מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

סידורי "תפלת החדש" ישנים

דעת תפילה ופירושה, חקר ועיון בנוסחאות ומנהגי התפילה, לשונם ומקורם של פייטנים
בעל קורא

סידורי "תפלת החדש" ישנים

הודעהעל ידי בעל קורא » ה' יוני 29, 2017 12:37 pm

לצורך עבודה כלשהיא אני זקוק לסידורים "תפלת החדש" במהדורות ישנות ככל האפשר.
מצאתי בספריה הלאומית כאן פרטים על סידור מהדורת תרי"א, אלא שהקישור שם מפנה להיברובוקס כאן ושם מופיע סידור מהדורת תשי"א.
אשמח אם יש למישהו מידע כיצד והיכן ניתן להשיג סידורי "תפלת החדש" ישנים (ויועיל לי יותר אם יש בהם גם קריאות לשני וחמישי, לא בכל המהדורות יש).
תודה רבה מראש!

וונדרבר

Re: סידורי "תפלת החדש" ישנים

הודעהעל ידי וונדרבר » ה' יוני 29, 2017 4:32 pm

בעל קורא כתב:לצורך עבודה כלשהיא אני זקוק לסידורים "תפלת החדש" במהדורות ישנות ככל האפשר.
מצאתי בספריה הלאומית -- כאן -- פרטים על סידור מהדורת תרי"א, אלא שהקישור שם מפנה להיברובוקס -- כאן -- ושם מופיע סידור מהדורת תשי"א.
אשמח אם יש למישהו מידע כיצד והיכן ניתן להשיג סידורי "תפלת החדש" ישנים (ויועיל לי יותר אם יש בהם גם קריאות לשני וחמישי, לא בכל המהדורות יש).
תודה רבה מראש!

בהיברובוקס יש שני סידורים "תפלת החדש" שכתוב עליהם תשי"א, והראשון הוא באמת משנת תשי"א, אך ראה בסידור השני שם http://www.hebrewbooks.org/22141 שכנראה אינו מתשי"א, אלא הוא הרבה יותר קדום, [השנה המופיעה בשער היא תקצ"ח?].
(אולי אין שם קריאות לב' וה').

בעל קורא

הודעהעל ידי בעל קורא » ה' יוני 29, 2017 10:07 pm

וונדרבר כתב:בהיברובוקס יש שני סידורים "תפלת החדש" שכתוב עליהם תשי"א, והראשון הוא באמת משנת תשי"א, אך ראה בסידור השני שם http://www.hebrewbooks.org/22141 שכנראה אינו מתשי"א, אלא הוא הרבה יותר קדום, [השנה המופיעה בשער היא תקצ"ח?].
(אולי אין שם קריאות לב' וה').

א. אכן אין שם קריאות לב' וה'.
ב. היכן ראית את בשנה תקצ"ח?
אני רואה שנת "יחל י'ש'ר'א'ל' א'ל' ה' לפ"ק" שזה יוצא תקע"ז, אך בסוף הסידור יש קביעויות שנים משנת תקצ"ט עד שנת תר"ל, ומזה אכן נראה שהוא מתקצ"ח או תקצ"ט.

אגב, אני רואה שבאוצר יש תפלת החדש מהדורת תרנ"ג, ואשמח לדעת אם יש שם גם סדר הקריאות לשני וחמישי.

שערי חכמה

הודעהעל ידי שערי חכמה » ה' יוני 29, 2017 10:35 pm

בעל קורא כתב:אני רואה שבאוצר יש תפלת החדש מהדורת תרנ"ג, ואשמח לדעת אם יש שם גם סדר הקריאות לשני וחמישי.

יש.

וונדרבר

הודעהעל ידי וונדרבר » ה' יוני 29, 2017 10:49 pm

בעל קורא כתב:ב. היכן ראית את בשנה תקצ"ח?
אני רואה שנת "יחל י'ש'ר'א'ל' א'ל' ה' לפ"ק" שזה יוצא תקע"ז, אך בסוף הסידור יש קביעויות שנים משנת תקצ"ט עד שנת תר"ל, ומזה אכן נראה שהוא מתקצ"ח או תקצ"ט.

ישרא"ל א"ל ה' = תקצ"ח, בגלל ששם ה' = 26.

חזור אל “עיון תפילה וחקר פיוט”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 72 אורחים