק על המפיץ עד מחר, הוא מוגבל.
יש כמובן מפיצים שבאים יותר ומנסים יותר לשכנע [כמו גיטלר למשל], ויש פחות. אך עיקר המניע מגיע מלמטה, מהלקוחות, מהפרסומת.
אני מתאר לעצמי שבהפצות שמחזיקות חנויות, דוגמת יפה נוף ואור החיים, אתה מרוויח לכל הפחות את החנויות שלהם.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' נובמבר 30, 2017 4:13 pm

תכלית הנדיב אינו מעונין בפרסומת. מצד שני, מדובר בספר שכל הזמן אנשים שואלים עליו... אז זה אמור ללכת. בשנה הראשונה, מכרו מאה עותקים מהספר.

אבל יהיו הדברים אשר יהיו, האם אתה יכול להמליץ על מפיץ שעושה את העבודה כמו שצריך?

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ה' נובמבר 30, 2017 4:33 pm

תוכן כתב:תכלית הנדיב אינו מעונין בפרסומת. מצד שני, מדובר בספר שכל הזמן אנשים שואלים עליו... אז זה אמור ללכת. בשנה הראשונה, מכרו מאה עותקים מהספר.

אבל יהיו הדברים אשר יהיו, האם אתה יכול להמליץ על מפיץ שעושה את העבודה כמו שצריך?

לדעתי גיטלר מומלץ מאוד. הכי ותיק ומנוסה, עובד עם כל האזורים בעולם, כולם מכירים אותו ומזמינים ממנו את ספריו. הכל לבן, מסודר, דופק. לגבי הכסף, כמובן בספרים לא מאוד מוצלחים, הוא לא משלם מראש, והכל לפי הסיכום עם הלקוח מראש.
[היה לי לקוח ששלחתי לגיטלר, וספרו כנראה "לא היה הכי מבוקש" ואז בא אלי בטענות שאין את הספר בחנויות, אך לאחר בירור מעמיק זו לא אשמת גיטלר וכנ"ל, ובכל מקרה איני לוקח אחריות].

בערל

הודעהעל ידי בערל » ה' נובמבר 30, 2017 4:46 pm

אחד הבעיות של המפיצים היא שחנויות גדולות כמו ספרי אור החיים ועוד לא מוכנים לקבל ספרים ללא חשבוניות מסודרות

משה גרוס

הודעהעל ידי משה גרוס » ה' נובמבר 30, 2017 5:06 pm

בערל כתב:אחד הבעיות של המפיצים היא שחנויות גדולות כמו ספרי אור החיים ועוד לא מוכנים לקבל ספרים ללא חשבוניות מסודרות

דינא דמלכותא דינא

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' נובמבר 30, 2017 6:03 pm

הבעיה של המפיצים היא כזו, ואני מדבר על הכלל:
אם הוא מפיץ קטן, שאין לו הרבה ספרים, הוא ישקיע בהפצת הספרים שקיבל, כי זה-מה-יש-לו. אבל הוא מפיץ קטן שלא מגיע לכל החנויות. אבל מפיץ גדול - 'עושה טובה' שלימה שהוא בכלל מסתכל עליך ומוכן להפיץ את הספר שהשקעת בו את דם חלבך. כי אחרי שהוא מרוויח במכירת סט אחד של ספר רב-כרכים (כמו: טור, שו"ע, חמשה חומשי תורה, משנה ברורה) פי כמה וכמה ממה שהוא ירוויח על אותו ספר. אז מדוע שייתן לך שירות?
ואני כותב מתוך ידיעה ונסיון מרים.
את ספריי הראשונים הפצתי דרך מפיץ שהיה אז קטן ומתחיל, והוא עשה עבודה טובה, וברוך השם, נמכרו הרבה. המשכתי עמו גם בספריי המאוחרים יותר, ועבודתו ירדה עשרות מעלות אחרונית, ומי מדבר בכלל על יחס אנושי? על שירות נורמלי? הבטחתי לעצמי עשרות פעמים שלא אשוב אליו בשום פנים ואופן, אך לא הצלחתי לעמוד בהבטחתי אחרי שהבנתי שאותה בעיה קיימת גם אצל מפיצים גדולים אחרים.
לדעתי הפתרון הוא, כמו בדברים אחרים: התאגדות. יש לאגד את מחברי הספרים בעלי פוטנציאל למכירת מהדורה שלמה (כלומר, לאפוקי מחברי ספרים ישיבתיים, 'חבורעס' וכדומה -בלא שום כוונה לזלזל בהם- שמלכתחילה אין להם קהל יעד העולה על כמה עשרות) ולבחור להם נציג אחד שיהיה בא כוחם והוא יגש להפצות הספרים הגדולות ממעמד של 'בעל הבית' ולא ממעמד של עני העומד בפתח, ויאמר להם: אם אתם מוכנים לעשות הפצה רצינית וטובה, נסגור אתכם, ואם לאו - לחיי, נפנה להפצה אחרת.
אם ההתאגדות הנזכרת תחזיק כמה עשרות ספרים משובחים, נראה לי שיש סיכוי לשנות את המציאות לטובה. ואולי גם להוריד את האחוזים המטורפים והבלתי הגיוניים שנוטלים לעצמם מפיצי הספרים.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ה' נובמבר 30, 2017 6:27 pm

דבריך נכוחים, אך יש יוצאים מן הכלל.
לגבי "האחוזים המטורפים" איני מסכים, המקובל הוא 40% שמתחלקים בין המפיץ לבין בעל החנות, כלומר על ספר שנמכר בחמישים ש"ח, מקבל המפיץ 10 ש"ח עבורו ו-10 ש"ח לחנות. ברוב הספרים, הסכום שנותר לו, ממש לא גדול מדיי, וקח בחשבון את החזקת המשרד והעובדים, והמסים השונים. אם אולי יכול להוזיל מעט, אבל לקרוא לזה "אחוזים מטורפים" נראה לי קצת "מטורף".

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' נובמבר 30, 2017 6:32 pm

איני יודע עם איזה מפיץ אתה עובד, אבל המפיץ שלי נוטל 50 אחוזים, ושמעתי על אחרים הנוטלים 55 ואף 60.
אבל בוא ונעזוב את האחוזים. אני מוכן לשלם את חמישים האחוזים למפיץ, אבל שיעבוד טוב!

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ה' נובמבר 30, 2017 6:35 pm

חד ברנש כתב:איני יודע עם איזה מפיץ אתה עובד, אבל המפיץ שלי נוטל 50 אחוזים, ושמעתי על אחרים הנוטלים 55 ואף 60.
אבל בוא ונעזוב את האחוזים. אני מוכן לשלם את חמישים האחוזים למפיץ, אבל שיעבוד טוב!

אכן אחוזים גבוהים מדיי. כפי שכתבתי, אני מכיר בעיקר את גיטלר, אך ידוע לי ש-40% מקובל אצל רבים.
מה אתה מצפה ממפיץ שיעשה מעבר לעדכון החנויות שיצא הספר, ולהזכיר מדיי פעם אודות כל הספרים. כאמור, לדחוף בכח הוא לא יכול.
אין ספק שמפיץ קטן צריך לרדוף בעצמו אחרי החנויות, ולכן צריך שיהיו לו מרפקים ומרץ, אבל מפיצים גדולים, החנויות רוצות אותם, ולכן ברור שעדיף מפיץ גדול.

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ה' נובמבר 30, 2017 6:41 pm

מפיץ שעובד עם חוזה!
מפיץ - עותק.jpg
מפיץ - עותק.jpg (455.34 KiB) נצפה 8507 פעמים

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' נובמבר 30, 2017 6:43 pm

אני מוכן לעבוד ביחד עם חד ברנש. יש לי ספרים טובים ומבוקשים, והם פשוט לא נמצאים בחנויות. זה מתסכל מאד. הבעיה היא, שברגע שאכן נתאגד, אז כל אחד שמוציא ספר על מודה אני כהלכתה, ירצה להצטרף, ואיך אפשר להתנגד? צריך להגדיר מראש מי יכול להתקבל ומי לא. בכל מקרה, הנדבן שלי רוצה לדעת למה הספרים לא נמצאים, ולמה הוא לא מקבל את הכסף של המכירות... זה מתסכל מאד!

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' נובמבר 30, 2017 6:46 pm

אכן צריך 'חוש ריח' כדי לדעת אלו ספרים לקבל ואלו לדחות.

תשלח את הנדיב שלך לאשכול הנוכחי...

א. חיים

הודעהעל ידי א. חיים » ה' נובמבר 30, 2017 9:36 pm

[quote="י. אברהם"]מפיץ שעובד עם חוזה!
האם כבודו מכיר את המפיץ המדובר ? האם כבודו יודע שהוא אכן עובד במרץ בשביל הספרים הניתנים לו, או שמא העבודה שלו היא עבור התשלום של 500 ש"ח שהוא אמור לקבל עבור כל ספר...
חלילה, אין כוונתי לפגוע בכבודו של המפיץ, אבל אתה יודע, ביזנס זה ביזנס (גם מצידו וגם מצידי).

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ה' נובמבר 30, 2017 11:46 pm

אינני מכיר אותו, רק אתמול שמעתי על עליו. (סיפרו לי שמפיץ אחד 'לוביץ' מארה"ב המליץ עליו)

לב האבן

הודעהעל ידי לב האבן » ו' דצמבר 01, 2017 11:13 am

י. אברהם כתב:אינני מכיר אותו, רק אתמול שמעתי על עליו. (סיפרו לי שמפיץ אחד 'לוביץ' מארה"ב המליץ עליו)

נדצ"ל לעוויץ

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ו' דצמבר 01, 2017 1:01 pm

לב האבן כתב:
י. אברהם כתב:אינני מכיר אותו, רק אתמול שמעתי על עליו. (סיפרו לי שמפיץ אחד 'לוביץ' מארה"ב המליץ עליו)

נדצ"ל לעוויץ

אכן. אגב, גם הוא מפיץ טוב בארה"ב.

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ב' דצמבר 04, 2017 11:37 pm

ב"ה (איני יודע אם בחינת ברכה על הטובה או על הרעה) אני סמוך על שולחן אחרים ולכן איני מתעסק עם הפצה.
אך דיברתי עם שניים מידידיי, האחד עובד דרך אור החיים ומאד מאד מרוצה
רעהו שעובד דרך מפיץ אחר, אמר לי שדרכו כל תקופה לערוך סבב עצמי בחנויות, ולהתעניין אצל המוכר אודות הספר בלי לספר לו כמובן שהוא המחבר, ודואג עי"ז שהספר יוזמן ע"י בעלי החנויות.

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ב' דצמבר 04, 2017 11:49 pm

א. חיים כתב:
י. אברהם כתב:מפיץ שעובד עם חוזה!
האם כבודו מכיר את המפיץ המדובר ? האם כבודו יודע שהוא אכן עובד במרץ בשביל הספרים הניתנים לו, או שמא העבודה שלו היא עבור התשלום של 500 ש"ח שהוא אמור לקבל עבור כל ספר...
חלילה, אין כוונתי לפגוע בכבודו של המפיץ, אבל אתה יודע, ביזנס זה ביזנס (גם מצידו וגם מצידי).

לרנר (יסודי) הוא מפיץ אמין מאוד ובעל נסיון רב

שש ושמח

הודעהעל ידי שש ושמח » ב' דצמבר 04, 2017 11:51 pm

מיכאל1 כתב:רעהו שעובד דרך מפיץ אחר, אמר לי שדרכו כל תקופה לערוך סבב עצמי בחנויות, ולהתעניין אצל המוכר אודות הספר בלי לספר לו כמובן שהוא המחבר, ודואג עי"ז שהספר יוזמן ע"י בעלי החנויות.

משנה ב"מ נ"ח ב
כשם שאונאה במקח וממכר כך אונאה בדברים לא יאמר לו בכמה חפץ זה והוא אינו רוצה ליקח

ובנידו"ד חמור יותר

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ב' דצמבר 04, 2017 11:55 pm

שש ושמח כתב:
מיכאל1 כתב:רעהו שעובד דרך מפיץ אחר, אמר לי שדרכו כל תקופה לערוך סבב עצמי בחנויות, ולהתעניין אצל המוכר אודות הספר בלי לספר לו כמובן שהוא המחבר, ודואג עי"ז שהספר יוזמן ע"י בעלי החנויות.

משנה ב"מ נ"ח ב
כשם שאונאה במקח וממכר כך אונאה בדברים לא יאמר לו בכמה חפץ זה והוא אינו רוצה ליקח

ובנידו"ד חמור יותר

אולי הייתי צריך לפרט יותר.
הוא מדגיש שהוא מתעניין על הספר, ולא שרצונו לקנות.
וכיוון שהמוכר רואה שיש התעניינות הוא דואג להזמין את הספר.
והואיל והמנהג הרווח אצל בעלי החנויות הוא שהתשלום מתבצע רק אחר שהספר נמכר, ודמי אחסנת ספר או שניים אינם טירחה ומעמסה, ובפרט שניחא ליה לבעל החנות שיהיו לו ספרים, נראה לי שיש חילוק בין זה להונאה.

מסיח לפי תומו

הודעהעל ידי מסיח לפי תומו » ב' דצמבר 04, 2017 11:59 pm

אגב נושא האשכול,
אולי יש כאן מישהו שמוכן לעשות לי סדר בנושא הוצאת ספר, היות וזו הפעם הראשונה שאני מוציא ספר.
עד אחרי העימוד אני מסודר ב"ה.

מכאן והלאה, מה אני אמור לעשות? מרוב שאלות אני ממש מבולבל.

לאן אני פונה עכשיו?
להוצאה לאור? לדפוס? מה עם פרסום? עלי? על ההוצאה לאור? על המפיץ? יש הוצאות שהם גם מפיצות? האם יש אפשרות שהספר ימכר גם בחנויות וגם אצל בלוי?
האם אוכל למכור גם באופן פרטי?
אשמח מאד אם מישהו יעשה לי קצת סדר בבלבול, מספיק לכתוב מה פחות או יותר מקובל.

מדובר באלף עותקים.
הספר אמור להיות מבוקש מאד. (ברור לי גם בגלל זהותו של מחבר הספר (לא אני) וגם דרישת שלום שקיבלתי מהוצאה לאור מפורסמת)

אשמח אם מישהו יכתוב גם מחירים פחות או יותר.
ובעיקר מהם המוקשים או התרגילים שעלי להיזהר בתור חדש בתחום.
תודה.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ג' דצמבר 05, 2017 9:20 am

מאחר והנך כה נבוך, עליך לפנות למפיק שעושה את כל העבודה. ולדעתי היחיד, או הטוב ביותר, לפנות לנתן פלדמן מ'צוף'. הוא בהחלט נחשב יקר, אך הספר מקבל 'אבא', הוא עובד במסירות ולא עוזב אותך, לא מתחמק, לא נעלם, יש משרד מסודר, הוא מקושר לכל העוסקים בתחום, משלב הלוחות, בית הדפוס, כריכיות וכל המסתעף. הוא ימשיך אתך גם לשלב של הפצה ופרסום, יחבר אותך למקומות המתאימים.
יתכן בהחלט שישנם מפיקים נוספים, אבל תוודא היטב שמדובר באדם אחראי שיעזור לך וגם יסביר לך היטב את כל השלבים, והכי חשוב שיוכל להנפיק לך קבלות לצרכי ההפצה.
עד כמה שידוע לי, אין הפצה שמתנגדת למכירה בבלוי, הן משום שזו מכירה לשבוע בלבד, והן משום שאדרבה זה מפרסם את הספר בצורה היעילה ביותר. באופן פרטי בבית בלי הרבה פרסומת, לא אמור להפריע.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ג' דצמבר 05, 2017 10:17 am

מיכאל1 כתב:והואיל והמנהג הרווח אצל בעלי החנויות הוא שהתשלום מתבצע רק אחר שהספר נמכר, ודמי אחסנת ספר או שניים אינם טירחה ומעמסה,

כלל וכלל אינו נכון, רק אצל פרטיים משלמים אחרי המכירה, משא"כ אצל מפיץ משלמים מידי חודש בחודשו.

מסיח לפי תומו

הודעהעל ידי מסיח לפי תומו » ג' דצמבר 05, 2017 1:41 pm

פלגינן כתב:מאחר והנך כה נבוך, עליך לפנות למפיק שעושה את כל העבודה. ולדעתי היחיד, או הטוב ביותר, לפנות לנתן פלדמן מ'צוף'. הוא בהחלט נחשב יקר, אך הספר מקבל 'אבא', הוא עובד במסירות ולא עוזב אותך, לא מתחמק, לא נעלם, יש משרד מסודר, הוא מקושר לכל העוסקים בתחום, משלב הלוחות, בית הדפוס, כריכיות וכל המסתעף. הוא ימשיך אתך גם לשלב של הפצה ופרסום, יחבר אותך למקומות המתאימים.
יתכן בהחלט שישנם מפיקים נוספים, אבל תוודא היטב שמדובר באדם אחראי שיעזור לך וגם יסביר לך היטב את כל השלבים, והכי חשוב שיוכל להנפיק לך קבלות לצרכי ההפצה.
עד כמה שידוע לי, אין הפצה שמתנגדת למכירה בבלוי, הן משום שזו מכירה לשבוע בלבד, והן משום שאדרבה זה מפרסם את הספר בצורה היעילה ביותר. באופן פרטי בבית בלי הרבה פרסומת, לא אמור להפריע.

ממש תודה רבה.

הא לחמא עניא

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » ו' דצמבר 22, 2017 10:06 am

פלגינן כתב:
לב האבן כתב:

נדצ"ל לעוויץ

אכן. אגב, גם הוא מפיץ טוב בארה"ב.

אמת, יודעני מקרוב שהוא מפיץ אמין וטוב ועושה עבודה נפלאה.

הא לחמא עניא

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » ו' דצמבר 22, 2017 10:08 am

הרב פוירשטיין מבני ברק הוא ג"כ מפיץ מאוד טוב.

דוד4

הודעהעל ידי דוד4 » ב' ינואר 14, 2019 5:34 pm

שמא יוכל אחד החברים שליט"א לעשות רשימה של המפיצים בשוק, כולל טלפונים (ואם אפשר קצת רקע)
ויבורך מן השמים!

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ב' ינואר 14, 2019 11:49 pm

מסיח לפי תומו כתב:אגב נושא האשכול,
אולי יש כאן מישהו שמוכן לעשות לי סדר בנושא הוצאת ספר, היות וזו הפעם הראשונה שאני מוציא ספר.
עד אחרי העימוד אני מסודר ב"ה.

מכאן והלאה, מה אני אמור לעשות? מרוב שאלות אני ממש מבולבל.

לאן אני פונה עכשיו?
להוצאה לאור? לדפוס? מה עם פרסום? עלי? על ההוצאה לאור? על המפיץ? יש הוצאות שהם גם מפיצות? האם יש אפשרות שהספר ימכר גם בחנויות וגם אצל בלוי?
האם אוכל למכור גם באופן פרטי?
אשמח מאד אם מישהו יעשה לי קצת סדר בבלבול, מספיק לכתוב מה פחות או יותר מקובל.

מדובר באלף עותקים.
הספר אמור להיות מבוקש מאד. (ברור לי גם בגלל זהותו של מחבר הספר (לא אני) וגם דרישת שלום שקיבלתי מהוצאה לאור מפורסמת)

אשמח אם מישהו יכתוב גם מחירים פחות או יותר.
ובעיקר מהם המוקשים או התרגילים שעלי להיזהר בתור חדש בתחום.
תודה.

viewtopic.php?f=47&t=42295&p=490225&hilit=%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%A7#p489735

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 32 אורחים