מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אסון מירון תשפ"א - וגם דמם הנה נדרש

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
הים הגדול

Re: אסון מירון תשפ"א - וגם דמם הנה נדרש

הודעהעל ידי הים הגדול » א' אוגוסט 08, 2021 10:52 am

תא חזי כתב: או לאחד שכבר רוכב על הגל שדברי חלומות מעלין בלבד' והחליט להעביר את המסר שנגלה לו ורק לו על משכבו בלילות....

המסר הוא מסר פשוט וברור, ובלי שום חלומות-האם אין כאן בעיה ?! האם לא עזבו מקור מים חיים לחצוב בורות נשברים ??
והן הן דברי הגרח"ק כאן. (בערך מחצי השיעור והלאה)
הַהֵימִ֥יר גּוֹי֙ אֱלֹהִ֔ים וְהֵ֖מָּה לֹ֣א אֱלֹהִ֑ים וְעַמִּ֛י הֵמִ֥יר כְּבוֹד֖וֹ בְּל֥וֹא יוֹעִֽיל׃

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » א' אוגוסט 08, 2021 12:07 pm

הים הגדול כתב:
תא חזי כתב: או לאחד שכבר רוכב על הגל שדברי חלומות מעלין בלבד' והחליט להעביר את המסר שנגלה לו ורק לו על משכבו בלילות....

המסר הוא מסר פשוט וברור, ובלי שום חלומות-האם אין כאן בעיה ?! האם לא עזבו מקור מים חיים לחצוב בורות נשברים ??
והן הן דברי הגרח"ק כאן. (בערך מחצי השיעור והלאה)
הַהֵימִ֥יר גּוֹי֙ אֱלֹהִ֔ים וְהֵ֖מָּה לֹ֣א אֱלֹהִ֑ים וְעַמִּ֛י הֵמִ֥יר כְּבוֹד֖וֹ בְּל֥וֹא יוֹעִֽיל׃

לצערי אין לי סבלנות וקשב וריכוז להאזין לעצרות (בנות שעה ו6 דקות!!), וכבודו של הגר"ח קלופט שליט"א במקומו מונח. ובוודאי אלו דברי
על עצם העניין - הדרמטיות הזו של אי-אלו מעוררים בעלי קולמוס ומקלדת, יסודה בדמגוגיה, לטעמי ההתעוררות בכגון דא בגלל אי-אלו דברים שקרו (ר"ל, שהדבר שקרה במקום פלוני - הוא הוא ההוכחה ששיטת האחרים (כמובן, אף פעם לא אני) היא הבעייתית, והא ראיה, וחוזר חלילה), יסודה ושורשה, למעשה, הוא בדיוק באותו שורש המוביל (בהשתלשלות אחרת) לרדיפת קמיעות והילולות.
ובפירוש: להגזים בהילולות, ופניה אל הנפטרים וכו' - אסור (לרוב הדעות), כיון שאסור, כיון שהוא אביזרייהו דע"ז לכמה מאן-דאמרים, לא כפונקציה ופועל יוצא של אסון נורא בהילולא פלונית. כבר אמור לעיל 100 פעמים (מכתבי שלי ושל אחרים) שאנחנו לא עו"ד ולא רו"ח של בורא כל עלמין. לכן אין טעם לדוש בזה מהפן הזה.
השימוש באסון כ"ראיה", בתוספת מגוחכת של לשון פסאודו-זוהרית מהולה בדברי גדולי ישראל שהיו נגד, היא אך ניסיון מגוחך ונואל להחדיר דברים העומדים ברומו של עולם, כיחוד הבורא, דרך זיוף ורמיה, פופוליזם ודמגוגיה.
הלא על מ"ה הנפטרים ז"ל שהלכו לעולמם באסון זה שכביכול הם ראיה ש"עזבו מקור מים חים", ישנם מאות אלפי זורקי-נרות בהילולות, שחיים פחות או יותר בטוב, ועליהם יש עוד מיליארדים עובדי עבודה זרה ממש שראשיהם וגונדא דילהון חיים בכבודו של עולם. מאי ראיה איכא?
(כזאת וכזאת השבתי גם במייל חוזר לכמה רמב"מיסטים ששלחו בתפוצה שלהם איגרת מוסר על האסון הנורא, שכולנו נלמד ממנו את דעת הרמב"ם נגד הילולות הצדיקים והקבלה וכו'. ואף אני עניתי להם דאילו הרמב"ם היה חי (אין מה לעשות, על דמגוגיה עונים בדמגוגיה...) הוא היה שוחק למשבתם, שכל כך אינם בטוחים בצדקת דרכם ובאמיתת אמונתם, ולא סגי להו דבריו הקדושים במשנה ובמורה, בפרקים ובאגרות, שהם צריכים להוכיח דרכם ודעתם מאיזה קישור דל ממעשה שאירע, וכבר ידועים דברי הרמב"ם באגרות על הניסים והזוועות וכו')
הרבה דרכים למקום, ואיני בטוח שזו הדרך הרצויה לפניו.

הים הגדול

הודעהעל ידי הים הגדול » א' אוגוסט 08, 2021 12:20 pm

תא חזי כתב:לצערי אין לי סבלנות וקשב וריכוז להאזין לעצרות (בנות שעה ו6 דקות!!),

עכ"פ אני הייתי ממליץ לשמוע, זה ממש מעניין (נאמר בבהמ"ד כשהדלת הייתה נעולה וכו').
תא חזי כתב: כבר אמור לעיל 100 פעמים (מכתבי שלי ושל אחרים) שאנחנו לא עו"ד ולא רו"ח של בורא כל עלמין. לכן אין טעם לדוש בזה מהפן הזה.
השימוש באסון כ"ראיה", בתוספת מגוחכת של לשון פסאודו-זוהרית מהולה בדברי גדולי ישראל שהיו נגד, היא אך ניסיון מגוחך ונואל להחדיר דברים העומדים ברומו של עולם, כיחוד הבורא, דרך זיוף ורמיה, פופוליזם ודמגוגיה.
הלא על מ"ה הנפטרים ז"ל שהלכו לעולמם באסון זה שכביכול הם ראיה ש"עזבו מקור מים חים", ישנם מאות אלפי זורקי-נרות בהילולות, שחיים פחות או יותר בטוב, ועליהם יש עוד מיליארדים עובדי עבודה זרה ממש שראשיהם וגונדא דילהון חיים בכבודו של עולם. מאי ראיה איכא?
(כזאת וכזאת השבתי גם במייל חוזר לכמה רמב"מיסטים ששלחו בתפוצה שלהם איגרת מוסר על האסון הנורא, שכולנו נלמד ממנו את דעת הרמב"ם נגד הילולות הצדיקים והקבלה וכו'. ואף אני עניתי להם דאילו הרמב"ם היה חי (אין מה לעשות, על דמגוגיה עונים בדמגוגיה...)הוא היה שוחק למשבתם, שכל כך אינם בטוחים בצדקת דרכם ובאמיתת אמונתם, ולא סגי להו דבריו הקדושים במשנה ובמורה, בפרקים ובאגרות, שהם צריכים להוכיח דרכם ודעתם מאיזה קישור דל ממעשה שאירע, וכבר ידועים דברי הרמב"ם באגרות על הניסים והזוועות וכו')
הרבה דרכים למקום, ואיני בטוח שזו הדרך הרצויה לפניו.

ג"א מצטרף בכל לב, אמונת ישראל לא מתבססת ח"ו על שום אסון או דברי חולם חלום כל שהוא, וכמובן שאין כאן סרך ראי' אבל מקום לתלות בו-יש ויש (וכהח"ס הנ"ל) אעכ"ו שא"צ לחפש כל מיני דברים אחרים.

(אמנם אם הי' אפשר להציל מישהו מאיסור גם ע"י סיפורים על סבתא מרוקאית, לא הייתי מתנגד, אבל כאן ממ"נ, מי שמתנגד מתנגד, ומי שלא-לא יעזרו לו חלומות.)

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » א' אוגוסט 08, 2021 12:53 pm

"חכמים" תמיד היו
הארץ הטובה עמ' 203.png
הארץ הטובה עמ' 203.png (70.06 KiB) נצפה 1929 פעמים

הים הגדול

הודעהעל ידי הים הגדול » א' אוגוסט 08, 2021 12:55 pm

יוצא פוניבז' כתב:
חכמים תמיד היו
כצ"ל...

זאינץ

הודעהעל ידי זאינץ » א' אוגוסט 08, 2021 1:36 pm

יוצא פוניבז' כתב:"חכמים" תמיד היו
הארץ הטובה עמ' 203.png

נכון והיו חכמים מהאריז׳׳ל כולם ביחד.

הים הגדול

הודעהעל ידי הים הגדול » א' אוגוסט 08, 2021 2:36 pm

יוצא פוניבז' כתב:"חכמים" תמיד היו

אכן:

לא יוכל רשבי להשיב פני שואליו ריקם.jpg
לא יוכל רשבי להשיב פני שואליו ריקם.jpg (28.9 KiB) נצפה 1874 פעמים

והיה ה'דברי שמואל' מפליא בדבריו, כי אותה עשירה לא פנתה לאמור: 'ענני אלוקי'... כי לא יוכל רשב"י להחזיר פני שואליו ריקם!!
כֹּ֣ה ׀ אָמַ֣ר יְיי אָר֤וּר הַגֶּ֙בֶר֙ אֲשֶׁ֣ר יִבְטַ֣ח בָּאָדָ֔ם וְשָׂ֥ם בָּשָׂ֖ר זְרֹע֑וֹ וּמִן־יְיי יָס֥וּר לִבּֽוֹ׃ וְהָיָה֙ כְּעַרְעָ֣ר בָּעֲרָבָ֔ה וְלֹ֥א יִרְאֶ֖ה כִּֽי־יָ֣בוֹא ט֑וֹב וְשָׁכַ֤ן חֲרֵרִים֙ בַּמִּדְבָּ֔ר אֶ֥רֶץ מְלֵחָ֖ה וְלֹ֥א תֵשֵֽׁב׃

הים הגדול

הודעהעל ידי הים הגדול » א' אוגוסט 08, 2021 3:49 pm

מצ"ב למעוניינים (והמעי' יראה שכשהעליתי פה תקנתי כמה ט"ס כו'):
קבצים מצורפים
חלום של ש. ב..pdf
(97.72 KiB) הורד 142 פעמים

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 46 אורחים