מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

ברכת החודש

דעת תפילה ופירושה, חקר ועיון בנוסחאות ומנהגי התפילה, לשונם ומקורם של פייטנים
שמואל דוד

Re: ברכת החודש

הודעהעל ידי שמואל דוד » ב' אוגוסט 26, 2019 3:24 am

שייף נפיק כתב:לא זכיתי להבין השאלה

לכאורה מתחילה יש לבקש לתורה וליראת שמים .... וידוע ה״וארט״ שלא ברכו בתורה תחילה ...
נערך לאחרונה על ידי שמואל דוד ב א' ספטמבר 08, 2019 7:53 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' אוגוסט 28, 2019 8:43 pm

ישבתי עם המחשב באיזה ביהכ"נ בא' מפרברי ירושלים, אחד הציץ וראה שאני מתעסק עם עניני תפילה,
והעיר באזני, למה העולם נוהג לעמוד אוטומטית ל'יהי רצון' שלפני ברכת החודש, הרי זו תחנה בעלמא,
וטען שמנהג משובש זה השתרש עקב שבעבר היו נוטלים את הספר תורה כבר לפני היה"ר, וקמו לכבוד הס"ת.

מה דעתכם?

שמואל דוד

הודעהעל ידי שמואל דוד » א' ספטמבר 08, 2019 7:57 am

שמואל דוד כתב:
שייף נפיק כתב:לא זכיתי להבין השאלה

לכאורה מתחילה יש לבקש לתורה וליראת שמים .... וידוע ה״וארט״ שלא ברכו בתורה תחילה ...

עכשיו חשבתי שי״ל שאם אין קמח אין תורה ולכן מתחילה מבקשים פרנסה כו׳

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » א' ספטמבר 08, 2019 9:23 am

נוטר הכרמים כתב:ישבתי עם המחשב באיזה ביהכ"נ בא' מפרברי ירושלים, אחד הציץ וראה שאני מתעסק עם עניני תפילה,
והעיר באזני, למה העולם נוהג לעמוד אוטומטית ל'יהי רצון' שלפני ברכת החודש, הרי זו תחנה בעלמא,
וטען שמנהג משובש זה השתרש עקב שבעבר היו נוטלים את הספר תורה כבר לפני היה"ר, וקמו לכבוד הס"ת.

מה דעתכם?

שמעתי מאאמו''ר שליט''א מה שאמר בזה הר' סימוניק זצ''ל, שמה שמחזיקים הס''ת הוא בשביל שאסור לבקש בשבת בקשות, ולכן מחזיקים ס''ת להראות שאין זה תפילה שהרי בתפילה אסור להחזיק שום דבר שלא יתבלבל כוונתו.. ולכן אמר שאפשר להחזיק את המשקפיים.. שוב סיפרתי את זה לבנו שיחי' ואמר לי שכך הציע סימוניק לעשות פ''א בבית ישראל כשהיו צריכים את הס''ת למנין אחר..

חזור אל “עיון תפילה וחקר פיוט”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: כזית ו־ 8 אורחים