מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הפצה אמינה של חומר תורני

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
דרומי

הפצה אמינה של חומר תורני

הודעהעל ידי דרומי » ה' ינואר 24, 2019 11:22 am

פלוני רוצה להפיץ חוברת תורנית מסויימת בתוך הציבור התורני.

לדוגמא, יש לו ספר שהוא רוצה להוציא לאור, והוא מפרסם 'תדפיס' מתוך הספר - כמה עשרות עמודים - במטרה שאנשים יראו, יתרשמו, ישלחו לו הערות והמלצות לשיפור וכו'.

לכאורה, הדרך הנכונה היא להפיץ זאת על ידי אחד שמתעסק בהפצה, שהוא יחלק את החוברת בבתי הכנסת ובתי המדרש (עדיף לקראת שבת כמובן).

נגיד שהוא מתמקד בשלב ראשון במשולש הערים ירושלים - ביתר - בית שמש. איזה מפיץ מומלץ באזור זה? כמה המחירים בערך? ואיך אפשר בעצם לדעת שהמפיץ אכן יעשה את עבודתו נאמנה, ולא יזרוק את כל אלפיים החוברות (עד"מ) בבית כנסת אחד וזהו?

יהודי טבעי

Re: הפצה אמינה של חומר תורני

הודעהעל ידי יהודי טבעי » ה' ינואר 24, 2019 6:23 pm

יש בעיה אחרת, שבהרבה בתי כנסת ואולי רוב, הגבאים תופסים את כל החבילה בשלימותה ומעיפים לגניזה.
לכן חשוב שהמפיץ ידע איזה בתי כנסת מרשים להותיר חומר, והיכן, ובאלו מהם ניתן לתאם עם הגבאים.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ה' ינואר 24, 2019 6:32 pm

מנסיון אישי, הזול - יקר. רובו נזרק לגניזה.
גם מהטעם שרוב חברות ההפצה שמביאים בחבילות לביהכ"נ - הגבאי זורק מיד. וגם מאחר שבלילה (ליל שישי) הרבה מקומות סגורים, והמחלק זורק בחוץ, ויש גשם וכו'. ועוד ועוד.
שווה להשקיע על מישהו אישי שיעשה לך את המקומות שאתה רוצה, כלומר שהוא עובד אצלך לבד לפי רשימה (בכתב או בע"ם) של הנחיות שאתה קובע לו מראש.
זה יעלה לך יקר, פי 2 ואולי אפילו יותר, אבל זה שווה את זה אם אתה רוצה להפיץ את החומר כראוי.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' ינואר 24, 2019 7:24 pm

יישר כח למגיבים כאן ובאישי.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ד' פברואר 06, 2019 6:50 am

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ד' פברואר 06, 2019 8:15 am

לבית הכנסת שלי מגיע חבילה כזו מידי ער"ש,
אך כמובן הגבאי מסלק אותה עוד לפני שהקהל מלכלך את בית הכנסת, ושיזהרו גם שהגבאי לא יתבע את המפיץ בתשלום אגרת הגניזה.

הא לחמא עניא

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » ו' פברואר 08, 2019 10:51 am

דרומי כתב:פלוני רוצה להפיץ חוברת תורנית מסויימת בתוך הציבור התורני.
לדוגמא, יש לו ספר שהוא רוצה להוציא לאור, והוא מפרסם 'תדפיס' מתוך הספר - כמה עשרות עמודים - במטרה שאנשים יראו, יתרשמו, ישלחו לו הערות והמלצות לשיפור וכו'.
לכאורה, הדרך הנכונה היא להפיץ זאת על ידי אחד שמתעסק בהפצה, שהוא יחלק את החוברת בבתי הכנסת ובתי המדרש (עדיף לקראת שבת כמובן).
נגיד שהוא מתמקד בשלב ראשון במשולש הערים ירושלים - ביתר - בית שמש. איזה מפיץ מומלץ באזור זה? כמה המחירים בערך? ואיך אפשר בעצם לדעת שהמפיץ אכן יעשה את עבודתו נאמנה, ולא יזרוק את כל אלפיים החוברות (עד"מ) בבית כנסת אחד וזהו?

אני הייתי ממליץ לו שיעלה זאת כאן בפורום המכובד והמוצלח והתורני.
כאן זה לא ייזרק בגניזה,
כאן זה יקבל מקום של כבוד בין חו"ר הפורום,
כאן יהיה לו לתועלת יותר מבבתי כנסיות שהבחורים ובעיקר הילדים מיד לוקחים ואין מזה שום תועלת.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' פברואר 08, 2019 10:56 am

זה נכון, אבל יחד עם זה אין תחליף להפצה של חומר מודפס.

אני לדוגמא מקבל במייל וכן רואה כאן בפורום הרבה קבצים ואת רובם איני פותח. פשוט אם אני כבר ליד המחשב, אני מנצל את הזמן לדברים יותר דחופים בעיניי. זאת מלבד שלא נוח כ"כ לקרוא במחשב. וכמובן יש את יום השבת...

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים