עונת הפעוטות - פורום אוצר החכמה

עונת הפעוטות

הרהורים ולבטים בחינוך הילדים
ונתנו ידידים
הודעות: 505
הצטרף: ה' יולי 14, 2016 9:27 am

עונת הפעוטות

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ד' דצמבר 13, 2017 10:27 pm

כפי שקורה הרבה אצל ילדים שלפעמים נותנים או מחליפים משהו עם חבריהם או אחיהם ואחרי זה מתחרטים, ובדרך כלל הי' נראה שמן הראוי שילמדו את המציאות הכואבת שצריך להיות אחראי על מעשיו, אמנם שאלתי הוא כשהנותן הוא פחות מעונת הפעוטות שמן הדין אין בנתינתו כלום האם נאמר כי גזל הוא ביד המקבל או נחנך את הנותן על מדת האחריות, ויתכן כי מאותו טעם שמן הדין אין בנתינתו כלום כי אין דעתו לענין זה מושלמת עדיין כמו כן אינו בר חינוך עדיין על הענין הזה. והיום קרה אצלי שהנתינה הי' לפני עונת הפעוטות והחרטה היתה לשנה האחרת כשהגיע שוב עונת המשחק הזה דהיינו דריידל בחנוכה, ואולי עכשיו שהוא כבר בר הכי צריך לחנך אותו או שנאמר שאין בנתינתו כלום.
ואני רגיל לומר לילדי שמי שרוצה להחליף עם ילד קטן שידע שאין כאן כלום והקטן יכול לחזוור בו, אמנם מסופקני כי עי"ז עשיתי רעה להקטן שאינו יכול להיות מעורב בין הבריות.

ואנכי הרביתי מלל, ושאלתי בקיצור הוא בב' צדדים האם יקוב הדין את ההר או שיש ענין של חינוך וצד שלישי האם נאמר כי מאותו טעם שיש את הדין לא שייך גם ענין של חינוך בזה.

כדכד
הודעות: 2558
הצטרף: ה' פברואר 09, 2017 11:30 am

Re: עונת הפעוטות

הודעהעל ידי כדכד » ד' דצמבר 20, 2017 5:21 pm

יכול להיות שיש לחלק בין "חבריהם" ל"אחיהם" כי כשמדובר ב"אחיהם" ההורים הם המחנכים של שני הצדדים אבל ב"חבריהם" יש גם את ההורה של הצד השני ואולי הוא סובר אחרת.
לוף השאלה,אם מדינא הרי שכל שלא הגיע לעונת הפעוטות אין מעשיו כלום. אם מדין חינוך - אולי כיוון שכך גם א"א לחנך לזכויות ממוניות כי אין זה שייך בגיל זה ולכן כת"ר צדק כשאמר שאין מעשה קטן כלום


חזור אל “ויתהלך חנוך את האלקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים

cron