מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

וואן-דרייב (OneDrive)

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
חד ברנש

וואן-דרייב (OneDrive)

הודעהעל ידי חד ברנש » א' ינואר 12, 2020 10:22 pm

ארצה לקבל טיפים על השימוש בוואן-דרייב של מיקרסופט.
אני מאמין שיש הרבה שמשתמשים בו.

שאלה אחת לפני הכל: אם אני שׂם קבצים בתיקייה של וואן-דרייב שבמחשב, זה מתעדכן אוטומטית לתיקייה שבענן. אבל האם עלי לשמור עותק נוסף של אותו הקובץ במקום אחר במחשבי?

תודה רבה!
נערך לאחרונה על ידי עזריאל ברגר ב ג' ינואר 14, 2020 12:02 am, נערך פעם 1 בסך הכל.
סיבה: תיקון איות

סגי נהור

Re: וואן-דרייב (OneDrive)

הודעהעל ידי סגי נהור » ב' ינואר 13, 2020 12:14 am

אני משתמש בדרופבוקס הפועלת למיטב ידיעתי על אותו עיקרון. ככל שאני יודע אין צורך לשמור את הקובץ במקום אחר, וזה מנוגד לכל הפואנטה. התיקייה משמשת לך כתיקייה מקומית לכל דבר, עם היתרון שהיא מתעדכנת בכל עדכון שתעשה לקבצים הללו בכל מחשב אחר.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' ינואר 13, 2020 12:23 am

.
נערך לאחרונה על ידי עזריאל ברגר ב ג' ינואר 14, 2020 12:03 am, נערך פעם 1 בסך הכל.
סיבה: מיותר

סמל אישי של המשתמש
בוצינא

הודעהעל ידי בוצינא » ב' ינואר 13, 2020 12:25 am

חשוב לזכור שאם מסיבה כל שהיא תימחק התיקייה בענן זה גם יגרום למחיקת כל התיקייה גם מהמחשב

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' ינואר 13, 2020 3:32 am

תודה לעונים.

בוצינא,
גם אני חושש מזה.
אבל ארע כזה דבר? זה לא מספיק אמין?

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ב' ינואר 13, 2020 3:41 am

חד ברנש כתב:בוצינא,
גם אני חושש מזה.

אם אתה משתף אנשים נוספים בתיקייה, כדאי שתשמור את הקבצים במקום נוסף, שכן אינך יודע אילו טעויות יעשו שותפיך (נכתב מנסיון לצערי). אבל אם התיקייה היא לשימושך בלבד לענ"ד אין לחשוש.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ב' ינואר 13, 2020 8:50 pm

כמי שראה כמה וכמה אנשים במצב גרוע לאחר התאיידות קבצים של שנות עבודה - יכולני לזעוק
אל תסמכו על שום דבר, גבו וגבו וגבו בכמה וכמה מקומות, במחשב ובעוד מחשב, בכונן חיצוני ובעוד אחד, בעננים ושילחו במייל לעצמכם
אלא שכדי לא להתבלבל את העדכונים תמיד לעשות באותה תיקיה
לגבי וואן-דרייב אין לי נסיון, אולם מדוע לגלות שהסטטיסטיקה נפלה בדיוק עליך.
לשכנתי בת ה-85 פגיעת ברק הורידה לה מאמרים והרצאות שלה של שנים לטמיון, וכמעט ואין גיבויים.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' ינואר 13, 2020 10:33 pm

יואל שילה כתב:כמי שראה כמה וכמה אנשים במצב גרוע לאחר התאיידות קבצים של שנות עבודה - יכולני לזעוק
אל תסמכו על שום דבר, גבו וגבו וגבו בכמה וכמה מקומות, במחשב ובעוד מחשב, בכונן חיצוני ובעוד אחד, בעננים ושילחו במייל לעצמכם
אלא שכדי לא להתבלבל את העדכונים תמיד לעשות באותה תיקיה
לגבי וואן-דרייב אין לי נסיון, אולם מדוע לגלות שהסטטיסטיקה נפלה בדיוק עליך.
לשכנתי בת ה-85 פגיעת ברק הורידה לה מאמרים והרצאות שלה של שנים לטמיון, וכמעט ואין גיבויים.

ברק לא פוגע בענן...
רצוי כמובן לשמור גם גיבוי פיזי אבל אין ספק שגיבוי נוסף בענן זה די והותר.
גם לי אין ניסיון ספציפי עם וואן דרייב (אלא עם גוגל דרייב) אבל ברור שזה הגיבוי הטוב ביותר שלא לדבר על הרווח של הסנכרון בכמה מכשירים.

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ב' ינואר 13, 2020 10:44 pm

הכרתי אדם שכתב דוקטורט, ובאותה תקופה 'ענן' לא כל כך היה מפותח ובוודאי לא כל כך מוכר.
הוא גיבה את החומר בשלושה מחשבים שונים + דיסק און קי.
פעם אחת, פרצו לביתו וגנבו את כל המחשבים בבית...

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ג' ינואר 14, 2020 12:40 am

גם ענן הוא מערכת מחשבים, שעם כל הכבוד לאבטחות שמאבטחים אותה, אולם שזה יהיה הגיבוי היחיד לחומר של שנות עבודה - זה קלות דעת, מבית המדרש של ה'סמוך' הישראלי.
מה כל כך יקר בדיסק און קי, ומה כל כך מורכב בלגבות חומר חשוב בכמה מקומות?

שמש

הודעהעל ידי שמש » ג' ינואר 14, 2020 9:12 am

יואל שילה כתב:גם ענן הוא מערכת מחשבים, שעם כל הכבוד לאבטחות שמאבטחים אותה, אולם שזה יהיה הגיבוי היחיד לחומר של שנות עבודה - זה קלות דעת, מבית המדרש של ה'סמוך' הישראלי.

נכון, ולכן כתבתי גיבוי פיזי אחד וקלאוד אחד. כמובן שהסיכוי שהשרתים של גוגל/מיקרוסופט/אמזון וכו' יימחקו מפגיעת ברק הוא אפסי.. מלבד העובדה שהחומר של משתמש ספציפי לא מאוחסן במקום אחד אלא מפוזר, ורק מוצג לעיני המשתמש כמיקום אחד.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ג' ינואר 14, 2020 9:58 am

אני מאחל לך ולכל חבריך לעולם לא לעמוד מול חומר חשוב שהתאדה, תוך כדי תסכול של 'אם רק הייתי מגבה אותו בעוד מקום'.
מחיקה גמורה מהענן היא גם מחיקה, גם אם נעשתה לגמרי בשוגג.
לרגל עיסוקי בוורד ובסיוע לאנשים בתחומים אלו - נחשפתי ליותר מדי סיפורים כואבים, אל תהיה צודק אלא תהיה חכם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' ינואר 14, 2020 11:32 am

הרעיון ב-OneDrive הוא, לגבות שם את קבצי כשהם מסונכרנים, והקבצים בענן מתעדכנים אוטומטית עם אלו שבמחשב לי.
השאלה שלי, האם ניתן באמת לסמוך עליהם שהם לא משנים דברים מעצמם? (ואז אוטומטית גם הקבצים הנמצאים במחשב מקבלים את השינוי הזה)?
בחיפוש בגוגל ראיתי למשל, שבתמונות שהעלו ל-OneDrive הוא שינה אותן על דעת עצמו, כי הוא "חשב כך וכך"... האם בקבצי וורד הוא לא יתחיל להפעיל את המחשבות שלו?
אני פונה בבקשה רבה למשתמשים ב-OneDrive שיואילו להשיב מנסיונם. תודה רבה!

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ג' ינואר 14, 2020 11:59 am

אני משתמש בשירות זה כבר תקופה ארוכה, תוך שימוש בחשבון אחד על ריבוי מכשירים, ומרוצה מאוד. לא נתקלתי בבעיות, ואילו בשירות המקביל של גוגל היו לי בעיות רבות.
ולמרות זאת אני מסכים עם יואל שדברים חשובים כדאי לגבות לפחות גיבוי אחד נוסף.

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ג' ינואר 14, 2020 5:21 pm

יואל שילה כתב:גם ענן הוא מערכת מחשבים, שעם כל הכבוד לאבטחות שמאבטחים אותה, אולם שזה יהיה הגיבוי היחיד לחומר של שנות עבודה - זה קלות דעת, מבית המדרש של ה'סמוך' הישראלי.

גם הדיסק און קי נגנב לו.

אגב, תהליך השחזור של החומר כלל פנייה לכמה אנשים שהתייעץ איתם ושלח אליהם חומרים משלו, ובעצם חומרים אלה היו שמורים בענן...

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ג' ינואר 14, 2020 11:51 pm

כתבתי שאצלי החומר מגובה בלפחות שלשה מחשבים, שלשה כוננים חיצוניים, עוד כמה דיסק און קי [ששנים מהם אבדו], וכל הזמן שולח מיילים עם החומר החשוב, ומה שהתעדכן שולח לעצמי, והקבצים המרכזיים שלי נמצאים במאגרי היברו בוקס אוצר החכמה ואוצרות התורה, אמנם בגירסאות הלא עדכניות.
כך שהתרחיש של אבדן כל החומר ח"ו צ"ל דומה לסיכוי של מי שיש לו משפחה ענפה - ועם זאת אלמנתו תזדקק ליבום, ח"ו.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ד' ינואר 15, 2020 6:34 am

סגי נהור כתב:
חד ברנש כתב:בוצינא,
גם אני חושש מזה.

אם אתה משתף אנשים נוספים בתיקייה, כדאי שתשמור את הקבצים במקום נוסף, שכן אינך יודע אילו טעויות יעשו שותפיך (נכתב מנסיון לצערי). אבל אם התיקייה היא לשימושך בלבד לענ"ד אין לחשוש.

בגוגל יש אפשרות לתת למשתתפים לראות בלי לערוך

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' ינואר 16, 2020 6:43 pm

מרחביה כתב:אני משתמש בשירות זה כבר תקופה ארוכה, תוך שימוש בחשבון אחד על ריבוי מכשירים, ומרוצה מאוד. לא נתקלתי בבעיות, ואילו בשירות המקביל של גוגל היו לי בעיות רבות.
ולמרות זאת אני מסכים עם יואל שדברים חשובים כדאי לגבות לפחות גיבוי אחד נוסף.

תודה רבה על חוות דעתך ועל עזרתך גם באישי.
אם הבנתי נכון, אז את הקבצים שברצוני שיהיו מגובים כל הזמן עלי להעתיקם לתיקיית מסמכים שב-OneDrive, ולעבוד על המסמכים כשהם שם, ואז כל שינוי שאעשה בהם - יגובה אוטומטית בענן של OneDrive.
אבל ---וכאן מופיע ה'אבל' הגדול--- יש להבין, מה הועילו חכמים בתקנתם? הרי OneDrive אמור להיות גיבוי במקרה שיפגמו התיקייה או הקבצים שבמחשבי. אבל במקרה כזה, כמו למשל שקובץ אחד יימחק בטעות, חלילה, מיד ותוך כדי דיבור גם יימחק הקובץ מהענן של OneDrive. ומה הרווחנו?

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » ה' ינואר 16, 2020 10:18 pm

חד ברנש כתב:אם הבנתי נכון, וכו'

ידידי הרב חד ברנש, לא כך עושים. אם כל חטאת היא המחשבה כי הכל ייעשה באופן אוטומטי. כך מרגילים אותנו בעידנא דריתחא הדין -
אתה מעיף מבט אל הפלאפון והוא כבר מדבר בעצמו. איננו צריכים לכוון צעדנו כי הווייז ידריכנו, בלא מאמץ.
על אין זה נכון לסמוך על 'אף חד' בעניין השמירה והגיבוי.
אני עובד עם גוגל דרייב, דומה לדרייב של מיקרוסופט. אותו עיקרון, אותה דרך.
אני מחזיק את כל המסמכים בתיקיות במחשב שלי. מסודרות.
שומר את כל המסמכים כאשר אני רוצה ומחליט שראוי לשמור. שהרי פעמים שאדם מתחרט ואינו שומר את השינויים האחרונים שערך.
אחת לזמן, כאשר הכתיבה הצטברה לעריכה משמעותית ולשינויים ראויים - אני מגבה.
אני מעתיק לדיסקים חיצוניים.
ואז אני מעתיק גם לתיקיית גוגל דרייב שנמצאת במחשב שלי. בפעולה יזומה. בזמן הראוי.
תיקייה זאת מסתנכרנת באופן אוטומטי עם גוגל דרייב שנמצא אי שם בענן - ליתר דיוק בחוות מחשבים בשבדיה.
מדוע בשבדיה? כי זה ליד הקוטב, וקר שם נורא. וכידוע ההוצאות הרציניות בחוות מחשבים אינן על צריכת החשמל
אלא על קירור. על כן בוחרים מקום קרוב לקוטב, ושם אין צורך להפעיל אמצעי קירור מלאכותיים.
ואז הקובץ שעבדתי עליו נמצא בחמישה מקומות:
המקום האמתי - תיקייה במחשב שלי, בדיסק הקשיח שבמחשב האישי.
גיבוי בגוגל דרייב, בענן שנמצא בשבדיה.
גיבויים בדיסקים חיצוניים.
ואם יימחק הקובץ 'האמתי' - יש לי גיבויים.
ואם יימחק הקובץ שבתיקיית גוגל דרייב במחשב שלי - יש לי את הקובץ 'האמתי'.
ואז אפשר להלך וגם לישון ברוגע.
וכמו שמברכים אחינו הספרדים: בטו"ת.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ו' ינואר 17, 2020 12:27 am

חד ברנש שאל מה התועלת בכך (לענין גיבוי) שתיקיית ה'דרייב' מסונכרת עם הענן, והרי אם יימחק בתיקית ה'דרייב', יימחק גם בענן.
ונראה שבאמת עיקר מטרת הדרייב אינה לגיבוי, אלא לשם עריכה של כמה אנשים, שכל אחד יכול לערוך את הקובץ, והשינויים כולם נשמרים באותו קובץ.

אמנם גם לעניין הגיבוי יש תועלת, אם חלילה נגנב המחשב, והגנב עדיין לא מחק את החומר שבתוכו, שאז יש גיבוי ב'דרייב'.

וגם לא חייבים שהסנכרון יהיה כל הזמן - אפשר לעשות סנכרון בזמנים ייעודיים, ואילו בשאר הזמן לא יהיה סנכרון. וכך אם יימחק במחשב לא יימחק בענן.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ו' ינואר 17, 2020 12:34 am

מעט דבש כתב:חד ברנש שאל מה התועלת בכך (לענין גיבוי) שתיקיית ה'דרייב' מסונכרת עם הענן, והרי אם יימחק בתיקית ה'דרייב', יימחק גם בענן.
ונראה שבאמת עיקר מטרת הדרייב אינה לגיבוי, אלא לשם עריכה של כמה אנשים, שכל אחד יכול לערוך את הקובץ, והשינויים כולם נשמרים באותו קובץ.

וכן (ויש אומרים שהוא העיקר) אדם אחד ממחשבים שונים.

מעט דבש כתב:מנם גם לעניין הגיבוי יש תועלת, אם חלילה נגנב המחשב, והגנב עדיין לא מחק את החומר שבתוכו, שאז יש גיבוי ב'דרייב'.

וכן במקרה של נזק פיזי לכונן המחשב.
גם במקרה של גניבה, הקבצים יימחקו רק אם הגנב ימחוק אותם ידנית מתוך התיקיה, לא אם יפרמט את המחשב כולו.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ו' ינואר 17, 2020 10:49 am

חד ברנש כתב:אבל ---וכאן מופיע ה'אבל' הגדול--- יש להבין, מה הועילו חכמים בתקנתם? הרי OneDrive אמור להיות גיבוי במקרה שיפגמו התיקייה או הקבצים שבמחשבי. אבל במקרה כזה, כמו למשל שקובץ אחד יימחק בטעות, חלילה, מיד ותוך כדי דיבור גם יימחק הקובץ מהענן של OneDrive. ומה הרווחנו?

איני יודע איך זה בOneDrive, אבל באחד ממתחריהם - Dropbox (שבו הורגלתי להשתמש) - יש אפשרות לשחזור כל קובץ שנמחק וכל קובץ שהשתנה (מסתמא מוגבל בזמן או במספר עריכות וכדומה).

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ש' ינואר 18, 2020 10:23 pm

השחזור ב-Dropbox מוגבל עד שלושים יום.
נראה שהפתרון הוא כהצעת הרב בריושמא, אבל אצלי זו בעיה, בגלל שבשבוע אחד אני יכול לעבוד על עשרות קבצים, ואיני זוכר בשעת הגבוי השבועי באלו קבצים נגעתי השבוע, כדי לגבות רק אותם.
מה עושים?

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » ש' ינואר 18, 2020 11:35 pm

הפתרון הוא פשוט.
יש תוכנה ישנה נושנה, ואני משתמש בה כל העת.
שמה total commander.
מעלות רבות לתוכנה, ואמנה רק שתיים:
א. היא מציגה לפניך מסך חצוי, בכל מחצית של מסך תוכן של דיסק מסוים.
כך אתה יכול לראות - זה מול זה - את תוכן הכונן הקשיח במחשבך ואת תוכן הכונן החיצוני שמשמש כגיבוי.
בהרף עין אתה יכול להשוות זה מול זה.
ב. אתה יכול לסמן תיקיות שלמות בדיסק הקשיח, ולהורות לתוכנה להעתיק אותן אל הכונן החיצוני.
התוכנה תציג לפניך תיבת דיאלוג עם שאלות: האם להעתיק הכל, האם להעתיק רק את הקבצים שהשתנו וכו'.
אתה יכול לסמן שרצונך שהתוכנה תעתיק רק את הקבצים שהשתנו, כלומר עשרות הקבצים שערכת אותם במשך הימים האחרונים.
או אז התוכנה תשווה את כל התיקיות הללו - אלה שנמצאות בדיסק הקשיח במחשבך ואלה שנמצאות בכונן החיצוני,
והיא תעתיק רק את אלה שאתה ערכת במשך הימים האחרונים.
במשך הדקות הספורות הללו אתה יכול לשתות כוס מים או ללמוד משנה קצרצרה.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ש' ינואר 18, 2020 11:51 pm

בתיקיות של וינדוס מופיעות המילים 'תאריך שינוי', שלחיצה עליהן ממיינת את כל הקבצים שבאותה תיקיה לפי תאריך השינוי שלהם, ועוד לחיצה מסדרת הפוך [מהסוף להתחלה].
מיון זה כולל גם את התיקיות שבתוך התיקיה - ואם יש בה קובץ חדש - התיקיה מסודרת בראש הרשימה.
מעתה יש לך לזכור מתי העברת לאחרונה את הקבצים לכונן הגיבוי, ואם אינך זוכר - פשוט פתח אותו, ולחץ על 'תאריך שינוי' והקובץ או תיקיה האחרונים - הם התאריך הקובע.
ובקלילות תוכל להעביר את כל מה שהשתנה מאז תאריך זה לתיקיית הגיבוי, והמחשב [עכ"פ בגירסאות וינדוס החדשות] יגלה לך שמצא כך וכך התנגשויות, וישאל אותך האם אתה חפץ להחליף זו בזו, ולחיצה על האפשרות התחתונה תאפשר לך לקבוע האם לדלג על הקבצים שהתאריך וגודל ושם שלהם זהים, וגם לקבוע במקרה התנגשויות מי מהקבצים יגבר.
וכמו כן הגולם גם יודע לשתול קובץ מתיקיה שבתוך תיקיה לאותה תיקיה שבתוך תיקיה שבתיקיית הגיבוי.
כך שהגיבוי הוא חוויה מרעננת.

בשבוע שעבר פתחתי את אחד משלשת כונני הגיבוי שלי, ולהפתעתי תיקיית 'גיבויים' התאיידה, שמן הסתם היו בה לפחות 300 ג'יגה, אין לי מושג איך.
לא התרגשתי הוא לא הזלתי דמעה - - פשוט עשיתי גיבוי מחודש של כל התיקיה מכונן גיבוי אחר.
הלואי וכל ידידינו שקבצים מתאדים להם יכלו להגיב על זה בכזה שוויון נפש.

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים