מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מחפש עורך רציני לספר ישן, דרוש ופלפול - מבקש דוגמא

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
גרשון

מחפש עורך רציני לספר ישן, דרוש ופלפול - מבקש דוגמא

הודעהעל ידי גרשון » ג' אפריל 28, 2020 7:17 am

שלום וחיים למע"כ

מדובר בספר בן ג' מאות שנה, הכולל דרושים ופלפולים על סדר פרשיות התורה, מאחד מחשובי הרבנים והיחסנים אשר בגלילות קראקא. הספר אינו מפורסם כלל, ואינו באוצר או בהיברו בוקס.
סבא שלי ע"ה, בא"ב של המחבר, הדפיסו מלפני שלושים שנה - עפ"י דפוס הראשונה שי"ל בחיי המחבר - אמנם באותיות בהירות, אבל השיבושים חדשים גם ישנים, רבו מאוד, וגם לשון המחבר נשגבה משפת דור הזה.

באתי בזה, בשם המשפחה, לחפש אחר עורך הגון למפעל הזה, הכולל (לאחר ההקלדה):

א) תיקון כל השיבושים הן ממהדורה הראשונה והן ממהדורה השניה (וכ"ש מהקדלה OCR)

ב) הוספות פיסוק, חלוקה לקטעים, וכותרת

ג) הארות המבארים ומועילים לרצף הקריאה (המחבר קיצר מאוד, או השתמש בסגנון שונה), הן להבנת עצם הדיבור והן להבנת המשך הפלפול.

ד) מראי מקומות לשאר ספרי דרוש (בני-דורו - בעיקר, לפניו ולאחריו) המפלפלים בענין לענין באותו ענין, או שבונים מאמריהם על יסודות אלו וכאלו - רצוננו בזה שספר זה ישמש גם כמקור ראשון לאוהבי דרוש ופלפול, אשר יעיינו תחילה כאן, ומשם יפרדו לנחלים אחרים.

ה) תוכן ענינים

ו) מפתח ענינים

הנה אני מצרף כאן איזה עמודים הראשונים של הספר, מוקלד. מי שישלח לי דוגמא משובחת, עם תנאים הנ"ל (א - ה), יזכה לעמוד בראש הפרויקט הזה. מדובר בספר בת 210 עמודים. גם הגיע לידינו כת"י מבן המחבר, רב גדול באיטליה, אשר רצוננו לצרפו לספר הזה.

נא להשיב באישי מה שעולה בידכם, וגם כמה זה יעלה בידי...???

העליתי גם קובץ דוגמא ממה שהתחלתי לעשות, הערות בודדות בלבד, סתם שתבינו באיזה סוג הארות מדובר לצורך ממש.

אוצר בראשית א.docx
בראשית
(18.67 KiB) הורד 236 פעמים

דוגמא א.docx
דוגמא בסיסית
(23.72 KiB) הורד 238 פעמים

ייש"כ
מצפה לשמוע ממע"כ.

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 89 אורחים