מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

למעוניינים - הסבר על תוכנה לניהול גרסאות

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
אסף128

למעוניינים - הסבר על תוכנה לניהול גרסאות

הודעהעל ידי אסף128 » ה' יולי 25, 2019 2:37 pm

מצורף מדריך שכתבתי על תוכנה לניהול גרסאות, אשמח מאוד לשמוע אם זה נראה לאנשים מועיל (ואם יש תועלת להוסיף עוד למדריך הזה).

הסבר בסיסי על הדברים העיקריים שאפשר להרוויח משימוש בתוכנה בעזרת המדריך הזה (יש לתוכנה עוד אפשרויות שהמדריך לא מכסה כרגע) -
הרבה פעמים אנחנו רוצים לייצר גירסה חדשה של משהו, אבל אנחנו עדיין רוצים לשמור את הגירסה הישנה, למקרה שנזדקק לה, מכל מיני סיבות. בדרך כלל אני פשוט הייתי מייצר הרבה עותקים של אותו קובץ, ומנסה למספר את הגרסאות, כדי שאוכל לעקוב מה הגירסה הכי מעודכנת.
Git מאפשר לנו את זה, אבל בצורה הרבה יותר משוכללת – הוא מאפשר לי להציג את הקובץ רק פעם אחת, כשמאחורי הקלעים הוא שומר לי את כל הגירסאות הישנות . די בקלות אני יכול לגשת לגירסה ישנה שאבחר, או להשוות בין הגירסה הנוכחית לגירסה מסויימת אחרת (ניתן גם להשוות בין גירסאות ישנות). גם מבחינת מקום, זה הרבה יותר חסכוני מאשר לשמור כמה עותקים של הקובץ.
אחת האפשרויות החשובות של git, זה ליצור עותקים מרובים של אותו "מאגר". אני יכול ליצור עותקים נוספים, ולעדכן אותם כל הזמן בגרסאות החדשות שנוצרו. אפשר גם לעבוד על אחד העותקים, ואחר כך לעדכן את השינויים שלו גם ב"מאגר" הראשי. אנשי מחשבים משתמשים בדרך כלל במאגר ראשי אחד שזמין דרך האינטרנט, ויוצרים עותקים מקומיים שלו אצלם במחשב. כך גם אפשר שכמה אנשים יחזיקו עותק אצלם במחשב, וכשאחד מהם מבצע שינוי, הוא פשוט שולח אותו למאגר הראשי, ומי שרוצה להתעדכן, "מושך" את השינויים מהמאגר הראשי למאגר שלו (התוכנה רושמת מי עשה כל שינוי). זה מאוד נוח גם למטרות של גיבוי- במקום ליצור בכל פעם גיבוי חדש – ניתן ליצור עותק אחד של גיבוי, ששומר את כל הגרסאות הישנות. גם כשמתקדמים, פשוט מוסיפים לעותק הזה את הגרסאות החדשות בצורה ממש פשוטה. שוב, מדובר בחסכון משמעותי במקום.
קבצים מצורפים
מדריך GIT.pdf
(26.59 MiB) הורד 230 פעמים

יהודה בן יעקב

Re: למעוניינים - הסבר על תוכנה לניהול גרסאות

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ה' יולי 25, 2019 2:39 pm

היכן ניתן להשיג את התוכנה ??
מה מחירה ??

אסף128

הודעהעל ידי אסף128 » ה' יולי 25, 2019 2:42 pm

יהודה בן יעקב כתב:היכן ניתן להשיג את התוכנה ??
מה מחירה ??

מדובר בתוכנה חינמית לחלוטין. בתוך הקובץ יש קישורים להורדה

חיימקה

הודעהעל ידי חיימקה » ה' יולי 25, 2019 3:18 pm

ייש"כ גדול על ההשקעה.
נראה על פניו מעולה.
בלנ"ד אמצא זמן לישב על זה.

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 70 אורחים