טרמפים שלילי או חיובי

הרהורים ולבטים בחינוך הילדים
עזריאל ברגר

Re: טרמפים שלילי או חיובי

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ש' מאי 13, 2017 9:51 pm

הרואה כתב:צא ולמד מהטרמפיאדות ביו"ש, שם המצב הפוך בדיוק.

אכן אצלנו ביו"ש יש "תרבות טרמפים" הרבה יותר סבירה המתקבלת על הדעת, וכשיוצא לי לקחת טרמפיסטים בתוך ירושלים עיה"ק - ההבדל ניכר ביותר ואכמ"ל.

חוקר ודורש

הודעהעל ידי חוקר ודורש » ה' מאי 18, 2017 10:06 pm

הרואה כתב:
חוקרנוביץ כתב:מצ"ב מאמר של הוגה דעות,קחו את האמת ממי שאמרה
טרמפים.docx

מסתמא המצב כך בגלל שאוסרים בישיבות לנסוע בטרמפים, לכן הטרמפיסטים מתנהגים כמו בעל עבירה.
צא ולמד מהטרמפיאדות ביו"ש, שם המצב הפוך בדיוק.

לאו דווקא, זה חלק מתרבות של חלק מבחורי בני זמנינו,שמתרגלים לזה שחיים בבית מלון,והכל מגיע לי,ולמה שאתה תשב ברכב מפואר במזגן ,ואני ילך ברגל בשמש הקופחת.

יזל מדליו

הודעהעל ידי יזל מדליו » ה' מאי 18, 2017 10:45 pm

באופן כללי יש שני סוגי בני אדם.

יש אדם שיוצא לרחוב שליו וכאשר משהו מספר לו על איזה רוע או עוול הוא דן לכף זכות ואומר לא נורא ומוחל וסולח וממשיך הלאה. והוא יוצא על דעת שיקבל איזה דחיפה או שיעזור לאדם שיקרה לידו, ותמיד חיוך נסוך על פניו.

ויש אדם שכולו כעוס וכאשר משהו מספר לו על עוד עוול, על עוד איזה דבר לתיקון העולם הוא כולו שש וגם לוהט ועצבני כי כל המירמורים האלו מפרנסים את המדורה שלו.

אשרי מי שרכש לעצמו משקפיים ורודות, ומעביר על מידותיו, ואנשים שמחים בחברתו. ודומה לראשון.
[b]"והמעביר על מדותיו מוחלין לו על כל פשעיו". "ואם חכמת חכמת לך ואם לצת לבדך תשא"[/b]

[במאמר המוסגר: זה שמצטטים דברים רעים מהעיתונים שרק ביקורת ושחור בפיהם, זה חבל]

גולומבוק

הודעהעל ידי גולומבוק » ד' יולי 05, 2017 1:26 pm

שמעתי מאדם נאמן שלקח את הסטייפלער ברכבו ושאלו לברכה להנצל מתאונות דרכים והשיבו שיעצור לאלו המבקשים טרמפים ויהיה לו לזכות להנצל, ע"כ.

נ.ב. אני כותב מחשבון של חבר כך שאין כ"כ מה להגיב לי אולי באישי יהיה יותר מעשי.

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ד' יולי 05, 2017 3:00 pm

שמעתי מהרב מנת מגב"ש בשם הר"ש וולבה שהכנסת אורחים בדורנו שברוך ה' (כמעט) לכל אחד יש בית היא ברכב!
אם כי ייתכן מאד שזהו רק מדין בעל הרכב אבל המבקש תלוי באיזה צורה והקשר כמובן יש בו איזה נטל"פ.

חלמישצור

הודעהעל ידי חלמישצור » ד' יולי 05, 2017 5:42 pm

שמענו מהגר"ש זלזניק שליט"א, שהגאון רבי אהרן קוטלר זצ"ל, שכר פעם מונית מיוחדת מירושלים לתל אביב, ותנאי התנה עם הנהג שיאסוף כל טרמפיסט שיזדמן בדרך, ואף שבימים ההם היו מצויים טירוריסטים - לא חשש מהם. ונימק הגאון זצ"ל דעתו על פי דברי הגמרא ביבמות (יב,א) 'כאן שנה רבי: לא ישפוך אדם מי בורו ואחרים צריכים להם', והשוכר מונית ואינו אוסף טרמפיסטים, הרי הוא מבזבז את המקומות הפנויים מבלי להנות את הצריכים להם.
(עלינו לשבח, בראשית, עמ' תרה; וע"ע שו"ע, חו"מ רסד, א )

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' יולי 06, 2017 2:10 am

אני הקטן מעיד על עצמי כי עשרות שנים אני משתדל לגמול ברכבי חסד עם יהודים ואכמ"ל.
ובכל זאת:
האם מישהו יכול להליץ על מה שקורה בטרמפיאדות ביציאה מירושלים ובני ברק?
עשרות רבות של בחורים עומדים בשעות הקטנות של הלילה ומתנפלים על כל רכב באופן בזוי ביותר, עד שהנהג ממש חושש מלעבור שם. יש בזה חילול השם נורא.

חזור אל “ויתהלך חנוך את האלקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], משולש, סעדיה ו־ 5 אורחים